اخبار مرتبط با باشگا های خارجی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain II
Captain II
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

جدايي‌ام از الشارجه منافع سپاهان را زير سؤال مي‌برد
خطيبي: بازي در ليگ‌هاي اروپايي را در ذهنم مي‌پرورانم
او نيز همانند آرش برهاني که ديگر دوست ندارد در امارات فوتبال بازي کند در صدد است تا از الشارجه جدا شود و به تيم ديگري بپيوندد. گويا گلزني وي به تيم‌ملي امارات خيلي براي عرب‌ها گران تمام شده و با استفاده از اختلاف جزئي‌اش با «وبر» موجبات اين تصميم را براي رسول خطيبي فراهم کرده‌اند؛ به بهانه وجود شايعاتي اين‌چنيني و اضافه شدن وي به سپاهان براي حضور در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا دقايقي را با اين بازيکن همکلام شده که اهم آن از نظرتان مي‌گذرد:
گويا دامنه اختلافاتت با وبر سرمربي الشارجه گسترده‌تر شده و مي‌خواهي از اين تيم جدا شوي؟
به‌عنوان يک بازيکن حرفه‌اي تا آخرين لحظه به تعهداتم نسبت به باشگاه الشارجه پايبند خواهد ماند و آن‌طور که برخي افراد وانمود کرده‌اند اختلافي با وبر ندارم.
اما شايعاتي مبني بر جدايي‌ات از الشارجه به گوش مي‌رسد؛ آيا قصد دارد فوتبال امارات را رها کني و در اروپا مشغول بازي شوي يا در همين ليگ باقي خواهي ماند؟
مدير برنامه‌‌هايم دو پيشنهاد از تيم‌هاي حاضر در ليگ امارات دريافت کرده که وضعيتشان به مراتب بهتر از الشارجه است؛ اما دوست دارم به ايران بيايم و پس از انجام ديدار تيم‌ملي مقابل بلاروس در آرامش کامل تصميم نهايي‌ام را اتخاذ کنم.
پس رسول خطيبي فوتبالش را به‌امارات محدود کرده و زياد تمايلي به بازي در ليگ‌هاي اروپايي ندارد؟
پس از جام جهاني پيشنهاد تنه ريف را به دليل حضورش در ليگ دسته دوم اسپانيا رد کردم و ترجيح دادم در يک فرصت ايده‌آل شرايط حضورم در امارات را فراهم کنم اما با اطمينان مي‌گويم فوتبالم را محدود به اين کشور نمي‌کنم و بازي در ليگ‌هاي معتبر اروپايي را در ذهنم مي‌پرورانم.
اما در اکثر کشورها زمان نقل و انتقالات ميان فصل به اتمام رسيده و ديگر هيچ بازيکني نمي‌تواند تيمش را تغيير دهد؛ آيا اين شرايط در امارات هم به اين شکل است؟
خير، طبق آيين‌نامه فدراسيون فوتبال امارات تيم‌هاي ليگ برتري مي‌توانند تا 10-15 روز ديگر بازيکنان دلخواه خود را به خدمت بگيرند و من پس از ديدار مقابل بلاروس تصميم قطعي‌ام را مي‌گيرم.
2 نماينده ايران در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا هم چندان بي‌ميل نيستند که به‌عنوان يک بازيکن کمکي آنها را همراهي کني و گويا مذاکرات غيرمستقيمي را هم انجام داده‌اند؟
اگر اين مسأله بخواهد رنگ و بوي واقعيت به خودش بگيرد منافع سپاهان به خطر مي‌افتد؛ چرا که آنها از بابت انتقالم به الشارجه بخشي از مطالبات خود يعني 200 هزار دلار را دريافت کرده‌اند و رقمي بالغ بر 300 هزار دلار ديگر باقي مانده است.
يعني تو هنوز هم بازيکن سپاهان محسوب مي‌شوي و اين تيم شانس بيشتري را نسبت به استقلال براي به‌خدمت گرفتنت دارد؟
در هنگام مذاکراتم با الشارجه رضايتنامه‌ام از سوي باشگاه سپاهان صادر شد و تعهدي به غير از باقيمانده طلب آنها ندارم؛ اما همان‌طور که گفتيد احتمال پيوستنم به سپاهان بيشتر از استقلال خواهد بود؛ البته اگر بخواهم فوتبالم را در داخل کشور ادامه بدهم.
اين را قبول داري که با جدايي خطيبي، شجاعي، کاظميان، عنايتي، برهاني، کعبي، مبعلي، سامره و مجيدي ليگ حرفه‌اي ايران ديگر کيفيت گذشته خود را ندارد و اکثر تيم‌ها در بازي‌هاي خود در زدن ضربات آ»ر به مشکل برمي‌خورند؟
اگر حساب خودم را با بقيه نفراتي که از آنها نام برديد جدا کنم با نظرتان موافق هستم؛ اما اين دليلي نمي‌شود که تيم‌هاي ليگ برتري ما دست از سازندگي بر دارند و به مهاجمان و هافبک‌هاي جوان خود بها ندهند؛ درست است که فوتبال امارات از لحاظ امکانات و مسائلي مالي يک سر و گردن بالاتر از فوتبال به اصلاح حرفه‌اي است، اما توانايي‌هاي بازيکنان ايراني با شاغلان در اين ليگ قابل قياس نيست. تيم‌ملي ايران با منتخبي از بازيکنان ليگ برترو برخي لژيونرهايش توانست امارات را با تمام قوا شکست دهد؛ حال شما فرض کنيد که تيم‌ملي بخواهد با تمام نفرات خود مقابل امارات به ميدان برود؛ آن وقت با چه اختلافي مي‌‌توانيم آنها را شکست دهيم و اختلاف سطح فوتبال دو کشور نمود بيشتري پيدا خواهد کرد.
راستي شايعه شده بود همين گلزني اخيرت مقابل امارات هم يکي از دلايلي است که باعث شده «وبر» سر ناسازگاري با تو بگذارد و به داسيلوا ميدان بدهد؟
به هيچ‌وجه، من براي تيم‌ملي کشورم بازي کردم و وظيفه‌ام بوده که گلزني کنم؛ امارات يا هر تيم ديگري باشد برايم فرقي ندارد.
تيم‌ملي در روز فيفا بايد مقابل بلاروس به ميدان برود؛ آيا دعوت کادر فني تيم‌ملي را اجابت مي‌کني و به تهران مي‌آيي؟
براي بازي در تيم‌ملي کشورم لحظه‌شماري مي‌کنم و هرچه در چنته دارم رو خواهم کرد تا به نتيجه دلخواه کادر فني دست پيدا کنيم.
آيا شباهتي در نحوه بازي کردن بلاروس و ازبکستان که يکي از حريفان ما در رقابت‌هاي مرحله نهايي جام ملت‌هاي آسيا مي‌بيني؟
بله. از خيلي جهات اين 2 تيم با يکديگر شباهت دارند و اين ديدار مي‌تواند کادر فني تيم‌ملي را براي پيدا کردن شناخت از نحوه بازي ازبکستان کمک کند.

:grin:
Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

"دونگا" شايعه غيبت "رونالدينيو" را تكذيب كرد
سرمربي تيم ملي فوتبال برزيل در كنفرانس خبري پيش از ديدار دوستانه اين تيم با پرتغال، شايعه درخواست مرخصي توسط "رونالدينيو" را تكذيب كرد.

به گزارش خبرگزاري رويترز از لندن، رسانه‌هاي خبري مدعي شده بودند كه رونالدينيو به خاطر خستگي از سه فصل بازي پياپي در ليگ و سپس همراهي تيم برزيل در طول تعطيلات اروپايي، درخواست استراحت كرده است.

دونگا در اين زمينه گفت: نمي‌خواهم بي‌جهت جنجال كنم و نمي‌توانم از طريق رسانه‌ها با بازيكنانم صحبت نمايم چون صريح هستم. بنابراين هر بازيكني كه درخواستي دارد مي‌تواند به خودم مراجعه كند.

از سوي ديگر خبرنگاران اسپانيايي حاضر در كنفرانس خبري اظهارداشتند رونالدينيو به دليل آسيب ديدگي در ديدار امروز برابر پرتغال بازي نمي‌كند و اصلا درخواست مرخصي نكرده است.

دونگا در مورد ديدار امشب نيز گفت: شناخت من از "لوييز فيليپه اسكولاري" سرمربي پرتغال، امتياز مهمي محسوب نمي‌شود. مي‌دانم كه او تيم بسيار آماده‌اي دارد.

سرمربي تيم برزيل همچنين از "كريستيانو رونالدو" هافبك پرتغالي باشگاه منچستريونايتد، در مقابل اتهام تمارض و فريب داوران حمايت كرد.

رونالدو بارها به تمارض براي فريب داوران و بدست آوردن پنالتي متهم شده است كه آخرين مورد ديدار روز يكشنبه برابر تاتنهام است.

دونگا گفت: متاسفانه، همه قانون را رعايت نمي‌كنند و اين جزئي از فوتبال است.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

انتقاد "مالديني" از تعليق رقابتهاي فوتبال در ايتاليا
پائولو مالديني" كاپيتان تيم فوتبال آث ميلان ايتاليا با برگزاري رقابتهاي فوتبال باشگاههاي اين كشور بدون حضور تماشاگران كه عامل افزايش هيجان و جذابيت مسابقات هستند، به شدت مخالف است.

به گزارش سايت گل، مالديني با تصميم اخير دولت ايتاليا مبني بر برگزاري مسابقات پشت درهاي بسته در مورد باشگاههايي كه شرايط تعيين شده را ندارند، موافق نيست و راهكارهاي تعيين شده را راه حل برخورد با خشونت نمي داند.

وي گفت: بازي بدون حضور هواداران كار عبثي است. من ترجيح مي‌دهم يك هفته ديگر هم منتظر بمانم.

به اعتقاد مالديني "بازي پشت درهاي بسته مرگ فوتبال است البته كاملا مسلم است كه افراد خاطي بايد مجازات شوند."
عضو سابق تيم ملي فوتبال ايتاليا براين باور است كه "براي يك بازيكن، مايوس‌كننده ترين چيز غيبت هواداران است. در گذشته هم شاهد چنين وضعيتي بوده‌ايم اما اكنون، عكس العمل اخير متفاوت به نظر مي‌رسد: تعليق ليگ و بازي‌هاي ملي نشانه اقدامات بسيار جدي است."
مالديني در خاتمه گفت: از هم اكنون بايد سياست عدم تحمل را در پيش گرفت اگرچه پيشگيري هميشه بهتر است اما هميشه منتظريم اتفاقي بيفتد تا عكس العمل نشان دهيم.

در پي مرگ يك افسر پليس در درگيري‌هاي روز جمعه گذشته ميان هواداران دو تيم كاتانيا و پالرمو، تمامي مسابقات فوتبال ملي و باشگاهي در ايتاليا تعطيل شده است.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

رئال مادريد: انتقال "وودگيت" به ميدلزبورو محقق نشده است
باشگاه رئال مادريد اسپانيا امروز اعلام كرد انتقال "جاناتان وودگيت" مدافع اين تيم، به باشگاه ميدلزبوروي انگليس هنوز به طور كامل محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از مادريد، روز دوشنبه رئال گفته بود دو باشگاه در مورد تبديل قرارداد قرضي وودگيت به قرارداد دائم توافق كرده‌اند.

"پردراگ مياتوويچ" مدير فني باشگاه رئال توضيح داد: اميدوار هستيم قرارداد انتقال او را دائمي كنيم. قبلا گفتيم كه اين كار انجام شده اما تا وقتي كه قرارداد امضا نشود، نمي‌توانم بگويم موضوع تمام شده است.

روزنامه ورزشي "آس" اسپانيا امروز نوشت باشگاه رئال هفت ميليون يورو بابت انتقال دائم وودگيت، از ميدلزبورو مطالبه كرده درحاليكه اين بازيكن را در اوت ‪ ۲۰۰۴‬با پرداخت ‪ ۲۰‬ميليون يورو از نيوكاسل به عضويت گرفته است.

وودگيت در اين خصوص به روزنامه آس گفت: نمي‌دانم باشگاه رئال مرا مي خواهد يا خير. اين اولين چيزي است كه بايد روشن شود.

وي در فصل جاري از بند مصدوميت رها شده و در ‪ ۲۳‬مسابقه از ‪ ۳۰‬ديدار تيم ميدلزبورو بازي كرده است.

مدافع قرضي ميدلزبورو براي ديدار چهارشنبه شب برابر اسپانيا در ورزشگاه اولدترافورد، به تيم ملي انگليس دعوت شده است.

آسيب ديدگي پاي چپ او موجب شد در تمام دوران عضويتش در باشگاه رئال، تنها ‪ ۱۴‬بازي براي اين تيم انجام دهد سپس ‪ ۱۳‬ماه منتظر شد تا دوباره فرصت بازي بيابد اما در ديدار با اتلتيكو بيلبائو در سپتامبر ‪ ، ۲۰۰۵‬يك گل به دروازه خودي زد و اخراج شد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

"دومنش " از تيم ملي آرژانتين تمجيد و از "ترزگه" حمايت كرد
"ريموند دومنش " سرمربي تيم ملي فوتبال فرانسه كه از روش‌هاي پيشگويي خاصي براي انتخاب بازيكنان خود استفاده مي‌كند، پيش از ديدار دوستانه با آرژانتين از سرمربي اين تيم تمجيد كرد.

به نوشته سايت گل، وي همچنين به "ديويد ترزگه" بازيكن تيم يوونتوس راي اعتماد داد.

دومنش گفت: آرژانتين در چند ماه گذشته از بازيكنان متفاوتي استفاده كرده است اما من معتقدم اين امر بيشتر به خاطر اين بوده كه "آلفيو باسيل " بازيكنان آماده كافي براي تشكيل دو يا سه تركيب يازده نفره مختلف دارد نه اينكه او نمي‌تواند تيم منتخب خود را پيدا كند.

سرمربي تيم نايب قهرمان جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬در مورد دليل انتخاب آرژانتين براي ارزيابي عملكرد فرانسه در سال ‪ ،۲۰۰۷‬اظهار داشت: بازيكنان براي نشان دادن توان خود نياز به يك حريف قدرتمند دارند و آرژانتين يكي از بهترين تيم‌هاست.

دومنش با توجه به بازگشت ترزگه مهاجم فرانسوي آرژانتيني به تركيب بازيكنان تيم ملي فرانسه آن هم پس از از دست دادن يك ضربه پنالتي در فينال جام جهاني، و همچنين با اشاره به تصميم "هيگوآين" براي انتخاب آرژانتين نسبت به فرانسه، يعني تصميمي كه ترزگه نيز قبلا با آن روبرو بود، از اين بازيكن حمايت كرد.

وي افزود: ترزگه واقعا پس از جام جهاني آسيب ديد و فكر مي‌كنم همه ما مي‌توانيم وضعيت او را درك كنيم. شايد او نياز به حمايت بيشتري نسبت به بازيكنان ديگر داشت اما من وي را به عنوان يك بازيكن كاملا آماده و يكي از بهترين مهاجمان مياني جهان مي‌شناسم.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

"كريستيانو رونالدو" پيوستن به بارسلونا را غيرممكن ندانست
"كريستيانو رونالدو" بازيكن پرتغالي تيم فوتبال منچستريونايتد انگليس شايعات اخير در مورد ترك اين تيم در فصل آينده و رفتن به اسپانيا را غير ممكن ندانست.

سايت گل روز سه‌شنبه نوشت، اين در حاليست كه "لوييس فيليپه اسكولاري" سرمربي تيم ملي‌فوتبال پرتغال چندي پيش با بيان اينكه رونالدو بهتر است منچستريونايتد انگليس را ترك كرده و به بارسلوناي اسپانيا بپيوندد، به اين شايعات دامن زده بود.

رونالدو در اين‌باره اظهار داشت: در حال حاضر فقط به تمرين و پيشرفت در هر مسابقه فكر مي‌كنم اما راستش را بخواهيد نمي‌دانم در شش ماه آينده كجا خواهم بود. امكان هر اتفاقي وجود دارد.

وي افزود: اكنون نسبت به اولين باري كه به تيم دعوت شدم، بزرگتر شده‌ام و مي‌خواهم همين روند پيشرفت را ادامه داده و چيزهاي بيشتري ياد بگيرم.

رونالدو در مورد پيوستن به بارسلونا و بازي در كنار "دكو" و "رونالدينيو" ادامه داد: بازي با دكو بسيار لذت بخش است. او يكي از بهترين هافبك‌هايي است كه تا كنون افتخار بازي در كنار او را داشته‌ام. دكو بازيكن بزرگي است و ما درك واقعا خوبي از هم در زمين داريم.

اين بازيكن با ابراز تاسف به خاطر غيبت بازيكن شماره ‪ ۱۰‬بارسلونا به دليل مصدوميت گفت: تاسف آور است كه رونالدينيو نمي‌تواند بازي كند. به نظر من هم او و هم "رونالدو" بازيكنان بزرگي در جهان هستند.

بر اساس شايعات منتشره، وي در صورت پيشنهاد ‪ ۴۵‬ميليون يورويي از سوي بارسلونا، منچستريونايتد را ترك خواهد كرد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

"اتوئو": من منجي بارسلونا نيستم
"ساموئل اتوئو" بازيكن كامروني تيم بارسلوناي اسپانيا عقيده دارد كه وي و" لئو مسي " بازيكن آرژانتيني اين تيم، نجات‌دهنده اين تيم از شرايط كنوني نخواهند بود.

اتوئو كه پس از چهار ماه مصدوميت، روز يكشنبه‌گذشته در دقايق آخر رقابت بارسلونا با اوساسونا در چارچوب مسابقات باشگاههاي دسته اول اسپانيا (لاليگا) وارد زمين شد، اين مطلب را در صفحه اينترنتي باشگاه بارسلونا اعلام كرده است.

بارسلونا گرچه اكنون در صدر جدول لاليگا قرار دارد، اما بازي اين تيم به زيبايي و درخشاني گذشته نيست و ديگر براي بسياري از هواداران فوتبال، ابرقدرت اسپانيا به‌شمار نمي‌رود.

وضع اين تيم به‌گونه‌اي است كه به‌تازگي در زمين خود در برابر تيم ساراگوزا در چارچوب رقابتهاي جام حذفي باشگاههاي اسپانيا تن به شكست داد.

مطبوعات و هواداران بارسلونا، اين شرايط را به غيبت اتوئو و "ليونل مسي" بازيكن آرژانتيني بارسلونا نسبت مي‌دهند كه هر دو بخاطر مصدوميت، مدتي است در مسابقات شركت ندارند.

مطبوعات و هواداران بارسلونا مي‌گويند كه با حضور دوباره اتوئو و مسي، شرايط عوض خواهد شد و آنان، بارسلونا را از وضعيت كنوني نجات خواهند داد.

اتوئو در واكنش به اين اظهارنظرها گفت كه از لقب "منجي" بارسلونا براي خود دلخور نشده اما به عقيده وي، تيم بارسلونا در چنان شرايط نامساعدي نيست كه نياز به نجات‌دهنده داشته باشد.

بازيكن خط حمله بارسلونا با اين وجود پذيرفت كه با بازگشت وي و مسي به زمين بازي، شمار بازيكنان تيم افزايش پيدا خواهد كرد و به اين ترتيب، سرمربي تيم قدرت گزينش بيشتري خواهد داشت.

وي خاطرنشان كرد: اين وضعيت، موجب رقابت بيشتري ميان بازيكنان براي حضور در تيم شده و بازيكنان بازدهي ‪ ۱۰۰‬درصد خواهند داشت.

اتوئو گفت:" در مدتي كه من و مسي مصدوم بوديم، همه چيز در تيم بارسلونا عالي بود چون در هر سه دوره رقابتها در لاليگا، جام قهرمانان اروپا و جام حذفي اسپانيا، پيشروي داشته‌ايم."
وي افزود: البته، در همه تيمها مواردي براي بهبود وضعيت تيم وجود دارد.

اتوئو شهريورماه گذشته از ناحيه زانو و مسي از ناحيه استخوان پاي راست مصدوم شده بودند.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

هيتسفلد: براي درك كريمي مترجم می‌گيرم!
اوتمار هيتسفلد، سرمربي بايرن مونيخ كه هفته‌ي گذشته و در پي نتايج نااميد كننده اين تيم جانشين فليكس ماگات شد. برنامه‌هاي خاصي براي كريمي در سر دارد.

به گزارش ايسنا؛ هيتسفلد در گفت‌وگو با merkur - online در پاسخ به پرسش خبرنگار اين پايگاه اينترنتي كه از او درباره كريمي پرسيده بود، گفت: من و كريمي با هم به زبان انگليسي صحبت كرديم. من براي آن كه عقايد و ديدگاه‌هاي كريمي را بهتر درك كنم و با آن بيشتر آشنا شوم،‌ قصد دارم مترجمي را به كار بگيرم.

بايرن و هيتسفلد براي به دست آوردن مقامي مناسب در پايان فصل جاري رقابت‌هاي بوندس‌ليگا چاره‌اي ندارند جز آن كه از بازيكنان كنوني تيم نهايت استفاده را ببرند.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

هكينگ: هاشميان رو به رشد است
ديتر هكينگ، سرمربي هانوفر در آخرين اظهار نظرها پبيش از انجام رقابت‌هاي هفته 21 بوندسليگا از عملكرد وحيد هاشميان، مهاجم ايراني تيمش ستايش كرد.

به گزارش ايسنا، هكينگ كه از آسيب‌ديدگي دوباره توماس برداريج، زوج هاشميان در خط حمله «قرمز‌»‌ها ناراحت بود، گفت: توماس بار ديگر ناچار شد زانويش را به تيغ جراحان بسپارد. او تا چهار هفته آينده نمي‌تواند براي هانوفر بازي كند، ناراحت كننده است كه «تامي» همچنان نمي‌تواند در اختيار ما باشد، اما هاشميان همبازي و جانشين او در خط حمله در بازي‌هاي گذشته به خوبي جاي او را بر پر كرده است.

وي افزود: هاشميان در بازي‌هاي اخير وضعيت بسيار خوبي داشته است. او اگر چه در كار گلزني موفق نبوده است، اما همواره آماده اين كار بوده و موقعيت‌هاي خوبي را براي گلزني ديگر بازيكنان فراهم آورده است. او در شرايط رو به رشدي است و آمادگي‌اش بيشتر از قبل مي‌شود.

هانوفر پس از دو بازي پر گل در هفته‌هاي گذشته، اين هفته در ورزشگاه خانگي به ديدار ولفسبورگ خواهد رفت.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

خداحافظی غول‌ چک‌ها پس از يورو ۲۰۰۸
يان كولر، مهاجم بلند قامت تيم ملي چك سال آينده از فوتبال كناره گيري خواهد كرد.

به گزارش ايسنا، كولر كه اكنون ندر موناكوي فرانسه توپ مي‌زند، پس از پايان رقابت‌هاي يورو 2008 كفش‌هايش را خواهد آويخت. اوتا سي‌ام ژوئن 2008 با موناكو قرارداد دارد.

مهاجم ۲۰۲ سانتي‌متري سابقه بازي در بورسيا دورتموند آلمان را در كارنامه دارد. او كه اكنون ۳۳ ساله است، زننده‌ يكي از گل‌هاي تيمش در بازي دوستانه چك برابر بلژيك بود
baztab

ایتالیا:

بازداشت ۲ مظنون به قتل پليس ايتاليايی
پليس ايتاليا پس از مطالعه دقيق فيلم‌ها و عكس‌هاي موجوداز صحنه درگيري طرفداران افراطي تيم‌هاي فوتبال كاتانيا و پالرمو با ماموران انتظامي در جنوب ايتاليا كه موجب كشته شدن يك مامور پليس شد، ۲ جوان مظنون را بازداشت كرده است.

روزنامه ايتاليايي كوريره دلاسرا در شماره روز پنجشنبه خود نوشت:
پليس پس‌ از دستگيري ده‌ها تن از جوانان افراطي طرفدار تيم‌هاي مذكور، موفق شد تا ‪ ۲‬قاتل را شناسايي كند.

پليس شب گذشته نام و چهره دو قاتل " فيليپو راچيتي" مامور پليس كشته شده در كاتانيا را كشف كرد.

در صحنه‌هاي درگيري كه توسط دوربين‌هاي مدار بسته ضبط شده بود نوجواني مشاهده مي‌شود كه با يك لوله به شكم راچيتي ضربه مي‌زند.

در اين تصاوير ديده مي‌شود كه دو جوان مذكور لباس خود را قبل از خارج شدن از ورزشگاه عوض كردند تا شناسايي نشوند.

پليس كه از روز سه‌شنبه آنها را بازداشت كرده بود، احتمالا امروز آنها را متهم به قتل خواهد كرد.

گفته مي‌شود كه يكي ديگر از طرفداران افراطي با پليس جهت شناسايي قاتلان همكاري كرده است.

در فيلم‌هاي موجود گروهي ‌از جوانان مشاهده مي‌شوند كه با كلاه و شالگردن چهره خود را پوشانده بودند، ۲ تن از اين جوان‌ها وارد دستشويي ورزشگاه شده و ضمن تخريب آن لوله‌هايي را از ديوار كنده با خود خارج كردند و حين درگيري با پليس ازآن استفاده كرده و به مامور پليس ضربه زدند، اما راچيتي به كار خود ادامه داد و احتمالا ضربات ديگري را متحمل شد و سپس بعد از انفجار يك بمب دست ساز به زمين افتاد و جان خود را از دست داد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

ستايش بنيتس از مالكان جديد ليورپول
رافائل بنيتس باور دارد با ورود مالكان جديد به ليورپول دست او در بازار نقل و انتقالات بازتر است.

به گزارش ايسنا، هفته گذشته جرج ژيلت و تام هيكس شريكش ليورپول را با بدهي‌هايش خريدند. سرمربي اسپانيايي سرخ‌ها فشاري را از بابت آمريكايي‌هاي تازه وارد احساس نمي‌كند.

بنيتس به آينده بسيار خوشبين است، با وجود اين كه هنوز به او نگفته‌اند چه بودجه‌اي در بازار نقل و انتقالات خواهد داشت، از حالا به دنبال بازيكنان برجسته است.

مردي كه ليورپول را قهرمان اروپا كرد، گفت: "هفته بسيار مهمي را پشت سر گذاشتيد، اتفاقي رخ داد كه همه چيز را تغيير مي‌دهد. ما درباره آينده باشگاه حرف زديم و نه درباره پول و اين و آن بازيكن. درباره داشته‌هايمان و برنامه‌هاي آينده گفت و گو كرديم. مالكان جديد، انسانهاي خوب و تاجران بزرگي هستند، اين تركيب خوبي است. آنها مي‌توانند از نقطه نظر مالي و پيشرفت باشگاه كارهاي درستي انجام بدهند.

آنها مي‌كوشند همان كارهايشان در آمريكا در رابط با بازاريابي را انجام بدهند. اكنون بحث پولهاي بي‌حساب و كتاب مطرح است. اما، ما چنين كاري را نمي‌كنيم و از تيم بازيكن ياب خود راضي هستيم، تا حالا بدون پول زياد هم عملكرد خوبي داشته‌ايم. البته با پول بيشتر درآينده اين كار ساده‌تر مي‌شود. اگر دو بازيكن مورد علاقه‌مان باشد و يكي گران‌تر باشد، شايد اكنون بتوانيم با او قرارداد ببنديم."

بنيتس ادامه داد: "تا اين جا نمايش مناسبي داشته‌ايم و شايد نيازي نباشد كه پول چنداني در تابستان هزينه كنيم. فشار بيشتري نسبت به گذشته احساس نمي‌كنم. آنها به اندازه كافي از ما اطلاعات دارند. آنها باهوش هستند نه احمق! مي‌دانند تا چه اندازه حفظ بازيكنان و مربيان كنوني اهميت دارد. آرام مي‌مانند و از ما پشتيباني مي‌كنند. همه چيز مثبت است، آينده باشگاه را روشن مي‌بينم و با سرمايه‌گذاران جديد نشست بسيار خوبي داشتم. آنها بهترين تصميم‌ها را براي باشگاه مي‌گيرند كه اين تصميم‌ها تنها خريد بازيكن نيست."
baztab :grin:
Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

ونگر: ديدارهاي ملي خسته‌كننده است
آرسن ونگر سرمربي فرانسوي باشگاه آرسنال انگليس عقيده دارد مسابقات تيم‌هاي ملي فوتبال خسته‌كننده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاري رويترز، ونگر روز جمعه به خبرنگاران گفت: اگر عرق ملي را كنار بگذاريد، مجبوريد اعتراف كنيد كه مسابقات ملي هيچ جذابيتي ندارد. فوتبال ملي خسته‌كننده است، بايد قبول كنيد.

وي افزود: "ازنظر من دو دليل وجود دارد: فوتبال باشگاهي پيشرفت كرده و فوتبال ملي دچار افت شده است."

ونگر در واكنش به اظهارات "استيو گيبسون" رييس باشگاه ميدلزبورو كه ساختار فوتبال داخلي را مورد انتقاد قرار داده و گفته بود امثال آرسنال و ليورپول هيچ كمكي به تيم ملي انگليس نمي‌كنند، اظهار داشت مسئولان مربوطه بايد از ادامه روند نزولي فوتبال ملي جلوگيري كنند.

سرمربي آرسنال توضيح داد: به اعتقاد من فوتبال پيشرفت كرده و بيشتر به سمت باشگاهي تمايل داشته است. امروزه تماشاي رقابتهاي باشگاهي بسيار مهيج تر از ديدارهاي ملي است. اين موضوع در مورد تيم‌هاي انگليس، فرانسه، آرژانتين يا برزيل صدق مي‌كند.

وي ادامه داد: مسابقات هر روز بيشتر خسته‌كننده مي‌شوند. اگر ديداري بين انگليس و جزاير فارو برگزار شود، هيچكس واقعا ميلي به تماشاي آن ندارد مگر به خاطر عشق و عرق ملي.

ونگر پيش از ديدار يكشنبه برابر ويگان اتلتيك گفت: وقتي قرار است بازيكن جديدي بخرم، مليت او اصلا مهم نيست، فقط توانمندي مهم است. بايد قبول كنيد در دنيايي زندگي مي‌كنيم كه كيفيت مهم است. تنها چيزي كه مي توانم بگويم اين است كه هر وقت تيم ملي انگليس ببازد، تقصير من است حتي اگر در مسابقه نباشم.

تيم انگليس روز چهارشنبه گذشته، اسپانيا را يك بر صفر در ورزشگاه اولدترافورد شكست داد.
baztab :grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”