پيكارهاي ليگ برتر كشتي آزاد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پيكارهاي ليگ برتر كشتي آزاد

پست توسط DJ.HAMED »

پاس- گل‌گهر؛ حساس‌ترين رويارويي هفته چهارم
هفته چهارم از دور رفت رقابتهاي ليگ برتر كشتي آزاد باشگاههاي كشور عصر فردا با برگزاري 4 ديدار در 2 شهر تهران و زيراب پيگيري مي‌شود.
به گزارش گروه كشتي خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ از گروه نخست پيكارها و در سالن شهداي هفتم تير تهران تيم مدعي و پرمهره دانشگاه آزاد اسلامي ميزبان تبرك خراسان رضوي خواهد بود و صدراي زيراب در مازندران از آزادكاران صنايع استان همدان پذيرايي مي‌كند نفت ديگر تيم گروه اول اين هفته به استراحت مي‌پردازد.
اما از گروه دوم و در حساس‌ترين رويارويي هفته، پاس تهران ميزبان گل‌ گهر سيرجان خواهد بود ديداري كه مطمئنا با توجه به حضور چهره‌هاي پرتعداد مازندراني در تركيب 2 تيم و همچنين حضور محسن كاوه و عسگري محمديان در دو سوي ميدان مي‌تواند جذابيتهاي فراواني را به همراه داشته باشد در آخرين ديدار هفته چهارم و پس از رقابت پاس با گل گهر و دانشگاه آزاد با تبرك در سالن شهداي هفتم تير نيروي زميني ارتش ميزبان ياقوت سبز قائمشهر خواهد بود. راه‌آهن مدعي اصلي گروه دوم جهت صعود به جمع 4 تيم برتر ليگ هفته چهارم با حكم قرعه به استراحت مي‌پردازد.
كار ساده‌ دانشگاه آزاد در ايستگاه چهارم
بي‌ترديد تقي اكبرنژاد با در اختيار داشتن مهره‌هاي سرشناس و عنوان‌دار كار سختي مقابل تبرك نماينده استان خراسان رضوي نخواهد داشت. تيم تبرك هم كه از چهره‌هاي بومي و جوان در تركيب خود استفاده مي‌كند به دنبال تحكيم موقعيت براي سال‌هاي آينده و اعتبار بخشيدن به جوانان باآتيه پاي در ميدان مي‌گذارد در غير اين صورت و در مصاف با دانشگاه آزاد حرفي براي گفتن نخواهد داشت.
صدرا به دنبال اعاده حيثيت
صدراي زيراب يكي از نمايندگان استان مازندران كه هفته گذشته متحمل شكست سنگين 7 بر صفر مقابل تيم مدعي نفت تهران شد قصد دارد با استفاده از بهترين نفرات خود و به لطف حضور تماشاگران پرشور و علاقه‌مند مازندراني به مصاف با صنايع استان همدان برود مازندراني‌ها تنها با شكست حريف خود خواهند توانست اندوه باخت يكطرفه برابر نفت را جبران كند صنايع استان همدان پس از پيروزي 6 بر يك مقابل تبرك در مشهد ثابت كرد تيم خوب و قابل اعتنايي است اگر چه نماينده همدان در خانه نتوانست مقابل دانشگاه آزاد عرض اندام كند اما بي‌ترديد رويارويي اين تيم با صدراي زيراب در مازندران مي‌تواند حوادث زيادي را به همراه داشته باشد.
اس- گل گهر؛ رقابتي سخت براي صعود
رويارويي پاس تهران و گل گهر سيرجان در شرايطي كه هر 2 تيم نياز مبرم به پيروزي در اين ديدار دارند مي‌تواند جذاب و ديدني باشد بي‌ترديد پاسي‌ها پس از شكست مقابل راه‌آهن در مشهد تمام توان خود براي غلبه بر نماينده سيرجان را به كار مي‌گيرند از آن طرف گل گهر كه پس از استراحت در هفته نخست در هفته‌هاي دوم و سوم دو پيروزي روحيه‌بخش به دست آورد اميدوار است تا با غلبه بر پاس راه صعود به دور بعد را هموارتر كند. در همين راستا و با توجه به حساسيت ديدار مدعيان دو تيم مقابله علي‌اصغر سليماني با بابك خورشيدي در 55 كيلوگرم، رويارويي مهدي تقوي با عادل شاه‌پلنگ در 60 كيلوگرم و رقابت محمدباقر عالي با پژمان درستكار در 84 كيلوگرم مي‌تواند از ديدني‌ترين رقابتها بين دو تيم باشد. بي‌گمان و با توجه به نيروي برابر دو تيم و نقش تعيين كننده‌اي كه پرتاب سكه‌ها در پيروزي و شكست قهرمانان دو تيم ايفا مي‌كنند مسلما هر يك از دو تيم با اندك شانس بيشتر خواهند توانست پيروز اين مسابقه حساس باشند.
ترديدي نيست كه پيروزي هر يك از تيمهاي ياد شده مي‌تواند در صعود آنان به مرحله نيمه نهايي تأثير فراوان بگذارد.
نيروي زميني ـ ياقوت تحت تأثير نام حاجي‌زاده
ديدار 2 تيم ناكام نيروي زميني ارتش با ياقوت سبز قائمشهر پرونده هفته چهارم از دور رفت رقابتها را خواهد بست.
ترديدي نيست كه مصاف دو تيم ياد شده تحت تأثير نام مهدي حاجي‌زاده عضو تيم ياقوت سبز قرار خواهد داشت حاجي‌زاده كه بعد از شكست‌هاي غيرمنتظره ياقوت به جمع شاگردان عزيز واگذاري پيوسته در اولين رويارويي خود در هفته دوم توانست محمدباقر عالي يكي از جوانان خوب وزن 84 كيلو كشتي كشور و عضو تيم گل گهر را شكست دهد. به احتمال فراوان برابر نيروي زميني كشتي نخواهد گرفت اما بي‌گمان حتي حضور اين چهره مورد علاقه مازندراني‌ها در سالن و كنار اعضاي تيم گل گهر مسابقات را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.
در هر حال تيمهاي نيروي زميني و ياقوت به خوبي مي‌دانند كه تقريبا شانسي براي حضور در جمع تيم‌هاي برتر نخواهند داشت با اين وجود مصاف دو تيم تنها مي‌تواند به منزله ميدان دادن به نفرات جوان و اعاده حيثيت پس از چند باخت پياپي باشد خصوصا مازندراني‌ها قصد دارند با پيروزي برابر نيروي زميني اندكي از زخم‌هاي شكست‌هاي گذشته را التيام بخشند.
با پايان يافتن هفته چهارم رقابتهاي ليگ برتر كشتي آزاد باشگاههاي كشور تيمها يك هفته‌اي به دليل برگزاري جام جهان پهلوان به استراحت مي‌پردازند و رقابتها از 2 هفته ديگر با انجام 4 ديدار همزمان در شهرهاي همدان، مشهد مقدس، سيرجان و قائمشهر پيگيري خواهد شد.
گفتني است در هفته آخر از دور رفت ديداري در تهران برگزار نخواهد شد و تمامي رقابتها در شهرستانها انجام مي‌شود.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”