کوچک نگه داشتن دختر معلول با درمان های پزشکی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

کوچک نگه داشتن دختر معلول با درمان های پزشکی

پست توسط gigi64 »

تصميم والدين يک دختربچه 9 ساله آمريکايی به متوقف کردن رشد وی به دليل معلوليت ذهنی و جسمانی شديد باعث بحثی گسترده و ادامه دار در اين کشور شده است.

تصویر
فعاليت ذهنی و جسمانی اين دختر خردسال، که با نام "اشلی" معرفی شده، به خاطر مبتلا بودن به يک اختلال نادر مغزی (static encephalopathy) از بدو تولد بسيار محدود بوده است. او قادر به راه رفتن، حرف زدن يا نشستن نيست.

والدين اشلی بدون آشکار کردن هويتشان در يادداشت های روزانه اينترنتی خود (وبلاگ) از تصميم متوقف کردن رشد فرزندشان در سن 9 سالگی با استفاده از جراحی و درمان های هورمونی دفاع کرده و گفته اند که اگر اجازه می دادند اشلی بزرگتر شود قادر نبودند از او در خانه نگهداری کنند.

اشلی اکنون رحم ندارد و رشد پستان او با جراحی و دارو متوقف شده است. همچنين برای کوتاه نگه داشتن قد و پايين نگه داشتن وزن اين دختربچه، پزشکان از استروژن درمانی با دز بالا استفاده کرده اند. به اين ترتيب قد اشلی تا آخر عمر کمتر از يک متر و پنجاه سانت و وزن او حدود 34 کيلوگرم باقی خواهد ماند.

يک کميته بررسی جوانب اخلاقی درمان های پزشکی در آمريکا سه سال پيش پس از بررسی وضعيت اشلی با درخواست والدين او برای متوقف کردن رشدش توسط دارو و جراحی موافقت کرد.

اشلی در يکی از بيمارستان های کودکان ايالت سياتل آمريکا تحت درمان است.

گفته می شود اشلی اولين فردی است که رشدش به دليل داشتن معلوليت شديد متوقف شده است.

منبع:جام جم
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”