* تاپيک جامع اخبار داخلي *

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

آيت‌الله نورمفيدي: براي زنده نگه‌داشتن ياد امام حسين (ع) همه‌تلاش كنند

پست توسط DANG3R »

نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: براي زنده نگه داشتن ياد سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) همه بايد تلاش كنند.

آيت الله "سيدكاظم نورمفيدي" چهارشنبه در آيين سوگواري شهداي كربلا در روستاي "نوده ملك" از توابع گرگان افزود: امام حسين (ع) براي پاسداري از دين خدا قيام كرد.

امام جمعه شهرستان گرگان اضافه كرد: سيدالشهدا براي خدا قيام كرد تا سنت علوي و سيره نبوي را زنده كند.

وي تصريح كرد: مردم بايد با حضور خود در مساجد و تكايا عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) ابراز كنند.

آيت الله نورمفيدي افزود: مبلغان و مداحان نيز نبايد در توصيف عاشورا از عبارات اغراق آميز استفاده كنند.

وي يادآور شد: مبلغان بايد با استفاده از كلمات مناسب از اغراق گويي در اين زمينه خودداري كرده تا مانع از سوء استفاده دشمنان اسلام شوند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

انتقاد سايت نزديك به رئيس‌جمهور از گفت‌وگوي ويژه خبري

پست توسط DANG3R »

سايت مبارزين، يكي از سايت‌هاي نزديك به رياست‌جمهوري، در انتقاد به مصاحبه احمدي‌نژاد در «گفت‌وگوي ويژه خبري» با انتشار يادداشت نوشت: برنامه‌هايي چون « گفت‌وگوي ويژه خبري » در شبكه دوم سيما كه ماهيت نقد و چالش داشته، گاهي به صورت پرسش و پاسخ يك طرفه در آمده و كارشناسان و منتقدان بيرون از دولت در آن شركت داده نمي شوند و بيشتر، از افراد همراه يا نيمه ‌همراه دولت، به عنوان طرف بحث در برنامه دعوت به عمل مي‌آيد.

در هفته‌اي كه گذشت، صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، از برنامه مصاحبه رياست محترم جمهوري، در گفت‌وگوي ويژه، اطلاع رساني كرد.

با توجه به حساسيت زماني و موضوعات مطرح روز، يعني گراني‌هاي غير عادي و مسائل حساس خارجي و تحركات دشمنان قسم خورده و كينه توز بر ضد كشورمان، مردم همه منتظر بودند از زبان آقاي رئيس جمهور، مطالب، خبرها و تحليل‌هاي تازه بشنوند و در جريان راهكارهاي جديد در حل مشكلات قرار گيرند، اما ايشان اين بار هم به كلي گويي‌ها بسنده كردند و از عاملان گراني نام نبردند و در مواردي، مانند گذشته، با فرافكني و طرح سخنان كنايه آميز و نيش دار، موجب ناخرسندي و دلخوري بسياري گرديدند.

توقع و انتظار از برنامه گفت‌وگوي ويژه شبكه دو اين بود كه گفت وگويي همراه با چالش، براي به نقد كشيدن اشتباهات و ضعف‌ها ي دولت به عمل آورد تا تصميم‌هاي صواب از ناصواب براي دولتمردان بازشناسي شود، ليكن متاسفانه در ذهن بسياري چنين تداعي شد كه اين مصاحبه، نشست صميمانه و همراهي و همياري رسانه ملي براي توجيه ضعف‌هاي دولت در مسائل سياست خارجي و گرانيهاي اخير بوده است.

در اين مصاحبه و گفت‌وگو، نكاتي چند، از جمله موارد زير قابل طرح است:

1ـ با توجه به اينكه بسياري مي‌كوشند سختكوشي و كار و تلاش شبانه‌روزي را از ويژگي‌هاي آقاي احمدي نژاد و دولت وي قلمداد كنند، اما از سخنان آقاي رئيس‌جمهور استفاده مي‌شود كه ايشان وقت زيادي را صرف مطالعه روزنامه‌ها و ديدن برنامه‌هاي تلويزيوني مي‌كنند، زيرا براي هر مطلبي شاهدي از روزنامه‌ها مي‌آورند و در مورد هر برنامه از تلويزيون كه سخن به ميان مي‌آيد، اظهار مي‌كنند آن برنامه را ديده‌اند.

2ـ وي با اشاره به مطالب چند روز قبل يكي از سرداران برجسته سپاه، كه در تحليلي، تنش ميان ايران و آمريكا را قريب الوقوع يا جدي دانسته و گفته بود در صورت وقوع هر حادثه‌اي، آماده است تا پاي شهادت براي دفاع از نظام بايستد و... با لحني تمسخرآميز تحليل‌هاي وي را بي‌پايه و غيرواقعي خواند و گفت: «هر كسي مي‌خواهد در راه نظام و كشور خود شهيد شود نيازي نيست به جبهه برود! مي‌تواند با سياست‌ها و رفتارهاي خود به مقابله با دشمن بپردازد كه اگر در بستر جان خود را ازدست داد، آن وقت نيز شهيد محسوب مي‌شود!».

در حالي كه ايشان مي‌توانست اظهارات آن برادر را محترمانه و با تحليل منطقي رد كند. جا داشت آقاي رييس جمهور، زحمات آن برادر ارجمند در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحميلي را ياد بياورد، احترام او را نگهدارد و قدرش را پاس بدارد.

3ـ رياست محترم جمهوري سفرهاي استاني و ديدار خود با مردم را از ويژگي‌هاي خود شمرد ـ كه البته چنين هم هست ـ و در ادامه سخنانش اظهار داشت: «من كشور و مردم را بسيار خوب مي‌شناسم و تنها رئيس جمهوري هستم كه 365 شهرستان را رفته‌ام...». و چنين القا كرد كه دولت‌هاي قبل، از روي آمار و ارقام برنامه ريزي كرده‌اند و از واقعيات جامعه به دور بوده‌اند! جا دارد از آقاي رئيس جمهور پرسيده شود:

- آيا اگر حضرت امام راحل قدس سره از جماران پا بيرون نگذاشت، از مشكلات مردم آگاهي نداشت و مردمي نبود؟!!
- اگر مقام معظم رهبري، در دوران رياست جمهوري اش كمتر از شما سفر كرد، عملكرد دولتش غيركارشناسي و ضعيف‌تر از دولت شما بود؟

- درست است كه جناب آقاي ‌هاشمي به 365 شهرستان نرفت، اما هيچگاه از واقعيت‌ها و مشكلات مردم بي‌خبر نماند و در سخت‌ترين روزهاي جمهوري اسلامي ـ پس از جنگ ـ زماني كه كشور با 51 درصد كسر بودجه و صفر ذخيره ارزي مواجه بود و صادرات نفت كمتر از دو ميليون بشكه در روز و بهايي بسيار پايين، از 8 تا 12 دلار داشت و خرابي فراوان جنگ در چندين استان و شهرستان و... مسئوليت اجرايي را در دست گرفت و كاري كرد كارستان، به گونه‌اي كه رهبر معظم انقلاب، در روزهاي آخر دولت ايشان خطاب به وي و دولتش فرمودند: « اين دوره‌ي هشت ساله ( دوران سازندگي) براى كشور، يك دوره‌ي بسيار پركار و پر تلاش و پر عايد، و حقيقتاً دوره‌‌ي بازسازى بود. بازسازى براى ما يك آرزو بود. من فراموش نمى‏كنم، روز‌هاى بعد از جنگ در آن جلسه‌اى كه به دستور امام تشكيل شد، چند نفرى براى طرح خطوط اصلى بازسازى كشور نشستيم؛ به نظر خودمان آرزو‌هاى بزرگى را در آن نوشته‏‌ها آورديم، بحث كرديم و تصور نموديم، كه ان‏شاءاللَّه در طول چندين سال انجام گيرد. آنچه در اين هشت سال رياست جمهورى شما اتفاق افتاده، از آنچه كه آن روز ما آرزو داشتيم بيشتر است و حقيقتا كشور بازسازى شد.» (مرداد 1376) مراجعه شود به: [External Link Removed for Guests]

حال القاي اين فكر در جامعه كه در گذشته، مسئولان نظام كار مثبتي براي مردم نكرده‌اند يا بسياري از برنامه‌ريزي‌هاي آنان از روي تدبير و كارشناسي نبوده و حتي اين ادعاي حيرت آور و خطرناك از سوي بعضي حاميان شما كه بعد از انقلاب، تنها دولت شما دولت اسلامي بوده است! و هزاران حرف ناصواب از اين دست، چه حاصل و عايدي جز ايجاد ياس و نا اميدي و بدبيني به مسوولان و نظام داشته است؟!

با انصاف و عدالت پاسخ دهيد اگر در دوران 8 سال سازندگي، با وجود وضعيت نابسامان اقتصادي آن روز، جناب آقاي‌هاشمي انتقادها و اعتراضات و حتي فحش‌ها را به جان نمي خريد و آبروي خود را براي سازندگي هزينه نمي كرد و كارهاي زيربنايي و ريشه‌اي انجام نمي داد و درآمدهاي ناچيز كشور را خرج زندگي روزمره مردم مي‌كرد، پس از او، كدام دولت مي‌توانست ـ آن كارهاي بزرگ را انجام دهد؟

آيا اين انصاف و عدالت و مهرورزي است كه آقاي رئيس‌جمهور در پاسخ سؤال ـ احتمالا برنامه ريزي شده ـ مجري محترم، بگويد: بگذاريد يكي هم براي مردم كار كند؟! مفهوم روشن اين سخن آن است كه انقلاب اسلامي پيش از دولت نهم هيچ كار مثبتي براي كشور و مردم انجام نداده و دولت نهم بنا دارد تمام آن كوتاهي‌ها و بلكه خيانـت‌ها را! جبران كند!!

آقاي رييس جمهور! مردم ما از مسئولان خود انتظار دارند كه به دور از كينه ورزي و عقده گشايي و عملكرد باندي و جناحي، در خدمت نظام و كشور باشند. و حرمت همديگر را نگهدارند و از تخريب يكديگر بپرهيزند. آنان بي احترامي به زجركشيدگان و پيشگامان انقلاب را هرگز نمي پسندند و از دستاوردهاي انقلاب به خوبي آگاهند و مي‌دانند كه نتيجه چنين سخناني، جز به نفع دشمنان انقلاب و روحانيت ني
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

عزاداري هيئت‌هاي ارتش در مهديه تهران

پست توسط DANG3R »

هيئت‌ عزاداران ارتش مركب از دسته‌جات عزاداري ستاد مشترك، دژبان مركز و دانشگاههاي افسري و آموزشگاههاي نظامي ارتش در روز عاشورا با حضور در مهديه تهران به اقامه سوگواري و عزاداري پرداختند.

به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، در اين مراسم مرتضي مداح رئيس اداره عقيدتي سياسي نيروي دريايي ارتش با اشاره به پيروزي قطعي نهضت امام حسين (ع) از همان ابتداي حركت ايشان از مدينه تا رسيدن به صحراي كربلا و حادثه عاشورا گفت: دليل و ثمره اين پيروزي بزرگ احياي سنت نبوي (ص) و ارزش‌هاي اسلامي در ميان مسلمانان به ويژه شيعيان واقعي آن حضرت بود، كه آثار و بركات قيام آقا اباعبدالله تا امروز در دلها و قلوب مسلمانان جهان جريان داشته و هر لحظه به وسعت و عمق آن افزوده مي‌شود.
در ادامه برنامه‌‌هاي هيئت عزاداران ارتش، مراسم مداحي و سينه‌زني در سوگ سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله‌ الحسين (ع) و ياران باوفايش برگزار شد و سپس دسته‌جات عزاداري، باشكوه و نظم خاصي از مهديه تهران به سمت دانشگاه افسري امام علي (ع) حركت نموده و نماز جماعت ظهر عاشورا را در مقابل اين دانشگاه به امامت ابوتراب بهرامي رئيس اداره عقيدتي سيايس نيروي زميني ارتش اقامه نمودند.

در اين مراسم امير سرلشكر عطاالله صالحي، فرمانده كل ارتش، امير سرتيپ موسي رئيس ستاد مشترك ارتش، آل هاشم، جانشين سازمان عقيدتي سياسي ارتش و جمع ديگري از فرماندهان و مسئولان عاليرتبه ارتش حضور داشتن
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

بازديد گروه «نم» و «77» از تأسيسات هسته‌اي ايران

پست توسط DANG3R »

فرماندار سميرم گفت: در پي شهادت 6 نفر از اهالي شهرستان سميرم در استان اصفهان و نيز 4 مأمور انتظامي در درگيري با اشرار مسلح، در اين شهرستان عزاي عمومي اعلام شد.

سيد كاظم داوودي در گفت‌وگو با فارس در اصفهان اظهار داشت: در اين درگيري كه از شب تاسوعا آغاز شد و تا عصر روز گذشته ادامه داشت، 13 نفر از مأموران انتظامي و مردم اين شهرستان مجروح شدند.
وي با اشاره به جزييات اين درگيري گفت: قاچاقچيان حامل مواد مخدر كه از سوي ماموران نيروي انتظامي تحت تعقيب قرار گرفته بودند براي گروگان گيري و تغيير اتومبيل به يك مرغ داري در نزديكي سميرم رفته و مشغول مذاكره با آنان شدند كه با دخالت مأموران نيروي انتظامي به هدف خود نرسيدند.
وي افزود: در ادامه درگيري چهار شرور قاچاقچي به دست مردم و مأموران نيروي انتظامي به هلاكت رسيده و بيش از يك و نيم تن مواد مخدر از آنان كشف و ضبط شد.
داوودي با اشاره به ورود مردم به درگيري گفت: شب عاشوراي حسيني قاچاقچيان كه توسط مأموران در تعقيب بودند به داخل شهر رفته و اقدام به تير اندازي كردند و مردم همان شب از اين واقعه مطلع شده و نيروي انتظامي را در اين امر مشايعت كردند.
وي گفت: در پي وقوع اين درگيري مسلحانه نيروهاي يگان ويژه ناجا براي كمك رساني به نيروهاي درگير به منطقه اعزام شدند.

فرماندار سميرم تصريح كرد: شوراي تأمين استان اصفهان شامگاه سه شنبه تشكيل جلسه داد و به بررسي ابعاد اين حادثه پرداخت.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

بازديد گروه «نم» و «77» از تأسيسات هسته‌اي ايران

پست توسط DANG3R »

سفراي تروئيكاي نم (نمايندگان جنبش عدم تعهد) و گروه 77 از تاسيسات هسته‌اي «UCF» اصفهان بازديد مي‌كنند.

به گزارش فارس، اين بازديد همزمان با آيين ويژه پيشرفت‌هاي هسته‌اي همزمان با بيست و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي برگزار مي‌شود.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

شگرد خاص براي كلاهبرداري از قمي‌ها

پست توسط DANG3R »

يكي از متهمان به كلاهبرداري كه با شگرد خاص، پول لهستاني بي‌ارزش را در قم مي‌فروختند، دستگير شد.

به گزارش ايسنا، از چندي پيش شكاياتي از سوي چند تن كه برخي از آنها روحاني و ساكن قم بودند، به پليس اين شهرستان اعلام و بر اساس آن مشخص شد: سه مرد كه به زبان عربي صحبت مي‌كنند با ترفندهاي خاص از شاكيان كلاهبرداري كرده‌اند.

بنا بر اين گزارش شگرد كلاهبرداران به اين شكل بود كه ابتدا يكي از آنها با مراجعه به مالباخته ادعا مي‌كرد كه قصد دارد خمس مالش را بپردازد و از وي مي‌خواست كه او را به يكي از دفاتر اخذ وجوهات برساند.

در اين حال در بين راه، نفر اول با فردي كه نفر دوم گروه بود به زبان عربي صحبت كرده و با نشان دادن يك قطعه اسكناس كشورهاي خارجي ارزش آن را جويا مي‌شد كه او نيز با معرفي نفر سوم گروه كه در گوشه‌اي ايستاده بود، اظهار مي‌كرد كه او صراف و از قيمت پول خارجي مطلع است.

بدين ترتيب آنها نزد فرد به ظاهر صراف رفته و او نيز در حضور فرد مالباخته در قبال يكي از اسكناس‌ها مبلغ يكصد دلار به او مي‌داد و مي‌گفت: اين اسكناس‌ها خيلي باارزش هستند.

بنابر اين گزارش نفر اول، دوباره با فرد مالباخته به راه خود ادامه داد كه در بين راه به وي مي‌گفت كه قصد دارد، اسكناس‌هايش را با پول ايراني عوض كند و به اين ترتيب در قبال دريافت مبلغ 20 تا 30 ميليون ريال حدود 30قطعه از اسكناس‌ها را به مالباخته مي‌داد و متواري مي‌شد.

در اين حال شاكيان پس از مراجعه به بانك متوجه مي‌شدند كه اسكناس‌ها پول يكصد واحدي كشور لهستان است و از سوي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران فاقد ارزش تجاري بوده و در سيستم بانكي كشور قابل خريد و فروش نيست.

با آغاز تحقيقات پليس براي دستگيري سه مرد عرب، سرانجام بيست و هفتم آذر ماه سال جاري، دو مظنون به هويت «رفعت كاظم» و «علي شكيان» هر دو اهل عراق توسط عوامل پليس قم دستگير شدند.

با توجه به وجود چندين پرونده كلاهبرداري ديگر با اين شگرد در جريان اطلاعاتي كه شاكيان در اختيار پليس قرار دادند، مشخص شد كه «رفعت كاظم» به همراه دو تن ديگر به نام «فواد امري» و «محمد وخيم» كه در حال حاضر در كشور عراق هستند، اقدام به كلاهبرداري كرده‌اند كه در اين زمينه 11 شاكي كه 9 تن از آنها روحاني هستند تا كنون شناسايي شده‌اند.

در ادامه تحقيقات پليسي، مبلغ 214 ميليون ريال وجوهي كه متهم به همراه دو همدستش به دست آورده بود، كشف شد.
تحقيقات پليس در اين رابطه همچنان ادامه دارد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

نماز جمعه اين هفته تهران به امامت حجت الاسلام والمسلمين خاتمي اقامه مي

پست توسط DANG3R »

نماز جمعه اين هفته تهران به امامت حجت الاسلام والمسلمين خاتمي اقامه مي‌شود
نماز عبادي - سياسي جمعه اين هفته، به امامت حجت‌الاسلام والمسلمين "سيد احمد خاتمي" امام جمعه موقت تهران اقامه مي‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ستاد برگزاري نماز جمعه، "منوچهر متكي" وزير امور خارجه پيش از خطبه‌ها سخنراني خواهد كرد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

رسانه‌هاي ايران در رديف چهارم جهاني انعكاس اخبار تركيه قرار دارند

پست توسط DANG3R »

اداره مطبوعات و اطلاعات نخست وزيري تركيه روز چهارشنبه اعلام كرد رسانه -هاي ايران از نظر انعكاس و پوشش خبري رويدادهاي تركيه در رديف چهارم در بين رسانه‌هاي جهان قرار دارند.

پايگاه اينترنتي اداره مطبوعات و اطلاعات وابسته به نخست وزيري تركيه با انتشار آمار اخبار و گزارش‌هاي خبرگزاري‌ها و مطبوعات جهان اعلام كرد در سال ‪ ۲۰۰۶‬ميلادي مجموعا ‪ ۲۶‬هزار و ‪ ۴۷۴‬خبر، گزارش و برنامه تلويزيوني در رسانه -هاي جهان در مورد تركيه منتشر شده است.

بر اساس اين آمار كه به نقل از وابستگي‌هاي مطبوعاتي سفارتخانه‌هاي تركيه در ديگر كشورهاي جهان، منابع داخلي و پايگاه‌هاي اينترنتي تدوين شده، در دوره مورد بحث از نظر بيشترين تعداد اخبار و گزارش‌هاي منتشر شده در مورد رويدادهاي تركيه، رسانه‌هاي ايران در رديف چهارم قرار دارند.

در سال ‪ ۲۰۰۶‬ميلادي رسانه‌هاي كشورهاي بخش يوناني‌نشين قبرس، گروه كشورهاي آسياي ميانه، خليج فارس و ارمنستان (مجموعا)، آلمان، ايران، يونان آمريكا، فرانسه و انگليس به ترتيب بيشترين اخبار و گزارش‌هاي مربوط به تحولات تركيه را منتشر كرده‌اند.

گزارش اداره مطبوعات و اطلاعات نخست وزيري تركيه در سال گذشته در اين مورد حاكي از آن بود كه در سال ‪ ۲۰۰۵‬ميلادي رسانه‌هاي ايران از نظر بيشترين تعداد انعكاس اخبار تركيه در رديف پنجم جهان قرار داشتند.

بر اساس اين گزارش بيشترين اخبار در ارتباط با تركيه در رسانه‌ها به ترتيب در رسانه‌هاي نوشتاري، بولتن خبرگزاري‌ها و شبكه‌هاي راديو تلويزيوني منتشر شده است.

مسائل داخلي تركيه، سفر پاپ به تركيه و سياست‌هاي دولت اردوغان در قبال تحولات خاورميانه، تحولات شمال عراق و مساله "پ.ك.ك."، موضوع ادعاي نسل كشي ارامنه در دوران عثماني و اعطاي جايزه نوبل ادبيات به "اورهان پاموك" نويسنده تركيه از جمله موضوعاتي بوده كه رسانه‌هاي خارجي در ارتباط با آن در سال ‪ ۲۰۰۶‬خبر، گزارش و تفسير منتشر كرده‌اند.

اداره مطبوعات و اطلاعات نخست وزيري تركيه متولي هماهنگي امور رسانه‌اي و مرجع صدور مجور براي فعاليت خبرنگاران خارجي در اين كشور است و كار جمع آوري اطلاعات و اخبار مرتبط با تركيه از رسانه‌هاي خارجي را براي اطلاع و استفاده مقامات رسمي تركيه به عهده دارد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

" مرداني " : قضاوت‌هاي انجام شده در سوپر ليگ كاراته كم اشتباه بود

پست توسط DANG3R »

رييس كميته داوري فدراسيون كاراته گفت: قضاوت‌هاي انجام شده در مسابقات كاراته قهرماني سوپر ليگ باشگاه‌هاي ايران كم اشتباه بود.

" محمدعلي مرداني " روز چهارشنبه در گفت وگو با ايرناافزود: درعين حال برخي مربيان اشتباهات خود را به داوريها ربط دادند كه‌اين نوع برخوردها با داوران كاراته به دور از انصاف است.

وي افزود: معمولا" درفرهنگ ورزشي ما ، مربيان تيم‌هايي كه مي‌برند تمامي شرايط را خوب مي‌دانند اما وقتي مي‌بازنداولين كسي كه زيرتيغ انتقاد قرار مي گيرد ، داور است.

رييس كميته داوري فدراسيون كاراته،افزود:داوران كاراته ايران در رقابت- هاي كاراته كشور تمام تلاش خود را انجام دادند تا مقررات كاراته اجرا شود.

وي افزود: ديدار پاياني سوپر ليگ كاراته كشور بين تيم‌هاي دانشگاه آزاد و فولاد مباركه سپاهان نيز مستثني نبود و داوران كوشيدند تا عدالت برقرار شود.

مرداني درپاسخ به اظهارات مربي تيم دانشگاه آزاد كه گفته‌است " مرداني " بدليل اصفهاني بودن نبايد اين ديدار را قضاوت مي‌كرد ، گفت: اظهارات اين مربي را از منابع رسمي نشنيده‌ام.

وي افزود: اگر چنين اظهاراتي صحت داشته‌باشد من هم درجواب مي‌گويم ، درست است كه من در اصفهان زندگي مي‌كنم اما بعنوان رييس كميته داوران فدراسيون و يك داور كاراته وابستگي ندارم و تمام تيم‌ها براي من يكسان هستند.

رييس كميته داوران فدراسيون كاراته افزود: در گروه پنج نفره داوران اين ديدار ‪ ۳‬داورتهراني و يك داور شمالي نيز وجود داشت و اينكه كسي براي حضور سه داور تهراني اين ديدار اعتراض نمي‌كند ، جالب است.

وي افزود: پيش از اينكه مسابقه وزن آخر اين ديدار را قضاوت كنم ، داوري دو وزن اين ديدار را برعهده داشتم كه طي آن دانشگاه‌آزاد به يك پيروزي و يك مساوي دست يافت و مربي دانشگاه آزاد اسلامي از داوري من راضي بود.

وي افزود: در وزن آخر، بازيكن تيم دانشگاه‌آزاداسلامي تمارض كردكه براساس قانون هر بازيكني تمارض كند ، جريمه مي‌شود اما با اينكه قانون دست مرا باز گذاشته بود ، پزشك ورزشگاه را صدا زدم تا نظر خود را ارائه دهد.

مرداني افزود: تمارض " جعفر قلي زاده" ورزشكارتيم دانشگاه آزاد را پزشك ورزشگاه نيز تاييد كرد و سپس من وي را جريمه كردم.

رييس كميته داوران درباره فرزندش كه‌گفته مي‌شود درتيم فولادمباركه سپاهان است ، اظهار داشت: فرزندم در تيم كاراته فولادمباركه سپاهان حضور دارد اما عضو اين تيم نبود.

وي گفت: مسابقات باشگاههاي كاراته كشور در سه بخش سوپر ليگ، ليگ برتر و دسته يك برگزار مي‌شود كه فرزند من عضو تيم "كاتا" فولاد مباركه در ليگ‌برتر است.

مسابقات سوپرليگ كاراته باشگاههاي كشور جمعه گذشته با قهرماني تيم فولاد مباركه سپاهان پايان يافت.

مرداني اظهارداشت : براي ارتقاي سطح كيفي داوري ليگ كاراته ايران تمام تلاش خود را انجام داده‌ام و در اين راستا سعي كردم از داوران زبده كاراته ايران استفاده كنم.

وي بااشاره باينكه داوران كاراته ايران داراي پرونده شده‌اند و عملكرد آنها ثبت مي‌شود ، افزود: داوران كاراته ايران از تيمداري در ليگ‌هايي كه درآن قضاوت مي‌كنند از تيمداري منع شدند و براي اولين بار پيش از شروع هر ديدار قوانين كاراته براي آنها بازآموزي مي‌شد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

يك ماده از آيين نامه اجراي مفاد اسناد رسمي اصلاح شد

پست توسط DANG3R »

آيت الله"محمود هاشمي شاهرودي" رييس قوه قضاييه با اصلاح ماده ‪ ۶۹‬آيين - نامه اجراي مفاد اسناد رسمي موافقت كرد.

ماده ‪ ۶۹‬آيين نامه اجراي مفاد اسناد رسمي در خصوص " مستثنيات دين " است.

در اين ماده وسيله نقليه مورد نياز ، جزو "مستثنيات دين" محسوب نشده بود كه با اصلاح صورت گرفته، وسيله نقليه نيز جزيي از"مستثنيات دين" محسوب و بازداشت نمي‌شود.

اين ماده به پيشنهاد " حسينعلي اميري" معاون رييس قوه قضاييه و رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و موافقت رييس قوه قضاييه اصلاح شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومي سازمان ثبت اسناد املاك كشور، محسوب نشدن وسيله نقليه جزو "مستثنيات دين" با مفاد ماده ‪ ۵۲۴‬قانون آيين دادرسي مدني در تعارض بود.

ماده ‪ ۵۲۴‬قانون آيين دادرسي مدني، وسيله نقليه مورد نياز و متناسب با شان محكوم عليه را از مستثنيات دين دانسته است.

درماده ‪ ۶۹‬آيين‌نامه اجراي مفاد اسناد رسمي پس ازاصلاح آمده‌است":"اموال و اشيا متناسب با نياز متعهد و اشخاص واجب النفقه"، "لباس، اشيا، اسباب - بازي واثاثي كه براي رفع حوايج متعهد و اشخاص واجب النفقه"، "آذوقه موجود به قدر احتياج سه ماهه متعهد وعائله"، "وسايل و ابزار كار كسبه، پيشه‌وران و كشاورزان متناسب با امرار معاش خود و اشخاص واجب النفقه"، "وسيله نقليه مورد نياز و متناسب با شان متعهد" و "ساير اموال و اشيايي كه به موجب قوانين خاص، غيرقابل توقيف است"، از مستثنيات دين است و بازداشت نمي‌شود.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

مسابقات شطرنج بين‌المللي دهه فجرازجمعه دراهواز شروع مي‌شود

پست توسط DANG3R »

رييس هيات شطرنج استان خوزستان گفت : پانزدهمين دوره مسابقات شطرنج بين المللي گراميداشت دهه فجراز روزجمعه آينده دراهواز شروع خواهد شد.

"عبدالامير خطيب زاده " افزود : دراين مسابقات كه مدت هشت روز درسالن ‪ ۲۲‬بهمن ورزشگاه تختي اهوازادامه خواهد داشت ‪ ۵۰‬شطرنجباز خارجي از ‪۱۶‬ مليت و ‪ ۲۰۰‬شطرنجباز داخلي شركت خواهد داشت كه ‪ ۱۰۰‬نفر ازآنان ازاستان خوزستان خواهد بود .

وي روزچهارشنبه درگفت و گو باخبرنگار ايرنااظهارداشت : از ويژگيهاي مسابقات امسال نسبت به سال قبل افزايش جايزه نقدي آن از ‪ ۱۲‬هزاردلار سال قبل به ‪ ۱۵‬هزاردلار طي امسال است .

رييس هيات شطرنج استان خوزستان گفت :جايزه نفراول اين مسابقات سه هزار و ‪ ۵۰۰‬دلار، دوم سه هزار دلار، سوم دوهزار و ‪ ۵۰۰‬دلار ضمن آنكه اهدا جايزه تا نفر دوازدهم ادامه خواهد داشت به طوريكه به نفردوازدهم حدود ‪ ۱۰۰‬دلار جايزه داده خواهد شد.

وي ياد آورشد: اين مسابقات بر روي ‪ ۱۵۰‬ميزانجام خواهد شد.

خطيب زاده با اشاره به اينكه براي نخستين بار است كه اين مسابقات در خارج از تهران برگزار مي‌شود،گفت : دراين مسابقات چهار داور بين‌المللي به امر قضاوت خواهند پرداخت .

رييس هيات شطرنج خوزستان در ادامه گفت : در پايان اين مسابقات حداقل ‪۳۰‬ ورزشكارخوزستاني داراي ركينگ بين‌المللي خواهند شد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

ايران به عضويت كنوانسيون سازمان ملل براي مصونيت قضايي دولت‌هادر مي‌آيد

پست توسط DANG3R »

باابلاغ "پرويز داودي"معاون اول رييس جمهوري، ايران به عضويت كنوانسيون سازمان ملل متحد براي مصونيت قضايي دولت‌ها و اموال آنها در مي‌آيد.

به گزارش دبيرخانه شوراي اطلاع‌رساني دولت، وزيران كابينه "محمود احمدي نژاد" در جلسه ‪ ۲۰‬دي ماه سال جاري به‌پيشنهاد وزارت امور خارجه و در اجراي ماده (‪ (۲‬آيين نامه چگونگي تنظيم و انعقاد توافق‌هاي بين‌المللي-مصوب ‪-۱۳۷۱‬ به وزارت امور خارجه اجازه داد نسبت به‌امضاي موقت كنوانسيون مصونيت قضايي دولت‌ها و اموال آنها اقدام كند.

اين كنوانسيون به قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل متحد كه ‪ ۱۲‬آذر ماه سال ‪ ۸۳‬تصويب شد، منضم است.

بر اساس ابلاغيه معاون اول رييس جمهوري ، وزارت امور خارجه ايران موظف است بالحاظ شرايطي كنوانسيون مصونيت قضايي دولت‌ها واموال آنها امضاي موقت كند و مراحل تصويب آن را تا حصول نتيجه نهايي پيگيري كند.

بر اساس مصوبه وزيران كابينه ، جمهوري اسلامي ايران طبق بند (‪ (۳‬ماده (‪ (۲۷‬كنوانسيون اعلام مي‌كند كه خود را متعهد به ترتيبات بند (‪ (۲‬ماده (‪(۲۷‬ در خصوص مراجعه به ديوان بين‌المللي دادگستري براي حل و فصل اختلافات ناشي از تفسير يا اجراي مقررات كنوانسيون نمي‌داند.

جمهوري اسلامي ايران اعلام مي‌كند كه درهر مورد، رضايت همه طرف‌هاي اختلاف، شرايط لازم‌براي ارجاع موضوع به ديوان بين‌المللي دادگستري است. دولت جمهوري اسلامي ايران مي‌تواند در هر مورد كه ارجاع به داوري را براي حل و فصل هر اختلاف ناشي‌از تفسير يا اجراي كنوانسيون به مصلحت بداند، طبق قوانين مربوط اقدام كند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”