اسرار فني و حيرت آور آلمان نازي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

New Member
پست: 9
تاریخ عضویت: شنبه 3 تیر 1385, 2:42 pm
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط kaveg » شنبه 3 تیر 1385, 3:17 pm

HO-229 نخستين هواپيماي stealth جهان بود نه نخستين هواپيماي تجسسي جهان

Major
Major
پست: 205
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 فروردین 1385, 10:21 pm
محل اقامت: www.aerospacetalk.ir
سپاس‌های دریافتی: 37 بار
تماس:

پست توسط Tomcattter » شنبه 3 تیر 1385, 7:08 pm

Reza6662 جان در این دوره که تمامی کشورها غربی در فکر پیشرفت بودند در ایران در سال 1318 که آنرا خونبارترین سال پیش از رخنه جنگ دوم جهانی در ایران میدانند رویدادهای ناگواریی افتاد ،که به نقل از[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] در اینجا می آورم تا مقایسه ای بین رفتار خودمان و کشورهای پیشرفته داشته باشیم.

حسن مرسل وند: اين سال را مى توان خونبارترين سال حكومت ديكتاتورى رضا شاهى شناخت.
در اين سال فرخى يزدى مدير روزنامه توفان و نماينده پيشين مجلس كه شاعرى ميهن دوست و آزاديخواه بود، با تزريق آمپول هوا به وسيله پزشك احمدى در زندان قصر كشته شد.
او رفت و اين سرود را از خود برجاى گذاشت: «آن زمان كه بنهادم، سر به راه آزادى / دست خود زجان شستم، از براى آزادى.»
در فاجعه اى ديگر، گروهى از افسران و دانشجويان دانشكده افسرى نيز به رهبرى محسن جهانسوز كه افسرى تحصيلكرده و ميهن دوست بود در خزان اين سال دستگير و به اتهام قيام عليه امنيت كشور راهى زندان شدند. آنان گروهى از فرزندان دلير اين آب و خاك بودند كه هرچند در ارتش نوين رضاشاهى تربيت شده بودند، اما روح آزاديخواهى و ميهن دوستى آنان، اين همه ديكتاتورى و زورگويى را تاب نياورد و جان بر كف نهادند تا به تاريخ ايران نشان دهند كه حتى در آن نظام دست پرورده خودكامگى نيز هستند كسانى كه بى هيچ ترسى در برابر ديكتاتورى نظامى تا دندان مسلح بايستند. محسن جهانسوز در ماه پايانى اين سال دهشتناك به حكم دادگاه نظامى صحرايى به جوخه آتش سپرده شد.
زمستان اين سال نيز غم انگيز بود. در ماه ميانى زمستان، دكتر تقى ارانى ليدر جريان سوسياليستى ايران كه دو سال پيش دستگير و به ۱۰ سال زندان محكوم شده بود، در زندان به بيمارى تيفوس درگذشت. بعدها آشكار شد كه شرايط زيستى وى در زندان قصر به گونه اى طراحى شده بود كه هيچ راهى جز مرگ را پيش پاى او نمى نهاد. سلول تنگ و تاريك و سرد و گرسنگى پياپى، نيروى جسمانى آن جوان پرشور ۳۶ ساله را تحليل برده بود. وى كه تحصيلات خود را در آلمان و در رشته فيزيك و شيمى تا درجه دكترا گذرانده بود،در همانجا با انديشه هاى گوناگون سياسى آشنا شد و پس از بازگشت به ميهن به همراه تنى چند از هم فكرانش، گروه ۵۳ نفر را بنياد نهاد. اين گروه، نشريه اى علمى، سياسى، اقتصادى و اجتماعى به نام «دنيا» را راه اندازى كرد كه در ميان جوانان آن روزگار، هواداران زيادى داشت. دكتر ارانى پس از بازداشت، در زندان نيز به كار سامان دهى و تقويت روحيه مبارزان تازه كار و كم تجربه مشغول بود.
وى بارها و بارها به سلول مجرد رفت و تازيانه خورد، اما همچنان استوار و پابرجا، رودرروى دستگاه سياسى خودكامگى ايستاد. اگر خاطرات تلخ رفتار برخى احزاب كمونيستى در ايران _ به ويژه حزب توده _ را در داورى تاريخى خود، به حساب كاركرد كل جنبش سوسياليستى در ايران ننويسيم، آن گاه براى سوسياليست با فرهنگ و ميهن دوستى همانند دكتر تقى ارانى، ارج بيشترى قائل خواهيم شد و چنانچه از مشروطه به اين سو، جنبش روشنفكرى و آزاديخواهى در ايران را به سه شاخه مذهبى، ملى و سوسياليستى تقسيم كنيم، مدرس را شهيد شاخه مذهبى، مصدق را قربانى جنبش ملى و دكتر ارانى را قهرمان جنبش سوسياليستى خواهيم شناخت و دريغا كه اين خط كشى ها و مرزبندى ها، تنها در جبهه «مردم» و «ملت»، معنا و مفهوم دارد و گرنه براى خودكامگان و دستگاه ديكتاتورى، مدرس و مصدق و ارانى، همه يك پديده هستند: دشمن!
اين سال، نه تنها براى ايرانيان، بلكه براى بسيارى از مردمان جهان نيز سالى شوم و نكبت بار بود. جنگ جهانى دوم، چنگ و دندان نشان مى داد و انسان متمدن قرن بيستم را به آستانه مرگ و نابودى كشانده بود. آدولف هيتلر رهبر حزب نازى آلمان، طى نطقى در پارلمان اين كشور، به بهانه اينكه لهستان به مرزهاى آلمان تجاوز كرده است، دستور حمله برق آسا به لهستان را صادر كرد. لهستان در چشم به هم زدنى، از گلوى ارتش آهنين رايش سوم، پايين رفت. دولت هاى فرانسه و انگليس طى يادداشت شديد اللحنى از آلمان خواستند كه فورى خاك لهستان را ترك كند. هيتلر كه از سال ها پيش در تهيه و تدارك چنين جنگى _ به تلافى شكست آلمان و امپراتورى عثمانى در جنگ جهانى اول _ بود، اعتنايى به اعتراض فرانسه و انگلستان نكرد. در نتيجه انگلستان نيز عليه آلمان وارد جنگ شد و ارتش فرانسه نيز به آلمان يورش برد. از اين سو نيروهاى شوروى نيز وارد خاك لهستان شدند و آن كشور را به تصرف خود درآوردند.
اين البته در آغاز جنگ بود كه آلمان مى كوشيد تا اتحاد جماهير شوروى را به جبهه خود بكشاند، قراردادى هم در اين هنگام ميان آلمان و شوروى به امضا رسيد كه در آن دولت شوروى اجازه ترانزيت كالاهاى آلمانى را از خاك شوروى به آنها مى داد. اما پس از چندى اتحاد جماهير شوروى نيز به جبهه متفقين پيوست. سوسياليسم انقلابى دست در دست كاپيتاليسم گذاشت تا جلو پيشروى روزافزون فاشيسم را بگيرد. چنانچه پيش از اين ديديم، ايرانيان در جنگ جهانى اول، بنابر دلايلى كه پيش از اين برشمرديم، به رغم اعلام بى طرفى، هوادار جبهه آلمانى و امپراتورى عثمانى بودند. به همين دليل نيز پس از پايان جنگ و شكست آلمان و عثمانى، تنها چيزى كه از آن جنگ براى ايرانيان باقى ماند، آسيب ها، زيان ها، كشته ها و بيمارى هاى ناشى از جنگ بود و بس! اكنون در جنگ دوم جهانى نيز دولت ايران، هر چند كه در آغاز جنگ، اعلام بى طرفى نمود، اما آشكارا خواهان پيروزى آلمان ها بود! از ساليانى پيش، رضاشاه كه با دخالت دولت انگلستان بر سر كار آمده و از اين موضوع احساس حقارت مى كرد، بر آن شد كه با نزديك شدن به آلمان _ قدرت بزرگ صنعتى و نظامى در اروپا _ خود را از زير بار منت و امر و نهى گاه و بى گاه انگليسى ها برهاند. تشكيلات پليس ايران را همانند پليس آلمان سازمان دهى كرد. در صنعت و ساخت وسازهاى ناشى از مدرنيسم نوپا، آلمان را شريك اقتصادى خود قرار داد و در بسيارى از امور كشورى و لشكرى، آلمانى ها را دخالت داد. از آن سو، چون هيتلر خود و آلمانى ها را از نژاد آريايى مى دانست، برخى از ايرانيان ساده دل نيز خود را با وى و حزب متبوعش هم نژاد يافتند و به فكر آقايى و سرورى نژاد آريايى بر جهان افتادند!
از شگفتى هاى روزگار بود يا از نادانى و يا از بخت بد ايرانيان كه در تاريخ معاصر و در دو جنگ بزرگ جهانگير، ما طرف بازنده جنگ ها بوديم و اين خود ضربه جبران ناپذيرى براى ما در پايان اين جنگ ها به دنبال داشت!
رضاشاه، شادمان از يورش آلمان به لهستان كه چشم به راه پيشروى و پيروزى فاشيسم در جهان بود، محمود جم _ پدر دامادش _ را از نخست وزيرى برداشت و دكتر احمد متين دفترى تحصيلكرده آلمان و ژرمانوفيل _ هوادار آلمان _ معروف را به جاى او گماشت.
كليه دانشجويان ايرانى مقيم اروپا را به ايران فراخواند و دستور داد تا سنگرها و استحكامات نظامى در مرزهاى شمالى ايران، تقويت شود. بدين ترتيب آتش اين جنگ خانمان سوز گريبانگير ايرانيان نيز شده بود.
در اين سال، به تصويب مجلس، از ايرانيان سرشمارى رسمى به عمل آمد. در اين سرشمارى، جمعيت ايران ۸۶۷/۳۳۸/۱۸ نفر بود كه ۰۸۷/۵۴۰ نفر آن پايتخت نشين بودند.
همچنين سازمان هواپيمايى كل كشور، در اين سال به رياست ابراهيم قوام شيرازى آغاز به كار كرد. باشگاه هواپيمايى كشور نيز كه مديرعامل آن عبدالله ياسايى بود، راه اندازى شد. نخستين گروه خلبانان هواپيمايى كشور نيز در اين سال گواهينامه گرفتند.
از اين گروه ۱۰نفرى، سه نفر زن و هفت نفر ديگر مرد بودند. سيلوى بزرگ تهران با گنجايش ۶۴ هزار تن و كارخانه بلور سازى تهران نيز از اين سال مورد بهره بردارى قرار گرفتند.
عمر مجلس يازدهم شوراى ملى نيز در اين سال به پايان رسيد و در ماه هاى ميانى اين سال، مجلس دوازدهم _ كه ديگر همه نمايندگان آن به طور مستقيم زير نظر شاه انتخاب مى شدند- گشايش يافت.
براي غلبه بر ظلمت كافي است چراغ روشن كنيم ، چون نمي توان ظلمت را روشن كرد .
*****
سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
*****
وبلاگ من
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4112
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4317 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » شنبه 3 تیر 1385, 10:13 pm

Tomcattter,
بسيار متشکرم از متن زيباي شما به خصوص که يادي از مرحوم مصدق کرديد. :razz:
شايد 50 يا 60 سال ديگر، کساني در مورد زمان حال ما، بدتر يا شبيه اين بنويسند. :sad:
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

New Member
پست: 9
تاریخ عضویت: شنبه 3 تیر 1385, 2:42 pm
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط kaveg » سه شنبه 11 مهر 1385, 12:28 pm

در لینک زیر میتوانید طرح های مربوط به هواپیماهای رایش سوم را ببینید

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

بسیاری از نوآوری های هوافضا را می توانید در این طرح ها ببینید مانند بال متحرک و بال پیشگرا و ...

Novice Poster
Novice Poster
پست: 57
تاریخ عضویت: شنبه 25 شهریور 1385, 12:52 pm

پست توسط shanbalooz » چهار شنبه 12 مهر 1385, 4:19 pm

مطلبتون بسيار جالب واموزنده بود ونشان دهنده ي اينكه استبداد وخودكامگي چطور مي تواند يك كشور را نابود كند آلماني كه قبل از جنگ حرف اول را در دنيا از نظر صنعت ميزد در اثر تصميمات وتفكرات احمقانه وبلند پروازانه سرانش وهمچنين استبداد وخودكامگي انها به ويرانه اي بعد از جنگ تبديل شد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4112
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4317 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 12 مهر 1385, 5:44 pm

shanbalooz,
ممنون از توجه شما :razz:
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه 14 آبان 1389, 1:26 am
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

Re: اسرار فني و حيرت آور آلمان نازي

پست توسط cheka » دو شنبه 13 دی 1389, 6:11 pm

Tomcatter

مطلب جالبی گذاشتی اما در بعضی جاهاش بنظر میاد با واقعیت جور نیست ، مثلا اینکه تو اروپا هم در همون سالها شاهد سرکوب بعضی از گروههای چپ (بخصوص گروههای کارگری) بودیم ، بخصوص در ایتالیا و آلمان .

در مورد جنگ جهانی دوم هم همانطور که گفته شد آلمان با شوروی پیمان اتحاد بست اما هیتلر بخاطر نفرتی که از شوروی داشت دستور شروع عملیات سری حمله به شوروی با رمز بارباروسا رو صادر کرد ، در واقع آلمان خودش با حمله به شوروی اتحادش رو نقض کرد و باعث شد روسها به اردوگاه متفقین برن .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه 13 آذر 1389, 12:07 am
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: اسرار فني و حيرت آور آلمان نازي

پست توسط interceptor » شنبه 18 دی 1389, 11:14 am

اين نازي ها هم عجب ابرقدرتي بودن!
اين همه پيشرفت از اونا بعيده. ولي الآن اونا مستعمره آمريكا و اسراييلند و هنوز هم دارن به اونا باج ميدن.
ولي هوش ما ايرانيها بيشتره فقط كه با بي نظمي-پارتي بازي و دشمن تراشي داريم اون رو به هدر ميديم.

ارسال پست

بازگشت به “ادوات زميني”