جن گيري اميلي رز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 384 بار
تماس:

جن گيري اميلي رز

پست توسط Farhad3614 »

[align=center]The Exorcism of Emily Rose[/align]

تصویر

کارگردان : Scott Derrickson
بازيگران :Laura Linney , Tom Wilkinson, Campbell Scott, Jennifer Carpenter و شهره آغداشلو
مدت فيلم : 119 دقيقه
رده سنی : 13 سال به بالا

خيلی خلاصه بخوام بگم ، اين فيلم يکی از معدود فيلم ها يا شايد تنها فيلمی بود که بعد از فيلم جن گير تونست من و بترسونه.فيلم های جديد حالا به دليل کمبود موضوع يا استفاده خيلی زياد ازجلوه های ويژه يجورايی به نظر من مصنوعی هستند و آدم بيشتر سرگرم ميشه تا اينکه بترسه.ولی اين فيلم با توجه به اينکه بر اساس يک داستان واقعی هم ساخته شده تا حدودی حس ترس و به آدم القا ميکنه. داستان بر اساس واقعه اي که در سال 1970 در آلمان برای دختری بنام Anneliese Michel اتفاق افتاده نوشته شده و اينطوری که من شنيدم حدود 2 سال وقت صرف شده تا اجازه ساخت اين فيلم توسط واتيکان صادر بشه

تصویر

داستان فيلم از اين قراره که دختری به نام اميلی رز مورد حمله های وحشتناک جسمی و روحی قرار ميگيره که منشا اونها معلوم نيست.پزشکان دليل اين حمله هارو صرع و جنون تشخيص ميدن..در حالی که کشيشی بنام پدر مور و البته خود اميلی اين حملات و نتيجه ورود شياطين به بدن اون ميدونن.در نتيجه پدر مور مراسم جن گيری رو انجام ميده شکست ميخوره و اميلی رز کشته ميشه. جامعه و کليسا پدر مور رو در کشته شدن اميلی مقصر ميدونن و عقيده دارن قطع درمان پزشکی اون باعث مرگش شده و رای به محاکمه پدر مور میدن.وکيلی به نام ارين برونر که شخصی بی دين و بی اعتقاده وظيفه دفاع از پدر مور رو به عهده ميگيره و ادامه داستان..
بيشتر زمان فيلم در دادگاه ميگزره و اتفاقات از قول پدر مور و ديگر شاهد ها بيان ميشه .بازی ها و البته جلوه های ويژه واقعا عاليه و فضای فيلم بخوبی ترس رو القا ميکنه .شهره آقداشلو در اين فيلم نقش دکتر آدانی يک متخصص در ضمينه جن گيری و جنبه های پزشکی اون رو ايفا ميکنه و بازيش با توجه به زمان خيلی کمی که تو فيلم داره خيلی به چشم نميآد.
در کل فيلم يکی از بهترين فيلم هايی بود که اين چند وقت ديده بودم و پيشنهاد ميکنم حتماً ببينين.
-
[External Link Removed for Guests]
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: 15616
سپاس‌های دریافتی: 81 بار
تماس:

پست توسط Ali Singer »

من اتفاقا اين فيلمو امروز ديدم ...چه اتفاقي :grin:
خيلي قشنگ بود من كه حسابي هم ترسيدم و هم لذت بردم چون اين فيلم بر اساس يه ماجراي واقعي بود
حتما بهتون پيشنهاد ميكنم فيلمو ببينين :-)
آشنايي يك اتفاق است...جدايي يك قانون....دل به اتفاق نبند كه قانون اجرا مي شود.....!
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

Farhad3614, من از اون جنگیر قدیمیه که خیلی بدم میومد فکر کردم شاید اینم مثل اون باشه ندیدمش پس اگه قشنگه ببینیمش :-(
Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Farhad3614 »

mohsen1001,
فيلم قشمگيه من که اينجور فيلمها رو خيلي دوست دارم ببينيد فکر کنم خوشتون بياد :-)
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

Farhad3614, من کلا فیلم ترسناک خیلی دوست دارم ولی مدت زیادیه بعد از اون فیلمهای زامبی که با فیلمهای ترسناک جدید اصلا حال نمیکنم چون دنبال موضوع نرفتن همش یا دست قطع میکنن یا یه نفر رو به بدترین وجه میکشن اینو بهش میگن ترسناک 8-)
اون فیلمی خوبه که خود موضوع کشش داشته باشه و ادم رو به دنبال کردن فیلم سوق بده
Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Farhad3614 »

mohsen1001,
فکر ميکنم اين فيلم براي شما جالب باشه حتما بگيريد و ببينيد و نظرتون هم بگين :o
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”