فولاد مباركه تنها ورق داخلي خودروهاي سايپا را تامين مي‌‏كند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

فولاد مباركه تنها ورق داخلي خودروهاي سايپا را تامين مي‌‏كند

پست توسط Don Corleone »

تهران- خبرگزاري كار ايران

فولاد مباركه در سال جاري حدود 50 درصد از ورق فولادي مورد نياز در قطعات داخلي گروه خودروسازي سايپا را تامين مي‌‏كند.
به گزارش خبرنگار ايلنا, محمدرضا يوسفي, مدير تامين فلزات گروه خودروسازي سايپا, در حاشيه همايش خودكفايي ورق سرد فولاد مباركه, با بيان اين مطلب افزود: نياز خودروسازان در بخش ورق‌‏هاي فولادي به دو بخش ورق‌‏هاي داخلي خودرو (كه بعضاً ديده نمي‌‏شود) و خارجي (بدنه) تقسيم مي‌‏شود و گروه خودروسازي سايپا در سال جاري حدود 137 هزار تن معادل 50 درصد از ورق‌‏هاي مورد نياز داخلي خود را از اين شركت تهيه كرده است.

وي همچنين گفت: نياز گروه خودروسازي سايپا در سال آينده به ورق‌‏هاي فولادي حدود 350 هزار تن پيش‌‏بيني شده است كه با توجه به توسعه همكاري ميان فولاد مباركه و سايپا حدود 70 درصد اين نياز توسط فولاد مباركه تامين شود.
يوسفي, با اشاره به خودكفايي كشور در توليد ورق سرد در سال آينده, اظهارداشت: تامين كل ورق‌‏هاي داخلي مورد نياز گروه خودروسازي سايپا از داخل كشور مي‌‏تواند كشور را از واردات اين نوع ورق‌‏ها بي‌‏نياز كند و قيمت تمام شده خودروسازان را براي ورود به عرصه رقابتي مهيا ‏كند.
وي, به آمار تامين ورق‌‏هاي فولادي از شركت فولاد مباركه اشاره كرد و افزود: ميزان خريد گروه خودروسازي سايپا از فولاد مباركه در سال 81 حدود 47 هزار تن بود كه در سال 83 و 84 به 101 هزار تن, در سال 85 به 137 هزار تن رسيد و سال آينده به حدود 250 هزار تن خواهد رسيد.
مدير تامين فلزات گروه خودروسازي سايپا, درباره نحوه خريد از فولاد مباركه, ادامه داد: سفارشات ما قبلاً سه ماهه اعلام و محصولات ماهانه دريافت مي‌‏شد كه اكنون ماهانه شده است و ما اميدواريم بتوانيم نيازسنجي و تحويل محصولاتمان را به مقطع زماني هفتگي برسانيم.
وي, تاثير كوتاه‌‏ شدن زمان سفارش و تحويل ورق‌‏هاي فولادي را كاهش زمان انبارداري, ضايعات و خواب سرمايه عنوان كرد و اظهار داشت: تسريع اين روند مي‌‏تواند به سرعت توليد و كاهش قيمت خودروسازان كمك كند
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”