«پرواز در حباب» كليشه‌هاي مرسوم را مي‌شكند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

«پرواز در حباب» كليشه‌هاي مرسوم را مي‌شكند

پست توسط Leila »

نويسنده مجموعه تلويزيوني پرواز در حباب گفت: اين مجموعه كليشه‌هاي مرسوم در جامعه را مي‌شكند و مخاطب را با نتيجه‌گيريهاي نويني روبرو مي‌كند.

عليرضا كاظمي پور ضمن بيان مطلب فوق در گفت وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: ما هميشه در همه مجموعه ها و فليمها مي بينيم كه معتاد به راحتي ترك مي كند و يكي ازاهداف ما اين بود كه اين ذهنيت غلط مردم از بين برود.در اين مجموعه حقيقت به تصوير كشيده مي‌شود و معتاد نمي تواند ترك كند زيرا كار سخت و طاقت فرسايي است كه به راحتي نمي توان آن را انجام داد.
وي در مورد داستان اين مجموعه گفت: هدف اول پرواز در حباب تشويق مردم به سوي گروه‌ها و سازمانهاي مردم نهاد ترك اعتياد بود و اين مجموعه بيشتر در صدد هشدار به خانواده ها درباره مخدرهاي صنعتي و شيميايي است.
وي افزود: هدف بعدي ما پرداختن به سه قطب اعتياد يعني تاجران، مصرف كنندگان و پليس بود ونقشي كه هركدام از اين قطبها در افزايش يا كاهش اعتياد در جامعه دارند.
وي در ادامه گفت:كار نوشتن فيلمنامه اين مجموعه كار سخت و طاقت فرسايي بود زيرا در طرح اوليه به مسائل بسياري كه خطوط قرمز به شمار مي‌روند اشاره شده بود و پس از تعديل هاي پي در پي به نتيجه رسيد.
وي افزود: طرح اوليه اين فيلمنامه را مهرنوش خرسند نوشته بود و قرار بود من به عنوان مشاور در اين پروژه همكاري كنم كه طرح از سوي شبكه مورد قبول واقع نشد.پس از آن داستان را به تنهايي بازنويسي كردم و اين بار تصويب شد و در نهايت پس از رفع اشكالات محتوايي كه شبكه به فيلمنامه وارد كرده بود كار به مرحله اجرا رسيد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”