* تاپيک جامع اخبار داخلي *

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

مخالفت مجدد و صریح تهران با تعلیق

پست توسط DANG3R »

آفتاب: علی لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران پس از دیدار با عادل عبدالمهدی، معاون رییس جمهور عراق در جمع خبرنگاران بار دیگر بر مخالفت تهران با تعلیق غنی سازی صراحتاً تاکید کرد. لاریجانی در این کنفرانس خبری گفت «ما مسیر اشتباهی نرفته بودیم كه الان بخواهیم آن را اصلاح كنیم. در صحبت‌هایی كه با شركای خود در این زمینه‌ها داشتیم آنها هم تاكید می‌كنند كه ما قبول داریم رفتار اتمی ایران در حال حاضر هیچ مخاطره‌ای دربر ندارد. بنابراین هیچ دلیلی برای تعلیق وجود ندارد».
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه از وی پرسید شایعه شده است كه به مسوولان كشور گفته‌اند در خصوص مساله هسته‌ای به غیر از شما كس دیگری صحبت نكند گفت: ما چنین توصیه‌ای را نداشته‌ایم؛ من نمی‌دانم چه كسی این توصیه را كرده است. رییس جمهور مسوولیت اجرایی این كشور را دارند و قاعدتا ایشان اظهارنظر خواهند كرد و چنین چیزی را من تایید نمی‌كنم.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینكه به نظر می‌آید مساله هسته‌‌ای با توجه به برنامه‌هایی كه برای جشن هسته‌‌ای تدارك دیده شده است منحصرا به نام دولت فعلی رقم می‌خورد گفت: من فكر می‌كنم نباید قضاوت‌های از پیش تعیین شده داشته باشیم و حتما آقای احمدی‌نژاد شان دولت‌های گذشته كه در این زمینه نقش داشته‌اند را محترم می‌دانند و من خواهشم این است كه در بخش هسته‌ای وارد چنین موضوعاتی نشویم؛ چرا كه این موضوع مساله‌ای ملی است و بارها گفته‌ام كه همه دولت‌های گذشته در این مساله نقش داشته‌اند و كمك كرده‌اند.
لاریجانی با تاکید بر این که «اصل این فكر كه همیشه دولت‌ها را در این قضیه ترغیب كنند از طرف مقام معظم رهبری بوده است» یادآور شد: هیچ كسی در این شرایط دنبال آن نیست كه زحمات دولت‌های گذشته را نفی كند و من به رسانه‌های گروهی مختلف این توصیه را دارم كه از نوع سوالات و پیگیری‌هایی كه می‌كنید نگاه ملی را در این مساله تشدید كنید و وارد این موضوعات نشوید كه خدای ناكرده كسی در پاسخ به شما لغزشی داشته باشد و این تبدیل به یك ماجرای داخلی شود.

وی در پایان با بيان اين كه همه دولت‌های گذشته در مسئله هسته‌ای نقش داشتند، خاطرنشان كرد: همه جريانات سياسی مويد اين قضيه بودند و از شما دوستان رسانه‌ای خواهش می‌كنم اين فكر را ترويج كنيد.

علی لاریجانی در خصوص اظهارات دبیر شورای امنیت ملی روسیه در مسكو مبنی بر حمایت مجدد از طرح البرادعی، اظهار داشت بنده در گفتگوی تلفنی كه سه روز پیش (روز تاسوعا) با محمد البرادعی داشتم در این باره و در خصوص آنچه به عنوان طرح منتسب به ایشان مطرح می‌شود صحبت كردم.

وی با بیان این‌که ایران معتقد به مذاکره است گفت: مدیركل آژانس اظهار داشت كه حقیقت طرح مذكور این است كه مذاكرات بین ایران و طرفین كشورهای 1+5 آغاز شود. ما به آنچه آقای البرادعی از ارایه ایده خود مطرح كردند اعتقاد داریم. ایران هم چنان معتقد است كه مسیر حل مساله هسته‌ای از طریق مسالمت آمیز و گفتگو حل می‌شود.

لاریجانی در پاسخ به این سوال كه آیا ایران حاضر است در قالب ایده البرادعی غنی سازی را برای مدت محدود تعلیق كند و از سوی قطعنامه 1737 متوقف شود گفت: من نمی‌دانم چرا شما ایده آقای البرادعی را طرح می‌دانید چون ایشان طرحی را به ما ارایه نكردند؛ ایشان اصل این طرح را مذاكراتی دانستند كه به نحوی طرفین را به یكدیگر نزدیك سازد كه ما در این جهت همفكریم، اما اینكه چیزی به عنوان اجزای این طرح به ما ارایه شود وجود ندارد.

مسئول پرونده هسته‌ای ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه «دبیر شورای امنیت ملی روسیه اظهار داشته است در مذاكراتش با شما پیشنهادی شبیه پیشنهاد كشورهای 1+5 را ارایه كرده است» گفت: طرحی به این معنا كه بسته جدیدی باشد مطرح نشده است، اما علاقه آقای ایوانف این بود كه از طریق یك نوع مذاكرات بتوانیم به نتیجه برسیم تا شرایط فعلی با آرامش توام شود. همچنین در این مذاكرات سناریوهایی در این زمینه مطرح شد.

وی در خصوص محتوای پیام مقامات آمریكایی خاطر نشان كرد: قبلا هم گفته‌ام این پیام‌ها چیز جدیدی نیست و بر خلاف آنچه بیان شده است این پیام‌ها كتبی نبوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص تشدید فشارهای روانی آمریكا به ایران در شرایط فعلی و اینكه آیا دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اقداماتی را برای هماهنگ سازی بیشتر در داخل طراحی كرده است یا نه گفت: آنچه مشخص است این كه ما یك مسیر مشخصی را با همراهی مسوولان مربوطه باید دنبال كنیم؛ مبنای كار كشور این نیست كه افكار مختلف مطرح نشود. به طور طبیعی كشوری كه در آن دموكراسی است این شرایط باید وجود داشته باشد و فكر می‌كنم همه رسانه‌های گروهی و جریانات فكری بر این باور هستند كه مساله هسته‌ای یك امر ملی است و گرایشهای مختلف در كشور حتی كسانی كه واگرایی‌هایی در مسایل داخلی دارند آنها هم در مساله هسته‌ای هم نظرند چون بخشی از غرور ملی ایرانیان است كه مبنای منطقی برای توسعه آتی كشور است؛ بنابراین تردیدی در این زمینه وجود ندارد.

لاریجانی در خصوص راه‌اندازی 3000 سانتریفیوژ گفت: این مساله جزو برنامه‌های تحقیق و توسعه ماست و در یك زمان بندی تحقق می‌یابد.

وی در ادامه گفت: ما مسیر اشتباهی نرفته بودیم كه الان بخواهیم آن را اصلاح كنیم. در صحبت‌هایی كه با شركای خود در این زمینه‌ها داشتیم كه در موضوع هسته‌ای با ما رایزنی می‌كنند آنها هم تاكید می‌كنند كه ما قبول داریم رفتار اتمی ایران در حال حاضر هیچ مخاطره‌ای دربر ندارد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

جانشین رحیم مشایی کیست؟

پست توسط DANG3R »

آفتاب: برکناری اسفندیار رحیم مشایی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در حالی قوت گرفته است که منابع آگاه از سیدعلی ریاض، نماینده مجلس هفتم یا حجت‌الله ایوبی معاون وزیر کشور به عنوان جانشین احتمالی او نام می‌‌برند.

یک فرد آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب ضمن تأیید این خبر گفت: بحث برکناری رحیم مشایی، در مجلس بسیار مطرح است و از آقای ریاض به عنوان اولویت اول ریاست این سازمان نام برده می‌شود.

وی افزود: دولت هنوز به صورت رسمی از ریاض دعوت نکرده است اما عده‌ای در مجلس پیگیر این موضوع هستند و عده‌ای دیگر نیز چند نفر دیگر را به عنوان جانشین رحیم مشایی مطرح می‌کنند.

این منبع آگاه در خصوص علل برکناری رییس فعلی سازمان میراث فرهنگی گفت: نهادهای بسیاری تحت نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستند و نمایندگان انتظار جهش خوبی را از آن داشتند اما مشایی نتوانست عملکرد خوبی را در این مدت ارائه دهد و توقع بیشتری از او می‌رفت چرا که این سازمان پتانسیل مناسبی را هم در اختیار دارد.
وی در ادامه با اشاره به فیلم پرحرف و حدیث از مجلسی که مشایی نیز در آن حضور داشته افزود: صحبت از مسافرت ایشان به انگلستان و همچنین حضور وی در یک مراسم نامناسب به میان است و به نظر من چنین اتفاقاتی مناسب و شایسته یک دولتمرد جمهوری اسلامی نیست.
وی در پایان با تأکید بر احتمال جایگزینی سیدعلی ریاض به این سمت گفت: شایعات بسیاری در بین نمایندگان مجلس وجود دارد اما این رویه انتشار اخبار به صلاح کشور نیست و اگر قرار است کسی جایگزین شخص دیگر شود، بهتر است صریحا به وی اطلاع دهند تا شایعات و گمانه‌زنی‌ها افزایش پیدا نکند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

«ندا» اسرار مرگش را برد

پست توسط DANG3R »

ایسکانیوز: بررسی‌های پزشکی قانونی پلیس تهران برای افشای راز مرگ زن 23 ساله که گفته می‌شود خودکشی کرده است آغاز شد.
به گزارش روز ‌چهارشنبه خبرنگار گروه حوادث ایسکانیوز، مرد جوانی عصر دیروز 10 بهمن 85 با مرکز فوریت‌های پلیس 110تماس گرفت و از مرگ خود خواسته همسر 23 ساله‌اش ندا خبر داد.
سپس افسران دایره – 10 آگاهی به همراه بازپرس کشیک جنایی تهران به ساختمان مورد نظر در خیابان رسالت رفتند و رسیدگی به ماجرا را در دستور کار خود قرار دادند. روی جنازه "ندا" هیچ‌گونه آثار ضرب و شتم به چشم نخورد و در حالی با دستور قضایی به پزشکی قانونی برده شد که خودکشی به عنوان اصلی‌ترین ذخیره پرونده قوت دارد.گزارش ایسکانیوز می‌افزاید: به نظر می‌رسد زن تهرانی بر اثر افسردگی شدید، خود را از بام خانه شوهرش به پایین انداخت اما تا نتیجه قطعی باید منتظر جوابیه پزشکی قانونی ماند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

مواضع هسته‌ای را من اعلام می‌کنم

پست توسط DANG3R »

آفتاب: ‌محمود احمدی‌نژاد با تاكید بر این‌كه سیاست‌های كلان نظام در موضوع هسته‌‌ای از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و دولت موظف به اجرای آن است، تصریح کرد دولت جمهوری اسلامی ایران همانگونه كه خواست و اراده ملی نیز طلب می‌كند، موظف به اجرای این سیاست‌ها است و رییس‌جمهور به عنوان مسوول دستگاه اجرایی كشور پیگیر و اعلام كننده مواضع هسته‌‌ای است.

به گزارش دفتر امور رسانه‌های رياست جمهوری، احمدی‌نژاد در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران، با بیان این‌كه ملت ایران به فضل خداوند و با تدبیر، پایداری و استقامت در حفظ حقوق مسلم خود قاطع و مصمم هستند، تاكید كرد: دولت موظف به محقق كردن این اراده ملی است و در دهه فجر امسال مردم ایران ضمن تاكید بر حفظ حق هسته‌‌ای خود، تثبیت و استقرار حق كامل خود در فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را گرامی خواهند داشت.

احمدی‌نژاد در ادامه افزود: بدخواهان و دشمنان ملت ایران كه به برخی عوامل سست عنصر و یا به برنامه‌های ایجاد یاس و چند دستگی خود در داخل كشور دلبسته‌اند، بدانند نادرستی تصورات آنان یكبار دیگر در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، به وسیله ملت رشید ایران آشكار خواهد شد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

احیای دوباره طرح سهمیه ‌بندی جنسیتی

پست توسط DANG3R »

آفتاب ـ هنگامه منهاجی: نمایندگان مجلس هفتم در حال تهیه طرحی هستند که بر اساس آن سهمیه‌بندی جنسیتی در کنکور صورت خواهد گرفت. این طرح در شرایطی تدوین می‌شود که در ده سال اخیر 60 الی 65 درصد از ظرفیت دانشگاه‌های کشور در اختیار دختران قرار گرفته است، اتفاقی که در تاریخچه فعالیت دانشگاه‌ها در ایران بی‌سابقه و منحصر به فرد است.

در مجلس ششم نیز طرحی از سوی فراکسیون اقلیت مجلس، تهیه شده بود که طبق آن دانشجویان دختر در رشته‌های پزشکی عمومی و دندان‌پزشکی نتوانند بیش از نیمی از ظرفیت دانشگاه‌ها را اشغال کنند اما 158 نماینده همان مجلس در نامه‌ای به سید محمد خاتمی رئیس‌جمهور وقت این طرح را نقض صریح حقوق انسانی زنان ایرانی دانستند و بالاخره این طرح اجرایی نشد. اکنون در آخرین سال کاری مجلس هفتم دوباره این طرح در حال بررسی و مطرح شدن است؛ مجلسی که اکثریت آن در اختیار اقلیت مجلس ششم است.

علی سرافراز یزدی» عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هفتم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب با اشاره به سرنوشت طرح مشابه در مجلس ششم گفت: بحث حذف سهمیه‌بندی جنسیتی از کنکور، جنبه سیاسی داشت و به هیچ‌وجه منطقی و کارشناسانه نبود و احیای دوباره این رویه به مصلحت کشور است.
نماینده مشهد افزود: امروز ما می‌دانیم که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های معدن و دامپزشکی اگر خانم باشند قادر نیستند که از عهده این حرفه بر‌آیند، زیرا این رشته‌ها با فیزیک بدنی آنها هماهنگی ندارد.
وی سپس با اشاره به اینکه «خانم‌ها نمی‌توانند به مناطق محروم بروند» اظهار داشت: در رشته‌های پزشکی حضور 50 درصدی زنان کشور را دچار مشکل می‌کند زیرا با توجه به الزام حضور پزشکان در مناطق محروم، اکثر خانم‌ها برای حضور در این مناطق دچار محدودیت هستند و این مناطق به لحاظ حضور پزشک دچار بحران می‌شود.

سرافراز یزدی تاکید کرد: در تمام دنیا عدم حضور خانم‌ها در بسیاری از رشته‌هایی که با شرایط فیزیکی بدن آنها تطبیق ندارد، امری معمول است.

اما «انوشیروان محسنی» نماینده نوشهر در مجلس هفتم معتقد است خانم‌ها در آموز‌ن‌هایی مانند کنکور نشان داده‌اند که توانمندی‌هایشان از مردان کمتر نیست. نایب رئیس کمیسیون بهداشت افزود: جنسیت نباید عنصر محدود کننده باشد اگر امکانات و ابزار لازم در اختیار زنان قرار گیرد.

محسنی تصریح کرد: امروز حتی پزشکان مرد ما نیزخواهان ماندگاری در تهران هستند پس تنها جنسیت در سفر به مناطق محروم محدودیت ایجاد نمی‌کند. وی اظهار داشت: ما باید در مجلس به دنبال تهیه طرحی باشیم که در مناطق محروم انگیزه حقوقی در رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی را بیشتر کنیم.

عضو فراکسیون اقلیت تاکید کرد: تنها جنسیت فاکتور بازدارنده نیست و اگر امکانات و انگیزه حقوقی در مناطق محروم لحاظ شود دچار بحران برای حضور افراد تحصلیکرده و متخصصین در ‌آن مناطق نخواهیم شد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

ورود بیشتر جنس دوم ممنوع!

پست توسط DANG3R »

آفتاب ـ آرمان امیری: یکی از طرح‌های جنجالی مجلس ششم که از جانب فراکسیون اقلیت همان مجلس موسوم به فراکسیون محافظه‌کاران ارائه شده بود، طرح سهمیه بندی جنسیتی برای ورود به دانشگاه‌های کشور بود که در آن زمان با اعتراض گسترده نمایندگان اصلاح طلب روبرو شد.

نامه 178 تن از نمایندگان مجلس ششم به رییس جمهور در اعتراض به این طرح تنها نمونه‌ای از گستردگی اعتراضات مخالفین طرح بود، طرحی که با گسترش اعتراضات از دستور کار مجلس خارج شد.

اما با روی کار آمدن مجلس هفتم و به اکثریت رسیدن نمایندگان اقلیت مجلس ششم، طرح سهمیه بندی جنسیتی ورود به دانشگاه‌های کشور بار دیگر از جانب برخی از نمایندگان در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

«علی سرافراز یزدی» عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هفتم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب با بیان این نکته که «بحث حذف سهمیه‌بندی جنسیتی از کنکور، جنبه سیاسی داشته و به هیچ‌وجه منطقی و کارشناسانه نبود و احیای دوباره این رویه به مصلحت کشور است» در بیان دلایل خود برای حمایت از این طرح می‌گوید: «امروز ما می‌دانیم که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های معدن و دامپزشکی اگر خانم باشند قادر نیستند که از عهده این حرفه بر‌آیند، زیرا این رشته‌ها با فیزیک بدنی آنها هماهنگی ندارد. در رشته‌های پزشکی نیز حضور 50 درصدی زنان، کشور را دچار مشکل می‌کند زیرا با توجه به الزام حضور پزشکان در مناطق محروم، اکثر خانم‌ها برای حضور در این مناطق دچار محدودیت هستند و این مناطق به لحاظ حضور پزشک دچار بحران می‌شود».
در برابر این سخنان «انوشیروان محسنی» نماینده نوشهر، در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی آفتاب بحث عدم حضور زنان در مناطق محروم کشور را رد می‌کند می‌گوید: «امروز حتی پزشکان مرد ما نیزخواهان ماندگاری در تهران هستند پس تنها جنسیت در سفر به مناطق محروم محدودیت ایجاد نمی‌کند». وی همچنین می‌افزاید «عضو فراکسیون اقلیت تاکید کرد تنها جنسیت فاکتور بازدارنده نیست و اگر امکانات و انگیزه حقوقی در مناطق محروم لحاظ شود دچار بحران برای حضور افراد تحصلیکرده و متخصصین در ‌آن مناطق نخواهیم شد».

اما «زادعلی خليل طهماسبی» نماینده مردم لردگان، که از موافقان این طرح است استدلال دیگری برای موافقت خود ارائه می‌دهد. وی چندی پیش و در جریان نطق پیش از دستور خود ضمن اشاره و نسبت بالای دانشجویان دختر به پسر در دانشگاه‌ها گفت: «به ازای هر دانشجوی دانشگاه دولتی در سال حدود يك ميليون و ششصد هزار تومان از بيت‌المال هزينه مي‌شود كه دختران هرچند تحصيل كرده باشند با توجه به شرايط اقليمی ايران نمی‌توانند در همه جاي اين كشور پهناور خدمت كنند و اين خود هدر دادن بيت‌المال است».

در پاسخ به این سخنان، «شهریار مشیری»، نماینده بندر عباس و عضو کمیسیون آموزش مجلس ضمن اعلام مخالفت خود با طرح سهمیه بندی جنسیتی، به خبرنگار آفتاب می‌گوید: «من اعتقاد ندارم که کسی که درس خوانده سرمایه‌ای را از کشور به هدر داده است، این سرمایه‌ها صرف افزایش سطح آموزش همگانی در کشور شده است. کشور باید طوری برنامه‌ریزی کند که بتواند از این ظرفیت استفاده کند».

در مورد این ایراد، سخنان «علی عبدی» از فعالان کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت نیز شنیدنی است. وی با اشاره به مشکل فرار مغزها به خبرنگار آفتاب می‌گوید: «تمامی دانشجویانی که از کشور خارج می‌شوند و ای بسا که هرگز به کشور باز نگردند نیز از هزینه‌های دولتی استفاده کرده‌اند. حال آیا برای جلوگیری از اتلاف بیت‌المال باید از ورود نخبگان به دانشگاه‌ها جلوگیری کرد؟».

«بهاره هدایت» دبیر کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت نیز در این باره می‌گوید: «استدلال طراحان طرح این است که چون خانم‌ها نمی‌توانند از تخصص خود استفاده کنند و اشتغال آنان مشروط به اجازه همسر و یا پدرشان است، هزینه‌ای که برای تحصیل آن‌ها در نظر گرفته می‌شود بیهوده است، اما انتظار ما این است که مجموعه عواملی که مانع می‌شود تا زنان از تخصص خود استفاده کنند اصلاح شود نه اینکه اصل موضوع را زیر سوال ببرند. در حال حاضر تحصیلات تنها روزنه باقیماند است که زنان می‌توانند با استفاده از آن خود را توانمند سازند و از حقوق خود آگاهی یابند».

اما موافقان طرح برای مخالفت خود دلایل دیگری نیز دارند. طهماسبی در ادامه نطق پیش از دستور خود نسبت بالای دختران به پسران در دانشگاه‌ها را سبب «افزایش سن ازدواج» و همچنین «بالا رفتن آمار طلاق» اعلام کرده و گفت: «بدين ترتيب قداست خانوادگي كه وجه امتياز اسلام از ديگر اديان و كشور ما بر كشورهاي غربی است، ضربه‌ای غيرقابل جبران متحمل می‌شود».

هدایت در پاسخ به این استدلال نیز بار دیگر بر لزوم رفع قوانین تبعیض آمیز تاکید می‌کند و می‌گوید: «درخواست ما در حال حاضر این است که مجلس به برخورد با قوانین تبعیض‌ آمیز بپردازد و چنین موانعی در سر راه ارتقا و رشد زنان را اصلاح کند». عبدی نیز این استدلال را مصداق «پاک کردن صورت مسئله» می‌داند و می‌گوید: «به جای طرح این قانون مجلس باید به قوانین و سیاست هایی جهت فرهنگ سازی در راستای رفع تبعیض و نظام خانواده بپردازد. در حالی که در حال حاضر سیاست‌های موجود در راستای بازتولید ناهنجاری‌های فرهنگی در جامعه است».

یک طرح ناعادلانه؟
مشیری بار دیگر با تاکید بر این نکته که «محدود کردن ظرفیت بر حسب جنسیت کار عادلانه‌ای نیست و هر کس که در کنکور شرکت کند و نمره بیشتری بیاورد باید وارد دانشگاه شود» می‌افزاید: «اگر همتی هست باید صرف ایجاد دانشگاه و بالا بردن ظرفیت پذیرش در آموزش عالی شود که همه بتوانند به تحصیل بپردازند نه اینکه مدام با ایجاد قوانین و اهرم‌هایی ادامه تحصیل برای عده‌ای را محدود کنیم».

این عضو کمیسیون آموزش در بیان دلیل افزایش آمار دانشجویان دختر نسبت به پسرها تصریح می‌کند: «می‌دانیم که در سال‌های اخیر خانم‌ها بیشتر وارد دانشگاه شده‌اند، به نظر من علت کاهش علاقه آقایان برای ورود به دانشگاه عدم اطمینان از وضعیت شغلی در آینده است. در حال حاضر تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه‌ها رو به افزایش است و از این منظر برای پسرها ورود به دانشگاه چندان تاثیری در یافتن شغل ندارد. این امر سبب شده تا پسرها از میان درس و شغل اولویت را به شغل بدهند و در اولین فرصت که امکانش ایجاد شد وارد بازار کار شوند. حال به نظر من راه حل این مشکل این نیست که ما جلوی ورود خانم‌ها به دانشگاه را بگیریم، بلکه باید با ایجاد اشتغال امید و اطمینان به آینده شغلی را در نزد تحصیل کردگان بالا ببریم».

عبدی نیز ضمن ناعادلانه خواندن این طرح آن را مخالف قانون می‌خواند و می‌گوید: «بر طبق قانون اساسی دولت موظف به رفع هرگونه تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه در همه زمینه‌های مادی و معنوی است. اگر دو نفر در شرایطی یکسان در امتحانی شرکت کنند و شما به دلیل جنسیت کسی را که نمره بیشتری اخذ کرده از تحصیل محروم کنید اعمال تبعیض کرده‌اید».

زنان نماینده، نماینده زنان!
اگر بر طبق گفته‌های هدایت، یکی از دلایل ارائه شده از جانب موافقان طرح امکان ایجاد ممانعت مردان از اشتغال زنان باشد شاید بی‌راهه نباشد که رد پای این استدلال را در خود مجلس جست و جو کنیم. تمامی تلاش‌های خبرنگار آفتاب برای گفت و گو با یکی از نمایندگان زن مجلس در مورد طرحی که به صورت مستقیم با آینده زنان و دختران کشور در ارتباط است بی نتیجه باقی ماند. تلفن همراه هشت نفر از نمایندگان زن مجلس خاموش بود و در دو مورد که تماس موفقیت آمیز بود نتیجه‌ عجیبی حاصل شد. در این دو مورد که سرانجام تلفن همراه نمایندگان مورد نظر (که از قضا هر دو نیز عضو کمیسیون آموزش مجلس بودند) پاسخ داد، همسران نمایندگان ضمن عذرخواهی اعلام کردند که این دو نماینده در حال حاضر مشغول کارهای دیگری هستند و قادر به مصاحبه نیستند!

اما برای اینکه گزارش طرح سهمیه بندی جنسیتی علیه زنان، از اظهار نظر نمایندگان زن مجلس خالی نماند ناچار به آرشیو سری زدیم و به سخنان خانم «فاطمه آجرلو»، عضو کمیسیون آموزش زنان برخوردیم. خانم نماینده‌ای که از موافقان طرح به حساب می‌آید.

آجرلو سال گذشته و طی سخنانی با بیان این نکته که «باید در نظر داشت که به لحاظ عرفی و دینی این مردان هستند که باید مسوولیت معیشتی خانواده را بر عهده داشته باشد و در کنار آن زنان نیز می توانند بخشی از بار اقتصادی خانواده را بر دوش بگیرند» افزوده بود: «متاسفانه در جامعه امروزی این دیدگاه‌‌ها در حال تغییر است و در بسیاری موارد استخدام زنان به دلایل مختلف از جمله استفاده ابزاری از آنها و یا به کارگیری نیروی ارزان و کم توقع متقاضیان زن وجود دارد».

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان دختر نسبت به دانشجویان پسر گفته بود: «اگر چه در نظام شایسته سالاری بحث جنسیت مطرح نیست ولی برخی رشته‌ها با فیزیک زنانه تناسب ندارد. می توان با محدودیت پذیرش در این رشته این مساله را تعدیل کرد».
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

همکاری ایران و کره‌ برای حمله به آمریکا! -

پست توسط DANG3R »

آفتاب: جرج بوش رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد قصد حمله به ایران را ندارد اما گر تهران به اقدامات نظامی خود در عراق ادامه دهد، واشنگتن به طور رسمی وارد عمل خواهد شد. وی در تازه‌ترین اظهارات خود بار دیگر تلاش کرد تهدید هسته‌ای ایران برای منطقه و دنیا را بزرگ جلوه دهد و در این مسیر، ادامه فعالیت هسته‌ای در ایران را با «افزایش فشارها و انزوای این کشور در جامعه جهانی» همراه دانست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با رادیو ملی این کشور با متهم کردن ایران به انجام اقداماتی که نیروهای نظامی آمریکا و مردم عراق را به خطر می‌اندازد گفت: ما هر آنچه برای حمایت از نیروهای نظامی‌مان در عراق لازم باشد انجام می‌دهیم. وی افزود: کاملا عادی است که فرماندهان نظامی به سربازان ما و مردم عراق بگویند که ما به شما کمک می‌کنیم تا از خودتان دفاع کنید.

جرج بوش در مصاحبه خود همچنین تاکید کرد که «علیرغم نگرانی اعضای کنگره طرحی برای حمله به ایران ندارم». وی افزود: نمی‌دانم چگونه کسی می‌تواند بگوید حمایت ما از نیروهای نظامی‌امان در عراق به معنی این است که آمریکا می‌خواهد به ایران حمله کند.
رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا تلاش می‌کند مساله هسته‌ای ایران را به شکل دیپلماتیک حل کند. وی در عین حال بر تفکیک مساله هسته‌ای ایران از موضوع عراق تاکید کرد و گفت: «یکی از موضوعات بسیار مهم در مساله ایران این است که موضوعات را با یکدیگر ترکیب نکنیم . . . یک موضوع چیزی است که در عراق اتفاق می‌افتد و مساله دیگر بلند پروازی آنها برای داشتن سلاح اتمی است. ما تلاش می‌کنیم با روش‌های دیپلماتیک این مساله (هسته‌ای) را حل کنیم».

رئیس جمهور آمریکا گفت: اگر ایران در تلاش برای ساخت سلاح اتمی است باید منتظر نتایج دیپلماتیک و اقتصادی آن نیز باشد. وی در همین راستا افزود: پیامی که می‌خواهیم برای دولت و مردم ایران بفرستیم این است که اگر به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی ادامه دهید بیشتر منزوی خواهید شد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین ابهامات موجود در جامعه اطلاعاتی آمریکا در خصوص فعالیت هسته‌ای ایران را تایید کرد. وی گفت: «بسیاری از آمریکایی‌ها می‌گویند اگر اطلاعات شما در عراق درست نبود چطور این مساله در مورد ایران صادق است. ما در حال بررسی این مساله هستیم و سعی می‌کنیم با کسب اطلاعات مناسب به این سوالات قانونی پاسخ دهیم».

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ادعاهایش در مورد تهدید هسته‌ای ایران را تکرار کرد و گفت: هر چند تجربه عراق در مورد وجود سلاح‌های کشتار جمعی در این کشور درست نبود اما من تهدید هسته‌‌ای ایران را بسیار جدی می‌دانم.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

زمینه‌چینی برای فشار همه‌جانبه بر ایران

پست توسط DANG3R »

آفتاب: یک عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به این که «روابط ایران و آمریکا در وضعیت فعلی یکی از بحرانی‌ترین شرایط خود را سپری می‌کند» تاکید کرد که نومحافظه‌کاران کاخ سفید در تدارک یک فشار بسیار گسترده بر ایران هستند. دکتر حسین سلیمی یادآور شد که «بعضی از مواضع تند و به شدت رادیکالی که برخی از مقامات تهران اتخاذ می‌کنند همان تصویری از ایران را ارائه می‌دهد که آمریکایی‌ها می‌خواهند از ایران نشان دهند» گفت، در شرایط فعلی این امکان وجود دارد که با تصمیمات هوشمندانه بحران سیاست خارجی را حل کنیم.
سلیمی در ارزیابی خود از سخنان محمدعلی حسینی، سخنگوی وزارت خارجه مبنی بر اینکه «پیام‌هایی از سوی مسئولان و سیاستمداران آمریکایی به ایران ارسال شده که در دست بررسی است» بر این باور است که پیام‌هایی که برای ایران فرستاده می‌شود به نوعی هشدار است و هر قدر پیام فرستاده شود اگر ایران به دنبال مهار تنش نباشد، بحران و فشار در عرصه بین‌المللی و به ویژه از سوی آمریکا اجتناب ناپذیر است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب توضیح داد: «روابط ایران و آمریکا در شرایط فعلی در وضعیت بغرنجی است و یکی از بحرانی‌ترین شرایط را در تاریخ روابط دولت دو کشور می‌گذرانیم. هم به دلیل نوع رفتار این دو بازیگر و هم دیدگاه‌های دو طرف به گونه‌ای است که به عرصه معارضه و برخورد کشیده شده‌اند».
سلیمی بر این اساس اظهار داشت: «سیاست‌های تند و خشن نومحافظه‌کاران در آمریکا نشان داده نمی‌توان روی محاسبات عقلایی در رفتارشان حساب کرد، چون آنها به دنبال آنند تا قبل از پایان ریاست جمهوری بوش، تکلیف نقشه امنیتی که برای خاورمیانه ریخته‌اند را روشن کنند، بنابراین به نظر می‌رسد که نومحافظه‌کاران در تدارک یک فشار بسیار گسترده بر ایران هستند».

به گفته وی، آمریکایی‌ها از یک طرف با رسیدن به یک اجماع در میان قدرت‌های بزرگ در مورد پرونده هسته‌ای ایران و از طرف دیگر با همراه کردن بسیاری از کشورهای منطقه در مورد بحران عراق و لبنان، بهانه لازم را برای اقدامات خود علیه جمهوری اسلامی فراهم کرده‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با یادآوری تحولات اخیر در بازار نفت، مواضع اخیر کشورهای عرب، افزایش ذخایر استراتژیک آمریکا و... تصریح کرد: مجموعه این نشانه‌ها گویای آن است که آمریکایی‌ها زمینه بین‌المللی لازم را برای یک فشار همه جانبه به ایران آماده کرده‌اند. بنابراین شرایط فعلی بسیار بغرنج است.

وی ادامه داد: بعضی از مواضع تند و به شدت رادیکال که برخی از مقامات اتخاذ می‌کنند همان تصویری از ایران را ارائه می‌دهد که آمریکایی‌ها می‌خواهند از ایران نشان دهند.

دکتر سلیمی خاطر نشان کرد: البته این شرایط دو نتیجه می‌تواند داشته باشد: یا به تشدید بحران کمک کند و یا زمینه‌ای برای یک دگرگونی در روابط دو کشور بوجود بیاورد، که در شرایط فعلی هر دو احتمال وجود دارد و بخشی از آن وابسته به رفتار دولتمردان ایران است.

وی در پایان تاکید کرد: در شرایط فعلی این امکان وجود دارد که با تصمیمات هوشمندانه، بحران سیاست خارجی را حل کنیم.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

اهمیت قرارداد 10 میلیارد دلاریایران و اروپا

پست توسط DANG3R »

آفتاب: دکتر «علی قنبری» عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درباره انعقاد قرارداد 10 میلیارد دلاری ایران با شرکت «روایل داچ‌شل» انگلیس و «رپسول» اسپانیا گفت انعقاد این قرارداد بیانگر آن است که اروپا در مقابل آمریکا قصد دارد استقلال عمل از خود نشان دهد و در صورتی که اروپا بتواند در مقابل فشارهای آمریکا مقاومت کند و این قرارداد نهایی شود یک قرار داد برد ـ برد برای ایران و اروپا و برد ـ باخت برای اروپا و آمریکا خواهد بود.
این عضو هیات سابق شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب توضیح داد: در دنیای امروز، تبادل معاملات و قراردادها براساس منافع و مصالح طرفین صورت می‌گیرد. بر این اساس، این قرارداد هم می‌تواند منافع و مصالح ایران را تامین کند و هم برای شرکت‌های مذکور دارای منافعی باشد.
به اعتقاد وی، قرارداد نفتی 10 میلیاردی با شرکت‌های رویال داچ‌شل انگلیس و رپسول اسپانیا قراردادی بزرگ در اندازه‌های جهانی است و اقدام بسیار حساس و تعیین کننده برای اقتصاد ایران در شرایط کنونی خواهد بود.

آمریکا در واکشن به انعقاد این قرارداد تهدید به تحریم این شرکت‌ها کرده و اعلام کرده در صورتی که سرمایه‌گذاری شرکت‌های رویال داچ‌شل و رپسول از مبلغ معینی که در قوانین آمریکا تصریح شده فراتر رفته باشد دست‌اندرکاران و مسئولان سیاسی این موضوع را زیر نظر خواهند گرفت و تصمیمات آینده مقامات آمریکایی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

دکتر قنبری در این‌باره معتقد است: علی‌رغم اینکه آمریکا این دو شرکت را به تحریم‌ تهدید کرده و فشارهای دیگری که بر ایران وارد می‌شود، این اقدام از طرف این دو شرکت یک اقدام مهم تلقی می‌شود و به نوعی بیانگر استقلال عمل اروپا در مقابل آمریکاست.

به گفته این نماینده مجلس ششم، اروپا با این اقدام می‌خواهد نشان دهد که در مقابل آمریکا استقلال عمل دارد، هرچند که دوام این اقدام بستگی به میزان قدرت آمریکا در چانه‌زنی با اروپا دارد.

قنبری در پایان تاکید کرد: انعقاد این قرارداد در شرایط فعلی هم باعث حرکت به سوی رشد و شکوفایی اقتصاد ایران خواهد شد و هم نقش و جایگاه اروپا در معاملات نفتی ایران را پررنگ‌تر خواهد کرد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

بيکر: نزديکي آمريکا به دمشق براي انزواي تهران

پست توسط DANG3R »

سرپرستان گروه مطالعه عراق خواستار نزديک شدن آمريکا به سوريه با هدف منزوي کردن ايران و فشار بر اين کشور براي متوقف کردن برنامه غني‌سازي هسته‌اي تهران و پايان دادن به آنچه آمريکا مداخله ايران در عراق مي‌داند شده‌اند.

به گزارش «بي.بي.سي»، جيمز بيکر از وزيران خارجه سابق آمريکا و لي هميلتون نماينده سابق مجلس نمايندگان اين کشور که سال گذشته از سوي جورج بوش، رئيس‌جمهور ايالات متحده مامور بررسي وضع جنگ در عراق شده بودند، ضمن موثر ندانستن سياست ايالات متحده براي مقابله با ايران خواستار اتخاذ تدابير جديدي براي مقابله با نفوذ تهران در همسايه غربي خود شدند.

بيکر که به همراه لي هميلتون در کميته روابط خارجي مجلس سنا به سوال‌هاي نمايندگان درباره وضع عراق پاسخ مي‌داد، با اشاره به اهميت گفت‌وگو با همسايگان عراق، درباره سياست واشنگتن براي نزديک کردن کشورهاي ميانه روي عرب و شدت بخشيدن به انزواي ايران سخن گفت و خواستار نزديکي بيشتر واشنگتن به دمشق شد.
او گفت: فکر مي‌کنم فرصت مناسبي به وجود آمده تا بدون پرداختن هزينه‌اي زياد و تنها با قرار دادن سوريه در موقعيتي که در پي آن است، بتوانيم بين اين کشور و ايران فاصله بياندازيم. به اين وسيله مي‌توانيم از سوريه براي فشار به جنبش حماس براي به رسميت شناختن اسرائيل و قطع کردن راه‌هاي انتقال کمک‌هاي ايران به حزب الله لبنان کمک بگيريم.

اين در حالي است که دولت بوش با پيشنهاد گروه تحقيق عراق براي گفتگو با ايران و سوريه مخالفت کرده است.
شان مک کورمک، سخنگوي وزارت امورخارجه آمريکا، در واکنش به سخنان بيکر هزينه مذاکره با سوريه را سنگين دانست.

به گفته مک کورمک سوريه در ازاي انزواي ايران، خواستار باز گذاشته شدن دست خود براي دخالت در لبنان و لغو دادگاه بين المللي بررسي قتل رفيق حريري نخست وزير سابق لبنان خواهد شد که اين براي آمريکا غيرقابل قبول است.

هرچند ايران و سوريه که هر دو تحت فشار آمريکا بوده‌اند به سمت تقويت روابط گسترده تجاري، مذهبي، سياسي و حتي نظامي حرکت کرده‌اند، اما برخي صاحب نظران بر اين باورند که مي‌توان سوريه را، که دولتي بيشتر عملگرا دارد تا‌ايدئولوژيک، از ايران دور کرد.

به گفته برخي از سناتورهاي آمريکايي که اخيرا به دمشق سفر کرده‌اند، بشار اسد رييس جمهور سوريه در يک ديدار خصوصي ضمن مخالفت با گسترش نفوذ ايران در عراق خواستار استقرار يک دولت تکثرگراي عرب و غير شيعه در اين کشور شده است.

در جلسه روز سه‌شنبه کميته روابط خارجي سنا، لي هميلتون، ديگر سرپرست گروه مطالعه عراق، ضمن انتقاد از دولت بوش به خاطر مخالفت با پيشنهاد گروهش براي گفت‌وگو با ايران و سوريه گفت: در حالي که مذاکره با جمهوري اسلامي مي‌تواند به ايجاد ثبات در عراق کمک کند، واشنگتن به راحتي و بدون دادن امتيازهاي سنگين مي‌تواند دمشق را از تهران جدا کند.

وي گفت: شواهد زيادي مانند گفت‌وگوهاي تعدادي از نمايندگان مجلس سنا با مقام‌هاي سوريه وجود دارد که نشان مي‌دهد دمشق به تعامل بيشتر با واشنگتن علاقمند است. توجه داشته باشيد که اتحاد ايران و سوريه يک ائتلاف غيرطبيعي است. سوريه يک کشور سني مذهب و ايران کشوري شيعه مذهب است. اتحاد بين اين دو قرار نيست که اتحادي دائمي باشد و ما بايد براي بهره برداري از اختلاف‌هاي آنها آمادگي داشته باشيم.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تعويق محاكمه سفير سابق ايران در لندن

پست توسط DANG3R »

جلسه استماع دادگاه مربوط به استرداد سفير سابق ايران در اردن كه آمريكا خواستار تحويل گرفتن وي به اتهام فروش تجهيزات نظامي است، به 20 مارس (29 اسفند) موكول شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، نصرالله تاجيك 53 ساله در دادگاه شهر وست‌مينيستر انگليس حاضر شد و گفت خانواده‌اش از زماني كه مقامات آمريكايي وي را به مشاركت در يك شبكه قاچاق اسلحه متهم كردند، در ترس به سر مي‌برد.
تاجيك روز 26 اكتبر به دست اسكاتلنديارد در خانه‌اش در دورهام در شمال شرق انگليس دستگير شد.

وي كارشناس افتخاري موسسه مطالعات اسلامي و خاورميانه در دانشگاه دورهام است.
سفير سابق ايران در اردن متهم به تلاش براي تهيه كردن تسليحات ديد در شب براي ايران است.
در اين دادگاه مطرح شد كه ماموران مخفي آمريكايي به طور مخفيانه از اين ديپلمات سابق فيلم‌برداري كرده‌اند كه ظاهرا در حال بحث درباره قراردادي به ارزش سه ميليون دلار است.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

فردا، رژه نمادين موتور سواران نيروهاي مسلح

پست توسط DANG3R »

همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامي و ورود تاريخي حضرت امام خميني (ره) به ميهن اسلامي در روز 12 بهمن 1357 رژه موتور سواران نيروهاي مسلح و بسيج در تهران و مراكز استان‌ها انجام مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از معاونت فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح، در رژه نمادين تهران حدود 500 موتور سوار از ارتش جمهوري اسلامي ايران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، بسيج، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و نيروي انتظامي شركت دارند.

اين گزارش مي‌افزايد: رژه نمادين تهران در روز پنجشنبه تاريخ 12 بهمن ساعت 33/9 صبح همزمان با نشستن هواپيماي حضرت امام خميني، از فرودگاه مهرآباد (دانشكده صنعتي هواپيمايي كشوري) آغاز و مسيرهاي ميدان آزادي، خيابان آزادي، ميدان انقلاب، خيابان كارگر جنوبي، ميدان بهداري، خيابان دشت آزادگان، ميدان بهمن بلوار شهيد تندگويان، كمربندي آزادگان، ميدان جهاد و پل شهيد كاظمي، آزاد راه خليج فارس (اتوبان تهران - قم) طي گرديده و از ضلع غربي مرقد حضرت امام خميني (ره) وارد محوطه حرم شده و در جوار حرم مطهر پيام موتور سواران مبني بر تجديد عهد و پيمان با آرمانهاي والاي حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا قرائت و مراسم در ساعت 30/10 خاتمه مي‌يابد.

همچنين يك فروند بالگرد، موتور سواران نيروي مسلح را همراهي و مسير حركت امام خميني (ره) را كه در بدو ورود به كشور براي زيارت قبور شهداي انقلاب به بهشت زهرا رفتند، گلباران مي‌نمايد.

در پايان اين اطلاعيه از عموم مردم بويژه نوجوانان و جوانان خوب، صميمي و با وفاي ميهن دعوت شده است تا با حضور خويش در مسيرهاي رژه موتور سواران شركت نموده و از اين برنامه‌ نمادين و جذاب استفاده نمايند. حركت موتور سواران مردمي به دنبال رژه موتور سواران بلامانع است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”