20 پرايد جديد در هر ساعت وارد تهران مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
پست: 681
تاریخ عضویت: جمعه 28 مهر 1385, 1:51 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

20 پرايد جديد در هر ساعت وارد تهران مي‌شود

پست توسط sir.mohammad »

گروه خودرو- خودروي پرايد در غياب پيكان به عنوان خودروي ارزان قيمت كشور در حال تاختن است.


اين خودرو كه به پرتيراژترين خودرو در ايران معروف شده و رنگ سفيد و يخچالي آن نيز طرفداران زيادي دارد، اين روزها بسياري از شهرهاي كشورمان را به‌رغم آلودگي شديد به خصوص در تهران، سفيد پوش كرده است. يك كارشناس برنامه‌ريزي شهري در گفت‌وگو با معاونت حمل و نقل ترافيك در‌خصوص اين خودروي توليد شركت سايپا گفته است: در هر ساعت از شبانه روز حدود 20 دستگاه پرايد جديد وارد خيابان‌هاي پايتخت مي‌شود، به طوري كه به تدريج تهران به شهر پرايدهاي سفيد تبديل شده است.
وي اظهار داشت: روزانه 1200 دستگاه پرايد در كشور توليد مي‌شود كه حدود 40درصد آن روانه خيابان‌هاي تهران مي‌شود.
شهرام جباري‌زادگان مي‌افزايد: با ورود روزانه حدود 460 دستگاه پرايد جديد به تهران كه عموما سفيد رنگ هستند رفته‌رفته «پرايدهاي سفيد» جايگزين «پيكان‌هاي يخچالي» در خيابان‌هاي پايتخت شده‌اند.
وي با اشاره به اين كه بيش از يك سوم كل خودروهايي كه وارد تهران مي‌شوند پرايد هستند، اضافه كرده است: حدود 140هزار پرايد از مجموع 420هزار پرايدي كه تا آخر امسال توليد خواهد شد، وارد خيابان‌هاي پايتخت مي‌شوند. اين كارشناس مسائل شهري تصريح كرده با توجه به توليد قابل توجه و تسهيلات قابل ملاحظه‌اي كه به منظور خريد پرايد در نظر گرفته شده پرايد به خودروي اصلي شهرونداني كه در طبقه متوسط جامعه قرار دارند و قشر كارمند تبديل شده است.
جباري‌زادگان در پايان با بيان سير صعودي توليد خودرو در كشور و ورود بخش قابل توجهي از اين توليدات به خيابان‌هاي تهران، گفت: توليد خودرو در كارخانه‌هاي خودروسازي نسبت به سال گذشته رشد بالايي داشته است.
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

گویند به همه مردم عالم گله خویش
پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”