اقدام توهين آميز مراسم نمايش لباس در اسپانيا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

اقدام توهين آميز مراسم نمايش لباس در اسپانيا

پست توسط Ahmad6644 »

مدل‌هاي مربوط به نمايش لباس‌هاي طراحي شده در نمايش لباس مادريد، پايتخت اسپانيا، نوع پوشش مهاجرين در اين كشور را دستاويز قرار دادند.

به گزارش ايرانيوز به نقل از خبرگزاري افه، مدل‌هاي لباس با پوشش مخصوص مهاجرين آفريقايي و آسيايي كه معمولا در مرزها گرفتار مي‌شوند، روي صحنه آمدند و غير بومي‌هاي حاضر در اين مراسم به خاطر اين اقدام توهين آميز به شدت عصباني شدند.

عده‌اي از كارشناسان معتقدند كه اين يك حركت برنامه ريزي شده درجهت مبارزه با مهاجرت‌هاي غير قانوني است. مدل لباس‌هاي عرضه شده به طرز واضحي براي توهين به غير بومي‌ها طراحي شده بود و زيبايي خاصي در آن به چشم نمي‌خورد.

منبع : عصرایران
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Colonel II
Colonel II
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط athlon64x2 »

Ahmad6644. سلام خدمت شما دوست عزيز و گرامي

پيش از هرچيز از انتخاب مطالب و ارائه در سايت از شما صميمانه سپاسگزارم البته مدتي است نکته اي توجه من رو به خودش جلب کرده . اگر به خاطر داشته باشيد هفته گذشته هم خبر ديگري از همين منبع (عصر ايران) در ارتباط با عبارت شيعه و شيعي ارسال فرموده بوديد که به نظر ميرسيد نويسندگان سهوا و از روي بي اطلاعي و يا به عمد اطلاعات کاملا نادرست دست کاري شده و هدفدار رو به خورد خوانندگان خود داده بودند http://centralclubs.com/viewtopic.php?t=16987

من شخصا مخالفتي با ارائه اخبار ندارم و اتفاقا بيشترين وقتم رو در نت به جستجو و مطالعه اخبار اختصاص ميدم اما به نظر ميرسه اين منبع شما توسط نويسندگاني با ديدگاههاي کاملا پارانوييد نوشته ميشه به شکلي که به نظر ميرسه گروهي نشسته اند و هر خبري رو هزار بار بالا و پايين و دستکاري ميکنند تا به صورت داستاني از توطئه استکبار در بياد سپس با افزودن تفسير و برداشتهاي شخصي ولي در الفاظ خبري که مغاير با اخلاق خبررساني است و افزودن منابع دروغين مبهم و غير قابل اثبات يا انکار اونو به شکل يک بسته خبري در ميارن و منتشر ميکنن. دو اشکال عمده در کارشون هست

1. اگر کارشان اطلاع رساني است صرفا به ارائه خبر بدون جهت دهي و يا پر رنگ و کمرنگ کردن بخشهاي آن همت گمارند . بر ترجمه و انتشار اصل خبر بدون هيچگونه دخل و تصرفي که تعهد ژورناليستي است تاکيد دارم.
2 . اگر کارشان تحليل پس از ارائه اصل خبر تحليل هاي بيمار گونه رو به نام خودشون اضافه کنند. افزودن بندهاي تخيلي يا تفسير و تحليل تحت عنوان خبر و در ادامه آن به شکلي که از اصل خبر قابل تفکيک نباشه يا به شاهد گرفتن متخصصين و مطلعين و کارشناسان بصورت مبهم و بدون مرجع مشخص (که به نظر ميرسه منظور از واژه کارشناسان بطور مکرر خودشان هستند) صد در صد مغاير با اخلاق حرفه اي انتشار خبر ميباشد.

در اين مورد هم من اصل اخبار رو در سايتها ديدم. اصل خبر به اين صورت است...
پس از انفجار قطار در اسپانيا و کشته شدن جمع زيادي از مردم دولت اسپانيا مقررات بسيار سختي در برابر مهاجرين در پيش گرفت که شامل عدم پذيرش مهاجر و اخراج مهاجرين ميشود . فشار سنگين بر دولت اسپانيا در سالهاي اخير بدليل مواجهه با خشکسالي طولاني و شديد در کنار جنگ فرسايشي داخلي با جدايي طلبان سطح بالاي بيکاري و انتظار مردم از دولت به عنوان يک کشور اروپايي و عدم توانايي در مديريت نيز بر عمق بحران افزوده . به عنوان يک اقدام دولت طرح ممنوعيت مهاجر پذيري و اخراج مهاجرين رو در دستور کار قرار داد که مخالفت عده از مهاجران و حاميان حقوق بشر را به دنبال داشت. در ادامه اين اعتراضات گروهي از مدلها که اتفاقا قشر زيادي از آنها از مهاجرين هستند براي نشان دادن مخالفت خود با اين سياستها در يکي از اين مراسم و بدون هماهنگي با اسپانسرها بطور نمادين اقدام به پوشيدن لباس بومي مهاجران کردند که با مخالفت مدعوين روبرو شد.
جالب اينکه اينبار نيز دم خروس از زير لباس دروغ پردازان "عصر ايران" هويداست آنجا که فرموديد : غير بومي‌هاي حاضر در اين مراسم به خاطر اين اقدام توهين آميز به شدت عصباني شدند.

ميبينيد که يک حرکت مثبت که با نيات انساندوستانه انجام شده بازهم توسط اين منبع شما با ديدگاهي جهان ستيز و "همه پليد هستند غير از ما" به شکل يک حرکت کريه و ضد انساني نمايانده شده است همان کاري که در خبر ذکر شده در پست قبلي هم شده بود . اين لباسهاي ساده و بومي به مصداق "تن آدمي شريف است به جان آدميت نه همين لباس زيباست نشان آدميت" پوزخندي مشخص و رندانه بوده که سطحي نگري ظاهر پرستي و ثروت معياري جمع حاضر و اسپانيايي ها رو نشانه رفته بود و فريادي رسا که مدلهايي که غايت و الگوي آن جامعه شده اند با چهره واقعي و بومي شان مورد پذيرش جامعه نيستند . اتفاقا هم حاضران و هم مردم اسپانيا علاوه بر تمامي ژورناليستهايي که اين خبر رو مخابره کردند معني اين حرکت مدلها رو خيلي خوب درک کرده اند! اما انگار ژورناليست عصر نو از اين حداقل بينش هم عاري است يا اونقدر در چنگال پارانويا اسير است و آنقدر جهد در سياه نمايي نموده که چشمانش از ديدن سپيدي عاجز است .

اگر با چشماني باز ولي دلي آکنده از محبت و عاري از کين به دنيا نگاه کنيم جنگ و دشمني وجود نخواهد داشت . چه بسيار سو برداشت ها و دشمن فرضي تراشي ها که تخم کينه ميکارند و دشمن واقعي ميتراشند . باور کنيم با جمعي افراد کور و کر آنانکه فکر و ذهنشان در اختيار ديگري است نميتوان به جنگ با جهان رفت اين اشتباهي است که بن لادن و طالبان کردند . با دستکاري اخبار و ارائه تحليل هاي مجعول مردم دو دسته ميشوند. آنانکه چشم بسته اين تلقينات دروغين رو ميپذيرند و دسته دوم دوستاني که ميفهمند و راه خود جدا ميکنند يادتان باشد جماعت اول هيچگاه در طول تاريخ منشا اثر نبوده اند . جنگ بزرگترين آفت بشري است ننگ تاريخ بشريت و مقدمه جنگهاي ويرانگر و طولاني در طول تاريخ قدرت طلباني بوده اند که آتش کينه هاي قديمي شعله ور کردند و بر آن هيمه افزودند . اينها عابدان واقعي مکتب "هرکه با ما نيست برماست" هستند ولي انسان طالب صلح عقيده مخالف رو شنيده و دگر انديش رو بعنوان منتقد و عامل رشد خود پاس ميداره . نميتوان هم داعيه انساندوستي داشت و هم بر طبل جنگ طلبي کوبيد چراکه انسان انديشمند از سرب براي اثبات انديشه اش بهره نخواهد برد مگر آنکه آن پاره سرب سنگين تر از فکرش باشد.

اين نوشتار به عنوان نقدي بر منبع و مفسر اين خبر تقديم شما شد

ارادتمند شما
نعيمي
آخرین ويرايش توسط 1 on athlon64x2, ويرايش شده در 0.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

athlon64x2
ممنون از راهنمايي شما دوست عزيزم من از اصل خبر اطلاعي نداشتم . :razz: :(
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Colonel II
Colonel II
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط athlon64x2 »

Ahmad6644 دوست و سرور بسيار عزيزم

اين مطلب همانگونه که ذکر آن رفت صرفا نقد منبع خبري و تحليل انجام شده است نه شبهه در چرايي اين خبررساني و من هيچگاه من در جايگاه راهنمايي دوست مطلع و فکوري چون شما نيستم از نظر بزرگوارانه شما سپاسگزارم

بعنوان خواننده هميگشي تحليلهاي ارزشمند شما در انجمن از گسترش دانش در جمع دوستان از شما به نوبه خود قدرداني ميکنم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”