نقش اقتصاد در انتقال بكام

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

نقش اقتصاد در انتقال بكام

پست توسط DJ.HAMED »

هدف او سرمايه‌گذاري در فوتبال آمريكا است
سرويس فوتبال جهان ايپنا: سرانجام داستان طولاني ديويد بكام و باشگاه بزرگ و ثروتمند رئال مادريد به پايان رسيد و كاپيتان سابق تيم ملي فوتبال انگلستان تصميم گرفت در پايان فصل جاري رقابت‌هاي لاليگا، اسپانيا را به مقصد لس آنجلس و تيم گالاكسي ترك كند تا تجربه جديدي را در فوتبال اين كشور به دست آورد.

موضوع تمديد قرارداد بكام در رئال از اوايل فصل شروع شد. او كه در اكثر مقاطع اين فصل نيمكت‌نشين بوده است و بارها با شايعات مختلف روبرو بود که سرانجام تصميم به جدايي از سانياگو برنابئو گرفت.
نكته جالب اين كه مسوولان رئال مايل به تمديد قرارداد بكام بودند و پيشنهاد 2 ساله خود را روي ميز او قرار دادند، اما پس از كش و قوس هاي فراوان بكام تصميم گرفت از بين گزينه‌هاي مختلف آمريكا را انتخاب كند.
مبلغ قرارداد بكام با لس آنجلس گالاكسي 250 ميليون دلار براي 5 فصل است.
بكام كه از سال 2003 به رئال مادريد پيوست طي مدت حضورش در اين تيم نتوانست هيچ جايگاهي را كسب كند.
او در خصوص اين تصميم به خبرنگاران گفت: "از يك هفته پيش مسوولان رئال از من خواستند در خصوص تمديد قراردادم تصميم بگيرم و تا 2 سال آينده در مادريد بمانم. مسائل مختلفي را مدنظر قراردادم و سرانجام تصميم گرفتم به آمريكا بروم.
اين موضوع يكي از مهم ترين تصميم‌هايي بود كه تاكنون در دوران حرفه‌اي گرفتم و در اين خصوص چندين ساعت با خانواده‌ام مشورت كردم.
4 سال در اسپانيا زندگي كرده ام و در طول 15 سال اخير در دو باشگاه بسيار بزرگ اروپا حضور داشته ام و اكنون به اين نتيجه رسيده ام که بهتر است فوتبال را در سطح ديگري ادامه دهم."
بكام با رد اين داستان كه زندگي در اسپانيا براي او و خانواده‌اش دشوار شده بود، اظهار داشت: "از زمان حضورم در اسپانيا لذت بردم و اين حضور براي من و خانواده‌ام يك تجربه فوق‌العاده و فراموش نشدني بود. فرزندانم از رفتن به مدرسه در اسپانيا خوشحال هستند و ما هيچ مشكلي در اين خصوص نداريم.
در انتخاب گالاکسي فقط احساس كردم بهترين فرصت براي کسب يك تجربه جديد به دست آمده است."
بكام همچنين اين شايعه را كه مبلغ چشمگير قراردادش عامل اصلي انتقال به آمريكا بوده است را رد كرده و اذعان داشت: "دوست ندارم همه بگويند بكام فقط براي كسب درآمد بيشتر راهي آمريكا مي شود. به لس آنجلس مي‌روم تا يك تيم قوي بسازم و اين موضوع باعث هيجانم مي‌شود."
اما بدون شك يكي از اصلي‌ترين دلايل اين انتقال موضوعات اقتصادي است. آكادمي فوتبال بكام در آمريكا و جذب حاميان مالي فراوان باعث پيوستن بكام به اين تيم آمريكايي شد.
يكي از دوستان نزديك او در اين خصوص گفت: "بكام دوست دارد فوتبال را ادامه دهد و يك سرمايه گذاري بسيار زياد در فوتبال آمريكا انجام دهد. ضمن اينكه دوست داشت به آكادمي فوتبالش نزديك شود. بكام فضاي زندگي در كاليفورنيا را دوست دارد و فكر مي‌كند لس آنجلس مي‌تواند محل مناسبي براي زندگي براي او و خانواده اش باشد."

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”