سهميه هاي روزانه بنزين در سال 86 را اعلام شد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

سهميه هاي روزانه بنزين در سال 86 را اعلام شد

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: بر اساس مصوبه پيشنهادي هيات دولت به مجلس، سهميه بنزين در سال 86 براي تاكسي ها 22 ليتر، آژانس ها و مسافربرهاي شخصي 18 ليتر و سواري هاي شخصي چهار ليتر در روز تعيين شده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، موضوع سهميه‌بندي بنزين در قالب "لايحه 5 ساله توسعه حمل و نقل عمومي و بهينه سازي مصرف سوخت" كه به تصويب هيات دولت نيز رسيده، بزودي به مجلس ارسال خواهد شد.
بنابراين گزارش، تبصره 13 قانون بودجه سال 85 بنا به درخواست مجلس و نظر مثبت دولت در قالب يك برنامه با چشم‌انداز 5 ساله اجرا خواهد شد كه كليات ، مفاد و مندرجات آن تهيه و به تصويب دولت نيز رسيده است.
تعداد خودروهايي كه در اين مدت بايد گازسوز ، نوسازي و يا از رده خارج شود، تعداد جايگاه‌هاي CNG كه بايد احداث گردد و ديگر جزئيات فعاليتهاي مربوط به تبصره 13 براي 5 سال در اين لايحه ديده شده است.
ميزان سهميه بنزين پيشنهادي دولت براي تاكسي‌ها روزانه 22 ليتر، آژانسها و مسافربرهاي شخصي 18 ليتر و سواري‌ها نيز 4 ليتر در نظر گرفته شده است. البته اين ارقام پيشنهاد دولت است و بايد در مجلس به تصويب برسد.
بنابراين گزارش، در اين لايحه ديده شده كه براي گاز سوز كردن تاكسي‌ها نيز ضرب‌الاجلي در نظر گرفته شده كه مالكين آنها در مدت زمان معين شده بايد به مراكز مربوطه مراجعه و نسبت به گازسوز كردن خودروي خود اقدام كنند، در غير اين صورت سهميه بنزين آنها قطع خواهد شد.
به گزارش فارس، بر اساس مصوبات اين لايحه از سال 86 بنزين به صورت سهميه‌بندي عرضه خواهد شد و از سال 1391 نيز اين فرآورده از سبد حمايتي دولت خارج خواهد شد. در اين فاصله نيز بهاي بنزين هيچ تغييري نخواهد داشت و ثابت خواهد ماند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط Don Corleone »

رييس كميسيون انرژي مجلس :
سرنوشت سهميه‌بندي بنزين مبهم است

"كمال دانشيار" رييس كميسيون انرژي سرنوشت سهميه‌بندي بنزين در سال آينده را مبهم دانست و گفت: واقعا هيچكس نمي‌داند سال آينده بنزين حتما سهميه‌بندي خواهد شد.
وي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ابتدا قرار بود ناوگان حمل و نقل شهري توسعه يابد و پس از آن سهميه‌بندي اجرا شود.
وي گفت: اگر از حالا زمان سهميه‌بندي اعلام شود ممكن است برخي بنزين را در خانه‌هاي خود ذخيره كنند و زمينه ايجاد خطرهايي را فراهم آورند.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

پست توسط sohrab_poet »

من فكر كنم براي سواري هاي شخصي يك مقدار كمه.
نه؟
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”