فروش مخفیانه لقب‌های افتخاری نخست وزیر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

فروش مخفیانه لقب‌های افتخاری نخست وزیر

پست توسط DANG3R »

ایسکانیوز ـ به دنبال بازجویی از یکی از مشاوران "تونی بلر" در پرونده فروش مخفیانه لقب‌های افتخاری و نیز درخواست تحقیق از دادستانی کل انگلیس، دامنه ماجرا به نخست وزیر این کشور نزدیک‌تر شد .
به گزارش روز دوشنبه گروه حوادث ایسکانیوز، پلیس انگلیس روز گذشته "روث ترنر" مدیر روابط میان دولت و دفتر نخست‌وزیری این کشور را در پرونده فروش لقب‌های افتخاری دستگیر و پس از بازجویی به قید وثیقه آزاد کرده است. در عین حال ،کمیسیون امور قانون اساسی مجلس عوام انگلیس اعلام کرد می‌خواهد این تحقیق‌ها را به دفتر "لرد گلد اسمیت" دادستان کل گسترش دهد.
"آلن بیث" رییس این کمیسیون با انتشار خبر گسترش یافتن تحقیقات پرونده فروش لقب‌های افتخاری به دادستان کل انگلیس علت این تصمیم مجلس عوام را متناقض بودن حرف‌های لرد گلد اسمیت با "لرد فالکنر" وزیر مسائل قانونی دولت بریتانیا درباره نقش دادستانی کل در این پرونده توصیف کرد.

به گفته بیث، لرد فالکنر در کمیسیون قانون اساسی گفته لرد گلد اسمیت دخالتی در روند تصمیم‌گیری احتمال محاکمه اعضای دولت پیرامون پرونده فروش لقب‌های افتخاری نخواهد داشت. گزارش ایسکانیوز می‌افزاید: با این وجود، گلد اسمیت تصریح کرد: شخصا مسوول مشخص کردن حیطه وظائف خود است و هیچ فرد دیگری اجازه تعیین وظیفه برای او را ندارد.
اظهار نگرانی نمایندگان مجلس عوام انگلیس از نقش دادستانی این کشور در پرونده فروش لقب‌های افتخاری در حالی صورت می‌گیرد که به اعتقاد شماری از آنان، دادستان کل به دلیل انتصاب از سوی نخست وزیر در صورت دخالت در این پرونده با تضاد منافع روبه رو خواهد شد.
با توجه به اینکه دادستان کل همچنین از قدرت تصمیم‌گیری در تداوم یا توقف تحقیق در مورد این پرونده برخوردار است، می‌تواند در صورت نیاز تحقیق‌ها را متوقف کند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”