حمله به شيعيان در نطق سالانه بوش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

حمله به شيعيان در نطق سالانه بوش

پست توسط DANG3R »

رئيس جمهوري آمريكا در سخنراني سالانه خود در كنگره، نقش سياست‌هايش را در خشونت‌هاي عراق ناديده گرفت و گفت اگر نيروهاي آمريكايي بدون آن كه عراق امن شود، اين كشور را ترك كنند، تندروهاي شيعه و سني تحت حمايت ايران و القاعده، عراق را به صحنه نبرد شديد، تبديل خواهند كرد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاريها، بوش كه حزبش در انتخابات نوامبر گذشته كنگره آمريكا شكست خورد و استراتژي جديدش درباره عراق به ويژه در خصوص اعزام نظاميان بيشتر آمريكايي به عراق، به چالش شديد كشيده شده است، نسبت به آنچه كه مغلوب شدن عراق به دست تندروها ناميد، هشدار داد.

بوش مدعي شد تندروهاي شيعه كه از ايران حمايت مي‌شوند، در حال قدرت گرفتن هستند و آنها نيز مانند همتايان سني خود، مي خواهند خاورميانه اي ايجاد كنند كه رژيم هاي سركوبگر، حاكمان آن باشند.

بوش گفت: تندروهاي سني و شيعه، چهره‌هايي متفاوت اما يكسان هستند، آنها تهديدي تماميت خواهند. شعارشان هرچه كه باشد، افراد بي گناه را به قتل مي رسانند، و مقاصد شرارت آميز يكسان دارند.

رئيس جمهوري آمريكا افزود: به تازگي مشخص شده است كه ما با خطري روبه فزون از جانب شيعيان تندرو مواجهيم كه (مانند سني ها) با آمريكا خصومت دارند و مصمم هستند بر خاورميانه مسلط شوند.
وي با اشاره به آنچه حمايت ايران از جنبش حزب‌الله ناميد، گفت: حزب الله براي آمريكايي ها، القاعده دوم است.

بوش در تلاش براي تشريح اوضاع عراق بدون حضور نيروهاي فرامليتي، گفت: خشونتي فراگير سراسر كشور و به موقع كل منطقه را دربر گرفته و آن را دستخوش مناقشات شديد خواهد كرد. اين براي آمريكا، سناريويي كابوس وار است.اين جنگي ايدئولوژيك است كه از 11 سپتامبر آغاز شده است.

اين در حالي است كه نظرسنجي‌هايي كه نتايج آن ديروز منتشر شد نشان مي دهد، 75 درصد مردم آمريكا با سياست هاي بوش در عراق مخالفند. بوش در راهبرد جديد خود درباره عراق، بدون درنظر گرفتن افكار عمومي و محافل كارشناسي آمريكا، اعزام 21 هزار و 500 نيروي اضافي را به عراق خواستار شده است.

بوش گفت: اين جنگي نيست كه عراق درگير آن شده باشد، بلكه ما، به آن وارد شده ايم. هر كدام از ما مي خواهيم در اين جنگ پيروز شده و آن را به پايان بريم.
بوش در توجيه ادامه سياست هاي جنگ افروزانه خود در عراق افزود: من اين راه را انتخاب كردم زيرا، بهترين فرصت براي پيروزي است. بسياري از ما درك مي كنيم كه آمريكا نبايد در عراق شكست بخورد، چون عواقب شكست، بسيار غمبار و دهشتناك خواهد بود.

بوش، دمكرات ها و جمهوري خواهان آمريكا را به همكاري فراخواند تا راهبرد جديد وي در عراق، فرصت كار داشته باشد.
خبرگزاري فرانسه با بيان آن كه بوش در اين نطق به برخي مسايل داخلي آمريكا نيز اشاره كرد، افزود اما هدف اصلي رئيس جمهوري آمريكا، متقاعد كردن كنگره براي تصويب طرح اعزام 21 هزار و 500 نيروي اضافي به عراق بود.

رئيس جمهوري آمريكا در نطق 50 دقيقه اي خود همچنين درباره چين، روسيه، ميانمار ، كره شمالي، بحران افغانستان و مسايل داخلي آمريكا صحبت كرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”