مدل‌هاي جديد فولكس واگن در راهند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 423
تاریخ عضویت: شنبه 9 دی 1385, 8:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

مدل‌هاي جديد فولكس واگن در راهند

پست توسط M.Schumacher »

سلام

شركت كرمان خودرو پيش از اين به توليد خودروهاي شركت كره‌اي دوو مشغول بود كه با خريد اين شركت توسط جنرال موتورز آمريكا همكاري آن با دوو قطع شد. اواخر سال 2002 ميلا‌دي خودروسازي دوو كره كه مديريت آن را شركت جنرال موتورز آمريكا در اختيار گرفت به شركت كرمان خودرو اعلام كرد كه ديگر حق ندارد به نام اين شركت خودرو توليد كند. بدين ترتيب با ورشكست شدن شركت خودروسازي دوو كره جنوبي و خريد سهام آن توسط جنرال موتورز، اين شركت آمريكايي اعلام كرد كه ديگر قطعات مورد نياز كرمان خودرو را براي توليد محصولات دوو تامين نخواهد كرد.
در پي قطع همكاري شركت دوو كره جنوبي با شركت كرمان خودرو، اين شركت ايراني با فولكس واگن آلمان به توافق رسيده و در صدد است تا چهار مدل خودروي توليدي اين شركت را در ايران مونتاژ كند.شركت فولكس واگن در تعدادي از كشورهاي در حال توسعه فعاليت توليدي دارد و برخي از مدل‌هاي خود را در اين كشورها و براي بازارهاي محلي و منطقه‌اي توليد مي‌كند.قرار است حجم توليد خودرو فولكس واگن در يك دوره چهار ساله به 200هزار دستگاه برسد و در فاز دوم نيز كه زماني براي آن مشخص نشد، توليد به 400هزار دستگاه افزايش يابد. در حال حاضر نيز نخستين محصول توليدي اين شركت با نام فولكس گل وارد بازار ايران شده است.بهرام شريعت، قائم مقام صنايع خودروسازي كرمان در اين باره گفت: اين شركت در حال احداث خط توليد خودروهاي فولكس واگن است كه در سال1387 ظرفيت اسمي كارخانه به 200هزار دستگاه در سال خواهد رسيد.بدين ترتيب خط توليد محصولات جديد فولكس واگن در شركت خودروسازي كرمان در سال 1387 به بهره‌برداري مي‌رسد كه براي راه‌اندازي اين خط توليد علاوه بر 500 تا 600 ميليارد دلا‌رهزينه براي احداث ساختمان كارخانه‌ها، 100ميليون دلار براي ايجاد بخش‌هاي قطعه‌سازي و خريد و تامين ماشين‌آلات اين پروژه هزينه شده است.

وي افزود: همچنين سرمايه‌گذاري‌هاي سنگيني براي ساخت قطعات بدنه،‌موتور گيربكس، اكسل‌‌ها، قطعات پلاستيكي، صندلي و برخي ديگر از قطعات توسط شركت‌هاي گروه كرمان خودرو در حال انجام است.

در آينده حدود 70درصد از قطعات تامين كننده اين خودروها در داخل توليد خواهد شد و از آنجا كه سرمايه‌گذاري براي توليد بقيه قطعات‌ غير اقتصادي است شركت آن را از محل واردات به صورت CKD تامين خواهد كرد.

به منظور ايجاد اشتغال و تعميق ساخت داخل، صنايع خودروسازي كرمان بخش ديگري از نياز خود را با بهره‌گيري از امكانات ساير توليد كنندگان داخلي تامين خواهد كرد.بدين ترتيب ميزان توليد خودروي فولكس گل در اين شركت از ابتداي سال جاري تاكنون به پنج هزار دستگاه رسيده و قرار است تا پايان سال جاري ميزان توليد اين خودرو به 12هزار دستگاه برسد. اين خودرو متناسب با سياست‌هاي اتخاذ شده وزارت صنايع و معادن انتخاب شده و در ايران توليد مي‌شود. ساخت قطعات خودروهاي فولكس واگن نيز در دستور كار شركت كرمان خودرو قرار گرفته و قرار است قطعاتي كه از نظر كيفيت بتواند استانداردهاي شركت اصلي را داشته باشد و از نظر قيمت نيز اقتصادي باشد در داخل توليد شود.شريعت، در زمينه برگزاري سومين نمايشگاه بين‌المللي حمل و نقل گفت: شركت خودروسازي بم در اين نمايشگاه شركت خواهد كرد و علاوه بر نمايش خودرو فولكس واگن مدل گل كه هم اكنون در ايران توليد مي‌شود خودرو فولكس واگن مدل‌هاي بورا، پولو، بتيل، پاسات، توارگ و فيتون نيز به نمايش در خواهد آمد. خودرو فولكس بورا در سال1385 توليد خواهد شد و شركت خودروسازي بم در نظر دارد نوع موتور توربوي آن را توليد كند كه اين مدل 1800سي سي بوده و به دليل داشتن موتور توربو 180قوه اسب بخار قدرت دارد. همچنين توليد بورا 2000 سي‌سي نيز در دستور كار شركت قرار دارد.

شركت فولكس واگن اعتقاد دارد، فولكس واگن در هر كجاي دنيا توليد شود يك استاندارد دارد و آن هم استاندارد فولكس واگن است به همين دليل نظارت‌هاي دقيق از طرف واحد كنترل كيفيت فولكس واگن آلمان به طور گسترده بر روي توليدات قطعات و خودرو در شركت خودروسازي بم اعمال مي‌شود كه اين امر اگرچه در مقاطعي باعث تاخير و وقفه در كار مي‌شود اما اطمينان از كيفيت را به دنبال دارد. صنايع خودروسازي كرمان تنها به فكر واردات نيست و بدين منظور انجام سرمايه‌گذاري‌هاي سنگين در اين شركت از زماني آغاز شده كه كشور به سمت آزاد كردن بازار و رقابتي كردن فضا براي توليدكنندگان پيش رفته است.

منبع:دنياي اقتصاد- فائزه كيايي


اگه مدل 1800 با توربو رو مونتاژ كنن خيلي توپ ميشه[img]http://[/img]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”