يزداني‌خرم: اجازه گسترش مقبره تختي را نداريم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

يزداني‌خرم: اجازه گسترش مقبره تختي را نداريم

پست توسط DJ.HAMED »

محمدرضا يزداني خرم گفت: با پيگيري‌هايي که در چند ماه اخير انجام داده ايم، در نزديکي ابن بابويه و آرامگاه جهان پهلوان تختي، يک سالن کشتي و ورزش باستاني به همراه ديگر تاسيسات و امکانات جانبي احداث خواهد شد.

سرپرست فدراسيون کشتي در آستانه فرا رسيدن سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختي، با تاکيد بر اين مطلب اظهار کرد: به دليل اين‌ که مقبره هاي مجاور آرامگاه جهان پهلوان تختي همگي کاملا شخصي و متعلق به خانواده هاي مختلف هستند، بر روي آرامگاه تختي نمي‌توان بناي ديگر ساخت و يا آن را گسترش داد.

وي افزود: با توجه به بودجه خوبي که مجلس شوراي اسلامي نيز اختصاص داده است، روبروي ابن بابويه زميني با مساحت 2700 متر انتخاب شد تا عمليات ساخت و ساز سالن کشتي و ورزش باستاني هرچه سريعتر آغاز شود. اميدوارم با ساخت و تجهيز کامل اين مجموعه که به نام جهان پهلوان تختي نامگذاري خواهد شد، شاهد حضور چشم گير جوانان و علاقه مندان به کشتي باشيم.

سرپرت فدراسيون کشتي در ادامه با اشاره به برگزاري رقابتهاي جهان پهلوان تختي در شهر بندر عباس ،خاطر نشان کرد: هدف ما اين است که جام تختي در بالا ترين سطح ممکن برگزار شود، به همين خاطر براي تشويق بيشتر تيم‌ها جايزه 120 هزار دلاري را در نظر گرفته ايم.

يزداني خرم ادامه داد: علاوه بر آمريکا و ترکمنستان، برخي از کشورها نيز در حال آماده کردن تيم‌هاي خود براي حضور در اين مسابقات هستند. به طور كلي ما بايد چندين سال جام تختي را در يک تاريخ خاص و مشخص با جوايز نقدي زياد برگزار کنيم تا نظر تيم‌هاي مختلف کشتي جهان را براي حضور در اين جام به خود جلب کنيم.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”