آغاز دومين دوره ليگ بوکس کشور

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

آغاز دومين دوره ليگ بوکس کشور

پست توسط DJ.HAMED »

رينگ ها در انتظار قدرتنمايي بوکسورها
گروه رزمي ـ دومين دوره رقابت هاي ليگ بوکس باشگاه هاي کشورمان از روز جمعه 22 دي ماه آغاز به کار خواهد کرد.
در اين دوره از رقابت ها هشت تيم حضور داشته که در قالب دو گروه چهار تيمي و به صورت رفت و برگشت به مصاف همديگر مي روند که در نهايت از هر گروه دو تيم به مرحله نيمه نهايي صعود خواهند کرد تا قهرمان اين دوره از ليگ را مشخص کنند.
در گروه اول مسابقات تيم هاي دانشگاه آزاد، پيوند تهران، بسيج ايرانخودرو و ملوان انزلي حضور داشته و در گروه دوم هم راه آهن، مرواريد خزر، پونه رشت و تربيت خراسان به رقابت خواهند پرداخت.
روز جمعه و نخستين دور اين پيکارها ملوان در انزلي از دانشگاه آزاد پذيرايي مي کند و پيوند در رباط کريم با بسيج ايرانخودرو روبرو خواهد شد.
در اين گروه حضور پيوند قهرمان اولين دوره ليگ و همچنين دانشگاه آزاد که هميشه تيم هاي قدرتمندي را روانه مسابقات مي کند، مسلما داراي جذابيت هاي زيادي خواهد بود.
در گروه دوم هم جمعه هفته آينده 29 دي ماه راه آهن با تربيت خراسان و مرواريد خزر به مصاف پونه رشت خواهد رفت تا بدين ترتيب هفته اول پيکارها برگزار شود.
بدون شک يکي از مهمترين عواملي که مي تواند هر رشته ورزشي را در مسير پيشرفت قرار دهد برگزاري ليگ منظم و قدرتمند است.
براي بوکس ما که چند صباحي است به شرايط مطلوب نزديک شده و در مسابقات آسيايي دوحه نيز آنان را نشان داد برگزاري ليگ بسيار با اهميت است، به شرط آنکه مسابقات منظم برگزار شده و دچار تعطيلات طولاني مدت و بيش از حد نشود، چرا که مربيان تيم ملي از همين ليگ مي توانند نفرات مستعد و آينده دار زيادي را شناسايي کرده و کم کم وارد اردوهاي تيم ملي کنند.
براي ملي پوشان بوکس هم که از نظرمالي چندان در شرايط مطلوبي نيستند، حضور در ليگ اهميت دارد چرا که با بستن قرارداد مناسب مي تواند مقداري از مشکلات خود را حل کرده و با شرايط روحي مناسب تري در تيم ملي فعاليت کنند، چرا که اکثر مشتزنان به دليل مشکلات شغلي و مالي در تيم ملي هم دچار استرس و برخي پيش آمدها گشتند.
همان طور که مسوولان و علاقه مندان به ورزش در دوحه شاهد بودند ورزش هاي رزمي مثل تکواندو و کاراته عملکرد بسيار خوبي را از خود بر جاي گذاشتند و رشته هاي جودو و بوکس هم مناسب ظاهر شدند که مسلما يکي از عوامل موفقيت بالاي تکواندو و کاراته داشتن ليگي چند ساله و قدرتمند است که از آن نفرات شاخص و قدرتمند به تيم ملي معرفي شدند.
حال بوکس ما هم که از حالت رکورد بيرون آمده و خود را بالا کشيده است براي سرعت بخشيدن به روند رو به رشد خود و ايستادن در سطح تکواندو کاراته نيازمند ليگ قدرتمندي است که هر ساله با نظم و تربيت مشخص و در مدت زمان مناسب برگزار گردد. متاسفانه در برخي ليگ هاي رزمي ملي پوشان صاحب نام و فيکس تيم ملي علي رغم بستن قرارداد با باشگاه ها بروي صحنه نرفته و با مطرح کردن مسائل مختلف از مسابقه دادن طفره مي روند که اميد است در ليگ بوکس شاهد چنين مسائلي نباشيم و تمامي ملي پوشاني که حتي در آسيايي نيز موفق ظاهر شده با قدرت به مصاف حريفان رفته و همواره خود را در شرايط ايده آل نگه دارند، چرا که بدون شک مشتزنان براي رويارويي با نفرات مطرح داراي انگيزه فراواني خواهند بود و اين زيبايي مسابقات را افزايش داده و ديد مربيان را براي انتخاب نفرات شايسته بازتر مي کند.
البته از فدراسيون بوکس خبر مي رسد آنان قصد داشته تا مسلبقات بانوان را هم راه اندازي کنند که اين حرکت در صورت عملي شدن يک مساله مثبت در اين زشته رزمي پرطرفدار خواهد بود و مي تواند به علا قه مندان آن بيا افزايد.
در هر صورت ليگ آينه از توانايي هاي يک فدراسيون است و مي تواند پشتوانه تيم ملي را به شرط مطلوب برگزار شدن براي چند سال تأمين کند و فدراسيون بوکس هم مي بايست با برگزاري مطلوب اين پيکارها خود را با قدرت آماده حضور در مسابقات بين المللي آسيايي و جهاني کند تا نشان دهد کسب 4 مدال در بازي هاي آسيايي دوحه بروي اتفاق نبوده و اين موفقيت توانايي ادامه داشتن را در خود دارد .

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”