اخبار مرتبط با باشگا های خارجی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain II
Captain II
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

فرهاد مجيدي:
من و برهاني زوج خط حمله‌ي خوبي براي النصر نبوديم
تيم ملي مهاجمين خوبي دارد
فرهاد مجيدي، بازيكن ايراني تيم النصر امارات در اين فصل نتوانست چندان در تيم خود موفق باشد و به همين دليل در شرايطي كه پس از جام جهاني بار ديگر بخت حضور در تيم ملي را پيدا كرده بود، مدتي است شانس پوشيدن پيراهن تيم ملي را از دست داده است. مجيدي اميدوار است تا بتواند بار ديگر به شرايط آرماني بازگردد.

فرهاد مجيدي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به سوالاتي در مورد آخرين وضعيت خود در تيم النصر و تيم ملي ايران پاسخ داد.

* در مورد آخرين وضعيت خود و تيم النصر امارات بگوييد؟

- النصر در حال حاضر به دليل تعطيلي مسابقات ليگ و برگزاري ديدارهاي جام خليج فارس در حال آماده‌سازي است و ما صبح و بعدازظهر تمرين مي‌كنيم. چرا كه بايد براي بازي‌هاي دور برگشت ليگ كه نخستين بازي ما با تيم الشباب است، آماده شويم.

* در اول فصل عده‌اي باور داشتند زوج شما و برهاني بسيار موفق خواهد شد اما، در عمل اين امر تحقق نيافت. علتش چه بود؟

- اين موضوع به طور كامل درست است. ما نتوانستيم آن طور كه بايد در خط حمله‌ي النصر مثمرثمر باشيم و من اميدوارم در آينده بتوانم نسبت به قبل بهتر عمل كنم.

* در مقطعي اختلافاتي ميان شما و "هولمان" سرمربي النصر به ميان آمد، آيا موضوع اين اختلافات صحت دارد؟

- بله. اختلاف كوچكي ميان ما وجود داشت كه حل شد. جريان از اين قرار بود كه پيش از يكي از بازي‌هاي ليگ سرمربي تيم يك جلسه‌ي تمريني در صبح گذاشته بود و من از اين موضوع اطلاع نداشتم و در اين تمرين شركت نكردم. وي نيز در بازي بعد من را بر روي نيمكت نشاند. پس از اين مساله سرمربي تيم موضوع قرارداد مالي من و باشگاه را به ميان آورد كه من نيز به او متذكر شدم اين مساله بين من و مسوولان باشگاه است و بحث مالي و قرارداد من به اين مربي ارتباطي ندارد كه اين مشكل طي نشستي با مسوولين النصر و سرمربي تيم برطرف شد و اكنون نيز من با او هيچ مشكلي ندارم و رابطه‌ي ما بسيار خوب و عالي است.

* شما در فصل قبل و در مقطعي كه در الاهلي حضور داشتيد، درخشيديد. اما پس از آن شرايط خوبي نداشتيد. اين موضوع را قبول داريد؟

- دقيقا همين گونه است. من در فصل گذشته و در بازي‌هايي كه با الاهلي بودم شرايط مناسبي داشتم و توانستم در قهرماني الاهلي موثر باشم اما، اكنون نيز در شرايط فيزيكي مناسبي قرار دارم و اميدوارم كه در نيم فصل دوم كارايي بهتري از خود نشان دهم. در كل اين افت و خيزها براي تمامي فوتباليست‌هاي دنيا وجود دارد كه در شرايطي آن درخشش هميشگي را نداشته باشند و ممكن است براي هر بازيكن اين مساله پيش آيد.

* احتمال اين كه در پايان فصل به تيم ديگري بپيونديد وجود دارد؟

- من با النصر قرارداد دو ساله دارم و اميدوارم بتوانم در طول مدت قراردادم نظر مسوولان و هواداران را جلب كنم و براي اين تيم مفيد باشم. در حال حاضر تنها به موفقيت فكر مي‌كنم و تا پايان قراردادم نمي‌توانم در مورد ماندن يا رفتن از النصر تصميمي بگيرم.

* پس از جام جهاني و رفتن برانكو بسياري معتقد بودند شما يكي از مهاجمين تيم ملي خواهيد بود اما، فقط در مقطعي كوتاه شما به تيم ملي دعوت شديد. نظرتان چيست؟

- ببينيد اين آرزوي هر فوتباليستي است كه براي تيم ملي كشورش بازي كند و من نيز بدون ترديد از اين قاعده مستثني نيستم و هر زمان كه سرمربي تيم ملي صلاح بداند و از من دعوت شود با كمال ميل در خدمت تيم ملي خواهم بود. در حال حاضر فوتبال ما بازيكنان و مهاجمان بسيار خوبي در اختيار دارد و خوشحالم كه تيم ملي ايران چنين شرايطي دارد.

* نظرت در مورد تيم استقلال و مشكلات و شرايط اين تيم چيست؟

- استقلال تيم بزرگي است و ما نبايد شكست و حذف از جام حذفي را براي اين تيم بزرگ كنيم. چرا كه استقلال بازيكنان جوان و بسيار خوبي دارد كه مي‌توانند در ليگ برتر يكي از مدعيان اصلي قهرماني باشند و من اميدوارم كه هر چه سريع‌تر مشكلات اين تيم بزرگ حل شود و براي استقلال آرزوي موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا و ليگ برتر ايران را دارم.

:grin:
Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

در جشنواره فوتبال ايتاليا، "كاناوارو" بهترين بازيكن نام گرفت
"فابيو كاناوارو" كاپيتان تيم قهرمان ايتاليا در رقابتهاي جام جهاني ‪ ،۲۰۰۶‬در جشنواره برترين‌هاي فوتبال اين كشور، عنوان بهترين بازيكن سال را دريافت كرد.

به‌گزارش خبرگزاري رويترز از رم، كاناوارو در اين مراسم كه با راي اعضاي اتحاديه بازيكنان ايتاليا برگزار مي‌شود، علاوه بر عنوان فوق، جايزه بهترين مدافع و بهترين بازيكن ايتاليايي را نيز به خود اختصاص داد.

مدافع ‪ ۳۳‬ساله باشگاه رئال مادريد اسپانيا در سه ماه گذشته جايزه بهترين بازيكن سال اروپا و بهترين بازيكن سال فوتبال جهان را نيز بدست آورده بود.

در آيين دوشنبه‌شب، سه همه تيمي كاناوارو در تيم ايتاليا نيز موفق به كسب جايزه شدند.

جيانلوئيجي بوفون از باشگاه يوونتوس به عنوان بهترين دروازه بان، دانيله ده‌روسي هافبك ‪ ۲۳‬ساله باشگاه آاس رم به عنوان بهترين بازيكن جوان و لوكاتوني به عنوان بهترين گلزن كه ‪ ۳۱‬گل در فصل گذشته براي باشگاه فيورنتينا به ثمررسانده، انتخاب و معرفي شدند.

در ساير زمينه‌ها، كاكا هافبك بازي ساز باشگاه ميلان مشتركا به همراه "ديويد سوآزو" مهاجم باشگاه كالياري، عنوان بهترين بازيكن خارجي را بدست آورد.

"لوچيانو اسپالتي" نيز به خاطر متحول كردن باشگاه آاس رم و قراردادن اين تيم در مسير رقابت براي قهرماني، عنوان بهترين سرمربي را به خود اختصاص داد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

"دونگا" مصمم به هدايت تيم فوتبال اميد برزيل در المپيك پكن است
"كارلوس كاتانو بلدورن وري" مشهور به "دونگا"، اظهارداشت همراه با تيم فوتبال اميد برزيل در بازي‌هاي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن حضور خواهد يافت.

به گزارش سايت پيپل ديلي آنلاين، وي افزود تمرينات اين تيم در سال ‪ ۲۰۰۷‬آغاز مي‌شود و اولويت برنامه‌هاي او، توجه به افزايش مهارت بازيكنان اميد است.

تيم ملي فوتبال برزيل در رده‌بندي تيم‌هاي ملي فوتبال كه توسط فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) اعلام مي‌شود، بهترين جايگاه را در اختيار دارد اما هرگز موفق به كسب مدال طلاي مسابقات فوتبال بازي‌هاي المپيك نشده است.

روز يكشنبه تيم زير ‪ ۲۰‬سال فوتبال برزيل در ديدار فينال مقابل كلمبيا در پاراگوئه، با كسب برتري ‪ ۲‬بر صفر موفق شد علاوه بر كسب قهرماني در پيكارهاي آمريكاي جنوبي، جواز صعود به رقابتهاي قهرماني جهان در ماه ژوئن و همچنين بازي‌هاي المپيك پكن را نيز اخذ كند.

بر اساس قوانين كميته بين‌المللي المپيك كه فقط حضور سه بازيكن بالاي ‪ ۲۳‬سال در هر تيم اميد را مجاز دانسته، شماري از اعضاي فعلي تيم اميد برزيل قادر به همراهي اين تيم در پكن نخواهند بود.

دونگا كه در جام جهاني ‪ ۱۹۹۴‬بازي كرده، گزينه‌هاي متعددي براي انتخاب اين سه سهميه دارد از جمله كاكا از باشگاه آث ميلان ايتاليا، روبينيو از تيم رئال مادريد اسپانيا و رونالدينيو از بارسلونا

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

پاري سن ژرمن به مرحله يك چهارم نهايي جام حذفي فوتبال فرانسه صعود كرد
تيم فوتبال پاري سن ژرمن به رهبري " پل لو گوئن " سرمربي جديد خود به مرحله يك چهارم نهايي جام حذفي فرانسه راه يافت .

به گزارش خبرگزاريها از پاريس ، صعود ژرمن به لطف يك پيروزي يك بر صفر بر والنسين در ديدار سه شنبه شب حاصل شد .

والنسين براي " گي لاكومب " سلف لوگوئن يك گربه سياه محسوب مي‌شد و وي پيشتر طي ماه جاري پس از شكست رژمن از اين تيم بركنار شد.

ولي تيم نه چندان آماده لوگوئن به كمك تنها گل " كريستين رودريگز " در دقيقه ‪ ۵۵‬ثابت كرد كه چنين شكستي براي ژرمن تكرار نخواهد شد .

ولي " نيكلاس پنتو " دروازه بان اروگوئه‌اي والنسين در اين پيروزي به ژرمن كمك كرد چرا كه لغزيدن توپ از دست وي آن را جلوي پاي رودريگز قرار داد .

لوگوئن كه براي نجات ژرمن در اين فصل آمده است، گفت :" ما به يك نتيجه خوب نياز داشتيم تا به ما كمك كند اعتماد به نفس خود را به دست آوريم ."
در همين حال ، تيم دسته سومي وان پس از يك پيروزي دو برصفر بر تيم دسته دومي مون پوليه دروقت اضافي براي نخستين بار در طول تاريخ نه چندان دور اين باشگاه در جمع هشت تيم نهايي جام حذفي فرانسه قرار گرفت .

پيشتر، تيم سوشو، موناكو يك فيناليست اسبق ليگ قهرمانان اروپا را دو بر صفر شكست داده و از گردونه مسابقات خارج كرده بود.

در مهمترين ديدار جام حذفي در چهارشنبه شب ليون قهرمان غيرآماده ليگ فرانسه به مصاف مارسي خواهد رفت .

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

تيم فوتبال بايرن مونيخ يك پله سقوط كرد
تيم فوتبال بايرن مونيخ مدافع قهرماني بوندسليگا سه شنبه شب پس از يك توقف بدون گل در خانه خود برابر تيم پايين جدولي بوخوم ، يك پله سقوط كرد.

به گزارش خبرگزاريها از فرانكفورت ، بايرن كه در ديدار جمعه گذشته سه بر دو در خانه دورتموند تن به شكست داده بود ممكن است چهارشنبه شب در پايان بازيهاي هفته نوزدهم موقعيت ضعيف تري پيدا كند.

وردربرمن صدرنشين بوندسليگا به خانه باير لوركوزن خواهد رفت و شالكه تيم دوم ميزبان آلمانيا آخن خواهد بود .

برمن و شالكه هردو ‪ ۳۹‬امتيازي هستند در حاليكه بايرن فقط ‪ ۳۴‬امتياز دارد .

اشتوتگارت پس از پيروزي سه بر دو بر آرمينيا بيله فلد با ‪ ۳۵‬امتياز بالاتر از بايرن در مكان سوم قرار گرفت .

در ديگر بازيها ، بورسيا مونشن گلادباخ پس از يك تساوي بدون گل در خانه در برابر نورنبرگ رنگ پيروزي را در دوازده ديدار خود نديد و در عين حال ، اينتراخت فرانكفورت نيز در خانه ولفسبورگ به تساوي دو بردو رضايت داد .

بايرن فرصت گلزني چنداني در مقابل تيم به خوبي سازماندهي شده بوخوم نداشت كه تنها يك پله بالاتر از منطقه سقوط قرار دارد و تيم تحت رهبري "فليكس ماگات" هنگام خروج از زمين توسط يك جمعيت حدود ‪ ۶۲‬هزار نفري در ورزشگاه " آليانز آره نا " هو شد .

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

ليورپول نگرانيهاي وستهام را در مورد سقوط از ليگ برتر تشديد كرد
تيم فوتبال ليورپول سه شنبه شب نگرانيهاي وستهام را در مورد سقوط از ليگ برتر انگليس ، با كسب يك پيروزي دو بر يك بر اين تيم تشديد كرد .

به گزارش خبرگزاريها از لندن ، " درك كويت " و " پيتر كراوچ " در ورزشگاه آپتون پارك گلزني كردند تا ليورپول ‪ ۴۹‬امتيازي شده و -- با هشت امتياز كمتر نسبت به منچستر يونايتد و دو امتياز كمتر از چلسي كه هردو چهارشنبه شب بازي دارند ، در مكان سوم قرار گيرد .

وستهام با ‪ ۲۰‬امتياز در مكان هفدهم جدول ماند .

كويت در دقيقه ‪ ۴۶‬با استفاده از يك پاس عرضي " پيتر كراوچ " توپ را در دقيقه ‪ ۴۶‬از كنار تير افقي در داخل دروازه جاي داد و دهمين گل اين بازيكن هلندي در اين فصل به ثبت رسيد. كراوچ در دقيقه ‪ ۵۳‬با شوتي از فاصله دور گوشه بالاي دروازه را هدف قرار گرفت و زننده گل دوم ليورپول شد.

" رافائل بنيتز " سرمربي ليورپول اين پيروزي را "حاصل بازي عالي تمام بازيكنان تيم دانست. وي درباره ضربه منجر به گل كراوچ گفت :" ما در هرجلسه تمرين چنين ضرباتي را تمرين مي‌كنيم و امشب پايان كاملي داشتيم ما در حال حاضر اعتماد به نفس داريم. " بلانكو كپا در نخستين بازي خود براي وستهام يكي از دو گل خورده تيمش را در دقيقه ‪ ۷۷‬جبران كرد.

بنيتز در پاسخ به اين سوال كه آيا ليورپول خواهد توانست به منچستر يونايتد و چلسي برسد، گفت :" اين كار بسيار مشكل است . ولي ما پيشتر گفته‌ايم كه بايد به اين حركت خود ادامه داده و اميدوار به لغزش آنها باشيم ."
در ديگر ديدارهاي سه شنبه شب تيم فوتبال ردينگ سه بر دو بر ويگان غلبه كرد ، شفيلد يونايتد دو بر صفر از سد فولام گذشت و پورتس موث بدون گل در برابر ميدلزبورو متوقف شود .

در اين ميان ، ميدلزبورو ركورد شكست ناپذيري خود را در رقابتهاي مختلف به هفت بازي پياپي افزايش داد اما با اين حال بازهم نتوانست در هشتمين تلاش خود در ليگ برتر، پورتس موث را مغلوب كند .

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

بايرن مونيخ پس از يك پله سقوط توسط هوادارانش هو شد
تيم فوتبال بايرن مونيخ مدافع قهرماني بوندسليگا سه شنبه شب پس از يك توقف بدون گل در خانه خود برابر تيم پايين جدولي بوخوم، يك پله سقوط كرد.

به گزارش خبرگزاريها از فرانكفورت ، بايرن كه در ديدار جمعه گذشته سه بر دو در خانه دورتموند تن به شكست داده بود ممكن است چهارشنبه شب در پايان بازيهاي هفته نوزدهم موقعيت ضعيف تري پيدا كند.

وردربرمن صدرنشين بوندسليگا به خانه باير لوركوزن خواهد رفت و شالكه تيم دوم ميزبان آلمانيا آخن خواهد بود .

برمن و شالكه هردو ‪ ۳۹‬امتيازي هستند در حاليكه بايرن تنها ‪ ۳۴‬امتياز دارد .

اشتوتگارت پس از پيروزي سه بر دو بر آرمينيا بيله فلد با ‪ ۳۵‬امتياز بالاتر از بايرن در مكان سوم قرار گرفت .

در ديگر بازيها ، بورسيا مونشن گلادباخ پس از يك تساوي بدون گل در خانه در برابر نورنبرگ رنگ پيروزي را در دوازده ديدار خود نديد و در عين حال ، اينتراخت فرانكفورت نيز در خانه ولفسبورگ به تساوي دو بردو رضايت داد .

بايرن فرصت گلزني چنداني در مقابل تيم به خوبي سازماندهي شده بوخوم نداشت كه تنها يك پله بالاتر از منطقه سقوط قرار دارد و تيم تحت رهبري فليكس ماگات هنگام خروج از زمين توسط يك جمعيت حدود ‪ ۶۲‬هزار نفري در ورزشگاه " آليانز آره نا " هو شد .

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

رونالدو به قيمت ‪ ۷/۵‬ميليون يورو به ايتاليا رفت
رونالدو مهاجم برزيلي سرشناس تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا سرانجام امروز سه‌شنبه به مبلغ ‪ ۷/۵‬ميليون يورو - ‪ ۹/۷۳‬ميليون دلار به تيم ميلان ايتاليا پيوست.

وي پس‌از امضاي قرارداد مذكور در حضور سران دو تيم در ورزشگاه سانتياگو برنابئو - استاديوم اختصاصي رئال مادريد-، از همه هواداران و سرمربيان اين تيم در طول سالهاي طلايي فوتبال خود در اسپانيا قدرداني كرد اما ناخرسندي خود را از رفتار "فابيو كاپلو" سرمربي كنوني آن ابراز داشت.

كاپلو در ماههاي اخير، رونالدو را نيمكت‌نشين كرده بود.

رونالدو گفت:"من قلبم را در اسپانيا جا مي‌گذارم اما همه تلاش خود را براي پيشرفت ميلان بكار خواهم گرفت."
وي افزود:"بايد رفتن را پذيرفت. زندگي همين است."
قرارداد يادشده عصر امروز پس از آن امضا شد كه "آدريانو گالياني" رييس باشگاه آث ميلان هشدار داده بود كه اگر تاامروز اختلاف نظرها بر سر انتقال رونالدو بر طرف نشود توافقي براي خريداري وي از رئال مادريد وجود نخواهد داشت.

گفته‌مي‌شود اختلاف نظر سران دو تيم بر سر خريداري رونالدو در چهار زمينه وجود داشت كه دو مورد آن، مبلغ انتقال وي و چگونگي پرداخت آن بود.

سرانجام مقامهاي دو باشگاه توافق كردند مبلغ انتقال وي‌از رقم ‪ ۷‬ميليون يوروي پيشنهادي ميلان به ‪ ۷/۵‬ميليون افزايش يافته و علاوه بر آن، چنانچه ميلان در طول سال جاري ورزشي با رونالدو به قهرماني رسيد، نيم ميليون يوروي ديگر نيز به رئال مادريد بايد بپردازد.

قرارداد انتقال رونالدو به ميلان تا اول ژوييه سال ‪ ۲۰۰۸‬ميلادي به مدت يكسال و نيم منعقد شده است.

هنوز مشخص نيست توافق سران دو تيم بر سر انتقال كاكا بازيكن خط حمله ميلان به رئال مادريد يا تبادل كاسانو بازيكن ايتاليايي خط حمله رئال با اوليويرا بازيكن برزيلي خط حمله ميلان به كجا كشيده است.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

برتري در دوئل يوفا
پلاتيني: خدمتگزار عاشق و بي‌تعصب فوتبال هستم
بدون شك خاطرات خوشي كه او براي فوتبال فرانسه رقم زده تا ساليان سال در اذهان باقي مي‌ماند و حالا او در ششمين دوره انتخابات رياست يوفا كه جمعه گذشته برگزار شد، گوي سبقت را از لنارت يوهانسون كه چون گرگ پيري در كمين دوره سوم رياستش نشسته بود، ربود و اختلاف راي به دست آمده (27 بر 23) تنها در 4 انتخاب بود تا مرد فرانسوي و محبوب سپ بلاتر ماجراجويي ديگري در عرصه فوتبال را آغاز نمايد.
تحولات در فوتبال اروپا
در سي و يكمين كنگره يوفا كه جمعه گذشته در دوسلدورف آلمان برگزار شد، مباحثي چون نحوه جديد برگزاري ديدارها در قاره سبز طي سال‌هاي آينده رد و بدل ‌شد.
ميشل پلاتيني،‌اسطوره فوتبال فرانسه در اين خصوص عنوان داشت: عاشق فوتبال و عاشق يوفا هستم. رقابت‌ها و ديدارهايش را دوست دارم و در چند عرصه موفق به كسب عنوان شده‌ام. با يوفا و جرياناتش زندگي مي‌كنم.
بازيساز دهه 80
انتخاب مرد 51 ساله به عنوان رئيس جديد يوفا كه زماني پيراهن شماره 10 تيم ملي خروس‌هاي آبي را بر تن مي‌كرد موجبات شادي فرانسوي‌ها و خصوصا سپ بلاتر رئيس سوئيسي فيفا را در پي داشت.
اين مرد فرانسوي با بازيسازي‌هاي منحصر به فردش پيروزي‌هاي متعددي را در ميادين فوتبال رقم زده است.
ميشل پلاتيني تنها بازيكني بود كه سه سال پياپي عنوان مرد سال فوتبال اروپا را در سال‌هاي 1983، 1984 و 1985 به نام خود مهر و موم كرد.
افتخارات در كنار بينكونري‌ها
ميشل در سال 1975 به تيم نانسي فرانسه كمك كرد تا در نتايجش تغيير چشمگيري مشاهده شود و در سال 1978 همراه با اين باشگاه هم جام فرانسه را بالاي سر برد.
در سال 1979 به سن اتين نقل مكان كرد و دو سال بعد عنوان لوشامپيونه را در كارنامه‌اش شاهد بود.
پس از آن به يوونتوس ايتاليا عزيمت كرد تا افتخاراتش را در سال 1982 بيش از پيش نمايد.
در اولين سال حضورش در كنار بينكونري‌ها، يوونتوس قهرمان كوپا ايتاليا شد و به فينال جام ليگ قهرمانان صعود كرد.
فصل بعد گورخرها قهرمان سري A كشور چكمه‌اي شدند و همچنين جام برندگان جام يوفا را بالاي سر بردند.
پلاتيني تنها فرانسوي بود كه چنين افتخاراتي را در كنار توريني‌ها تجربه كرده بود. در سال 1985 قهرماني در اروپا رقم خورد هر چند تراژدي در ديدار فينال بروكسل هيچ‌گاه از ياد نمي‌رود.
لژيونر پر افتخار
در همان 3 فصل حضورش در سري A، پلاتيني گلزن برتر شناخته شد و در سال 1985 به عنوان پرافتخارترين لژيونر برگزيده شد.
وي همچنين در جام اروپا- آمريكاي جنوبي همچون ستاره‌اي در كنار توريني‌ها درخشيد.
در همان سال‌ها افتخار ملي براي ميشل نيز رقم خورد؛ قهرماني اروپا سال 1984 و در سرزمين مادري. ميشل طي 72 بار حضورش براي خروس‌هاي آبي در 49 ديدار بازوبند كاپيتاني بر بازو بسته بود و 41 گل به ثمر رساند. وي همچنين دو بار به تيم ملي‌اش ياري رساند تا به مرحله نيمه نهايي فينال‌هاي جام‌هاي جهاني راه يابد.
سرمربي و سياستمدار
حتي پس از خداحافظي از فوتبال، فرانسوي‌ها او را به عنوان يك اسطوره در اذهان خود زنده نگه داشتند.
وي از سال‌هاي 1988 تا 1992 هدايت تيم ملي كشورش را بر عهده داشت و تيم تحت رهبري‌اش را به فينال يورو 92 در سوئد سوق داد و تيمش بهترين آمار و ارقام را كسب كرد.
پس از آن حضور در يوفا به عنوان حرفه سياسي پلاتيني آغاز شد. در زماني كه فرانسه به عنوان ميزبان جام جهاني 1998 انتخاب شد، ميشل عضو كميته اجرايي كنفدراسيون فوتبال اروپا (يوفا) بود. پلاتيني از سال 2002 در سمت عضوي از كميته اجرايي فيفا و در كنار بلاتر عرض‌اندام كرد.
اين مرد فرانسوي سمت رياست كميته پيشرفت و توسعه فيفا را نيز در دست گرفت، همچنين او نايب رئيس فدراسيون فوتبال فرانسه محسوب مي‌شود.
پلاتيني مي‌گويد: فوتبال اول از همه يك ورزش است تا اينكه وسيله‌اي براي كسب درآمد باشد و پيش زمينه‌اي براي تجارت محسوب مي‌شود. فوتبال يك سرمايه بزرگ است كه با سادگي و شهرتش نظر تمام كودكان جهان را به خود جلب كرده است و من مي‌خواهم از اين سرمايه با چنگ و دندان حمايت كنم.
پلاتيني قول داده در سمت رئيس جديد از جادوي طلايي فوتبال، جذابيتش و از روح واقعي آن حمايت و پشتيباني نمايد و همين مساله را در انتخابات خود اعلام كرد. وي در اين خصوص گفت: من خدمتگزار بي‌تعصب و مشتاق فوتبالي هستم كه همه ما به آن عشق مي‌ورزيم. همه با هم كار مي‌كنيم تا آن را توسعه دهيم و از ارث و ميراث‌هاي آن تا پاي جان نگهباني نماييم و مهم‌تر اينكه آن را توسعه دهيم. هنوز راه زيادي براي پيشرفت و خلق بهترين‌ها در پيش داريم.
دفاع از كلكسيون ماجراجويي‌ها
رئيس فرانسوي فيفا قصد دارد با جان و دل از ارزش‌ها، حرمت‌ها، تعصبات، آزادي‌ها و پاكي‌هاي دنياي توپ گرد دفاع كند تا رضايت پير و جوان را فراهم آورد. در همين راستا به اين نكته اشاره مي‌كند كه همه ما مثل يك گروه هستيم چرا كه فوتبال كلكسيوني از ماجراجويي‌هاست.
در اين ميان نقشه‌هاي او براي بهبود و توسعه جريانات يوفا و برنامه‌هاي طلايي براي فدراسيون‌هاي كشورهاي اروپايي در صدر ليست ارائه شده توسط ميشل قرار دارند.
البته حفظ آناتومي فوتبال و طبيعت پاك آن از همه چيز واجب‌تر است و مبارزات او عليه شرط‌بندي‌هاي غير اخلاقي، دوپينگ و ... همچنان ادامه دارد.
فوتبال، روياي ملت‌ها
پلاتيني كه طي دوران بازيگري‌اش زبانزد عام و خاص بوده، مي‌افزايد: فوتبال استانداردي است كه همه چيز با آن قياس مي‌شود. اجازه دهيد فوتبال، همان روياي ملت‌ها بماند. بگذاريد فوتبال باعث شگفتي كودكان باشد و ملت‌هاي اروپايي را همچون حلقه‌هاي زنجير به هم ارتباط دهد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

فرگوسن‌:
صحبت‌هاي ونگر بي‌معني است
سرالكس‌ فرگوسن، سرمربي تيم فوتبال منچستريونايتد ادعاي آرسن ونگر سرمربي آرسنال مبني بر اينكه يونايتد تيمي 70 دقيقه‌اي است را كاملاً بي‌معني خواند‌.
متئو فلاميني، ستاره توپچي‌‌ها فاش كرده كه ونگر در نيمه دوم پيروزي 2 بر يك تيمش مقابل شياطين سرخ در استاديوم امارات در هفته گذشته به شاگردانش گفته است، پس از گذشت 70 دقيقه يونايتدي‌‌ها همان تيمي نخواهند بود كه شما در ابتداي اين بازي ديده ايد‌.
اين ادعاي سرمربي فرانسوي توپچي‌ها با پاسخ نيش‌دار فرگوسن مواجه شد كه بار ديگر دشمني ديرينه خود را با آرسن ونگر از سر گرفته است‌.
وي در واكنش به سخنان سرمربي آرسنال اظهار داشت‌: واقعاً نمي‌دانم منظور ونگر از بيان اين مطلب چه بوده است‌. شايد او در تلاش است تا بار ديگر خود و تيمش را مهم جلوه دهد و به همه بگويد من آرسن ونگر بزرگ هستم، اما وقتي شما به جايگاه اين تيم در جدول رده‌بندي نگاه مي‌كنيد متوجه مي‌شويد كه ادعاهاي او كاملاً مسخره و بي‌معني است‌.
سرمربي اسكاتلندي و كهنه‌كار اولدترافورد در ادامه سخنانش به اهداف نقل و انتقالاتي خود در ماه ژانويه و همچنين اينكه كريستيانو رونالدو،‌هافبك ارزنده تيمش فروشي نيست، اشاره كرد و عنوان داشت‌: قصد ندارم از تلاشم براي خريد بازيكن جديد در بازار ژانويه دست بكشم‌. ما بازيكنان بسياري را زير نظر گرفته‌ايم، اما ممكن است باشگاه‌هاي آنها مايل به فروش اين بازيكنان نباشند، با اين حال اميدواريم كه بتوانيم مهره‌هاي مدنظر خود را به خدمت بگيريم‌.
فرگوسن در مورد رونالدو نيز تأكيد كرد‌: رونالدو فروشي نيست و براي من اهميت ندارد كه مقامات رئال مادريد چه مبلغي را براي خريد وي پيشنهاد مي‌كنند‌.
ما بازيكناني را مي‌فروشيم كه قصد فروش آنها را داريم‌ بنابراين هيچ راهي براي خروج اين‌هافبك پرتغالي از اولدترافورد وجود ندارد‌. به اعتقاد من و بسياري ديگر عملكرد رونالدو تاكنون خيره كننده بوده است‌.
او به عنوان يك بازيكن و يك فرد روز به روز با تجربه‌تر و پخته‌تر مي‌شود، از بودن در اين باشگاه خوشحال است و تا سال 2010 نيز با ما قرارداد دارد‌ بنابراين دليلي وجود ندارد كه ما حتي به فكر فروش اين بازيكن نمونه بيفتيم.
وي همچنين پس از انتخابات جديد براي تعيين رئيس اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) به ميشل پلاتيني رئيس جديد اين اتحاديه هشدار داد كه كاري به جام باشگاه‌هاي اروپا نداشته باشد‌.
پلاتيني كه با پيروزي بر لنارت يوهانسون به رياست يوفا انتخاب شده است، قصد دارد تعداد تيم‌هاي شركت‌كننده از كشورهاي قدرتمند فوتبال در جام باشگاه‌هاي اروپا را از 4 تيم به 3 تيم كاهش دهد‌.
سر الكس فرگوسن كه تيمش در سال 1999 ?در يك بازي به يادماندني با غلبه بر بايرن مونيخ آن هم در لحظات پاياني به عنوان قهرماني در رقابت‌ها جام باشگاه‌هاي اروپا رسيده، تأكيد كرد‌: پلاتيني نبايد تغييري در جام باشگاه‌هاي اروپا بدهد‌.
سرمربي شياطين سرخ در ادامه گفت‌: نحوه برگزاري جام باشگاه‌هاي اروپا خوب است‌. اگر به چند سال پيش بازگرديد، مي‌بينيد كه مسابقات زيادي در قالب دو گروه مقدماتي انجام مي‌شد و مجبور بوديد براي قهرماني حدود ? 17مسابقه انجام دهيد‌.
فرگي افزود‌: اين مسابقات از ماه فوريه شروع شده است، اما فكر مي‌كنم چگونگي برگزاري آن در حال حاضر بسيار خوب است و نيازي به تغيير مشاهده نمي‌شود‌.
در صورت از بين بردن سهميه چهارم ليگ‌هاي بزرگ تنها راهي كه باقي خواهد ‌ماند كاستن از تعداد تيم‌هاي شركت‌كننده يا دادن 2 سهميه به كشورهاي ديگر است‌. اين را بايد بگويم كه جذابيت جام باشگاه‌هاي اروپا به مقابله تيم‌هاي قدرتمند از كشورهاي ايتاليا، اسپانيا و يا انگلستان است و به همين واسطه مسابقات از جذابيت ويژه‌اي برخوردار خواهد شد‌.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

"ناكامورا" ، قصد ترك سلتيك گلاسكو را ندارد
" شونسوكه ناكامورا" بازيكن ژاپني تيم سلتيك گلاسكو اسكاتلند ، خبر ترك اين تيم و بازگشتش به ژاپن را تكذيب كرد.

سايت كنفدراسيون فوتبال آسيا روز پنجشنبه نوشت پيش از اين اعلام شده بود كه ناكامورا برغم وضعيت خوبي كه در اسكاتلند دارد در پايان فصل به كشورش بازمي‌گردد تا در جي ليگ بازي كند.

هافبك ژاپني كه جولاي ‪ ۲۰۰۵‬از تيم رجينا ايتاليا به سلتيك گلاسكو پيوست در سايت رسمي اين باشگاه اعلام كرد كه تصميمي براي جدايي از اين باشگاه ندارد.

ناكامورا افزود " اين امر واقعيت ندارد. من در سلتيك وضعيت خوبي دارم و آماده مبارزه با روزهاي سخت آينده هستم".

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

اطمينان مورينيو از بازگشت به اوج
خوزه مورينيو، سرمربي چلسي معتقد است كه پس از پشت سر گذاشتن چند هفته دشوار اعتماد به نفس در حال بازگشت به تيمش است.
به گزارش گروه فوتبال جهان ايپنا؛ شايعات بسيار در مورد اختلاف شديد مورينيو با رومان آبراموويچ، مالك چلسي با نتايج ضعيف آبي‌هاي لندن طي چند بازي اخير همراه بوده است به طوري كه اين تيم نتوانسته فاصله خود با يونايتد صدرنشين را كمتر از 6 امتياز كند.
از آنجايي كه در چند روز آينده چند تن از بازيكنان كليدي چلسي پس از رهايي از مصدوميت به جمع ديگر هم‌تيمي‌هاي خود باز مي‌گردند، مورينيو متقاعد شده كه تيمش در حال رسيدن به همان شخصيت خود در 2 سال گذشته است.
او در مصاحبه‌اي گفت: شاگردانم بار ديگر اعتماد به نفس سابق خود را بازخواهند يافت و در حال حاضر از روحيه خوبي برخوردارند. چنانچه جان تري و آرين روبن نيز به تيم ملحق شوند ما ضمن در اختيار داشتن گزينه‌هاي بيشتر بار ديگر تيمي پرقدرت خواهيم شد. يك ماه پيش مدافعان من علاقه‌اي به توپ نشان نمي‌دادند و مايل نبودند آن را پاس بدهند يا حفظ كنند، اما اينك مردان من در خط مياني زمين بسيار منسجم بازي مي‌كنند. بازيكنان جوان و تازه كار از جمله لاسانا ديارا و جان اوبي مايكل نيز نمايش بسيار بسيار خوبي را به اجرا مي‌گذارند."

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”