امكان برقراري ارتباط مسافران نور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

امكان برقراري ارتباط مسافران نور

پست توسط Dr.Akhavan »

 امكان برقراري ارتباط مسافران نوروزي با امدادگران با تلفن همراه بدون سيم كارت 


رييس مركز حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور از آماده‌باش بيمارستانهاي سراسر كشور در ايام نوروز خبر داد و گفت: بيش از 70 هزار پرسنل بيمارستاني و 10 هزار پرسنل پايگاه اورژانس آماده امداد رساني و خدمات رساني به هموطنان در ايام نوروز هستند.

دكتر فرزاد پناهي در حاشيه مراسم افتتاح طرح نوروزي سال 85 اظهار كرد: هموطنان مي‌توانند از طريق تماس با شماره تلفن 115 و 110 بدون گرفتن كد و حتي با تلفن همراه بدون سيم كارت امداد لازم را طلب كنند كه ماموران در اولين فرصت به محل حادثه اعزام مي‌شوند.

وي با بيان اين كه پس از اعلام نياز از طريق تماس با شماره 115 از طريق بي سيم به نزديكترين آمبولانس به محل حادثه اطلاع داده مي‌شود، گفت: اين امدادرساني جاده‌ها و داخل شهر را نيز شامل مي‌شود.

وي با تاكيد بر اين كه طرح نوروزي از 25 اسفند ماه 84 آغاز و تا 15 فروردين ماه 85 ادامه خواهد داشت، به ايسنا گفت: 130 پايگاه امداد جاده‌اي استقراري افتتاح شده است كه به موجب آن تعداد پايگاه‌ها به 1080 افزايش يافت.

رييس مركز حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور با اشاره به وجود 50 پايگاه ايستگاه سلامتي جاده‌اي در ايام نوروز خاطرنشان كرد: ‌در اين ايام پزشكان در اين پايگاه‌ها مستقر مي‌شوند كه چنانچه هموطنان به مشكل اورژانسي دچار شدند معاينات لازم توسط پزشكان به عمل مي‌آيد.

وي در ادامه اظهار اميدواري كرد كه نيروهاي امدادي در ايام نوروز جزو كم كار ترين افراد باشند و از هموطنان خواست تا با رعايت جوانب احتياط و مقررات راهنمايي و رانندگي سفري كم خطر را براي خود رقم بزنند.

دكتر پناهي با اشاره به گسترش و توسعه فعاليت‌ نيروهاي امدادي گفت: البته رشد كمي فعاليت با رشد كيفي خدمات رساني از يك خط مستقيم تبعيت نمي‌كند. اما در عين حال در حوزه اورژانس و در 6 ماهه دوم سال 84 به ميزان 5 سال قبل رشد كمي داشته است به نحوي كه در سال جاري 350 پايگاه راه‌اندازي شده كه اين بيش از 244 پايگاهي است كه در برنامه 5 ساله سوم داشته‌ايم و با پيش‌بيني كاهش 10 درصدي تلفات جاده‌اي در ايام نوروز امسال گفت: رقم كشته‌هاي حوادث ترافيكي در كشورهاي در حال توسعه هر ساله رو به افزايش است در حالي كه در كشورهاي توسعه يافته چنين نيست.

دكتر پناهي با بيان اين كه متوسط جهاني افزايش تلفات حوادث ترافيكي را در جهان گزارش داده است، يادآور شد: بر اساس گزارش سازمان جهاني بهداشت (WHO) در سال 2050 حوادث ترافيكي از عامل ششم مرگ و مير به عامل دوم تبديل مي‌شود.

رييس مركز حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور در خاتمه خاطرنشان كرد: تصور مي‌كنيم فعاليت‌هاي امدادي ما 25 درصد بر روي مرگ و مير مؤثر خواهد بود، اما به لحاظ آماري نسبت به سال گذشته 10 درصد كاهش خواهد داشت.

منبع : سایت پزشکان ایرانی
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”