تاکید هاشمی بر نظارت همگانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تاکید هاشمی بر نظارت همگانی

پست توسط DANG3R »

آفتاب:«اکبر هاشمی رفسنجانی» رییس مجمع تشخیص مصلحت روز یکشنبه طی سخنانی در همایش امر به معروف و نهی از منكر بر ضرورت «نظارت همگانی» بر امور جامعه از سوی آحاد شهروندان تاکید کرد و گفت: امروز زنده‌‏ترین ملت در دنیا به تعبیر بین‌‏المللی ملتی است كه نقادی و احساس مسوولیت در مسائل بشری در میان شهروندان آن قوی‌‏تر باشد و افراد بی‌‏تفاوت در آن كمتر باشند.
هاشمی كه در مركز همایش‌‏های بین المللی صدا و سیما سخن می‌‏گفت، ضمن ضروری خواندن نظارت همگانی در جوامع، گفت: هر فردی در جامعه در هر مقام, موقعیت, دانش و قدرتی كه قرار دارد، باید احساس مسوولیت كند. نظارت همگانی جزو افتخارات تمام ادیان الهی به‌‏خصوص اسلام است و موضوعی است كه نمی‌‏توان آن را منكر شد.

هاشمی رفسنجانی تاكید كرد كه دنیای امروز دنیای نقادی است و امر به معروف نیز نوعی نقادی محسوب می‌‏شود.

وی با اشاره به نقش روحانیت در ایران در احیای امر به معروف و نهی از منكر، گفت: شاید شاخص‌‏ترین مسوولیت روحانیت در ایران این باشد كه در وهله اول با دانش و تحقیقات خود خیر و شر و واجب و مستحق جامعه را تشخیص دهند و سپس در برخورد با جامعه به تبیین زشتی‌‏ها بپردازند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به قیام عاشورا و اینكه نوك تیز جهاد امام حسین (ع)علیه حكومت فاسد آن زمان بود، گفت: امام حسین (ع) با قیام خود الگو و تابلویی را برای بشر به وجود آورد تا بشر با استفاده از آن فریضه امر به معروف و نهی از منكر را به مرحله اجرا گذارد.
وی افزود: همه ما طلبه‌‏ها و مردم می‌‏دانیم كه عاشورا چه تاثیری در زندگی ما دارد. حوزه‌‏ها با نام حسین (ع) زنده است و انقلاب اسلامی ما نیز به تبعیت از قیام عاشورا به پیروزی رسید.

هاشمی رفسنجانی خطاب به مسوولان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر پیشنهاد كرد كه كتابی جامع از مساله امر به معروف و نهی از منكر در اختیار جامعه قرار گیرد و گفت: البته مجموعه كتاب‌‏های مربوط به احیای این فریضه كم نیست اما باید یك مجموعه مانند یك رساله عملیه كه در سایر فرایض مثل نماز و روزه تدوین شده است، تدوین كنیم تا هر كس وظیفه خود را در احیای این فریضه بداند و سرگردان نشود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”