اخبار مرتبط با باشگاه پيروزی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

همه مي‌خواهند كاپيتان شوند
كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس درباره بحث بازوبند كاپيتاني گفت:‌ همه مي‌خواهند در تيم كاپيتان شوند. كاپيتاني در پرسپوليس يكي از صحبت‌هاي چالش برانگيز بود. بارها عنوان شد وقتي بازوبند كاپيتاني به جوان بي‌تجربه و كم‌سابقه داده مي‌شود، باعث حقارت اين تيم پرطرفدار و پرسابقه است. ابراهيم اسدي، كاپيتان دوم پرسپوليس در اين فصل و كسي كه مدعي است بايد كاپيتان اول باشد، در اين خصوص و ساير مسايل گفت وگویی كرده كه در زير مي‌خوانيد:

*: پرسپوليس نيم فصل را چطور پشت سر گذاشت؟
در نيم فصل اول فراز و نشيب زيادي داشتيم. بعد از آنكه ليگ را با سه چهار پيروزي خوب شروع كرديم، متاسفانه روي نوار مساوي افتاديم و باخت‌هايمان خيلي تلخ بود. اين فراز و نشيب مي‌تواند علت‌هاي زيادي داشته باشد؛ مثل تعويض مربي، تعداد زيادي مصدوم و مشكلات مالي كه داشتيم.

*: پرسپوليس بدون داشتن مدافع تخصصي بهترين خط دفاع را در اختيار دارد؛ در حاليكه همه تصور مي‌كردند اين تيم در دفاع با مشكل مواجه مي‌شود.
بله، در خط حمله ضعيف بوديم و اين نشان دهنده آن است كه در يارگيري خوب عمل نكرديم.

*: خيلي‌ها معتقدند بازوبند كاپيتاني از اين فصل كوچك شده؛ مخصوصا وقتي جواني بي‌تجربه و تازه وارد مثل حاجي‌زاده، كاپيتان مي‌شود. نظر تو چيست؟
پرسپوليس از نظر سن و سال كوچك نشده؛ بلكه عزت و احترام در اين تيم از بين رفته است. در گذشته علي پروين چند بازيكن پيشكسوت را در تيم به دليل همين مسايل داشت و همه احترام يكديگر را حفظ مي‌كردند؛ اما اكنون هر كس توقع دارد كاپيتان شود. در پرسپوليس هميشه مرسوم بوده، هر بازيكني كه قديمي‌تر باشد بازوبند را بر بازو بندد؛ اما بنا به مسايل حاشيه‌اي، كادر فني صلاح ديد در اين فصل حتي حاجي‌زاده و نوري بازوبند را ببندند. زماني در اين تيم بازيكنان بزرگي مثل افشين پيرواني، حميد استيلي و احمدرضا عابدزاده كه در تيم ملي هم حضور داشتند، بازوبند را مي‌بستند.

*: چرا هر كس جسارت اين را پيدا مي‌كند كه ادعاي كاپيتاني داشته باشد؟
شايد به دليل بي‌تجربگي آنها است كه چنين خواسته‌اي دارند.

*: فكر مي‌كردي روزي كاپيتان پرسپوليس شوي؟
نه، اصلا فكرش را نمي‌كردم. كاپيتاني در پرسپوليس وظيفه سنگين است. سرمربي تمام وظايف را به تو مي‌دهد كه در زمين اجرا كني.

*: موفق شدي وظايف كاپيتاني را انجام دهي؟
رابطه‌ام با بازيكنان هميشه طوري بوده كه به عنوان يك بازيكن، نه كاپيتان با آنها خوب و صميمي باشم تا در زمين حاشيه‌اي پيش نيايد.


*: اما يكي از وظايف كاپيتان اين است كه بر مسايل مالي با مسئولان باشگاه چانه‌زني كند. چنين كاري مي‌كني؟
بله، كاپيتان رابطه‌اي با سرمربي و مديرعامل دارد؛ اما بايد بگويم حق دادني نيست، گرفتني است. در غياب كريم باقري تا آنجايي كه توانستم اين كار را انجام داده‌ام و سعي كردم رابطه بازيكنان را با سرمربي صميمي‌تر كنم.

*: حق بازيكنان را گرفته‌اي؟
بله، در يكي دو جلسه‌اي كه با بازيكنان داشتيم، با هم هماهنگي مي‌كرديم كه چطور مشكلات را بيان كنيم و با آقاي انصاري‌فرد چطور رفتار داشته ‌باشيم تا به مشكلات مالي كه هر سال هم بدتر از سال قبل مي‌شود، توجه بيشتري كند.

*: خودت گفتي بازوبند بر دستان ملي‌پوشان پرسپوليس بود؛ اما بدون سابقه ملي كاپيتاني. نظرت در اين خصوص چيست؟
دو بار به تيم ملي دعوت شدم؛ اما با نظر سرمربي خط خوردم. به هر حال كادر فني تيم ملي هميشه برترين‌ها را انتخاب مي‌كند. شايد مشكلي داشتم كه نتوانستم بازي كنم.

*: در 9 سال حضورت در پرسپوليس، بهترين و موفق‌ترين مربي چه كسي بود؛ البته به غير از دنيزلي؟
به غير از دنيزلي، آري ‌هان و پروين موفق بودند. با پروين در اولين دوره ليگ برتر قهرمان شديم و با آري‌هان هم به ديدار نهايي جام حذفي رسيديم؛ آنهم در شرايطي بسيار سخت و دشوار.

*: و دنيزلي؟
او هم مربي بسيار خوبي است كه در پرسپوليس مشغله‌هاي زيادي دارد.

*: بدترين مربي چه كسي بوده است؟
مسئولان هميشه سعي مي‌كنند بهترين‌ها را براي اين تيم استخدام كنند تا هواداران راضي باشند؛ اما بدترين بگوويچ بود.

*: چرا؟ او سرمربي تيم اميد است.
مطمئن باشيد عيار بگوويچ در تيم اميد مشخص خواهد شد.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

كمتر از يک ميليون دلار نيست!
حميد استيلي، بازيكن باسابقه‌ فوتبال كه گل به ياد ماندني او در جام جهاني 98 فرانسه خاطرات شيريني را در اذهان عمومي نقش بسته است و مربي پيشين پرسپوليس حرف‌هاي زيادي از فوتبال ايران براي گفتن دارد. او از مسائل روز و شرايط آينده‌ فوتبال ايران سخن گفت. استيلي تاكيد داشت كه نمي‌خواهد براي تيم محبوبش حاشيه‌اي ايجاد شود، اما در دل‌هاي شنيدني او از روزهاي مربيگري اش با آري‌هان و دنيزلي جذاب و شنيدني است. حميد استيلي در گفت‌وگوي دو ساعته مطالب فراواني را مطرح كرد كه مشروح آن در زير مي‌آيد:

* پرسپوليس و آري‌هان موفق
حميد استيلي مربي است كه در پرسپوليس تجربه‌ي مربي‌گري در كنار دو مربي خارجي را داشته است. آري‌هان و دنيزلي مربياني بودند كه استيلي با آنها در پرسپوليس فعاليت كرده است. وي آري‌هان را مربي بزرگ، با تجربه، با دانش و باشخصيتي مي‌داند كه مي‌توانست پرسپوليس را موفق كند.

وي دراين‌باره گفت: آري‌هان مربي خوبي بود. توانست خود را به خوبي با شرايط فوتبال ايران وفق دهد. او مي‌توانست به فوتبال پرسپوليس و ايران شخصيت دهد. او باعث كسب نتايج خوبي در پرسپوليس شد. اگر ادامه‌ي حضورش در پرسپوليس ممكن بود، مي‌توانستيم بهتر از آنچه كه عمل كرديم نتيجه بگيريم، بايد از آري‌هان بيشتر استفاده مي‌شد.

* نمي‌دانم! چرا رفت
وي افزود: خصوصيت خوب آري‌هان اين بود كه ارتباط خوبي با بازيكنان برقرار مي‌كرد و رابطه‌ي عاطفي نزديكي با آنها داشت. اين يك فن مربي‌گري در فوتبال است. اگر مربي بتواند با بازيكنان صميمي و دوست باشد، قطعا همه‌چيز تحت كنترل او خواهد بود.

استيلي تاكيد كرد: نمي‌دانم بر اساس چه اتفاقي آري‌هان با پرسپوليس قطع‌ رابطه كرد. يك روز قبل از اين اتفاق، در نشست سه‌نفره‌اي با انصاري‌فرد همه‌چيز به طور عادي دنبال مي‌شد. حتي در مورد شرايط تيم نيز صحبت‌هايي انجام شد اما، نمي‌دانم صبح روز بعد چه اتفاقي افتاد كه از طرف باشگاه اعلام شد آري‌هان سرمربي تيم نيست.

* دوست داشتم، بيشتر با آري‌هان باشم
وي افزود: آري‌هان خوب كار كرد، بايد صادقانه بگويم كه او از لحاظ فني و رواني درس‌هاي زيادي به من داد. دوست داشتم بيشتر از وي كسب تجربه مي‌كردم.

* دنيزلي- آري‌هان؛ فرق زمين و آسمان
حميد استيلي تجربه‌ي حضور در كنار دو مربي را بسيار متفاوت مي‌داند. وي گفت: آري‌هان و دنيزلي هر كدام شيوه‌هاي خودشان را براي مربي‌گري دارند، روش‌هاي آنها كاملا با هم متفاوت بود.

استيلي گفت: نبايد غرض‌ورزانه قضاوت كرد، چرا كه معتقدم پس از رفتن آري‌هان پرسپوليس تا هفته‌ي هشتم ليگ نتايج خوبي گرفت و امتيازات خوبي جمع كرد، پس از آري‌هان نيز بازيكنان خوبي جذب كرديم. نيكبخت واحدي كه با انگيزه‌اي دوچندان وارد پرسپوليس شد، بادامكي كه ليدر تيم ابومسلم بود و آشوبي كه تاثير فراواني در شرايط تيم گذاشت. اين سه بازيكن با ساير بازيكناني كه جذب كرديم، تيم قوي را تشكيل دادند اما، اين قدرت و اقتدار تا هفته‌ي هشتم ادامه نداشت، چرا كه بعد از بازي با مس كرمان تيم دچار تحليل و ركود شد.

* تمرينات دنيزلي مشكل نتيجه‌گيري
استيلي در ادامه گفت‌وگو اظهار كرد: عدم كسب پيروزي در تمام ديدارهاي اين فصل عوامل مختلفي داشت. آسيب‌ديدگي بازيكنان و تغيير شيوه‌ي تمرينات تيم از مهمترين عوامل بود، متاسفانه پرسپوليس بعد از رفتن آري‌هان نتوانست با شيوه‌ي تمرينات جديد آمادگي خود را به دست آورد و بازسازي شود و در نتيجه‌ شرايط غيرقابل پيش‌بيني در تيم ايجاد شد.

استيلي به اتفاقات و درگيري‌هاي برخي از بازيكنان پيش از ديدار فينال جام حذفي اشاره كرد و گفت: سيدعباسي در تمرينات پيش از عزيمت به اصفهان براي انجام بازي برگشت جام حذفي مي‌گفت، تيم چرا پنالتي تمرين نمي‌كند. اين يك خواسته‌ي معقول و منطقي بود كه مي‌توانست اعتماد به نفس به بازيكنان بدهد اما، دنيزلي اين گونه نخواست و اعتقادي به تمرين ضربات پنالتي نداشت. در نهايت نيز از همانجا ضربه خورديم حتي در جريان زدن پنالتي‌ها نيز اشتباهات فاحشي رخ داد و به دليل شرايط موجود درگيري بين بازيكنان ايجاد شد، نمي‌دانم چرا دنيزلي در آن شرايط نخواست بازيكنان خارجي تيم كه از استرس و شرايط روحي بهتري برخوردار بودند، استفاده كنند. در نهايت نيز نوع چيدمان بازيكنان براي زدن ضربات پنالتي سرنوشت قهرمان را رقم زد.

* دنيزلي و تفاوت پاس و پرسپوليس
استيلي با اشاره به عملكرد دنيزلي در تيم فوتبال پاس تهران اظهار كرد: اگر دنيزلي با تيم پاس نتايج متفاوتي نسبت به پرسپوليس كسب كرد، بايد بپذيريم كه اين تيم با جلالي قهرمان شده بود. به ‌رغم تمام تعريف‌هايي كه از عملكرد دنيزلي مي‌شد، متاسفانه پاس نتوانست در ليگ قهرمانان آسيا نتايج خوبي بگيرد. دنيزلي همان روشي را كه در پاس داشت در پرسپوليس نيز پياده كرد اما، او بايد مي‌دانست كه شرايط اين دو تيم كاملا با هم متفاوت است. تفاوتي كه هيچگاه نخواست آن را باور كند.

استيلي اظهار كرد: دنيزلي در تيم پاس پنج بازيكن و مربي و سرپرست را اخراج كرد، آب از آب تكان نخورد اما، در پرسپوليس اين حركات و رفتارها باعث ايجاد حاشيه در تيم مي‌شود. او شايد باور نمي‌كرد كه شرايط پرسپوليس با پاس متفاوت باشد. همين عدم اطلاع نيز باعث ضربه زدن به تيم مي‌شد.

* اين دنيزلي مغرور
مربي مستعفي پرسپوليس در ادامه‌ي گفت‌وگو با ايسنا تاكيد كرد: در زمان آري‌هان به دليل اعتمادي كه بين اعضاي كادر فني وجود داشت، هماهنگ عمل مي‌كرديم اما، در زمان دنيزلي اختلافات بيشتر شد و كادر فني نيز با بي‌اعتمادي به يكديگر برنامه‌هاي تيم را دنبال مي‌كردند. نمونه‌ي بارز اين بي‌اعتمادي زمان قبل از حضور در زمين براي تمرين، وي اصرار داشت بايد در اتاقي جداگانه، اقدام به آماده شدن و تغيير لباس كند. در حالي كه آري‌هان چنين اعتقادي نداشت و تحت هر شرايطي سعي مي‌كرد صميميت حاكم بر كادر فني را حفظ كند. شايد غرور بيش از اندازه‌ي دنيزلي اين شرايط را ايجاد كرده بود.

* باندبازي‌ها را در پرسپوليس از بين بردم
استيلي افزود: دنيزلي با بازيكنان سختگيرانه برخورد مي‌كرد اما، انتقاد برخي از رسانه‌ها باعث تغيير اين شرايط در پرسپوليس شد. نمي‌دانم بازيكنان چه تصوري نسبت به رفتارهاي دنيزلي داشتند. قطعا بازيكناني بودند كه از دنيزلي رضايت نداشتند اما، در همه‌ي شرايط آنها با من صحبت مي‌كردند و دردهاي خود را بيان مي‌كردند و من تاكيد داشتم كه تحت هر شرايطي از دستورات سرمربي پيروي كنند، بارها شده بود كه بازيكنان با من حرف مي‌زدند و من آنها را راهنمايي مي‌كردم تا شرايط موجود را بپذيرند، اجازه نمي‌دادم بعضي از بازيكنان با تشكيل گروه بر عليه كادر فني موضع بگيرند، به باندبازي در پرسپوليس پايان داده بودم.

* سرمربي سنگ صبور تيم است، اما دنيزلي...
استيلي در بخش ديگري از گفت‌وگويش گفت: براي اين كه سرمربي در يك تيم موفق باشد، بايد فرهنگ حاكم بر ذهن و روان بازيكنان را درك كند و با يك فرهنگ متعادل‌تر شرايط اتحاد را در بين بازيكنان فراهم كند. يك مربي نبايد تحت تاثير شنيده‌ها بر عليه‌ي فردي يا بازيكني موضع بگيرد. معتقدم سرمربي سنگ صبور يك تيم است و بايد تحت هر شرايطي به دنبال حفظ آرامش در تيم باشد، نه اين كه حرفي از كسي در هر موردي شنيده، بخواهد با ذهنيت‌سازي شرايط را بدتر از آن چيزي كه هست پيش ببرد.

** قرارداد تركمن‌چاي!
حميد استيلي معتقد است كه نوع حضور مربيان خارجي در فوتبال ايران دردناك و غيرقابل تحمل است.

او مي‌گويد: متاسفانه مربيان خارجي كه به ايران مي‌آيند با قراردادهاي يك طرفه جذب باشگاه‌ها مي‌شوند، به گونه‌اي كه تمامي هزينه‌هاي داخلي و سفرهاي خارجي مربي برعهده‌ي باشگاه است. حتي حق شارژ آپارتمان اين مربيان نيز را باشگاه پرداخت مي‌كند. اين مانند معاهده‌ي تركمن‌چاي است. وي افزود: باشگاه بايد مسايل حقوقي را خوب بداند و قراردادهايي ببندد كه به ضرر باشگاه نباشد. استيلي ادعا كرد كه مبلغ قرارداد دنيزلي با پرسپوليس كمتر از يك ميليون دلار نيست.

** مربيان جوان آموزش ببينند
استيلي گفت: مربيان جوان ايراني اگر مي‌خواهند موفق باشند و جايگزين خوبي براي مربيان خارجي در ايران باشند بايد به مسائل آموزشي توجه‌ بيشتري كنند، نمي‌خواهيم باور كنيم كه اين مربيان مي‌توانند با علم اندوزي و كسب تجربه جايگزين‌هاي خوبي براي مربيان نامدار فوتبال باشند. امروز فوتبال ايران كريمي، مهدوي‌كيا، تيموريان، نكونام و ساير بازيكناني دارد كه مي‌توانند در صورت مديريت درست، آينده‌ي فوتبال را بسازند.

* مربيان داخلي پشت هم باشند
استيلي اظهار كرد: ‌مربيان داخلي بايد در هر شرايطي از يكديگر حمايت كنند. ما مي‌توانيم با كسب علم و تجربه فوتبال ايران را به سامان برسانيم. نبايد اين‌گونه باشد كه يك مربي داخلي براي رسيدن به پست و مقام به دنبال منزوي كردن مربي ديگر باشد.

* حمايت قابل تقدير استقلال از مرفاوي
استيلي با اشاره به سياست مديران باشگاه استقلال براي بها دادن به مربيان جوان داخلي گفت: استقلال در طول سال‌هاي گذشته روش و شيوه‌ي مناسبي را در پرورش مربيان در پيش گرفته است، ميدان دادن به قلعه‌نويي و اكنون حمايت از صمد مرفاوي ثمره‌ي تلاشي است كه قطعا نفع آن در آينده براي استقلال خواهد بود، مطمئنا صمد مرفاوي نيز جايگاه مناسبي در فوتبال ايران كسب خواهد كرد،‌ چرا بايد نتوانيم مربي به كشورهاي ديگر صادر كنيم. بايد بپذيريم كه با يك برنامه‌ريزي درست مي‌توان اين مهم را به انجام رساند.

* به اروپا مي‌روم
استيلي گفت: ‌پس از جدايي از پرسپوليس به دنبال برنامه‌هاي آموزشي هستم و به احتمال فراوان براي حضور در كلاس مربيگري به يكي از كشورهاي آلمان، ‌انگليس، بلژيك و ايتاليا خواهم رفت. فعلا قصد مربي‌گري ندارم. مي‌خواهم تجربه اندوزي كنم. پس از بازگشت از كلاس آموزشي مربيگري خواهم كرد.

* يا دستيار بزرگان مي‌شوم يا سرمربي
استيلي تاكيد كرد: از اين پس تنها در كنار مربيان بزرگ و نامدار كار خواهم كرد، در غير اين صورت سعي مي‌كنم به عنوان يك مربي مستقل هدايت يك تيم را بپذيرم.

* پرسپوليس پاسخ هواداران را بدهد
حميد استيلي در ادامه‌ گفت وگو ابراز اميدواري كرد كه تيم پرسپوليس بتواند در پايان فصل پاسخ هواداران خود را با كسب عنوان قهرماني بدهد.

وي افزود: بايد بپذيريم كه پرسپوليس متعلق به هواداران است و بايد براي خوشحالي اين هواداران تلاش كنيم. شايد پرسپوليس در جام حذفي راه آسان‌تري داشته باشد. با حذف سايپا و استقلال را‌حت‌تر مي‌توانيم به قهرماني بينديشيم. پرسپوليس بايد تلاش كند حتي اگر حريف فينالش يك تيم دست اولي باشد.

* پيشنهادات مديريتي براي ليگ برتر
استيلي هم‌چنين براي بالابردن انگيزه در تيم‌هاي ليگ برتري پيشنهاد كرد كه فدراسيون فوتبال با تهيه‌ي جوايزي از تيم‌هاي اول تا پنجم ليگ برتر تقدير كند.

وي افزود: اگر شرايطي فراهم شود كه قهرمان جام حذفي با تيم دوم ليگ برتر ديداري را برگزار كند و برنده‌ي اين ديدار به همراه قهرمان ليگ برتر به ليگ قهرمانان آسيا برود انگيزه‌ها در ليگ برتر بيشتر خواهد بود، حتي مي‌توانيم تيم دوم و سوم ليگ برتر را به مسابقات غرب آسيا بفرستيم. فدراسيون فوتبال بايد به اين موارد توجه داشته باشد.

* اصلا مربي استقلال نمي‌شوم!
حميد استيلي در خصوص اين كه آيا اگر پيشنهادي از سوي استقلال تهران مطرح شود، حاضر است به عنوان مربي به اين تيم بپيوندد، گفت:‌ هميشه براي هواداران احترام خاصي قائل بودم، در زمان بازيگري پيشنهادهاي زيادي مطرح شد و به هيچ كدام از آنها پاسخ ندادم، در شرايط كنوني نيز با احترام به همه‌ي استقلالي‌ها معتقدم كه اگر بالاترين و بهترين پيشنهاد مربيگري براي حضور در استقلال مطرح شود به اين تيم نخواهم رفت.

* از دوقلوها چه خبر
استيلي كه در كنار خاكپور در رقابت‌هاي جام جهاني 98 فرانسه به دوقلوهاي فوتبال ايران مشهور بودند، پس از پايان اين بازي‌ها، سرنوشت متفاوتي پيدا كردند. استيلي در اين ‌باره مي‌گويد: خاكپور از دوستان نزديكم است و ارتباط خوبي با او دارم. ارتباط زيادي با يكديگر داشتيم، در حال حاضر اگر شرايطي فراهم شود كه بتوانيم با يكديگر در يك تيم فعاليت داشته باشيم، قطعا از آن استقبال مي‌كنم.

* بازي خداحافظي بايد فرهنگ شود
استيلي كه همانند خيلي از بازيكنان گذشته‌ فوتبال ايران حسرت انجام يك بازي خداحافظي باشكوه را به دل دارد، گفت: بايد انجام بازي‌هاي خداحافظي براي بزرگان فوتبال ايران و كساني كه روزگاري براي فوتبال زحمت كشيده‌اند برگزار شود. متاسفانه در ايران هنوز فرهنگ برگزاري بازي خداحافظي جا نيفتاده است، بايد اين واقعيت را بپذيريم كه يك بازي خداحافظي مي‌تواند خاطره‌ي شيريني براي بازيكناني كه پس از سالها تلاش، كنار مي‌روند به جا بگذارد.

وي گفت:‌ هر بازيكني توقع دارد كه برايش بازي خداحافظي بگذارند، من هم چنين آرزويي را دارم، هرچند كه دوستانم در آمريكا در زماني كه تيم منتخب استقلال و پرسپوليس به اين كشور رفته بودند بازي خداحافظي براي من ترتيب داده بودند اما، برگزاري اين ديدار در تهران براي هر بازيكني يك آرزوست.

* خداحافظي در 10 دقيقه با پيشنهاد علي پروين
استيلي در مورد تصميم‌اش براي خداحافظي از دنياي بازيگري افزود:‌ با پيشنهاد علي پروين و كمتر از 10 دقيقه تصميم به خداحافظي از فوتبال گرفتم. چراكه مي‌دانستم دير يا زود بايد از اين فوتبال خداحافظي كنم، شايد مي‌توانستم دو سال ديگر فوتبال بازي كنم، اما بالاخره بايد از فوتبال خداحافظي مي‌كردم. وي افزود: هيچ گاه حسرت نخوردم و معتقدم كه تصميم خوبي گرفتم.

* علي دايي خوب كار مي‌كند
استيلي با اشاره به روند موفق علي دايي در فوتبال گفت: دايي روزهاي خوبي در فوتبال داشته است، در حال حاضر نيز در سايپا نتايج خوبي گرفته است و تيمش صدرنشين ليگ است، اين كه كي قصد خداحافظي دارد، قطعا به خودش مربوط است و هيچ كس نمي‌تواند براي او تصميم بگيرد.

* انصاري‌فرد خوب است
حميد استيلي معتقد است كه مدير عامل جوان پرسپوليس نسبت به سال‌هاي گذشته مديريت و كنترل خوبي بر اوضاع پرسپوليس داشته است. وي ‌گفت: آنچه در ظواهر مشخص است اين كه طلبكاران پرسپوليس نسبت به گذشته كمتر شده‌اند و اين خود يك موفقيت است. انصاري‌فرد خوب كار كرده است.
استيلي با بيان اين كه هنوز از باشگاه پرسپوليس طلبكارم گفت: با توافق باشگاه قراردادم همچنان پابرجاست و پس از خروج از كادر فني تغييري در قراردادم ايجاد نشده است، هيچگاه در پرسپوليس به دنبال قرارداد و مباحث مالي نبوده‌ام و هميشه آخرين نفري بوده‌ام كه پول قراردادم را دريافت كردم. قطعا در ادامه‌ي اين راه نيز مشكلي نخواهم داشت.

* به‌آرزوهايم رسيده‌ام
استيلي تاكيد كرد به آن چه از فوتبال خواسته دست يافته است: از فوتبال به خيلي جاها رسيده‌ام و در كنار دوستان و خانواده‌ي خوب از تمام شرايط موجود راضي هستم. اگر مجددا به گذشته بازگردم همين راه را در پيش خواهم گرفت. چرا كه به ‌رغم از دست دادن پدرم در سن 5 سالگي و تجربيات سخت زندگي به ياري خدا راه موفقي را پيمودم.

وي افزود: شايد مي‌توانستم در كشورهاي اروپايي هم تجربه‌ي بازي داشته باشم اما، تقدير اين گونه نبود.

* يك پرسپوليسي عاشق حجازي
استيلي بهترين خاطره فوتبالي‌اش را مربوط به زماني مي‌داند كه مهدي مناجاتي او را به عنوان يكي از بازيكنان برتر جوانان پاس براي شركت در تمرين تيم بزرگسالان پاس دعوت كرد.

وي گفت: از بچگي آرزو داشتم كه در زمين‌هاي چمن فوتبال بازي كنم، به دليل نزديكي محل سكونت‌مان به باشگاه استقلال جنوب هر روز به زمين چمن اين باشگاه مي‌رفتم و تمرين تيم استقلال را مي‌ديدم. عكس‌هاي حجازي، حاجي‌لو،‌عسگريان و ساير بازيكنان استقلال هميشه همراه من بود. هرچند پرسپوليسي بودم اما، با عشقي كه به فوتبال داشتم اين بازيكنان را دوست داشتم.

* ديدار با مقام معظم رهبري و يك خاطره
استيلي با اشاره به ديدار بازيكنان جام جهاني 98 فرانسه با رهبر معظم انقلاب گفت: آن ديدار يكي از به يادماندني‌ترين خاطره‌هاي دوران فوتبالم است. گلي كه به آمريكا زده بودم مرا به اوج آرزوهايم رساند كه رهبر انقلاب نيز از آن گل به نيكي ياد كردند.

وي افزود:‌ رهبر معظم انقلاب در جمع بازيكنان تيم ملي فرمودند:« زماني كه گل استيلي به آمريكا را ديدم، با خودم عهد كردم همان‌ جايي كه گل زده، را ببوسم» و رهبر پيشاني‌ام را بوسيدند. اين يكي از زيباترين لحظات دوران فوتبالم بود.

* برانكو مدير نبود
حميد استيلي هم‌چنين درباره‌ي عملكرد برانكو ايوانكوويچ در تيم ملي ايران اظهار كرد: معمولا مربي تيم ملي در يك كشور هميشه بهترين مربي است. بعد از جام جهاني 98 فرانسه مربيان خارجي متفاوتي در فوتبال ملي ايران فعاليت داشته‌اند، عملكرد بلاژويچ در 2002 باعث شد تا فوتبال ملي ايران ضربه بخورد، روند رو به رشد 98 تا 2002 به كندي پيش رفت و حتي در 2006 نيز اثرات اين روند كاملا مشهود بود.

استيلي با انتقاد از عملكرد ايوانكوويچ خاطرنشان كرد: برانكو يك مدير بدون مديريت بود. او تعداد محدودي از بازيكنان را در اختيار داشت و از ابتد تا انتهاي فعاليتش بر حضور همين عده‌ در فوتبال ملي ايران تاكيد داشت. نه كسي اجازه يافت به اين تركيب اضافه شود و نه حاضر شد كسي را از تركيب اصلي كنار بگذارد. سرمايه‌ي فوتبال ايران در همين تعداد خلاصه شده بودند و اين باعث شد تا فوتبال ايران ضربه بخورد و انگيزه را از ساير بازيكنان بگيرد.

وي اظهاركرد: برانكو به دليل عدم مديريت نتوانست نظم و انضباط را در تيم ملي حاكم كند. در 2002 بازيكناني به مراتب بزرگتر از 98 در اختيار داشتيم اما، متاسفانه عدم مديريت كادر فني باعث شد تا نتوانيم از شرايط به خوبي استفاده كنيم.

برانكو هميشه كساني را با خود داشت كه هيچ‌گاه حاضر نبودند او را زير سوال ببرند و صحبتي خلاف آن بيان كنند. مسوولان فدراسيون بايد با تشكيل كميته‌ي فني تحت هر شرايطي عملكرد مربيان خارجي را تحت نظر داشته باشند. نبايد اجازه داد هر كاري كه دوست دارند، انجام دهند و پول فوتبال اين مملكت را به جيب بزنند.

* يك قلعه‌نوعي بهتر از چند برانكو
حميد استيلي پس از انتقاد از عملكرد مربي پيشين تيم ملي و بي‌نتيجه خواندن تلاش‌هايش براي موفقيت در جام جهاني 2006 آلمان، عملكرد اميرقلعه‌نوعي در تيم ملي را ستود.

وي افزود: قلعه‌نوعي با شرايط سخت تيم ملي ايران را تحويل گرفت. تيم شكست‌خورده‌اي كه از جام جهاني ناكام برگشته بود و شرايط روحي مناسبي نداشت در حالي تحويل مربي جوان ايراني داده شد كه به دليل تعطيلي مسابقات ليگ نيز بازيكنان آمادگي لازم براي حضور در تركيب تيم ملي را نداشتند.

وي افزود: نتايج قلعه‌نوعي درتيم ملي آن هم در يك مقطع كوتاه بسيار قابل توجه و قابل تقدير است. او توانست به رغم نااميدي‌هاي فراوان با تيم كره در سئول مساوي كند و اين تيم را در تهران ببرد. بازي با تيم سوريه در دمشق نيز واقعا قابل تقدير بود. تزريق انگيزه و جمع كردن تيم از خصوصيات بارز قلعه‌نوعي در تيم‌ملي است.

استيلي تاكيد كرد: بايد از قلعه‌نوعي حمايت شود تا علاوه بر تغيير رويه‌ي موجود و تغيير تفكر كنوني براي استفاده از مربيان خارجي و روي آوردن به مربيان داخلي، زمينه‌اي فراهم كنيم تا افتخارات فوتبال ملي ايران با مربيان داخلي تداوم يابد. يك قلعه‌نوعي بهتر از چند برانكو است.

* مايلي كهن فراموش نشود
استيلي كه معتقد است تحول انضباطي در تيم ملي را براي اولين بار محمد مايلي‌كهن در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 98 فرانسه به وجود آورد، اظهار كرد: مايلي‌كهن براي رسيدن به پيروزي نظم را به طور عملي در تيم ‌ملي پياده كرد. او بود كه براي اولين بار و با بازيكناني جوان، تيمي منظم و هماهنگ را ساخت. به دليل شرايط غير قابل پيش بيني اين مربي را از دست داديم و «ويرا» به جاي وي به كادر فني تيم ملي اضافه شد.

* ملبورن و «ويرا»ي هيچ‌كاره
وي گفت: در ديدار برابر استراليا نقش ويرا چندان‌ تاثيرگذار نبود. شايد باور نكنيد، اما در بين دو نيمه آن هم در شرايطي كه تيم براي رسيدن به جام جهاني بايد با استراليا مساوي مي‌كرد و يا اين تيم را شكست مي داد، ويرا در رختكن به بازيكنان گفت كه برويد هر كاري كه مي‌خواهيد انجام دهيد! اين مربي نبود كه در آن بازي تيم را منظم و با انگيزه وارد زمين كرد. اگر ويرا هم‌ نبود، مي‌توانستيم آن بازي حماسي را انجام دهيم. تنها چيزي كه در آن بازي باعث شد تيم بتواند به جام جهاني 98 صعود كند انگيزه و خواستن بازيكنان بود. چيزي كه تمام بازيكنان با تمام قدرت به دنبال آن بودند و اعتقاد داشتند كه بايد تحت هر شرايطي در اين ديدار به آنچه كه مي‌خواهند دست يابند.

* ايران سكوي پرتاب مربي خارجي نباشد
وي در پايان با تاكيد براين كه بايد مربيان خارجي توانمندي به فوتبال ايران بيايند، اظهار كرد: معتقدم اگر قرار است مربي خارجي به فوتبال ايران آورده شود مربي بسيار بزرگ و با كارنامه‌ي درخشاني باشد تا بتواند فوتبال ايران را به موفقيت برساند. نبايد فوتبال ايران سكوي پرتاب مربي باشد، چيزي كه متاسفانه در طي سال‌هاي گذشته براي تمام مربيان خارجي شاغل در فوتبال ايران اتفاق افتاده است، در كنار يك مربي خوب بايد امكانات مناسب نيز ارايه شود تا فوتبال ايران بتواند به جايگاهي كه مي‌خواهد دست يابد.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

درگيري كريم با هواداران پرسپوليس
در پايان تمرين امروز تيم فوتبال پرسپوليس، درگيري‌هاي لفظي ميان تماشاگران و اعضاي تيم به وجود آمد.

به گزارش فارس، يكي از ليدرهاي منتسب به علي پروين امروز با حضور در ورزشگاه كارگران عليه مصطفي دنيزلي و محمدحسن انصاري فرد موضع گيري كرده و آنها را عامل اصلي ناكامي هاي تيم معرفي كرد.

اين ليدر حتي با يكي از خبرنگاران حاضر در ورزشگاه نيز به درگيري فيزيكي پرداخت.

از سوي ديگر، شماري از ليدرهاي باشگاه نيز با حضور در ورزشگاه عليه نفرات تيم شعار داده و با بي‌غيرت خطاب كردن آنها، از انصاري فرد، دنيزلي و ابراهيم اسدي حمايت كردند.

در اين بين كريم باقري به توهين هاي ليدرها واكنش نشان داده و خواهان سكوت آنها شد؛ اما اين عده با بي‌غيرت خواندن باقري خواستار اخراج وي از تيم شدند.

باقري نيز در حالتي عصباني اعلام كرد، باتوجه به مشكلات از ترك تيم استقبال مي‌كند.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

دنيزلي: انصاري‌فرد بايد تكليف مرا مشخص كند
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در پي اهانت تماشاگران در تمرين امروز براي گفت و گو با مديرعامل باشگاه راهي دفتر باشگاه شد.

به گزارش فارس، تماشاگران حاضر در محل تمرين امروز به تبعيت از يكي از ليدرهاي منتسب به علي پروين به عملكرد مصطفي دنيزلي اعتراض كرده و به وي متذكر شدند كه پرسپوليس هم رده تيم هاي درجه چندم تركيه نيست.

اين عده در پايان تمرين با حالتي عصباني به سمت دنيزلي رفته و از وي در مورد نتايج ضعيف پرسپوليس توضيح خواستند؛ اما وي نه با آنها كه با خبرنگاران نيز حاضر به گفت و گو نشد.

مترجم دنيزلي (صادقي) تنها يك جمله از قول وي اعلام كرد:« امروز به باشگاه مي‌روم تا انصاري فرد تكليف مرا با اين وضعيت مشخص كند.»
ليدرهاي باشگاه نيز امروز به انتقاد از نفرات تيم پرداختند و آنها را بي غيرت خواندند

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

آغاز ثبت نام كارت هواداري پرسپوليس
هواداران باشگاه پرسپوليس از روز امروز هفتم بهمن ماه مي توانند با مراجعه به كليه‌ي شعب شركت پست و بانك سامان در سراسر كشور فرم هاي ثبت نام صدور كارت هواداري- بانكي را دريافت كنند.

به گزارش ايسنا، در پي اجراي طرح جذب و ساماندهي هواداران پرسپوليس كه بعد از مطالعات و رايزني هاي فراوان به مرحله اجرا در آمد، فرم ثبت نام براي صدور كارت هواداري - بانكي از امروز روز هفتم بهمن ماه در كليه‌ شعب شركت پست و بانك سامان در سراسر كشور توزيع خواهد شد.

هواداران پرسپوليس مي توانند با تكميل فرم و ارائه مدارك موردنياز به شركت پست يا بانك سامان براي دريافت كارت هواداري- بانكي اقدام كنند.

باشگاه پرسپوليس نيز با برنامه‌ريزي هاي انجام شده در كمتر از 25 روز ضمن صدور كارت هواداري - بانكي، خدمات گسترده اي را به اعضاء ارائه خواهد كرد كه فهرست خدمات موردنظر همراه با كارت هواداري و يك هديه نفيس ۱۵ هزار توماني براي هواداران ارسال خواهد شد.

باشگاه پرسپوليس قصد دارد به زودي كارت هواداري متقاضياني كه در سال 1382 ثبت نام كرده بودند، را صادر كند. مديريت باشگاه پرسپوليس اعلام كرده كه صدور كارت متقاضيان سال‌هاي گذشته به رغم اينكه اين مبالغ از سوي مديران قبلي باشگاه دريافت شده بود در اولويت قرار دارد.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

دنيزلي: مراقب باشيد بازي با فجر سپاسي تكرار نشود
پرسپوليس براي چندمين بار است كه نتيجه بازي ها را در نيمه دوم واگذار مي كند. در همين راستا عده اي مي گويند مصطفي دنيزلي براي نيمه دوم بازي ها مشكل دارد. اتفاقاً همين امر با عنايت به اتفاقات بازي با ابومسلم، باعث شده درباره آنچه بين دو نيمه بازي گذشت كنجكاوي كنيم. دنيزلي در بين دو نيمه چه گفت؟
در اينباره از بازيكنان پرسيديم و البته به نتيجه خاصي نرسيديم. گويا دنيزلي به بازيكنان گفته بود: «مراقب باشيد. اين بازي هم مثل بازي با راه آهن يا فجر سپاسي نشود، اما وي نگفت بازيكنان بايد چه كارهايي انجام دهند كه چنين نشود» اصولا كداميك از ويژگي هاي ابومسلم باعث خواهد شد كه چنان شرايطي بوجود آيد تا نسبت به جلوگيري از آنها اقدام شود. با اين اوصاف بايد گفت دنيزلي در بين دو نيمه تذكرات مهم را به سرخپوشان داده است.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

مشكل معدنچي جدي نيست
چپ پاي شيرازي پرسپوليس گرچه در ديدار با ابومسلم دچار مصدوميتي جزيي شد، اما خودش معتقد است كه مشكل خاصي ندارد. معدنچي ديروز در اين باره گفت: بعد از بازي از ناحيه زانو احساس درد و مشكل كردم ولي ظاهرا موضوع جدي نيست و با يكي دو جلسه تمرين سبك اين مصدوميت جزيي بر طرف خواهد شد.
بدين ترتيب معدنچي براي ديدار اين هفته با برق شيراز مشكل نخواهد داشت.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

هواداران خواهان حضور يك دستيار ايراني
هواداران هنوز خواهان بازگشت حميد استيلي به پرسپوليس و يا جايگزيني يك مربي ايراني ديگر در كادرفني هستند. در جريان تمرين ديروز هواداران حاضر در ورزشگاه در صحبت هايشان به اين موضوع اشاره كردند كه با توجه به بار فني بالاي تيم، پرسپوليس براي بردن فقط به يك روانشناس نياز دارد و يا اينكه بهتر است يك مربي ايراني كه بازيكنان را درك كند و با آنها همزبان باشد به كادرفني اضافه شود تا در مواقع حساس به بازيكنان كمك كند.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

خبري از مهاجم سوري نشد!
پرسپوليس همچنان منتظر مهاجم تيم ملي سوريه است. با وجودي كه قرار بود يك مهاجم سوريه اي با حضور در تمرينات پرسپوليس، در تست فني شركت كند، اما هنوز از او خبري نشده و اصلا مشخص نيست كه اين بازيكن بالاخره پرسپوليسي خواهد شد يا نه!

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

كارنامه بعضي پيشكسوتان در باشگاه پرسپوليس
الوعده وفا! نزديك به ۴۰ روز پيش محمدحسن انصاري فرد در پي حضور در محل تمرين پرسپوليس، خطاب به بازيكنان وعده كرد تا دهم بهمن نسبت به پرداخت درصدي از مطالبات آنها اقدام شود. انصاري فرد در اين مدت تلاش هاي متعددي داشت كه هنوز ادامه دارد و به نظر مي رسد، نتيجه بخش باشد. البته در اين مدت مشكلات ناخواسته اي هم بروز پيدا كرده است كه بايد رفع و رجوع شود. به هر حال بازيكنان منتظر هستند كه روز چهارشنبه يا پنج شنبه پولشان را دريافت كنند. البته آنها با توجه به شكست مقابل ابومسلم، چندان در اين باره سخن نگفته اند، اما قرار است، كريم باقري موضوع را به باشگاه يادآور شود.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

فرشيد كريمي منتظر تصميم دنيزلي
به نظر مي رسد فرشيد كريمي دروازه بان اول پرسپوليس در مقابل برق شيراز باشد. با توجه به عملكردي كه مهدي واعظي در مقابل ابومسلم داشت، حالا احتمال قرارگرفتن كريمي بيشتر شده. فرشيد كه به گفته كارشناسان يكي از بهترين دروازه بان نيم فصل اول ليگ به حساب مي آيد، با دريافت ۹ گل كارنامه خوبي در مقابل حريفان پرسپوليس دارد.به اين ترتيب احتمال دارد او روز جمعه از همان ابتداي مسابقه مقابل شيرازيها وظيفه حراست از دروازه را برعهده بگيرد، به شرطي كه مصطفي دنيزلي، سر مربي تيم روي او به عنوان دروازه بان اصلي تيم نظر داشته باشد.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

برق شيراز، شروعي دوباره براي خرسندي
احسان خرسندي مهاجم جوان پرسپوليس با گلي كه به ابومسلم زد، براي قرار گرفتن در خط حمله شانس بيشتري دارد، بخصوص حالا كه مهرداد اولادي بخاطر وضعيتي كه دارد، نمي تواند براي پرسپوليس بازي كند. خرسندي در مقابل ابومسلم از ابتداي نيمه دوم با نطر دنيزلي به جاي صلاح حسن به بازي آمد و با انگيزه اي كه براي نشان دادن توانايي هايش داشت، عملكرد خوبي به نمايش گذاشت. شايد بازي با برق فرصت دوباره اي باشد براي اين مهاجم جوان ملي پوش كه با نظردنيزلي از ابتدا به صورت ثابت به ميدان برود.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”