معرفي تعدادي از ايرانيان موفق

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط EPEX »

بذاريد يه واقعيت نه چندان شيرين رو براي دوستان روشن كنم!
البته ميدانم كه هدف چنين پستي فقط و فقط آن است كه به اين نتيجه برسيد كه : بهبه! و چهچه ! ايراني ها چقدر باهوش و انشتين هستند و اين جور فضل فروشي ها ! :x
اما بپذيريد كه دليل موفقيت اينها بيشتر زندگي در محيط آمريكا و استفاده كردن از امكانات آن كشور است!
مثلا يك برنامه نويس كامپيوتر در هند حداكثر جا براي پيشرفتش بسيار محدود است و فوقش در يك شركت دولتي كاري مهمولي داشته باشد! اما همين برنامه نويس در آمريكا ميتواند آنقدر پيشرفت كند تا در يكي از غول هاي رايانه اي ان كشور پست مهمي كسب كند!« فراموش نكنيد هندي ها و چيني هاي ساكن آمريكا به مراتب بيشتر از ايراني ها هستند و پست هاي كليدي تري دارند!
يا مثلا همين انوشه انصاري كه با20 ميليون دلار رفت فضا :::P اگه توي ايران مي موند الان كجا بود!؟ مطمئن باشيد دبير فيزيك يا رياضي يكي از دبيرستان هاي تهران بود و حداكثر حقوقش به اندازه ي اجاره خونش هم نمي رسيد !تازه اگه شوهرش مي ذاشت كار كنه! :::P و در ان صورت انوشه مجبور بود جوري ديگري برود فضا! :::P
2- در مورد يهوديان ايراني الاصل ساكن اسراييل من بعيد ميدانم كه اين همه ازانه ايراني الاصل باشند! تا جايي كه ميدونم از 6 ميليون يهودي اسراييل 80 درصد انها يهوديان اشكنازي هستند ! يعني يهوديان اروپايي كه بيشتر از كشور هاي روسيه،اوكرايي، مولدواويو ... آمده اند مانند اريا شارون كه اصالتي روسي يا ليتوانيايي داشت!
20 درصد يهوديان ديگر كه از اسيا و افريقا آمده اند و به يهوديان اسفاردي مشهورند كه عمدتا يهوديان قبطي ساكن كشور هاي عربي مي باشند!
هر آنکه برد زدانش توشه ای
جهانی ست بنشسته بر گوشه ای
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

بازم هوش ایرانی ها .......

پست توسط yasermym »

بازم هوش ایرانی ها ....... 

همین چند هفته پیش بود که یک ایرانی داخل بانک در منهتن نیویورک شد و یک بلیط از دستگاه گرفت.

وقتی شمارش از بلندگو اعلام شد بلند شد و پیش کارشناس بانک رفت و گفت که برای مدت دو هفته قصد
سفرسفر تجاری به اروپا را داره و به همین دلیل نیاز به یک وام فوری بمبلغ 5000 دلار داره

کارشناس نگاهی به تیپ و لباس موجه مرد کرد و گفت که برای اعطای وام نیاز به قدری وثیقه و گارانتی
داره..

و مرد هم سریع دستش را کرد توی جیبش و کلید ماشین فراری جدیدش راکه دقیقا جلوی در بانک پارک
کرده بود را به کارشناس داد و رئیس بانک هم پس از تطابق مشخصات مالک خودرو بالاخره با وام آقا موافقت کرد آنهم فقط برای دو هفته کارمند بانک هم سریع کلید ماشین گرانقیمت را گرفت وماشین به
پارکینگ بانک در طبقه پائین انتقال داد..

خلاصه مرد بعد از دو هفته همانطور که قرار بود برگشت 5000 دلار + 15.86دلار کارمزد وام راپرداخت
کرد. کارشناس رو به مرد کرد و از قول رئیس بانک گفت " از اینکه بانک ما رو انتخاب کردید متشکریم "

و گفت ما چک کردیم ومعلوم شد که شما یک مولتی میلیونر هستید ولی فقط من یک سوال برام باقی مانده که
با این همه ثروت چرا به خودتون زحمت دادین که 5000 دلار از ما وام گرفتید؟

ایرونی یه نگاهی به کارشناس بیچاره کرد و گفت: تو فقط به من بگو کجای نیویورک میتونم ماشین 250.000 دلاری رو برای 2 هفته با اطمینان خاطر و با فقط 15.86 دلار پارک کنم !!!!!!!!!

Vandaaa
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

[FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1043 بار
سپاس‌های دریافتی: 3151 بار

"لیلا وزیری" نواده بر حق آرتمیس

پست توسط Mardaviz »

بنام خدا

[FONT=Times New Roman]    
با اينکه شناگران تيم ايران نتوانستند در مسابقات شناي قهرماني جهان نتايج خوبي کسب کنند و طبق معمول کارنامه ضعيفي از خود بر جا گذاشتند اما يک ايراني در اين رقابت ها شگفتي ساز شد و تا چند روز خبر اول اين مسابقات را به خود اختصاص داده بود. ليلا وزيري شناگر ايراني تيم شناي زنان امريکا در ملبورن خوش درخشيد و در اولين حضور خود در صحنه بين المللي موفق شد عنوان قهرماني جهان را کسب کند.

وزيري که در مرحله نيمه نهايي شناي پنجاه متر کرال پشت موفق شده بود رکورد جهان را به ميزان 03/0 ثانيه کاهش دهد و زمان 16/28 ثانيه را به جا بگذارد در فينال اين رشته هم رکورد خود را تکرار کرد و اولين مدال طلاي جهاني را در اولين حضور بين المللي خود به گردن آويخت. رکورد قبلي اين رشته 19/28 ثانيه بود که يانين پيچ آلماني در سال 2005 بر جا گذاشته بود. پس از ليلا وزيري، آلياکساندرا هراسيمينا از بلاروس با زمان 46/28 ثانيه و تايليا زيمر استراليايي با ثبت زمان 50/28 ثانيه رده هاي دوم و سوم را کسب کردند. ليلا وزيري قبل از اينکه رقابت هاي ملبورن آغاز شود به عنوان يک متخصص شناي صد متر کرال پشت شناخته مي شد اما اين شناگر بيست ويک ساله نتوانست در اين رشته موفقيتي کسب کند. او در مرحله نيمه نهايي صد متر کرال پشت نتوانست عنواني بهتر از دهم کسب کند تا تمام توان خود را براي پنجاه متر کرال پشت بگذارد؛ «از اينکه نتوانستم به فينال صد متر کرال پشت راه پيدا کنم کمي ناراحتم. قبل از آغاز مسابقات اميد زيادي به درخشش در اين قسمت داشتم اما با يک اشتباه همه چيز خراب شد. با اين حال پس از آن شکست تمام توجهم را به پنجاه متر کرال پشت معطوف کردم و موفق شدم ناکامي در صد متر را با رکوردشکني و قهرماني به بهترين شکل جبران کنم.»
ليلا وزيري ششم ژوئن 1985 از پدري ايراني و مادري آلماني متولد شده است؛[1] «مادرم ليز وزيري يک آلماني است و منصور وزيري پدرم يک ايراني مهاجر است. ترکيب جالبي است. پدرم در ايران متولد شده و در آن کشور بزرگ شده است. من هم حس مي کنم وابستگي هاي زيادي به ريشه هاي ايراني خودم دارم. من خودم را يک ايراني - امريکايي نسل دوم مي دانم. پدرم تلاش زيادي کرد تا مرا با فرهنگ ايراني آشنا کند و من هم علاقه زيادي به اين فرهنگ دارم. خوشبختانه پدرم اصلاً فردي سنتي و محافظه کار نيست و اين نکته به من کمک کرده است تا راحت تر بتوانم با دوفرهنگي بودن پدر و مادر و نيز فرهنگ متفاوت امريکا کنار بيايم و خودم را با آن تطبيق دهم.» ليلا وزيري در دانشگاه اينديانا در رشته فرهنگ و ارتباطات تحصيل کرده و اطلاعات زيادي هم در مورد تجارت و بازرگاني دارد. او در همين دانشگاه به سطح حرفه يي شنا رسيد. وزيري امسال در مسابقات داخلي امريکا موفق شد در رشته صد متر کرال پشت مدال برنز را کسب کند. مايکل لوبرگ مربي ليلا در مورد شناگر بيست و يک ساله خود مي گويد؛ «ليلا اعتماد به نفس بسيار بالايي دارد و همين اعتماد به نفس و آرامش دروني باعث شده به راحتي بتواند خود را به بالاترين سطح برساند. طي سال هايي که با او تمرين کرده ام مشکلات بسيار زيادي برايش ايجاد شده اما او با اراده يي بالا بر تمام آنها غلبه کرده و امروز او را بر سکوي قهرماني جهان مي بينم. اين نکته را فراموش نکنيد که ليلا در ملبورن اولين حضور در شناي بين المللي را تجربه مي کرد. از زماني که ليلا هفت ساله بود او را زير نظر داشتم و اطمينان داشتم که اين دختر با استعداد و پشتکاري که دارد خواهد توانست روزي قهرمان جهان شود.»

ليلا وزيري در سال 2004 موفق شد با درخشش در شناي صد متر و دويست متر کرال پشت نام خود را به عنوان يکي از ده شناگر برتر سال امريکا بر سر زبان ها بيندازد. او در همين سال از سوي مجله College Swimming که هر هفته برترين شناگران امريکا را انتخاب مي کند به عنوان يکي از ده شناگر برتر برگزيده شد. وزيري در فصل 2005 - 2004 موفق شد سي و يک عنوان قهرماني کسب کند که از اين نظر در ميان دانشجويان امريکايي يک رکورد به شمار مي آيد و به اين ترتيب نام خود را در کتاب رکوردها ثبت کرد. وزيري در اين فصل باز هم به عنوان يکي از ده شناگر برتر سال امريکا برگزيده شد. فصل بعدي يعني در فصل 2006 - 2005 هم درخشش او ادامه داشت و موفق شد بيست و دو عنوان قهرماني کسب کند. وزيري در اين فصل سيزده بار هم به عنوان يکي از سه شناگر برتر روي سکو رفت. او تا يکي دو سال گذشته در رشته هاي مختلف شناي آزاد هم به رقابت مي پرداخت و تعدادي از قهرماني هايش را هم در اين رشته کسب کرد اما در نهايت تصميم گرفت کرال پشت را به عنوان رشته تخصصي خود انتخاب کند و در مسابقات قهرماني جهان در ملبورن هم در همين رشته شرکت کرد. وزيري در سال 2006 در Pan Pacs موفق شد رکورد شناي صد متر کرال پشت امريکا را بشکند تا نام خود را بيش از گذشته مطرح کند و بتواند به عنوان يکي از اعضاي تيم ملي شناي زنان امريکا راهي مسابقات جهاني ملبورن شود.

از:وبلاگ تخصصی شنا
ـــــــــــــــــــــــــــــ
یادداشت
[1]- ترکیب نژاد ایرانی با نژاد آلمانی ،نژادی با توان فوق العاده ایجاد می کند،و فرزندانی که حاصل این گونه نژاد هستند،بسیار موفق از آب درمی آیند.(به ویژه در ورزش).مرداویز.م
Work hard in silence
Let your success
Be your noise
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

Re: معرفي تعدادي از ايرانيان موفق

پست توسط Achilles »

یکی دیگر از نبوغ ایرانیها !! (طنز)  

نفر آمریکایی و سه نفر ایرانی با همدیگر برای شرکت در یک کنفرانس می رفتند. در ایستگاه قطار سه آمریکایی هر کدام یک بلیط خریدند، اما در کمال تعجب دیدند که ایرانی ها سه نفرشان یک بلیط خریده اند. یکی از آمریکایی ها گفت: چطور است که شما سه نفری با یک بلیط مسافرت می کنید؟ یکی از ایرانی ها گفت: صبر کن تا نشانت بدهیم.   

سوار قطار شدند. آمریکایی ها روی صندلی های تعیین شده نشستند، اما ایرانی ها سه نفری رفتند توی یک توالت و در را روی خودشان قفل کردند. بعد، مامور کنترل قطار آمد و بلیط ها را کنترل کرد. بعد، در توالت را زد و گفت: بلیط، لطفا! بعد، در توالت باز شد و از لای در یک بلیط آمد بیرون، مامور قطار آن بلیط را نگاه کرد و به راهش ادامه داد. آمریکایی ها که این را دیدند، به این نتیجه رسیدند که چقدر ابتکار هوشمندانه ای بوده است.
بعد از کنفرانس آمریکایی ها تصمیم گرفتند در بازگشت همان کار ایرانی ها را انجام دهند تا از این طریق مقداری پول هم برای خودشان پس انداز کنند. وقتی به ایستگاه رسیدند، سه نفر آمریکایی یک بلیط خریدند، اما در کمال تعجب دیدند که آن سه ایرانی هیچ بلیطی نخریدند. یکی از آمریکایی ها پرسید: چطور می خواهید بدون بلیط سفر کنید؟ یکی از ایرانی ها گفت: صبر کن تا نشانت بدهم.
سه آمریکایی و سه ایرانی سوار قطار شدند، سه آمریکایی رفتند توی یک توالت و سه ایرانی هم رفتند توی توالت بغلی آمریکایی ها و قطار حرکت کرد. چند لحظه بعد از حرکت قطار یکی از ایرانی ها از توالت بیرون آمد و رفت جلوی توالت آمریکایی ها و گفت: بلیط، لطفا! 
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

Re: معرفي تعدادي از ايرانيان موفق

پست توسط Ehsan6141 »

اقا این لطیفه خیلی جالب بود :smile:
ولی اون سه تا ایرانی احتمالا تا الان از اینجا فرار کردند. :?
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re:

پست توسط Mehdy 93 »

متمئنا همه این افراد باعث افتخار ایران هستند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”