مجلس سوريه ماليات الرفاهيات سمند را كاهش مي‌دهد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

مجلس سوريه ماليات الرفاهيات سمند را كاهش مي‌دهد

پست توسط Don Corleone »

توليدات قطعات خودروسازي سمند در سوريه در فاز نخست به صورتCKD يا قطعات منفصله صورت مي‌گيرد كه مونتاژ آن سال آينده عملياتي مي‌شود.
ساسان قرباني، عضو هيات‌مديره انجمن قطعه سازان كشور ضمن اعلام اين خبر افزود: در مجموع 30 شر كت ايراني و سوري براي راه‌اندازي خط توليد خودرو سمند در سوريه موسوم به شام با يكديگر همكاري مي‌كنند كه اين مساله ماحصل 9 توافق ميان دو كشور است.
وي گفت: با توجه به سفر هفته گذشته جمعي از مقامات و قطعه‌سازان ايراني به سوريه مقرر شده تا ماه آينده نيز هياتي از سوريه براي بازديد از وضعيت صنعت خودرو و قطعه‌سازي به ايران سفر كند.
قرباني درخصوص وضعيت ماليات موسوم به الرفاهيات كه ميان دو كشور در حال مذاكره است، خاطرنشان كرد: تاكنون نتيجه قطعي در اين زمينه حاصل نشده اما مقرر شده تا مجلس سوريه و دولت آن كشور در نشست‌هاي خود تعرفه و ماليات الرفاهيات در مورد خودرو شام را كاهش دهند. وي همچنين در مورد قيمت شام در سوريه گفت: قيمت نهايي اين خودرو تاكنون مشخص نشده و مذاكرات بر سر قيمت آن براي حصول نتيجه ادامه دارد.
به گفته وي، گروه صنعتي ايران‌خودرو بخش تامين قطعات سمند در سوريه را به انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو واگذار كرده است.
قرباني با بيان اينكه كارخانه قطعه سازي ايراني در سوريه احداث مي‌شود، گفت: تا يك سال آينده كارخانه توليد قطعات خودرو در سوريه براي توليد و تامين قطعات خودرو سمند سوريه در آن كشور احداث خواهد شد.
وي با اشاره به احداث كارخانه توليد سمند در سوريه تصريح كرد: با توليد سمند در سوريه و حضور اين خودرو در كشورهاي ديگر از طريق سوريه، احداث خطوط توليد قطعات براي اين خودرو امري ضروري و اجتناب‌ناپذير است.
وي در پاسخ به چگونگي تامين قطعات تا احداث كارخانه قطعه سازي ادامه داد: قطعات مورد نظر به صورتCKD خواهد بود و هيچ مشكلي از بابت تامين قطعات تا زمان احداث كارخانه قطعه‌سازي براي توليد سمند وجود ندارد.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”