اخبار مرتبط باتيم ملی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

پيرواني از آمريكا به امارات مي‌رود
مربي تيم ملي فوتبال راهي آمريكا شد و با آغاز بازي‌هاي جام خليج فارس، به امارات خواهد رفت.

به گزارش فارس، افشين پيرواني شب گذشته براي ديدار با خانواده خود راهي آمريكا شد و قرار است هفته آينده به امارات سفر كند.

وي به عنوان نماينده كادر فني تيم ملي براي زير نظر گرفتن بازي‌هاي جام خليج فارس با امارات سفر كند.

گفته مي‌شود مذاكراتي نيز با مسئولان باشگاه پرسپوليس براي جانشيني حميد استيلي انجام داده است.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

پشتوانه خوب برای تيم‌ملی
هفته گذشته تیم ملی فوتبال ایران با کسب ٢ پیروزی مقابل تیم ملی امارات و تیم اشتوتگارت و یک شکست برابر تیم هامبورگ به مقام دوم تورنومنت دوستانه دوبی دست یافت. ناصر ابراهیمی عضو کادر فنی و مربی تیم ملی ایران در گفتگويی از دست آوردهای این تورنمنت، پشتوانه های داخلی و لژیونرها، امور فنی و همچنین برنامه های فعلی تیم ملی سخن گفته است.

*: آقای ناصر ابراهیمی، پس از اتمام تورنومنت چهارجانبه فوتبال دوبی چه دستاوردهایی حاصل فوتبال ایران شد، با توجه به اینکه تیم ایران در دو بازی پیروز از میدان بیرون آمد، در مقابل تیم‌های فوتبال اشتوتگارت و تیم ملی امارات و یک بازی را نیز با نتیجه ۲ بر ۱ به تیم هامبورگ واگذار کرد.
ناصر ابراهیمی: بعد از جام جهانی که امیر قلعه‌نویی سرمربی ایران شد، وقتی همکارانش را انتخاب کردند یک هدفی را دنبال کردیم. هدف این بود که مسابقات باشگاهها را تماشا کنیم که پخش شدیم در تمام شهرستان‌ها و بازی‌ها را تماشا کردیم و بازیکنان جدیدی را انتخاب کردیم. بخاطر چی؟ بخاطر اینکه در ۵ سال گذشته فقط ۱۵ـ۱۴ نفر تمام این بازی‌ها را بازی می‌کردند، از بازی‌های دوستانه و غیررسمی تا دیگر بازی‌ها. ولی اینجا می‌خواستیم یک پشتوانه داشته باشیم که علاوه بر اینکه تیم ملی با لژیونرهایش که هم در کشورهای عربی و هم در اروپا بازی می‌کنند، یک تیم دیگری هم داشته باشیم که بتواند پشتوانه بسیار خوبی باشد برای بازی‌های جام جهانی آینده. برای همین بازیکن‌ها را انتخاب کردیم و به آنها انگیزه دادیم و از باشگاهها انتخاب کردیم و وارد این مسابقات شدیم. البته تماس هم گرفتیم که بازیکن‌های لژیونرهای اروپایی بیایند، اما وقتی دیدیم که نمی‌توانند بیایند با همین تیم شرکت کردیم و به برد و باختش واقعا و حقیقتا فکر نکردیم و فقط میخواستیم این تیم جدید صاحب تجربه بشود و یک پشتوانه خوبی که به آن اهداف خودمان رسیدیم.

*: آقای ابراهیمی شما به پشتوانه سازی تیم ملی اشاره کردید. لطفا کمی شفاف تر به این نکته بپردازید، چه بازیکن‌هایی توانستند خودشان را به ترکیب تیم ملی نزدیک تر بکنند و می‌توانیم بگوییم که پشتوانه‌ای را شکل می دهند برای آینده فوتبال ایران؟
ناصر ابراهیمی: ببینید، اگر بعنوان مثال بگویم، فرضا در سمت راست آقای کعبی در جام جهانی بازی کرده است، بازیکن تیم ملی که بسیار خوب هم در آنجا ظاهر شد. الان افراد دیگری در پشت سرش به نام آقای جواد کاظمیان یا مرتضی اسدی یا هادی شکوری هستند. اگر رحمان رضایی و نصرتی را حساب بکنیم بعنوان دفاع وسط، می‌دانیم که شکوری، عقیلی و جلال حسینی نفرات جدید دیگری هستند که دارند تجربه پیدا می‌کنند. همین جا در خط هافبک اگر جواد نکونام که در این بازی شرکت نداشت، الان حسین کاظمی و کیانوش رحمتی و یا ابراهیم صادقی در پشت ایشان دارند بازی می‌کنند و در این سه بازی هم بسیار عالی ظاهر شدند و ببینید، ما اصلا طرفدار این نبودیم که بازیهای لیگ تعطیل بشوند. در آخرین روز مسابقات با بچه ها تماس گرفتیم که بیایند فرودگاه و سوار هواپیما بشوند بیایند به این مسابقات. هاف تایم اول را ما در مقابل هامبورگ دیدید که ما خوب بازی نکردیم، بخاطر اینکه حتی ۵ دقیقه این بچه ها کنار همدیگر بازی نکرده بودند. ولی در هاف تایم دوم در مقابل هامبورگ بسیار عالی بازی کردیم که واقعا حقمان هم برد بود. بازی اشتوتگارت را هم که مشاهده کردید و سرآمد بازی ما بازی با امارات بود که با یک تیم جدید که فقط ۲ بازیکن گذشته را داشتیم و بقیه همه جدید بودند بازی با امارات را در ابوظبی ۰ـ۲ کردیم با یک بازی همه جانبه، چه در خطوط هافبک و خط دفاع و فوروارد و پیوند این دوتا که خوب می دانستند باید چه حرکاتی را انجام بدهند و با توپ چه زمانی حمله بکنند. بالاخره منطقی بازی کردند و اگر این تیم را به اضافه تیم ملی زیر ۲۵ سال، که انشااله معرفی خواهد شد، ما سه تا تیم خواهیم داشت. یکی زیر ۲۵سال و تیم ملی ب و تیم ملی.

*: آقای ابراهیمی در رابطه با دروازه‌بان‌های تیم ملی ایران صحبت کنیم،. پس از مصدومیت سنگین ابراهیم میرزاپور در رابطه با پاره شدن رباط صلیبی زانوی او، دو دروازه بان در دیدارهای پیشین تیم ملی به میدان رفتند، حسن رودباریان از تیم فوتبال پاس تهران و وحید طالب لو از استقلال تهران. به نظر شما این دو دروازه بان می‌توانند دروازه بان های شایسته‌ای برای تیم ملی فوتبال ایران باشند؟
ناصر ابراهیمی: در پنج سال گذشته آقای میرزاپور که یکی از دروازه بانان بسیار خوب بوده است که ما هنوزهم امیدوار هستیم که ایشان هرچه زودتر سلامتی‌اش را به دست بیاورد و بیاید در تیم ملی و ما هنوزهم روی ایشان حساب می کنیم. ولی در پنج سال گذشته در کنار آقای میرزاپور به خیلی از دروازه بانان میدان و فرصت نداده بودند که بتوانند خودشان را نشان بدهند. ما الان علاوه بر رودباریان و وحید طالب لو، رحمان احمدی را داریم و همینطور دروازه بان‌های دیگری داریم در تیم‌های دیگر که مدنظر هستند و شاید تعدادشان به ۶ـ۵ دروازه بان برسد که به اینها به ترتیب فرصت خواهیم داد و بازی های برگشت اینها را خواهیم دید که احساس تنهایی کسی نکند، بلکه احساس رقابت بکند. بنابراین اگر حاشیه در تیم نباشد و حاشیه امنیتی را ما از کنار تیم بگیریم، می‌دانیم که تیم صددرصد می‌تواند رقبای بسیار عالی داشته باشد. برای همین در نظر گرفتیم برای هر پستی ۳نفر داشته باشیم، حتی دروازه بان ۵ـ۴تا داشته باشیم.

*: حالا نگاهی بکنیم به خط حمله تیم ملی فوتبال ایران. با توجه به اینکه وحید هاشمیان از مرز ۳۰سالگی گذشته، همچنین مانند رضا عنایتی که در دیدارهای قبلی تیم ملی بعنوان بازیکن فیکس بازی می‌کرد. در کنار این ۲ فوروارد، ۲ فوروارد ضد حمله‌ای هستند، رسول خطیبی و آرش برهانی که حالت نوک حمله ندارند. در این زمینه شما یک خلع نوک حمله در تیم ملی مشاهد می کنید و آیا پشتوانه هایی هستند برای پست نوک حمله؟
ناصر ابراهیمی: نه، ببینید. همانطور که شما فرمودید، واقعا درست است. ما امثال وحید هاشمیان و رحمان رضایی و علی کریمی و مهدی مهدوی کیا که حدودا دارد سن هایشان بالا می‌رود و آن طرف هم آندرانیک تیموریان که بسیار جوان است این ۶تا بازیکن لژیونر را ما استفاده نکردیم. یک بازی هست که کوتاه مدت است و باید از این ۶ نفر استفاده کرد که خواهیم کرد، ولی در پشت اینها صابرمیرقربانی هست که در بازیهای امسال بسیار خوب درخشیده، ۱۲ بازی کرده و برای تیمش ثمر داشته در پست فوروارد و الان در فکر این هستیم که بله، علاوه براینکه عنایتی هم ممکن است سنش بالا باشد، بالای ۳۰سال، نفرات دیگری را هم ما در نظر گرفته ایم که انشااله ۱۵ـ۱۰ روز دیگر وقتی تیم ملی ب را که زیر ۲۵سال هست معرفی بکنیم، فورواردهای جدیدی را دعوت و روی اینها کار خواهیم کرد. استعداد در ایران زیاد هست، چیزی که هست در این پنج سال گذشته که آقای برانکو بود، هیچ وقت تیم ملی ب را پشتوانه سازی نکرد، حتی بعضی‌ها را کنار گذاشتند، بعضی‌ها ناامید شدند و فهمیدند که بعضی ها انحصار دارند و ۱۵ نفر فقط ۵ سال در کنارهم بازی کردند و به دیگران فرصت ندادند. اما روش آقای قلعه نوعی فرصت دادن به تیم‌هاست که باشگاه ها هم باانگیزه خواهند شد. بازیکن خواهد دید که بله، اگر من هم خوب بازی کنم، انتخاب می‌شوم. برای همین هست که در اینجا مرتضی اسدی، جلال حسینی، چاوش رحمتی، ابراهیم صادقی و همینطور به ترتیب پژمان نوری، حسین بادامکی، تمام این‌ها اصلا فکر نمی‌کردند اینقدر سریع وارد تیم ملی بشوند و صددرصد باید بدانید که پشت این ها باز بازیکن‌های دیگری هم هستند.

*: آقای افشین پیروانی همکار شما در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران در اوایل ماه ژانویه سال جاری در گفتگویی که با ما داشتند خواهش این نکته را کردند که ما ارتباط ایشان را با اشکان دژاگه، مهاجم و پدیده جدید بوندس لیگای آلمان در تیم فوتبال هرتا برلین برقرار کنیم. ما هم این کار را کردیم. آیا شما پس از آن توانستید تماسی با آقای دژاگه برقرار کنید و در این زمینه به چه نتیجه‌های جدیدی رسیدید؟
ناصر ابراهیمی: بله. آقای پیروانی تلاش کردند که با ایشان تماس بگیرند و این کار را هم کردند و گزارشی هم به ما دادند و تنها چیزی که هست اینکه، آقای قلعه نوعی در پی این هست که دوهفته بیاید آلمان و چندتا از بازیها را تماشا بکند و صددرصد این کار را خواهد کرد و حتی به کشورهای عربی خواهد رفت. بالاخره این کار انجام خواهد شد و اگر هر دو طرف موافق باشند و به توافق برسند و ایشان تمایل داشته باشد در تیم ملی بازی بکند و مورد پسند سرمربی و کادر قرار بگیرند، صددرصد این کار انجام خواهد شد.

*: یک ایرانی جوان دیگر نیز بوندس لیگای ۲ آلمان بازی می‌کند، آقای امیر شاپورزاده در تیم فوتبال هانزا روستوک که صدرنشین بوندس لیگای ۲ هست زیر نظر سرمربی این تیم آقای فرانک پاگلزدورف. آیا شما در مورد امیر شاپورزاده نیز بررسی کرده‌اید؟
ناصر ابراهیمی: الان که شما می گویید صددرصد نامشان را یادداشت می‌کنم و صددرصد ما این را پیگیری می کنیم و با آقای قلعه نوعی صحبت می‌کنیم که ایشان هم درنظر داشته باشد که انشاله در آن مدتی که تاریخ دقیقش را نمی‌دانم، همان دو هفته‌ای که می‌خواهند بیایند آنجا، همین را هم مشاهده کنند.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

رابطه بین ناز کردن سيموئز و علاقه بعضی‌ها!
"رنه سيموئز" درباره‌ي شايعه‌هاي شروطش براي ماندن در تيم اميد ايران توضيح داد.

به گزارش ايسنا، هفته گذشته وينگو بگوويچ به عنوان سرمربي جديد اميد برگزيده شد. اين در حالي است چند روز پيش از آن كميته‌ي ملي المپيك از نپذيرفتن پيشنهاد سيموئز خبر داده بود كه در آن خواسته بود هر چند ماه يك بار اميدها را تمرين دهد.

رنه سيموئز در اين باره گفت:« دكتر غفاري، كه يكي از دوستان بسيار خوب من است، تماس گرفت و گفت؛ ۶ عضو كميته (كميته انتقالي) من را به عنوان فرد مورد علاقه‌اشان انتخاب كرده‌اند. اين تصميم‌شان براي من افتخاري است. درباره‌ي شرايط بيماري و درمان دخترم و زمان بندي همان چيزي را براي غفاري تكرار كردم كه به همه آنها مي‌گويم. آقاي غفاري مي‌تواند گفته‌هاي من را تاييد كند.»

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

كفاشيان: انتخاب بگوويچ با هماهنگي فدراسيون بود
دبيركل كميته‌ ملي المپيك گفت: انتخاب بگوويچ به عنوان سرمربي تيم اميد با هماهنگي فدراسيون فوتبال بوده و ما آن را اقدامي صحيح مي‌دانيم.

علي كفاشيان در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد اعتراض رييس كميته‌ انتقالي فوتبال به نحوه‌ انتخاب سرمربي تيم ملي اميد اظهار كرد: در حال حاضر تشكيلات فدراسيون فوتبال در حال فعاليت است و مصطفوي نيز همچنان به عنوان دبير موقت مسوول اجراي وظايف است و چون وي به عنوان مسوول اجرايي "بگوويچ" را به ما معرفي كرده است ما نيز با بررسي شرايط وي را انتخاب كرديم.

وي افزود: وظيفه‌ كميته‌ ملي المپيك نظارتي است و تصميم‌گيري در مورد مسايل بر عهده‌ فدراسيون است. براي ما صحبت‌هاي دبير فدراسيون ضمانت اجرايي داشته و با توجه به هماهنگي‌هاي لازم و صورت گرفته معتقديم كه بگوويچ حتما مورد تاييد فدراسيون بوده است كه نام وي را به ما اعلام كردند و تصور مي‌كنم انتخاب سرمربي تيم اميد در شرايط فعلي كار صحيحي بوده است.

كفاشيان ادامه داد: حرف‌هاي صفايي فراهاني نيز ناشي از ناهماهنگي بين كميته انتقالي است و ما در مورد آن نظري نداريم.

كفاشيان همچنين خاطر نشان كرد: در صورتي كه عملكرد بگوويچ راضي كننده نباشد وارد عمل مي‌شويم و موضوع را بررسي مي‌كنيم، چرا كه يكي از وظايف كميته‌ ملي المپيك ورود در مورد انتخاب سرمربي تيم اميد است.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

با ضمانت 4 ساله سرمربي تيم اميد مي‌شوم
ناظر تيم ملي فوتبال اميد گفت: برنامه‌اي كه به كميته‌ ملي المپيك ارايه دادم، طرحي ۴ ساله با عنوان توسعه فوتبال است.

مجيد جلالي درباره‌ ديدار با دبيركل كميته‌ ملي المپيك و ارايه‌ طرحش به كفاشيان، اظهار كرد: اين طرح هنوز كامل نشده است و پس از آن كه به طرحي پخته رسيديم، جزييات دقيق آن را اعلام مي‌كنم؛ اما در مورد آن با كفاشيان صحبت كرديم و قرار شد اين موضوع را با عنوان طرح توسعه‌ فوتبال پيگيري كنم.

وي ادامه داد: در اين طرح ما هدفگذاري را بر روي بازي‌هاي آسيايي گوا‌نگ‌جو در سال 2010 و المپيك 2012 قرارداده‌ايم، در دل اين طرح 4 ساله دو دوره كار بر روي تيم‌هاي ملي نوجوانان و جوانان به عنوان سالوده‌ي اصلي تيم اميد وجود دارد، همچنين تاسيس و گسترش پايگاه‌هاي استعداديابي هدفمند در استان‌ها به همراه جذب مربيان جوان و تربيت آنها اصول اين طرح است.

جلالي معتقد است كه از درون اين طرح 2 تيم ملي اميد به دست مي‌آورد كه در بازي‌هاي آسيايي و مقدماتي المپيك در سال‌هاي 2010 و 2012 به ميدان مي‌روند، ضمن آن كه ميانگين سني تيم 2010 به گونه‌اي است كه 70 درصد آن تيم مي‌توانند در مقدماتي و المپيك 2012 لندن نيز به ميدان بروند.

ناظر تيم ملي اميد تصريح كرد: متاسفانه در حال حاضر هيچ برنامه‌اي براي تيم اميد وجود ندارد كه بتوانيم آن را تحليل كنيم؛ اما در هر صورت شرايط رو به جلو نيست، در شرايطي كه استراليا در حال برگزاي ديدارهاي تداركاتي و عربستان در اردو است، ما همچنان متوقف هستيم.

وي افزود: نگاهي به شش دوره‌ گذشته رقابت‌هاي مقدماتي المپيك نشان مي‌دهد، در هر 24 سال گذشته ما با وضعيتش مشابه از صعود بازمانده‌ايم، در هر دوره با هدر دادن 4 سال زمان در دو ماه مانده به آغاز مسابقات به ياد تيم اميد افتاده و در شرايط اضطراري تيم را تشكيل داده و مربي انتخاب كرده‌ايم؛ بي‌ترديد با اين اوضاع و احوال نبايد از تيم‌ها و فوتبالهاي متوقع باشيم.

جلالي با اشاره به نشست هفته‌ گذشته‌ روياهاي فوتبال در كشور ژاپن افزود: هدف‌گذاري و روياي ژاپني‌ها قرار گرفتن در جمع 10 تيم برتر جهان در جام جهاني 2014 است، بنابراين آنها از هم‌اكنون براي بازيكنان تيم ملي اين كشور در سال 2014 برنامه دارند، اكنون بايد پرسيد كه تيم ملي ما نه در سال 2014 بلكه در سال 2010 يا حتي 2008 كجاست؟

جلالي تصريح كرد: تهيه‌ اين طرح نيز به همين دليل است، چرا كه ما بايد از هم‌اكنون كار براي 4 سال ديگر را آغاز كنيم.

جلالي خاطرنشان كرد: ارايه‌ اين طرح از سوي من دليلي نيست كه حتما بايد خودم آن را اجرا كنم و هر گروهي مي‌تواند آن را اجرايي كند.

جلالي‌ در مورد احتمال تصدي پست سرمربيگري تيم اميد در صورت پيشنهاد كميته‌ ملي المپيك نيز گفت: اگر پيشنهادي وجود داشته باشد، تنها در صورتي آن را مي‌پذيرم كه به طور كامل محكم و رسمي باشد، در واقع تنها قراردادي 4 ساله را كه به هيچ عنوان تحت تاثير تعويض‌ها و تغييرات در فدراسيون فوتبال و سازمان تربيت‌بدني لغو نشود را مي‌پذيرم، چرا كه براي رسيدن به هدفم 5، 6 ماه وقت سودي ندارد و نياز به 4 سال زمان دارم.

وي افزود: اگر اكنون سرمربي تيم اميد شوم، در مورد صعود اين تيم به المپيك پكن قول نمي‌دهم، بي‌ترديد اميد ايران شانس صعود نخواهد داشت و شايد هم نتيجه نگیريم؛ اما در صورت ايجاد شرايط كاري و زماني مناسب مي‌توانيم به بازي‌هاي آسيايي 2010 و المپيك 2012 موفق باشيم.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

سيموئز: قلعه‌نوعي عامل ناكامي دوحه بود!
سرمربي برزيلي تيم اميد رفتار قلعه‌نوعي در معرفي بازيكناني كه صغرسن داشتند را عامل ناكامي در بازي‌هاي آسيايي دوحه دانست.

به گزارش لست كيك، رنه سيموئز پس از بازي‌هاي آسيايي دوحه اردوي تيم اميد ايران را ترك كرد و به برزيل بازگشت.

قرارداد سيموئز با فوتبال ايران به پايان نرسيده و ابهامات زيادي مبني بر احتمال بازگشت دوباره و حضورش در آسيا وجود دارد.

سرمربي برزيلي درباره شرايط فعلي‌اش اظهار داشت: اكنون كنار خانواده‌ام هستم و تنها به مطالعات ادامه مي‌دهم.

وي درباره برنامه‌هايش گفت: در شرايط كنوني تمايلي به مربيگري ندارم چراكه مي‌خواهم بر خانواده‌ام تمركز كنم.

سيموئز عنوان كرد: از تيم ملي يونان پيشنهاد مربيگري دارم؛ اما به آنها همان پاسخي تكرار‌ي‌ ام به ايراني‌ها را دادم.

وي راجع به فعاليتش‌ در فوتبال ايران تصريح كرد: به شرايط در اين تيم آسيايي خيلي فكر مي‌كنم و تماس‌هاي زيادي براي بازگشتم به تيم داشته‌اند؛ اما نمي‌توانم خواسته آنها را عملي كنم.

سرمربي برزيلي ادامه داد: به تازگي برخي مسئولان فوتبال ايران با من تماس گرفته‌اند؛ ولي نمي‌توانم بار ديگر هدايت تيم اميد را برعهده بگيريم.

سيموئز علت عدم بازگشتش به تهران را چنين عنوان كرد: با كميته المپيك و فدراسيون قرار دادم و به طور كامل به تعهدات خود پايبند هستم؛ اما تا زمانيكه شرايط جسماني دخترم بهبود نيابد، نمي‌توانم برگردم. بازيافتن كامل شرايط فيزيكي فرزندم به زمان نياز دارم.

رنه درباره انتقادهاي رسانه‌ها و هواداران ايراني از نتايج تيم اميد در دوحه، تصريح كرد: با تيم مورد علاقه‌ام راهي قطر نشده و بسياري از نفرات اصلي را در اختيار نداشتم. جواد نكونام، آندرانيك تيموريان، مسعود شجاعي، مهرزاد معدنچي، سياوش اكبرپور و مهدي رحمتي از بازيكنان ثابت تيمم بودند كه مدت‌ها روي آنها سرمايه گذاري كرده بودم؛ اما نتوانستم از آنها استفاده كنم.

وي درباره نحوه انتخاب بازيكنان اميد ايران گفت: امير قلعه نوعي از من خواست اكبرپور، معدنچي و رحمتي را به تيم دعوت كنم و شرايط سني آنها را كاملا قانوني دانست؛ در حاليكه در آستانه شروع مسابقات به وسيله رسانه‌ها به غيرقانوني بودن سن آنها پي بردم.

وي افزود: شوخي قلعه نوعي برايم جذاب بود چرا كه بعدها رفتار وي برايم روشن شد؛ بنابراين در آستانه سفر به دوحه تركيب تيمم به هم ريخت. به همين دليل نتوانستيم بازي‌هاي خوبي را انجام دهيم.

سرمربي برزيلي درباره مشكلات فوتبال ايران تاكيد كرد: مديريت و سازماندهي فوتبال ايران از مشكلات بزرگ محسوب مي‌شود و بارها اين نكته را به مسئولان ورزش اين كشور بيان كرده‌ام.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

سفر تيم فوتبال اميد به قطر لغو شد
سفر تيم فوتبال اميد ايران به قطر جهت حضور در تورنمنت چندجانبه اين كشور، به دليل همكاري نكردن باشگاه‌ها لغو شد.

به گزارش فارس، سفر تيم اميد ايران به تورنمنت قطر لغو شد.

به گفته يك منبع آگاه، به دليل همكاري نكردن باشگاه‌هاي پاس، پيكان، فولاد، پرسپوليس، صباباتري و فجر سپاسي با تيم اميد ايران، مسئولان فدراسيون تصميم گرفتند از سفر به اين تورنمنت خودداري كنند.

در چند روز گذشته محمد پنجعلي، مربي تيم بارها از همكاري نكردن باشگاه‌ها با تيم اميد گلايه كرده و حتي از دبير فدراسيون درخواست كرد در اين خصوص پادرمياني كند تا باشگاه‌ها بازيكنان خود را در اختيار تيم اميد قرار دهند.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

پنجعلي: براي همكاري با بگوويچ آماده‌ام
مربي تيم ملي فوتبال اميد ايران گفت: براي همكاري با "بگوويچ" آماده‌ام، هر چند كه كار دشواري پيش رو داريم.

محمد پنجعلي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: در حال حاضر تمرينات تيم اميد در شرايط خوبي پيگيري مي‌شود و شرايط ايده‌آل است. در حال حاضر سي و پنج بازيكن در اردوي تيم اميد حضور دارند و ما آنها را تا زمان آمدن بگوويچ حفظ مي‌كنيم تا اين مربي بتواند نفرات مورد نظر خود را از ميان آنها غربال كند و با سليقه‌ي خودش تيم اميد ايران را تشكيل دهد.

وي در مورد همكاري با بگوويچ نيز گفت: مشكلي براي همكاري با بگوويچ ندارم، ضمن‌ آن كه پيش از اين نيز يك بار زماني كه بگوويچ در پرسپوليس بود، غمخوار با من صحبت كرد تا با اين مربي همكاري كنم كه در آن زمان اين فرصت پيش نيامد. در هر صورت بگوويچ يك مربي با تجربه است و بايد به وي كمك كنيم تا بتواند در تيم اميد موفق شود.

پنجعلي در مورد گروه فني فعلي تيم اميد نيز گفت: ما آماده‌ي همكاري با سرمربي جديد هستيم. البته طبيعي است كه بگوويچ همكارانش را خود انتخاب كند. ما براي خدمت به تيم ملي آماده هستيم و براي پست و مقام به اين تيم نيامده‌ايم تا هر زمان كه لازم باشد با تمام توان در خدمت تيم اميد هستيم و در صورتي كه قرار بر عدم همكاري بود نيز از اين تيم جدا مي‌شويم.

مربي تيم ملي اميد در ادامه يادآور شد: بگوويچ مربي بسيار خوبي است اما، اكنون كار بسيار دشواري پيش رو دارد و بايد براي موفقيت در اين ماموريت مشكل تمامي ما به وي كمك كنيم. بايد جامعه‌ي فوتبال، مردم و رسانه‌ها در كنار تيم اميد باشند تا بتوانيم اين راه دشوار را طي كنيم. در هر صورت المپيك بزرگ‌ترين رويداد ورزشي ممكن است و هر تيمي آرزو دارد در آن شركت كند؛ اما، ما در گروه دشواري قرار داريم و اميدوار هستيم بتوانيم با وجود فرصت كم تا زمان آغاز رقابت‌هاي مقدماتي المپيك شرايط تيم اميد را به وضعيت ايده‌آل برسانيم.
:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

تيم‌ملی اميد زير نظر بگوويچ تمرين كرد
وينگو بگوويچ سرمربي اهل كرواسي تيم فوتبال اميد ايران، امروز پنجشنبه تمرينات اين تيم را زير نظر گرفت.

بگوويچ كه روز گذشته با عقد قراردادي رهبري تيم فوتبال اميد ايران را براي شركت در مسابقات فوتبال مقدماتي بازي‌هاي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن برعهده گرفت در تمرينات اين تيم كه صبح امروز در مجموعه ورزشي انقلاب تهران برگزار شد، حاضر گرديد.

اين مربي اهل كرواسي به همراه محمد پنجعلي هدايت اين تيم را برعهده دارد.

در صورت اعزام تيم فوتبال اميد ايران به رقابت‌هاي جام دوستي قطر، اسامي بازيكنان اين تيم امروز و يا فردا جمعه اعلام خواهدشد.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

ايران با اقتدار در رده سي‌وهفتم جدول فيفا
سايت كنفدراسيون فوتبال آسيا روز پنجشنبه نوشت تيم ملي فوتبال ايران با اقتدار و با يك پله صعود در رده بندي جديد فيفا در ماه ژانويه در مكان سي و هفتم ايستاد و باز هم بهترين تيم آسيا شد.

به گزارش ایرنا، در اين رده بندي كه چهارشنبه منتشر شد استراليا بدون هيچ تغييري در جاي سي و نهم است و ازبكستان سومين تيم آسيا در مكان چهل و پنجم قرار دارد.

ژاپن تيم چهارم آسيا نيز با يك پله صعود به رده چهل و ششم رسيده است و كره جنوبي در جاي پنجاه و يكم و عربستان سعودي بر روي پله شصت و چهارم ايستاده است.

اما ويتنام كه يكي از چهار ميزبان جام ملت‌هاي آسياست و اينك در مرحله نيمه‌نهايي رقابت‌هاي قهرماني آسه‌آن است بيشترين جهش را در بين آسيايي‌ها داشته و با ‪ ۳۸‬پله صعود به رده يكصد و سي و چهارم رسيده است.

كره شمالي با ‪ ۲۰‬پله سقوط و نزول به رده يكصد و سي و سوم در كنار سنگاپور كه ‪ ۱۵‬پله پايين آمده و تيم يكصدو بيست و ششم شده بدترين تيم‌هاي آسيايي ماه فيفا بودند.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

هيچ کس با من مشورت نکرد!
بعد از صفايى‌فراهاني، قلعه‌نوعى‌ هم‌ اعتراض‌ مى‌کند سرمربى‌ تيم‌ملى‌ اميد بايد با نظر من‌ انتخاب‌ مى‌شد. وی از شيوه‌ انتخاب‌ سرمربى‌ تيم‌ملى‌ اميد و تصميم‌هاى‌ کميته‌ ملى‌ المپيک‌ ناراضى‌ است‌ و اعتقاد دارد که‌ اين‌ شيوه‌ فقط‌ در فوتبال‌ ايران‌ رايج‌ است.

نظرتان‌ درخصوص‌ انتخاب‌ سرمربى‌ تيم‌ملى‌ اميد چيست؟
در همه‌ جاى‌ دنيا سرمربى‌ تيم‌ملى‌ به‌ عنوان‌ مدير تيم‌هاى‌ پايه‌ هم‌ فعاليت‌ مى‌کند و سرمربى‌ اميدها با نظر او انتخاب‌ مى‌شود ولى‌ در ايران‌ متأ‌سفانه‌ همه‌ چيز فرق‌ دارد.

يعنى‌ فکر مى‌کنيد سرمربى‌ تيم‌ملى‌ اميد هم‌ بايد با نظر شما انتخاب‌ شود؟
شيوه‌اى‌ که‌ آقايان‌ در پيش‌ گرفتند اشتباه‌ بود و درگذشته‌ از اين‌ مسأ‌له‌ بارها ضربه‌ خورده‌ايم، جالب‌ آنکه‌ آقايان‌ قراخانلو و کفاشيان‌ با تجربيات‌ تلخى‌ که‌ از گذشته‌ داشتند باز هم‌ از شيوه‌ خاص‌ خود استفاده‌ کردند و هيچ‌ مشورتى‌ با من‌ صورت‌ نگرفت.

مثل‌ اينکه‌ شما روى‌ مجيد جلالى‌ نظر داشتيد؟
بله، من‌ ايشان‌ را انتخاب‌ کردم‌ و قرار بود در کنار مجيد جلالى‌ يک‌ تيم‌ قوى‌ تشکيل‌ بدهيم‌ که‌ آقايان‌ کار خودشان‌ را انجام‌ دادند.

نظرتان‌ در مورد حضور احتمالى‌ بگوويچ‌ در تيم‌ اميد چيست؟
به‌ عنوان‌ سرمربى‌ تيم‌ملى‌ هر شخصى‌ بيايد کمکش‌ مى‌کنم‌ ولى‌ انتخاب‌ سرمربى‌ تيم‌ اميد بايد با نظر من‌ صورت‌ مى‌گرفت.

بعد از اتمام‌ تورنمنت‌ امارات‌ برنامه‌هاى‌ شما تا آغاز رقابت‌هاى‌ جام‌ ملت‌هاى‌ آسيا چيست؟
به‌ صورت‌ کلى‌ برنامه‌ها را تنظيم‌ کرده‌ام‌ و بعد از مشورت‌ با اهالى‌ فن‌ و بررسى‌ کامل، آن‌ را در اختيار فدراسيون‌ قرار خواهم‌ داد تا مطبوعات‌ هم‌ از آن‌ مطلع‌ شوند.

در مصاحبه‌هاى‌ اخيرتان‌ نسبت‌ به‌ مشکلات‌ مالى‌ استقلال‌ به‌ شدت‌ معترض‌ بوديد.
6‌ سال‌ است‌ که‌ اين‌ مسائل‌ را گوشزد مى‌کنيم‌ ولى‌ هيچ‌ فردى‌ پاسخگو نيست. مشکلات‌ مالى‌ باعث‌ شد مهره‌هايى‌ چون‌ عنايتى‌ را از دست‌ بدهيم‌ و حتى‌ نتوانسته‌ايم‌ انتظارات‌ بازيکنان‌ جديد را هم‌ برآورده‌ سازيم. تيمى‌ مثل‌ الهلال‌ براى‌ 6 بازى‌ به‌ يک‌ بازيکن‌ سه‌ ميليون‌ دلار مى‌دهد ولى‌ استقلال‌ زمين‌ تمرين‌ هم‌ ندارد.

به‌ نظر شما مشکلات‌ استقلال‌ را چه‌ شخصى‌ بايد حل‌ کند؟
من‌ هم‌ دنبال‌ جواب‌ اين‌ سئوال‌ هستم. درحال‌ حاضر استقلال‌ زير پوشش‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ است‌ و طبيعى‌ است‌ که‌ آنها بايد اين‌ مشکلات‌ را حل‌ کنند. پس‌ در اين‌ خصوص‌ بهتر است‌ که‌ مسئولان‌ سازمان‌ صحبت‌ کنند.

در مورد وضعيت‌ باشگاه‌ حرف‌ بزنيد.
با تشکيل‌ سازمان‌ فوتبال‌ قرار شد تمامى‌ مسائلى‌ که‌ پيرامون‌ باشگاه‌ وجود دارد در اين‌ سازمان‌ حل‌ و فصل‌ شود ولى‌ بعد از باخت‌ مقابل‌ سايپا آقايان‌ هر روز مصاحبه‌ مى‌کردند و اين‌ که‌ هر شخصى‌ با يک‌ مربى‌ صحبت‌ کند به‌ هيچ‌ عنوان‌ کار پسنديده‌اى‌ نيست‌ و شخصيت‌ باشگاه‌ را خراب‌ مى‌کند. متأ‌سفانه‌ بعضى‌ها تجربه‌ مديريت‌ ورزشى‌ ندارند و طبيعى‌ است‌ اين‌ مشکلات‌ هم‌ ايجاد شود. اگر بعضى‌ از دوستان‌ اجازه‌ بدهند روند مديريتى‌ استقلال‌ بدون‌ مشکل‌ کار خود را ادامه‌ مى‌دهد.

اين‌ روزها شايعه‌ برکنارى‌ نجف‌نژاد بيشتر از گذشته‌ قوت‌ گرفته‌ است؟!
من‌ در مورد اين‌ مسائل‌ صحبت‌ نمى‌کنم‌ و اعضاى‌ هيأ‌ت‌ مديره‌ مسائل‌ مديريتى‌ را مورد بررسى‌ قرار خواهند داد.

استقلال‌ براى‌ حضور در ليگ‌ قهرمانان‌ آسيا احتياج‌ به‌ جذب‌ بازيکن‌ جديد ندارد؟
در خط‌ هافبک‌ انتظار داريم‌ که‌ جبارى‌ مشکلات‌ را حل‌ کند ولى‌ در خط‌ حمله‌ بازيکن‌ مى‌خواهيم‌ و در اين‌ زمينه‌ اقدامات‌ لازم‌ صورت‌ خواهد گرفت.

:grin:
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

گزارش سايت كنفدراسيون فوتبال آسيا از رده‌بندي فيفا:
اقتدار ايران و جهش ويتنام در رده بندي ژانويه فيفا
سايت رسمي كنفدراسيون فوتبال آسيا پس از انتشار آخرين رده‌بندي برترين تيم‌هاي فوتبال جهان طي گزارشي ايران را به عنوان قدرت اول آسيا اعلام كرد.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، سايت AFC در گزارش خود آورده است: ايران با يک پله صعود در رده بندي جديد فيفا در ماه ژانويه در جاي سي‌وهفتم ايستاد و بازهم بهترين تيم آسيا شد.
اين گزارش مي‌افزايد: در اين رده بندي که چهارشنبه 27 (17 ژانويه) منتشر شد، استراليا بدون هيچ تغييري در جاي سي‌ونهم قرار گرفت و ازبکستان سومين تيم آسيا در جاي چهل‌وپنجم. ژاپن تيم چهارم آسيا نيز با يک پله صعود به رده 46ام رسيده است و کره جنوبي در جاي 51 و عربستان سعودي روي پله 64 ام ايستاده است.
اما در اين گزارش با اشاره به پيشرفت تيم ويتنام در طول يك ماه گذشته آمده است: ويتنام که يکي از چهار ميزبانان جام ملت‌هاي آسيا در سال 2007 است و اينک به مرحله نيمه نهايي بازي‌هاي قهرماني آسه آن صعود كرده، بيشترين جهش را در بين آسيايي‌ها داشته و با 38 پله صعود به جاي صدوسي‌وچهارم قرار گرفته است.
در پايان اين گزارش به بدترين تيم‌هاي آسيا نيز اشاره شده است: کره شمالي با 20 پله سقوط و نزول به رده 133در کنار سنگاپور که 15 پله پايين آمده وتيم 126 ام شده بدترين تيم هاي آسيايي ماه فيفا رنکينگ شدند.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”