نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با خانواده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 دی 1390, 5:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط leylas » چهار شنبه 9 فروردین 1391, 7:18 pm

میبخشیدا بدون هیچگونه بی ادبی
میشه لینک خبر رو بذارید
آخه این اصلا یه آمار درست درمون نداده
مثلا خارج از کشور یعنی کی؟؟؟چی؟؟؟
بعد یه سوال:
ما را چه به غربی ها یعنی چی؟؟؟
متوجه نمیشم(البته بازم عرض کنم بدون هیچگونه لحن بد این سوال رو کردم)
با اجازه
یا علی :razz:
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه 9 مهر 1390, 7:48 pm
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط Cloor Master » چهار شنبه 9 فروردین 1391, 7:40 pm

در دین اسلام طلاق یک امریست اجتناب ناپذیر اما در دین مسیحیت زن و شوهر بعد از ازدواج حق طلاق از هم را ندارند و تا اخر عمر باید با هم با شند منبع کتاب دینی پیش دانشگاهی صفحه ۱۴۷ تا ۱۵۰ البته هنوز هم کتاب تغییر نکرده و منبع من یعنی کتاب قدیمی تر معتبر محسوب می شود در مورد طلاق در ایران جدایی بین زن و شوهر فقط از راه طلاق رسمی امکان پذیر است اما در جوامع غربی چون نقض داشت قضیه طلاق نگرفتن زوجین از هم باعث شد تا قانون جدیدی ایجاد کنند که همون طلاق به صورت بی بند باری است یعنی بدون ثبت رسمی زن هر وقت عشقش کشید مرد را ترک می کند پس امار خودمون را با امار غرب برابر ندونید 

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهار شنبه 5 بهمن 1390, 12:42 pm
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط دموکراسی » چهار شنبه 9 فروردین 1391, 7:50 pm

افزايش نگران کننده تعداد طلاق در ايران/به زودي رتبه چهار طلاق در جهان به ايران اختصاص مي يابد/ دفتر مطالعات و تحقیقات زنان
شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۹
عضو هيئت علمي دانشگاه الزهرا گفت : افزايش نگران کننده تعداد طلاق در ايران سبب شده به زودي رتبه چهار جهان به ايران اختصاص يابد. سال گذشته در اسپانيا 140 هزار طلاق رخ داد که اين ميزان در ايران 137 هزار مورد بود.

به گزارش خبرنگار وفا ، دکتر افسانه توسلي عضو گروه مطالعات زنان دانشگاه الزهرا در نشست تخصصي راهکارهاي افزايش ارتباط عاطفي درون خانواده و کاهش طلاق عاطفي با اشاره به سير تحولات خانواده از خانواده کلان به خانواده گسترده زن سالار گفت: پس از خانواده گسترده زن سالار که مديريت آن برعهده زنان بود مديريت خانواده به سمت خانواده گسترده مردسالار سپس خانواده هسته اي و در حال حاضر به سوي خانواده هاي تک والد مي رود.
وي ادامه داد: در حال حاضر خانواده هاي تک والد در کشوري مانند فرانسه بسيار ديده مي شوند که يک زن و يک فرزند و يا يک مرد و فرزندش به زندگي ادامه مي دهد.

وي زندگي پساهسته اي را شکل ديگري از خانواده هاي معاصر دانست که در اين شکل زندگي مدت کوتاهي ازدواج، سپس طلاق و دوباره شکل گيري زندگي متاهلي است که اگر عمر آدمي اجازه مي داد طلاق دوباره در اين چرخه اتفاق مي افتاد.

توسلي با بيان اينکه ميزان طلاق در جوامع سير صعودي داشته و در چهار دهه گذشته بيش از حد انفجار بوده است، گفت: بالاترين ميزان طلاق را کشور آمريکا دارد سپس کشور روسيه، انگليس و اسپانيا مقام چهارم طلاق را دارند.

وي ادامه داد: افزايش نگران کننده تعداد طلاق در ايران سبب شده به زودي رتبه چهار جهان به ايران اختصاص يابد. سال گذشته در اسپانيا 140 هزار طلاق رخ داد که اين ميزان در ايران 137 هزار مورد بود.

عضو هيئت علمي دانشگاه الزهرا اضافه کرد: اين تعداد طلاق به دليل جمعيت بالاي کشور ماست. همچنين ميزان ازدواج ها نيز در کشور ما آمار قابل توجهي دارد و نبايد به اين مقام بدبينانه نگاه کرد.

توسلي با بيان اينکه در سال گذشته ميزان طلاق در ايران در حد انفجار بود، ما در سال 85 ، 94 هزار و 39 مورد طلاق و 778 هزار و 291 مورد ازدواج داشتيم و اين ميزان در سال 89 به 137 هزار و 200 مورد طلاق و 891 هزار و 627 ازدواج رسيده است. آنچه در اين آمار نگران کننده است نسبت ازدواج به طلاق است که ما مشاهده مي کنيم در سال 75 ، اين رقم برابر 12.6 است و در سال 89 به 6.5 کاهش پيدا مي کند که زنگ خطري براي جامعه است زيرا نسبت طلاق به ازدواج بسيار کاهش پيدا کرده و مطمئنا اين عدد بيش از اين نيز کاهش پيدا خواهد کرد.

وي استانهاي تهران، کردستان، کرمانشاه، مرکزي و بوشهر را پرطلاق ترين استانهاي کشور دانست و گفت: استانهاي ايلام، يزد، چهار محال و بختياري، سيستان و بلوچستان و خراسان جنوبي نيز داراي کم طلاق ترين استانهاي کشور بوده اند.همچنين بيشترين رشد طلاق در يزد است که همچنان در رديف استان هاي کم طلاق قرار دارد.

توسلي با بيان اينکه تمايل به آغاز زندگي مشترک در مردان يزدي، خراسان جنوبي و گلستان بالاست، گفت: زنان زنجاني، سيستان و بلوچستان و همداني نيز بيشترين تمايل آغاز به زندگي مشترک را دارند.

اين عضو هيئت علمي دانشگاه الزهرا ادامه داد: کمترين تمايل ازدواج به مردان تهراني،کرمانشاهي و ايلام است.

وي در ادامه با اشاره به آمارهاي طلاق عاطفي در کشور گفت: منابع گوناگون آمارهاي مختلفي ارائه مي دهند که نمي توان به هيچ کدام از اين آمارها اطمينان کامل داشت زيرا طلاق عاطفي به صورت آماري و رسمي سنجيده نشده است اما در برخي منابع گفته مي شود طلاق عاطفي دو برابر طلاق قانوني است و برخي منابع ديگر اعلام کرده اند 50 درصد ازدواج ها در تهران به طلاق عاطفي ختم مي شود و در برخي از کتب آمده است 53 درصد ازدواجهاي کل کشور است.

توسلي با اشاره به تحقيقي که در ميان معلمان وراميني در خصوص طلاق عاطفي شده است، گفت: 40 درصد اين معلمان زندگي شان به طلاق عاطفي ختم شده بود در حاليکه اين افراد شاغل و داراي درآمد بودند و مي توانستند طلاق رسمي بگيرند بنابراين اين آمارها چندان نيز دور از حقيقت نيست.

وي ادامه داد: طلاق رسمي و عاطفي همپاي هم افزايش مي يابد تا زماني که انفجار در طلاق رسمي رخ دهد. در آن زمان سير طلاق عاطفي نزولي مي شود زيرا در اين جامعه سنت ها از بين رفته و قوانين تسهيلات کننده طلاق است و تابوها نيز شکسته شده است.

عضو هيئت علمي دانشگاه الزهرا با اشاره به اينکه ويژگي طلاق عاطفي تدريجي بودن آن است، گفت: طلاق عاطفي يکي دو سال بعد از آغاز زندگي و بيشتر بعد از گذشت 5 تا 7 سال از زندگي مشترک رخ مي دهد.

توسلي عدم تشابه عادت واره ها را دليل به وجود آمدن طلاق عاطفي در يک خانواده مي داند.

______________________________________________________________________


من نیومدم از امریکا یا از نوع زندگیشون دفاع کنم اونا اگه همه بچه هاشون بدون پدر یا مادر هستند شاید اینجوری خوشن

چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است

اونا اصلا دلشون میخاد همه فرزندانشون بدون شناسنامه باشند
یه سوزن به خودمون یه....
به امید پایداری همه ازدواج هاتصویر
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط FARSHAD.ADL » چهار شنبه 9 فروردین 1391, 7:52 pm

leylas

با توجه به عدم تمايل به بحث و كش دادن موضوع,جواب شما در پيام خصوصي ارسال شد... تصویر

زندگي به كامتصویر

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 42
تاریخ عضویت: شنبه 14 آبان 1390, 10:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 94 بار
سپاس‌های دریافتی: 122 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط MITT ROMNEY » چهار شنبه 9 فروردین 1391, 7:56 pm

HASAN BARATY نوشته شده:

  حاکی از آن هستند که 48 درصد از آمریکایی ها زیر خط فقر و یا روی خط فقر قرار دارند. همین موضوع که درآمریکاحداقل آماردقیقی وجوددارد،خودباعث بهبودشرایط خواهدشد.

امادرکشورماحتی متاسفانه آماردقیقی وجودندارد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


اجتماع > خدمات و رفاه
- گروه اجتماعی - مینا شهنی:
‌قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی خواستار تعیین خط فقر شده است.

این قانون در بند ج ماده 4 ، یکی از اهداف و وظایف حوزه حمایتی و توانبخشی وزارت رفاه را مشارکت در تعیین خط فقر (مطلق و نسبی)‌ دانسته و با تأکید بر تعیین خط فقر درواقع وضع‌کنندگان قانون تلاش داشته‌‌اند تا براساس این معیار چتر حمایتی برای گروه‌های آسیب‌پذیر تعریف شود.
این در حالی است که [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] وزیر رفاه و تأمین اجتماعی، در آخرین نشست خبری‌اش در توضیح خط فقر گفت: به نوعی خط فقر را نمی‌توان برای کشور ما که هم جمعیت روستایی دارد و هم شهری تعریف کرد.
او در توضیح بیشتر، با اشاره به اینکه خیلی از تعاریف را در غرب داریم که اگر دقت کنیم می‌بینیم که مبانی مختلفی دارد، گفت: در واقع با توجه به فرهنگ‌های مختلف خط فقرهای مختلفی تعریف می‌شود. وزیر رفاه با ارائه این توضیحات، پرسش «چند درصد از مردم کشورمان زیر خط فقر هستند؟» را بی‌پاسخ گذاشت.
قانون را قبول ندارند
یکی از نمایندگان [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] در پاسخ به توضیح وزیر رفاه گفت: کسانی که می‌گویند خط فقر در ایران تعریف ندارد، به‌دنبال شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت هستند و قانون را قبول ندارند.محمدرضا خباز به خبرگزاری خانه ملت توضیح داد: وزارت رفاه و تأمین اجتماعی متولی تعریف خط فقر است و برای اینکه از زیر بار پاسخگویی شانه خالی کند، صورت‌مسئله را پاک می‌کند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سؤالش از وزیر رفاه گفت: موضوع سؤال بنده از وزیر که قرار است در مجلس مطرح شود مرتبط با همین مسئله خط فقر است. ایشان باید بیاید و در صحن جواب بدهد که چرا رعایت حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد را در بهزیستی نکرده‌اند؛ اینها با خط فقر چقدر فاصله دارند؟ اگر پاسخ ‌دهند، می‌گویند خط فقر تعریف نشده است، می‌پرسیم خب چرا تعریف نکرده‌اید؟
خط خطر
در تمامی دنیا برای تعیین خط فقر از شناسه‌هایی که بر کیفیت زندگی مردم تأثیر دارد استفاده می‌شود؛ از جمله می‌توان به خط فقر‌هایی که براساس درآمد روزانه کمتر از یک یا1.5دلار تعیین شده‌اند تا خط فقرهایی که براساس تأمین 2هزار کالری در روز مشخص ‌شده‌اند اشاره کرد. اما نکته مهم ماجرا این است که هر کشوری برای سنجش زندگی افراد خواستار تعیین یک خط حداقلی برای زندگی است که پس از آن بتواند به کسانی که از این حداقل‌ها برخوردار نیستند کمک کند.
در کشور ما آخرین باری که خط فقر به‌طور رسمی اعلام شد سال 1385 بود که خط فقر شهری و روستایی از سوی وزارت رفاه منتشر شد و پس از آن اعلام هر نوع خط فقر از سوی وزرا به بهانه‌های مختلف لغو شد.
عبدالرضا مصری، وزیر پیشین رفاه و تأمین اجتماعی با ارائه این دلیل که خط فقر هیچ مشکلی را از مردم کشور حل نمی‌کند تلاش کرد تا همچنان از زیر بار تعیین خط فقر شانه خالی کند و در سال آخر وزارتش به خبرنگاران گفت که خط فقر توسط وزارت رفاه تعیین شده اما فقط به مسئولین مربوطه اعلام شده‌است. هر چند این ادعا هرگز جدی گرفته نشد اما به هر حال چرخش ایجاد شده در موضع این وزیر سبب شد تا امیدهایی برای تعیین خط فقر شکل بگیرد.
صادق محصولی اما هرگز از خط فقر سخن نگفت و در حالی‌که در آخرین نشست خبری‌اش تلاش می‌کرد تا به توضیح قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بپردازد، اعلام کرد که چون کشور ما شهرنشین و روستانشین دارد تعیین خط فقر ممکن نیست. با این توضیح وزیر می‌شود تصور کرد که دیگر کشورها کلا شهرنشین یا کاملا روستا نشین‌اند.

زمان انتشار:دوشنبه 1 آذر 1389 - 20:04:35
Please Login or Register, to see this code 

بیکاری به دو روایت      کد مطلب : 97837   آذر 1390 ساعت 16:41      
 
فرارو- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امیدوار است که تا پایان سال نرخ بیکاری در کشور تک رقمی شود. این امیدواری از آن جا نشات می گیرد که مرکز آمار ایران نرخ بیکاری تابستان امسال را 11.1 درصد اعلام کرد. در همین حال رییس جمهور ایران چندی پیش از ریشه کن نمودن بیکاری در دو سال آینده سخن گفت.

به گزارش فرارو، چالش بیکاری در ایران دو روایت متفاوت دارد. از طرفی دولت و سازمان های مسئول زیر مجموعه ی دولت از کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در کشور خبر می دهند و از طرف دیگر مجلس و کارشناسان اقتصادی در روایت دولت "تردید جدی" دارند.

امروز عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استناد به آمارهای تازه مرکز آمار ایران اعلام کرد که با روند نزولی نرخ بیکاری در ماه‌های گذشته، تحقق نرخ بیکاری تک رقمی تا پایان سال جاری شدنی است.

مرکز آمار ایران در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که نرخ بیکاری تابستان امسال به عدد 11.1درصد رسیده است بر مبنای این آمار، و در مقایسه با آمار سال گذشته، ایران شاهد کاهش و 2.5 درصدی نرخ بیکاری در ظرف مدت یک سال بوده است. سال گذشته آمار بیکاری در تابستان 13.6 درصد اعلام شده بود.

براساس آمار مرکز آمار با وجود اعلام کاهش 726هزار نفری کارجویان از تابستان 89 تا تابستان امسال، نرخ بیکاری جوانان جویای کار رده سنی 15 تا 24 ساله به عنوان جدی‌ترین متقاضیان شغل بیش از 22درصد است و هنوز هم با شاغل دانستن افراد با یک ساعت کار در هفته، 2.6میلیون نفر بیکار هستند!

در همین حال محمود احمدی نژاد در سفر به همدان اعلام کرد که "تا دو سال آینده بیکاری را ریشه کن" خواهد کرد. رییس جمهور در این باره گفت: «کسانی که می توانند برای از بین بردن بیکاری راهکاری ارائه کنند، نباید کوتاهی کنند، بازاری با استخدام شاگرد، کشاورز با به کاری گیری فارغ التحصیلان کشاورزی، کارخانه دار با توسعه کارخانه خود و همه باید دست به دست هم دهیم تا این پدیده از کشور رخت بر بندد.»

دولت مدعی است که در سال گذشته موفق شده است بیش از یک میلیون و شش صد هزار شغل ایجاد کند و در همین حال می گوید به دنبال ایجاد 2 و نیم میلیون شغل در سال جاری است. این آمارهای دولت بارها مورد نقد کارشناسان، نمایندگان مجلس و تحلیلگران اقتصادی قرار گرفته است.

چندی است که بحث بر سر آمار ارائه شده دولت از نرخ بیکاری مجلس و محافل اقتصادی را در بر گرفته است. اعلام آمارهای کاهشی درباره نرخ بیکاری باعث شده است که نمایندگان مجلس به نرخ های اعلامی اعتراض کنند. بسیاری از نمایندگان معتقدند آن چه که دولت اعلام می کند با واقعیت های حوزه انتخابیه ی آن ها هم خوانی ندارد.

در همین حال کارشناسان آمار های دولت را با واقعیت های اقتصادی کشور هم خوان نمی دانند. مرداد ماه سال جاری مرکز پژوهش های مجلس گزارشی از وضعیت بیکاری در کشور ارائه کرد.

در آن گزارش؛ مرکز پژوهشهای مجلس ایران ضمن بررسی برنامه اشتغال دولت، ایجاد یک میلیون و ششصد هزار شغل در سال گذشته و برنامه ایجاد دو میلیون و پانصد هزار شغل در سال جاری را "مورد تردید جدی" قرار داد.

گزارش سی صفحه ای مرکز پژوهش های مجلس با کنار هم گذاشتن اطلاعات و آمار سالهای قبل نوشته است که وقتی که طی سه سال اول برنامه چهارم توسعه، از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ با رشد اقتصادی حدود شش درصد به طور متوسط سالانه حدود ۷۶۴ هزار شغل ایجاد شده است نمی توان با رشد یک درصد ادعای ایجاد یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرصت شغلی درسال ۱۳۸۹ و برنامه برای ایجاد دو و نیم میلیون فرصت شعل در سال ۱۳۹۰ را پذیرفت.

در همین حال سه سال است که بانک مرکزی و مرکز آمار ایران گزارش شاخص های نظیر رشد اقتصادی، رشد تولید ناخالص داخلی و میزان سرمایه گذاری را منتشر نکرداند و مرکز پژوهش های مجلس می گوید که همین امر خلاف سبب شده که بعضی مقامات اجرایی با ارائه ارقام بدون استناد مراجع رسمی وضع موجود را موفق جلوه دهند.

در کنار گزارش انتقادی مرکز پژوهش ها نسبت به آمار نرخ بیکاری و موفقیت های دولت در این عرصه، کارشناسان نیز به نحوه محاسبه ی نرخ بیکاری ایرادتی وارد می کنند.

نحوه محاسبه ی نرخ بیکاری چند سالی است دچار تحول شده است. کارشناسان معتقدند دولت برای موفق نشان دادن عملکرد خود در این حوزه فرمول محاسبه ی بیکاری را تغییر داده است.

چندی پیش خلیل سعیدی قائم مقام سابق مرکز آمار ایران در گفت و گویی با نشریه ی "همشهری اقتصاد" از نحوه تغییر روش محاسبه ی نرخ بیکاری در کشور پرده برداشت.

بنا به گفته سعیدی؛ در دولت اول محمود احمدی نژاد مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را تولید کرده بود که نسبت به قبل افزایش نشان می داد و وقتی پرویز داودی معاون اول وقت رئیس جمهور از محتوای این آمار اطلاع پیدا کرد به صراحت اعلام کرد که آمار اصلاح شود.

این اتفاق مربوط به دوره نهم ریاست جمهوری است زمانی که دولت محمود احمدی نژاد با طرح بنگاه های زود بازده به جنگ بیکاری رفت. جنگی که به اعتقاد بسیاری از ناظران با شکست دولت همراه بود.

در همان زمان آمار ها نشان می داد که طرح بنگاه های زود باز ده مفید نبوده و بیکاری افزایش یافته است. افزایش نرخ بیکاری خوشایند دولت نهم نبود و برای همین تصمیم به تغییر نحوه محاسبه آمار گرفت و مرکز آمار ایران هم اعلام کرد که مبنای محاسبه بیکاری تغییر پیدا کرده است.

بنابر تعریفی که از آن زمان مرکز آمار استفاده می کند، هر کس در هفته یک ساعت کار کند، شاغل است و در غیر این صورت در ردیف بیکاران قرار دارد. بر همین مبنا نیز اکنون مرکز آمار ایران اعلام کرده است که نرخ بیکاری در تابستان سال جاری به رقم 11.1 درصد رسیده است.

اما گزارش های رسمی نشان می دهد که پیش از این هیچ گاه یک ساعت کار در هفته ملاک سنجش میزان بیکاری نبوده است. در سرشماری های سالهای ۱۳۴۵ و ۱۳۵۵ کسی شاغل به حساب می آمد که در هفته هشت ساعت و بیشتر کار کرده باشد. بعد از آن در سرشماری های عمومی سالهای ۱۳۶۵ و ۱۳۷۵ مبنای محاسبه میزان بیکاری تغییر کرد و هر کسی که در هفته دو روز یا بیشتر کار می کرد، شاغل به حساب می آمد.

شواهد نشان می دهد که بعد از آمارگیری سال ۱۳۸۵ وقتی دولت متوجه می شود که نرخ بیکاری نسبت به دوره های قبل افزایش پیدا کرده، تصمیم به تغییر محاسبه نرخ بیکاری می گیرد.

پس از این تغییر مبنا در محاسبه نرخ بیکاری از سال 86 به بعد آمارهای رسمی کاهش بیکاری را نشان می دادند اما نمایندگان مجلس این آمارها را بارها و بارها نقد کردند، آن ها را با واقعیت های موجود در جامعه هم خوان نداستند. کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی نیز آمار بیکاری را در ارتباط مستقیم با نرخ رشد اقتصادی دانستند و با استناد به رشد یک درصدی اقتصاد کشور، کاهش نرخ بیکاری را غیر منطقی ارزیابی کردند.   Please Login or Register, to see this code

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 دی 1390, 5:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط leylas » چهار شنبه 9 فروردین 1391, 9:00 pm

با سلام
جناب Farshad.adl لینک شما لینک خبر مهر نبود و در اون صفحه هم باز لینکی از مهر نبود که اون جمله رو توضیح بده
من فکر کنم این آمار هشت برابر سوء تفاهم شده(مثلا منظور از خارج کشور چیه؟؟؟)
البته منکر روند رو به رشد آمار طلاق نمیشم و خودم هم به شدت از این قضیه ناراحت و تا حدودی عصبانی هستم
و البته یه نکته ی دیگه هم هست که بیشترین آمار طلاق مربوط به کلان شهرها میشه که بیشترین تمایلات رو به سمت فرهنگ غربی دارن
صد البته که اگه به فرهنگ اصیل خودمون برگردیم
خیلی از مشکلات از جمله همین روند رو به رشد طلاق حل میشه
با آرزوی روزهای بهتر برای ایران و ایرانی
ودر آخر هم توجه داشته باشیم:
امام صادق(علیه السلام)فرمودند:همانا بدترین و منفورترین حلالها نزد خداوند طلاق است
با اجازه
یا علی
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 1:21 am
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط Erratic » پنج شنبه 10 فروردین 1391, 7:34 pm

صلوات بر امام صادق (ع)
اگه من اینو میگتم یه میلیارد ادم مخالف در میومدن

عوامل در طلاق زیاده
یکیش هم همین فارسی وان منفور و شبکه های مشابه ش هستش که شیوه های شیطانی رو گشترش میدن

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه 9 مهر 1390, 7:48 pm
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط Cloor Master » جمعه 11 فروردین 1391, 12:41 am

۹۰٪ قضیه به خاطر اینه که جامعه ما دارد به سمت غرب حرکت می کند تازه این اولشه!!...... بذار چندسال دیگر هم بگذرد اونوقت ببین که دیگه اصلا......... وقتی جامعه ما هیچیش با یک جامعه و فرهنگ دیگر هم خوانی ندارد چرا باید خودمون را به اون سمت حرکت دهیم!!!!!! اینها پیشرفت نیست اینها عقب گرده ...... نه دینمون یکیه نه قواعد دینمون نه فرهنگمون یکیه ... اخه چیمون باهم سازش دارد اصلا اسلام به کنار اسلام چیه!!! تو فرهنگ خودت را بچسب از همون زمان که غرب تونست شکل تمدن به خودش بگیرد چه هخامنشیان و چه قبلش ما (((ایرانی ها ))) فرهنگمون با اون غربی ها فرق می کرد ما ایرانی ها کسانی بودیم_هستیم_و خواهیم بود که به خدا و پاک دامنی اعتقاد داشتینم و داریم و خواهیم داشت اما غرب ۱۸۰ درجه بلعکس حالا یکهویی فرهنگ چند هزار سالمون ، دین و... و... را ول کنیم بریم غربی شیم چون جلوی حیاط خونشون دیوار نیست چمن کاریه !!!!! و چه راست گفت پیامبر که : ایرانیان دین من را حفظ می کنند

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1635
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8087 بار
سپاس‌های دریافتی: 3729 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط KH.I.A.2500 » جمعه 11 فروردین 1391, 6:09 am

سلام بر همگی ؛

از دیدگاه من :


1- فقر و بیکاری و ناتوانی در اداره خانواده

2-آگاهتر شدن زنان جامعه امروز نسبت به حق و حقوقشان

3-افزایش ازدواج هایی که آغازشان خارج از محیط خانه و خانوادگیست(دوستی های خیابانی و از این قبیل)

4-افزایش آمار اعتیاد که منجر به خیلی موارد دیگر خواهد شد

5-شیوع ناباروری در ایران و بالاتر بودن آن نسبت به آمار جهانی(هرچند آمار چندان دقیقی وجود نداره)

6-ازدواج‌هاي نسنجيده و عدم شناخت کافی از همدیگر قبل از ازدواج

7-عدم منع شرعی طلاق و ازدواج مجدد در دین اسلام (البته این ناهنجاری نیست بلکه یکی از عوامل موثر در طلاقه)

8-مشکلات و اختلالات جنسی که طبق آمار در ایران از مهمترین عوامل ذکر شده


با این حال من گمان می کنم در کشور ما برخی از عوامل از بقیه تأثیر بیشتری دارند مانند سه مورد آخری .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 دی 1390, 5:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط leylas » جمعه 11 فروردین 1391, 6:43 am

7-عدم منع شرعی طلاق و ازدواج مجدد در دین اسلام (البته این ناهنجاری نیست بلکه یکی از عوامل موثر در طلاقه)


خوب اصلا چرا عدم منع شرعی رو دلیل میگیری؟؟؟؟عامل اصلی طلاق ازدواجه تصویر
مثلا الان بگیم طلاق غیر قانونی و شرعییه...حالا مشکل حل میشه؟؟؟
مهم طلاق عاطفییه و اسلام هم اساس خونواده رو محبت و مودت بین زن و مرد میدونه و همین طلاق عاملییه برای تقدیس خانواده
که یک وقت یک زن یا مرد به زور شرع همسرش رو تحمل نکنه
خانواده و رابطه ی بین زن و شوهر اونقدر در اسلام مقدسه که ساده ترین و جزیی ترین کارها در نظام خانواده سبب اجر میشه(خواستید توضیح میدم)
حیف و صد حیف که وضعیت جامعه ی ما اینطوری شده
گاها به خاطر بچه گانه ترین مسائل طلاق میگیرن
همین چند هفته پیش یکی از زوجهای فامیل طلاق گرفتن که اگه دلیلش رو بهتون بگم خندتون میگیره
هم پول داشتن(داماد که فامیل ما هم هست از مهندسان عالی رتبه ی شرکت سایپاست)
هم هردو تحصیل کرده بودن
هم ازدواج در بستر مناسب و وقت مناسب و..انجام شد، معتاد نبودن و...
ولی مشکل جای دیگه است
مشکل اصلی ما فاصله گرفتن از دین و فرهنگ اصیلمونه
من از قسم خوردن اکراه دارم ولی اینجا باید قسم خورد
که والله ثمره ی فرهنگ غربی جداییه والله اساس فمنیسم مشکل داره والله ما جو زده شدیم والله تقصیر خود ماست
مگه قدیم فقر و بیکاری و مشکلات دیگه نبود؟؟؟
باید به خودمون بیاییم
سالها اونها ما رو تحقیر میکردن به خاطر عقب موندگی در تکنولوژی و...
و با همین تکنولوژی و مدرنیته بدترین سم ها رو به بدنه ی جامعه ی ما تزریق کردن
دیگه باید ایستاد.
مشکل فقط طلاق نیست
اگه بخواییم از غرب در هر حوزه ی استراتژیک که شما بگید(فرهنگ،اقتصاد،سیاست و...)پیروی کنیم میشیم مثل خودشون
به امید روزی که به خودمون بیاییم ...
یا علی
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه شنبه 18 بهمن 1390, 10:11 pm
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط Lord_Jason » جمعه 11 فروردین 1391, 12:50 pm

به نظر من تنها دلیل پایین بودن آمار طلاق در گذشته ی ما بدلیل وجود فرهنگ حاکم در اون زمان بوده، فرهنگی که به زن اجازه ی ابراز مشکلات و ناهنجاری ها رو نمیداد. همون ضرب المثل مزخرف که میگفت: با لباس سفید میری و با لباس سفید میای...یعنی اصلاً اعلام وجود مشکل زشت بود، نه اینکه مشکلی نداشتیم! یعنی صورت مساله اصلا عنوان نمیشد، نه اینکه مساله نداشتیم!
در چنین فرهنگی زن حق نداشت از شوهرش ناراضی باشه، حق نداشت تقاضای حقوق برابر با مرد بکنه یا همپای مرد در مسایل خانواده دخالت کنه، طبیعتاً وقتی کسی حق نداره نارضایتیش رو ابراز کنه پس در ظاهر میبینیم که نارضایتی وجود نداره. اتفاقا در گذشته ازدواج های ما بیشتر نادرست بوده و زندگی های خانوادگی بی اساس تر و ناسالم تر بوده، شما پای صحبت پیرمردها و پیرزن های ایرانی که بشینید میفهمید که دل تمام اونها پر از کاش ها و ای کاش هایی هست که بخاطر وجود فرهنگ بسته ی اون زمان مجال بروز پیدا نکردند.
مرد هم که تنها براش اینطور تعریف شده بود که اگه این نشد بعدی! فعلاً 4 تا راه داره!
تنها تفاوت زمان حال ما اینه که بخاطر ارتباط با جوامع دیگر و پیشرفت امور حقوقی زنان، مجال برای بیان مشکلات و نابرابری و معضلات زنان(که بخش اساسی مسایل طلاق رو شامل میشه) و حتی عدم رضایت جنسی بوجود اومده و مسایلی که در گذشته تابو محسوب میشدند الان راحت تر مطرح میشن و بهمین دلیل ما تصور میکنیم که امروزه خانواده ها سست تر شدن. در حالی که همیشه اینگونه بوده اما ما به راحتی روش سرپوش میذاشتیم.
آمار بالای طلاق در ایران؛ به نظر بنده معلول نحوه ی آشنایی و روابط مرد و زن هست که در هاله ای از توهم و محدودیت های موجود شکل میگیره و البته نبود دوره ی نامزدی واقعی .. تا زمانی که آشنایی های مردان و زنان ما اینقدر متوهمانه و هورمونی در کافی شاپ های تاریک یا با سفارش فلان عمه و خاله باشه، نتیجه ای جز این نخواهد داشت.
تا وقتی که عبارت "دیگه وقتِ زن گرفتنته" در فرهنگ ما وجود داره ازدواج های ما هم به همین کیفیت خواهد بود، گویا "فصل جفت گیری" است و باید در موعد مقرر ازدواجی ثبت بشه. در حالی که لازمه ی ازدواج یافتن همراه و مکمل مناسب و وجود ارتباط و شناخت مدت دار با زمینه ی تعقل و نه احساسات هست.

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 دی 1390, 5:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: نابودی نهاد خانواده در آمریکا؟

پست توسط leylas » جمعه 11 فروردین 1391, 6:28 pm

با عرض احترام
بنده با شما مخالفم
کی گفته زن اصلا مجال ابراز مشکلات رو نداشته(بزرگترها ی فامیل و روحانیون مسجد و...محل رجوع زنها بودند و در صورت تذکر از طرف اینها مردها اطاعت میکردند)
در مورد حقوق برابر بین زن و مرد عرض کنم اسلام و فرهنگ ایرانی دفاع جانانه ای از جایگاه زن دارن به حدی که محل تعجب میشه
ولی باید حواسمون رو جمع کنیم که به سمت فمنیسم نریم
اصل بحث حقوق برابر یه مغلطه ی بزرگه
اسلام با این همه تکریم از جایگاه زن مرد رو مقوم نظام خانواده میدونه و رمز حفظ خانواده همین مردانگی و صلابت مرده
این جمله هایی که میگین مثل تا چهار تا جا داره و.. نشون از عدم شناخت شما از فرهنگ ما حتی تا همین 20 سال پیش رو داره،طلاق و جدایی و ازدواج دوباره بدون دلیل به شدت مذموم بوده و هست
خیلی هم از این ارتباط با جوامع دیگه خیر نصیب ما نشده
در ضمن یه خونواده رو لحظای بررسی نکنید و از رو آه و اوه یه پیرمرد به این نتیجه نرسید که تمام هم نسل های اون اینطوری بودن از فرزندان تربیت شده میشه به غنای یه خونواده پی برد و از نسل تربیت شده به غنای نسل قبلی
در ضمن این عبارت دیگه وقت زن گرفتنته هم هیچ مشکلی نداره و مقایسه ازدواج با جفت گیری مثل اینه که بگیم فلانی وقت غذاخوردنته و اونم بگه مگه من حیوونم برم علف یا حالا غذا بخورم؟؟؟
و یه سوال:مثلا اگه ازدواج از طریق عمه و خاله و اقوام صورت نگیره از چه جهتی و توسط کی آشنایی صورت بگیره؟؟؟
نظر شما در مورد نامزدی هم برای خودتون محترمه و اینکه تمام آشنایی ها رو هورمونی فرض میکنید هم باز برای خودتون محترمه..
با اجاره
یا علی
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     

ارسال پست

بازگشت به “خانواده”