* * تاپيک جامع اخبار خارجي * *

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

باوجودتهديدهاي تروريستي در عراق ، شيعيان سرگرم برگزاري آيين محرم هستند

پست توسط DANG3R »

هرچند تهديدهاي تروريستي هنوز به عنوان بزرگ‌ترين نگراني مردم عراق محسوب مي‌شود اما دوست داران اهل بيت (ع) و شيعيان اين سرزمين، اين روزها سرگرم برگزاري آيين‌هاي ويژه‌ي ماه محرم هستند.


صداي سنج و دهل و نوحه در وصف رشادت‌ها و مظلوميت اباعبدالله الحسين (ع) و يارانش جلوه‌ي وصف ناپذيري به شهرها و روستاهاي شيعه‌نشين عراق داده است.

دسته‌هاي سينه زني و زنجيرزني با حضور پر شمار كودكان، نوجوانان و شور جوانان عراق امسال بيش از سال‌هاي ديگر در مناطق مختلف اين كشور به چشم مي‌خورد و آيين‌هاي عزاداري تا پاسي از شب ادامه دارد.

پرچم‌هاي سياه و سرخ برفراز بام‌ها افراشته شده است، كوچه‌ها و خيابان‌ها با پارچه‌نوشته‌هايي از سخنان امام حسين زينت يافته و عكس‌هاي ويژه‌ي محرم فضاي بسياري از شهرها و روستاهاي عراق را كربلايي كرده است.

نيروهاي امنيتي و نظامي عراق براي جلوگيري از عملي شدن تهديدهاي تروريست‌ها ضد سوگواران حسيني تدابير شديد امنيتي را در بيشتر شهرهاي اين كشور به ويژه كربلا اتخاذ كرده‌اند.

سرتيپ "ابو الوليد" رييس پليس كربلا پيش از اين گفته است كه دستگاه‌هاي امنيتي طرح ويژه‌اي را تدارك ديده‌اند كه اجراي آن پيش از شروع محرم آغاز شده و با نزديك شدن به عاشوراي حسيني تشديد مي‌شود.

به گفته‌ي وي بر اساس اين طرح ويژه، ‪ ۸‬هزار نيروي پليس در داخل و اطراف شهر كربلا مستقر شده‌اند و مسووليت امنيت اين شهر و زايران مرقد امام حسين (ع) را بر عهده دارند.

وي ادامه داد كه در آستانه‌ي عاشورا و تاسوعا مقررات منع آمد و شد خودرو و هر وسيله نقليه‌ي ديگر در سطح شهر كربلا اجرا مي‌شود و به هتل‌ها اطلاع داده شده كه هيچ فردي را بدون در اختيار داشتن مدارك شناسايي اسكان ندهند.

رييس پليس كربلا افزود: تدابير ويژه عاشورا تنها به كربلا منحصر نمي‌شود بلكه با همكاري نيروهاي پليس شهرهاي همجوار كربلا، اين شهرها و راه‌هاي ارتباطي آنها را هم در برمي‌گيرد.

ابولوليد گفت كه در روزهاي گذشته نيروهاي پليس كربلا موفق شدند ‪ ۴۱‬متهم به ارتكاب جرايم جنايي و چهار تروريست وابسته به سازمان تروريستي القاعده را در كربلا بازداشت كنند.

كربلا در چهار سال گذشته تاكنون هشت بار هدف حملات تروريستي قرار گرفته كه بزرگ‌ترين آن مربوط به سال ‪ ۲۰۰۴‬ميلادي است و در آن حادثه نزديك به ‪۲۰۰‬ زاير كشته و بيش از ‪ ۲۵۰‬تن زخمي شدند.

تروريست‌ها در سال ‪ ۲۰۰۵‬و همزمان با آيين‌هاي عاشوراي حسيني چند خمپاره به مركز شهر كربلا شليك كردند، اما اين حمله تلفاتي در برنداشت.

گفته مي‌شود در محرم امسال بيش از يك هزار و ‪ ۵۰۰‬هيات مذهبي در مركز و حومه كربلا براي پذيرايي از زايران مرقد امام حسين ايستگاه‌هاي صلواتي داير كرده‌اند.

در روزهاي گذشته هيات‌ها و دسته‌هاي عزاداري از شهرهاي مختلف عراق از جمله بغداد براي شركت در آيين‌هاي عاشوراي حسيني عازم كربلا شده‌اند.

در ديگر شهرهاي مذهبي عراق مانند نجف و كاظمين آيين‌هاي ويژه محرم و عزاداري با حضور پرشمار عزاداران حسين (ع) جريان دارد و در و ديوار اين شهرها سياه پوش شده و پرچم‌هاي سياه در هر جا به چشم مي‌خورد.

توليت آستان حرم امام موسي كاظم (ع) و امام جواد (ع)، گنبد، رواق‌ها و صحن حرم را با پارچه‌هاي سياه پوشانده است و صداي نوحه‌ها به زبان عربي از حرم به گوش مي‌رسد و عزاداران دسته به دسته به سوي حرم دو امام ياد شده در حركت هستند.

آيين‌هاي ويژه‌ي محرم و ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني امسال گسترده‌تر از سال‌هاي پيش در عراق با شكوه و عظمت در حال برگزاري است.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

مومیایی اسرارآمیز یک نوزاد

پست توسط DANG3R »

ایسکانیوز: مومیایی اسرارآمیز یک نوزاد وقتی در انباری متروکه یک ساختمان قدیمی فلوریدا پیدا شد که پلیس آمریکا، دارایی زن و شوهر تنها را به حراج گذاشت.
به گزارش روز جمعه گروه حوادث ایسکانیوز، زوج کهنسالی 11 سال پیش یک ساختمان قدیمی در فلوریدا اجاره کردند و سرانجام چندی پیش بر اثر کهولت و بیماری، جان سپردند.
صاحبخانه نیز برای رسیدن به پول اجاره عقب افتاده به دادگاه رفت و بدین ترتیب حکم حراج دارایی زن و شوهر صادر و در روزنامه، آگهی شد.
سپس تنها دختر این زوج از نیوجرسی به فلوریدا رفت و هنگام بررسی انباری متروکه ساختمان مورد نظر با یک چمدان رنگ و رو رفته رو به رو شد.

زن آمریکایی وقتی در چمدان را گشود در کمال ناباوری مومیایی یک نوزاد را دید و بلافاصله پلیس را خبر کرد. گزارش ایسکانیوز می افزاید: مومیایی اسرارآمیز که به احتمال فراوان مربوط به دهه 50 میلادی می شود و درون یک روزنامه تاریخی پیچیده شده بود با حضور کارآگاهان جنایی به پزشکی قانون برده شد.
این جنازه، اف بی آی را با معمای بسیار پیچیده ای رو به رو کرده و هنوز روشن نیست آیا زوج کهنسال از وجود آن در انباری متروکه آگاه بوده اند یا نه؟
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

18 سال زندان برای آدمکش آمریکایی

پست توسط DANG3R »

ایسکانیوز: یک سرباز آمریکایی به جرم کشتن سه نفر از زندانیان عراقی به ۱۸ سال زندان محکوم شد.
به گزارش روز جمعه گروه حوادث ایسکانیوز، کوری کلاگت ۲۲ ساله، سومین سربازی است که در رابطه با جنایت های جنگی در دادگاه تجدید نظر گناهکار شناخته شده است.
سربازان محکوم مدعی بودند زندانیان عراقی قصد فرار داشته اند.

گروهبان ریموند جیروارد، چهارمین سربازی که از گردان ایربورن به آدمکشی متهم شده و طی ماه های آینده در دادگاه نظامی محاکمه می شود.
سرباز کلاگت در جریان محاکمه به آدمکشی عمدی، برنامه ریزی برای جنایت و طراحی نقشه فرار اعتراف کرد.
همچنین به تازگی یکی دیگر از اعضای این گروه یعنی ویلیام هونسیکر به جرم آدمکشی به ۱۸ سال زندان محکوم شده است.

سرباز هونسیکر در دادگاه گفت: گروهبان جیروارد دستور کشتار قربانیان را صادر کرد و نقشه کشید که تیراندازی به عراقی ها به سان جلوگیری از فرارشان جلوه کند. گزارش ایسکانیوز می افزاید، این مجرم ادامه داد: "گروهبان جیروارد به ما گفت بند مردان را باز کنیم و بگوییم که بدوند و سپس به آنها شلیک کنیم. من هم درست همین کار را کردم."
در کیفرخواست آمده بود، ریموند جیروارد، ویلیام هانسیکر و کورسی کلگت هر یک جداگانه یک سرباز را تهدید کرده بودند در صورتی که علیه آنان شهادت دهد او را خواهند کشت.
نیروهای آمریکایی در عراق با ده‌ها اتهام کشتار غیرنظامیان و بدرفتاری با زندانیان روبه‌‌رو هستند که تحقیق درباره آنها ادامه دارد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

توطئه علیه مدیران زیمنس!

پست توسط DANG3R »

ایسکانیوز: مدیران اجرایی زیمنس آلمان که متهم به فساد کلان مالی هستند درباره رشوه خواری در قرارداد مخابراتی با شرکت "تلکام" خود را بی گناه خواندند.
به گزارش روز جمعه گروه حوادث ایسکانیوز، "جو کائسر" مقام عالی رتبه مالی زیمنس و "رودی لامپرخت" عضو هیات اجرایی این شرکت هرگونه ارتباط با رسوایی مالی را رد کردند. این شرکت بزرگ صنعتی آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: کائسر و لامپرخت که از سوی دادستانان آلمان در پیرامون احتمال رشوه گیری و فساد اقتصادی تحت بازجویی قرار گرفتند هیچ دخالتی در این ارتباط نداشتند.
همچنین "لوتار پولی" یک مدیر پیشین زیمنس که در همین زمینه متهم است اتهام مفاسد اقتصادی خود را رد کرد و آن را توطئه خواند. گزارش ایسکانیوز می افزاید: مقام های قضایی آلمان نیز تاکید کردند تا کشف مدرک های دادگاه پسند از تحقیق های موشکافانه، دست نمی کشند.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

انتقادات شدید برژینسکی از بوش

پست توسط DANG3R »

آفتاب: زبگینیو برژینسکی مشاور جیمی کارتر، رئیس جمهور سابق آمریکا از استراتژی جدید جرج بوش در عراق به شدت انتقاد کرد و آنرا احمقانه توصیف کرد. برژیسنکی با اشاره به اینکه بحث عقلانی در خصوص استراتژی جدید بوش کار دشواری است گفت که نکته گزارش گروه مطالعات عراق این بود که آمریکا با همسایگان عراق در منطقه که منافعی در این کشور دارند، حتی اگر منافع آنها با منافع آمریکا یکی نیست وارد مذاکره شود.
به گزارش روزنامه آلمانی «دای‌والت» برژینسکی که یکی از منتقدان شدید سیاست‌های بوش است در پاسخ خودداری بوش از مذاکره مستقیم با ایران در خصوص عراق گفت: ایران در منطقه است و منافعی قانونی در اتفاقاتی که در عراق می‌افتد دارد. وی با اشاره به اینکه «استراتژی جدید بوش در عراق مبنی بر اعزام نیروهای نظامی بیشتر به عراق احمقانه است» گفت:‌ این کاملا نامعقول است که جایگاهی را برای آمریکا بپذیریم که این حق را داشته باشد هر چه خواست در عراق دیکته کند گویی که ایران حرفی برای گفتن ندارد.

برژیسنکی که در خلال سال‌های 1981-1977 مشاور امنیت ملی جیمی کارتر بوده همچنین دولت آمریکا را متهم به خود تکذیبی و نادیده گرفتن اتفاقاتی که در خاورمیانه در حال رخ دادن است کرد. او یکی از طرفداران مذاکرات مستقیم واشنگتن با تهران است.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تهدیدات جدید اولمرت علیه ایران

پست توسط DANG3R »

آفتاب:‌ ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم نامشروع اسرائیل که هم‌اکون با بحران سیاسی بزرگی در داخل این دولت که به برکناری رئیس‌جمهور اسرائیل به دلیل فساد جنسی منجر شد، روبروست؛ یکی از مهمترین سخنرانی‌های سیاسی سال خود را تنها به موضوع ایران اختصاص داد.

اولمرت با اشاره به اینکه اسرائیل با همه ابرازی که در اختیار دارد پاسخ تهدید هسته‌ای ایران را می‌دهد مدعی شد که «جامعه بین المللی هیچ راه دیگری بجز اقدامی قوی علیه ایران و محمود احمدی‌نژاد که خواستار حذف اسرائیل از نقشه جهان شده» ندارد.

اولمرت همچنین با اشاره به اینکه مساله ایران ذهنش را مشغول کرده گفت که وظیفه هر کشوری است که علیه این تهدید با همه امکاناتش اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نخست وزیر اسرائیل در جریان کنفرانس امنیتی سالانه اسرائیل گفت: هنگامی که رئیس جمهور کشوری رسما و آشکار از تمایل کشورش به حذف (اولمرت مدعی شد کشور) رژیم دیگری سخن می‌گوید و اقدام به تولید وسایلی می‌کند که به آنها اجازه عملی شدن تهدیدات خود را می‌دهد هیچ ملتی حق ندارد که موضع خود را تحمیل کند. اولمرت افزود: این وظیفه هر کشوری است که علیه این تهدید با همه امکاناتش اقدام کند.
اولمرت که تا کنون بارها اظهارات مشابهی را بیان کرده در سخنرانی خود همچنین به موضوع هولوکاست اشاره کرد و گفت:‌ مردم یهود که زخم‌های هولوکاست هنوز بر تن آنها تازه است، نمی‌توانند به خودشان اجازه بدهند که یک‌بار دیگر به نابودی تهدید شوند.

نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت: هر کسی که ما و حیات ما را تهدید می‌کند باید بداند که ما مصمم هستیم و توانایی دفاع از خودمان را داریم و با نیرو، بصیرت و همه امکاناتی که در اختیار داریم پاسخ تهدیدها را می‌دهیم. وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به اینکه اسرائیل از حل پرونده هسته‌ای ایران از طریق دیپلماسی حمایت می‌کند گفت که هنوز زمان برای اعمال فشارهای بین المللی وجود دارد.


[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

رایس هم خبرسازی درباره ایران را رد کرد!

پست توسط DANG3R »

آفتاب: کاندولیزا رایس، وزیر خارجه آمریکا گزارش یک روزنامه انگلیسی مبنی بر کمک کره‌شمالی به ایران برای انجام یک آزمایش هسته‌ای را بی ‌‌اهمیت دانست. رایس در این خصوص گفت که این گزارش بر اساس چیزهایی که او قبلا دیده است نیست.

روز گذشته روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف به نقل از یک مقام عالی‌رتبه نظامی اروپایی مدعی شد که با سفر یک تیم از کارشناسان کره‌شمالی به ایران به زودی یک آزمایش هسته‌ای در ایران انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری رسمی فرانسه، وزیر خارجه آمریکا به خبرنگارانی که او را در جریان سفر به پاریس برای شرکت در کنفرانس «پاریس 3» همراهی می‌کردند با بی اهمیت دانستن این گزارش گفت: من چیزی نمی‌بینیم که این گزارش بر اساس آن شکل گرفته باشد.

در روزهای اخیر و همزمان با سفر یک هیات ایرانی به کره ‌شمالی تعدادی از رسانه‌های جهان با محوریت رسانه‌های تندرو آمریکایی تلاش‌های جدیدی را برای خبرسازی علیه فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران آغاز کرده‌اند. اواخر هفته گذشته تعدادی از منابع نظامی غربی مدعی شده بودند ایران در پی آن است که با کمک کره‌شمالی توانایی‌های موشکی خود را افزایش دهد ولی روزنامه انگلیسی تلگراف روز گذشته در تازه‌ترین ادعا علیه فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران مدعی شد که کره‌شمالی برای انجام یک آزمایش هسته‌ای زیرزمینی مشابه آنچه که خود در اواخر سال 2006 انجام داد به ایران کمک خواهد کرد.
بنابر ادعای این روزنامه، تهران و پیونگ‌یانگ در زمینه تبادل اطلاعات مخصوصا اطلاعات بدست‌آمده در جریان آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی در اکتبر 2006 به توافق رسیده‌اند. این روزنامه در ادامه گزارش خود همچنین مدعی شد که ایران نه تنها اطلاعات مرتبط با آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی را به دست خواهد آورد بلکه تیمی از متخصصان کره‌شمالی در آینده نزدیک به ایران می‌آیند تا برای انجام یک آزمایش هسته‌ای زیرزمینی به ایران کمک کنند!

بی اهمیت توصیف شدن این گزارش توسط وزیر خارجه آمریکا نشان می‌دهد که تعدادی از رسانه‌های غربی برای نظامی جلوه دادن فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز ایران حتی از انتشار گزارش‌های رویاپردازانه و به شدت غیر منطقی [آن قدر که آمریکا نیز آن را رد می‌کند] صرفنظر نمی‌کنند.


[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

دوره‌گردی نتانیاهو برای فشار بر ایران

پست توسط DANG3R »

آفتاب: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی از صندوق بازنشستگی آمریکا درخواست کرد تا از معامله با شرکت‌هایی که با ایران معامله می‌کنند دست بردارند. نتانیاهو همچنین قصد دارد در دیدار آتی خود با آرنولد شوارتزنگر فرماندار کالیفرنیا که سیستم صندوق بازنشستگی ایالت وی 225 میلیارد دلار سرمایه دارد نیز درخواست مشابهی را مطرح کند. نتانیاهو مدعی است این درخواست‌ها به علت نگرانی‌ها از توسعه تسلیحات هسته‌ای در ایران صورت می‌گیرد.

وی در این خصوص گفت که استفاده از فشارهای اقتصادی ممکن است منجر به برطرف شدن نیاز به استفاده از سایر اقدامات گردد. نتانیاهو بر این باور است که با توجه به آسیب‌پذیری ایران فشارهای اقتصادی موثر واقع خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رهبر حزب اپوزیسیون دولت رژیم صهیونیستی بعد از گفت‌وگویی طولانی با مدیران این صندوق و نمایندگان تعداد دیگری از مراکز اقتصادی آمریکا از آنان درخواست کرد تا برای کمک به متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران سریعا اقدام کنند. وی در این خصوص گفت: زمان به سرعت در حال سپری شدن است.بنابر گزارش رویترز روسای صندوق مذکور که 46 میلیارد دلار سرمایه دارد گفته‌اند که به درخواست نتانیاهو رسیدگی خواهند کرد. یکی از روسای این صندوق در این خصوص گفت:‌ درخواست نتانیاهو چیزی است که ما باید نگاهی به آن بیاندازیم ولی قصد نداریم که سیاست را وارد سرمایه‌گذاری کنیم و ما باید از این موضوع مطمئن شویم که عملکرد قوی صندوق به خطر نمی‌افتد.
درخواست نتانیاهو از مراکز اقتصادی آمریکا در شرایطی صورت می‌گیرد که وی یک‌شنبه گذشته ابراز امیدواری کرد تا به علت اظهارات محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران در خصوص حذف اسرائیل از نقشه جهان وی را به دادگاه بین‌المللی بکشاند!

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تلاش ناكام براي ترور هنيه و ابومازن

پست توسط DANG3R »

مسئولان فلسطيني از ناكام ماندن تلاش براي ترور رئيس تشكيلات خودگردان خبر دادند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي «يديعوت آحارنوت»، مسئولان امنيتي رياست تشكيلات خودگردان فلسطين اعلام كردند: چهار وسيله منفجره قوي در مسير بازگشت از ديدار اسماعيل هنيه،‌ نخست وزير فلسطين در هفته گذشته پيدا شده است.

بنا بر‌ اين گزارش مسئولان امنيتي فتح با هدف جلوگيري از اقدامات مشابه،‌ خبر اين مسئله را مخفي نگه داشته بودند.
اين مواد منفجره توسط مسئولان تامين امنيت رئيس تشكيلات خودگردان در مسير بازگشت وي از گذرگاه ارز به غزه پيدا و خنثي شده است.

پس از پيدا شدن اين مواد منفجره، به محمود عباس گفته شد به رام‌الله بازگردد تا نيروهاي ويژه خنثي‌سازي بمب اين تله‌ها را خنثي كنند.
به نوشته اين روزنامه كاروان رئيس تشكيلات خودگردان حداقل متشكل از 20 خودرو به همراه پليس و نيروهاي امنيت ملي بوده و محافظان شخصي وي كه در آمريكا آموزش ديده‌اند نيز او را همراهي مي‌كنن
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

كري: انرژي هسته‌اي حق ايران است

پست توسط DANG3R »

نامزد پيشين رياست ‌جمهوري آمريكا تاكيد كرد: انرژي صلح‌آميز هسته‌اي براساس NPT حق ايران است كه بايد در مذاكرات مورد توجه قرار گيرد و پيش‌شرط براي مذاكرات را قبول نداريم.

به گزارش خبرگزاري فارس جان كري، رقيب انتخاباتي جورج بوش و نامزد پيشين رياست‌جمهوري آمريكا با استقبال و حمايت از نظرات و سخنراني رئيس جمهور سابق كشورمان در اجلاس داووس سوئيس، گفت: نظرات آقاي خاتمي و تلاش‌هايش براي منطقه و دنيا با اهميت بوده است، آمريكايي‌ها دنيا را خارج از كشورشان به گونه‌اي مي‌بينند كه با واقعيت‌ها و حقايق فاصله دارد. بايد عينك بدبيني را كنار گذاشته و عينك حقيقت‌بيني زد و دنبال ثبات بود.

كري تاكيد كرد:من حامي انزواي هيچ كشوري نيستم. سياست انزواي كشورهاي مختلف به ضرر تعادل و عقلانيت منطقه است. بايد از حساسيت كشورها نسبت به هويت و امنيت‌شان درس گرفت و لحن‌ها را عوض كرد. ما گرفتار تعصب هستيم و براي شكست بن‌بست‌ها بايد تعصبات را كنار گذاشت.

جان كري در خصوص مسايل هسته‌اي ايران گفت: انرژي صلح‌آميز هسته‌اي براساس NPT حق ايران است. بايد در مذاكرات سقفي تعيين كرد؛ اما، ايران براي اعتمادسازي بايد غني‌سازي را به صورت موقت تعليق كند. ما پيش‌شرط براي مذاكرات را قبول نداريم.
وي در خصوص مسايل منطقه گفت:در رابطه با اسراييل و فلسطين بايد به گونه‌اي آبرومند كارها را انجام داد و حل كرد. اكنون خشونت در منطقه زياد شده است، همان طور كه خاتمي گفت، بعد از اشغال افغانستان و عراق «بن‌لادنيسم» زياد شده است؛ اما، بايد از اهانت پرهيز كرد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

طالبان: آمادگي دو هزار نيروي انتحاري براي تابستان

پست توسط DANG3R »

يك فرمانده بلندپايه طالبان تهديد كرد، اين گروه حمله گسترده‌اي را براي فصل تابستان با بيش از دو هزار بمبگذار انتحاري در افغانستان تدارك ديده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «رويترز»، ملاحيات‌خان در تماسي تلفني از مكاني نامعلوم گفت:«طالبان در فصل تابستان آينده حملات چريكي و انتحاري خود را تشديد خواهد كرد و سال جاري را به خونين ترين سال براي نيروهاي خارجي تبديل مي كند.»

وي گفت دو هزار بمبگذار انتحاري آماده اند يعني 40 درصد از كل نيروهاي بمبگذار انتحاري اين گروه و تعدادشان بقدري زياد است كه يافتن موادانفجاري و اهداف كافي براي آنها گاهي اوقات مشكل است.
ملاحيات خان تهديد كرد: تدارك طالبان براي جنگ تاحد زيادي تكميل شده و آنها منتظر فرا رسيدن تابستان براي شروع عمليات هستند.

هشدار اين فرمانده طالبان تنها يك روز پس از آن مطرح مي‌شود كه ريچارد بوچر، دستيار وزير امورخارجه آمريكا گفته بود: افغانستان فصل بهار خونين و خطرناكي را پيش رو دارد.
طي سال گذشته ميلادي بيش از 4 هزار نفر در افغانستان كشته شدند كه يك چهارم آنها غيرنظامي بودند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

بلر خواستار عضويت آلمان در شوراي امنيت شد

پست توسط DANG3R »

نخست‌وزير انگليس با تاکيد بر ضرورت انجام اصلاحات در سازمان ملل متحد خواستار عضويت آلمان در شوراي امنيت شد.

به گزارش مهر به نقل از «فاينشنال تايمز»، «توني بلر» در سخنان شب گذشته خود در داووس سوئيس همچنين تصريح کرد: شوراي امنيت سازمان ملل متحد بدون آلمان، ژاپن، برزيل، هند و يک کشور آفريقايي يا کشوري مسلمان مشروعيت خود را از دست مي‌دهد.

نخست وزير انگليس افزود: اين تعداد از کشورها مي توانند در نخستين مرحله عضويت دائم در شوراي امنيت از حق وتو برخوردار نباشند و اين حق پس از مدتي به اين کشورها اعطا شود.
وي با تاکيد بر لزوم انجام اصلاحات در سازمان ملل متحد خاطر نشان کرد: در برنامه اصلاحي سازمان ملل متحد بايد حق بيشتري به دبيرکل تعلق گيرد.

بلر با اشاره به دولت گذشته آلمان اظهار داشت: دولت گذشته آلمان به صدراعظمي «گرهارد شرودر» نسبت به دولت ائتلافي کنوني به صدراعظمي «آنجلا مرکل» تلاش بيشتري براي پيوستن به جمع اعضاي دائم شوراي امنيت سازمان ملل متحد از خود نشان داد.

نخست وزير انگليس در پايان تصريح کرد: آلمان مي تواند از فرصت رياست شش ماهه بر اتحاديه اروپا و گروه هشت استفاده کرده و اقدامات جدي تري را براي تحقق خواسته از پيش تعيين شده خود انجام دهد.
پيش از اين «ولاديمير پوتين» رئيس جمهوري روسيه نيز از عضويت دائم آلمان در شوراي امنيت حمايت کرده بود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”