* تاپيک جامع اخبار داخلي *

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

دايرة المعارف 600 جلدى امام حسين

پست توسط DANG3R »

اگر بخواهيم در مورد اين دايرة‌المعارف بزرگ سخنى گفته و در خصوص اهميت و عظمت آن شرحى بنويسيم، همين بس كه تمام مطالب گرد آمده در آن مربوط به حضرت أبا عبد الله الحسين عليه السلام است كه در نتيجه عنايات ويژه آن حضرت و تلاش كم نظير مؤلفش، مجلدات آن در بيش از ششصد جلد، در سيصد و پنجاه هزار صفحه و يكصد و پنجاه مليون كلمه گرد آمده است.

مسلماً تدوين چنين دايرةالمعارفى ‌گسترده و با اين حجم، با مشكلات بى شمارى همراه است، اما اين مشكلات وسختى‌ها مؤلف را برآن داشت تا با ايمان و اراده اى قوى، بى‌وقفه از سال 1365 تا كنون به كار خود ادامه داده و با شكيبايى به سوى هدف بزرگ خود يعنى تأليف يك دايرة‌المعارف تخصصى و جامع، در مورد حضرت أباعبدالله الحسين، پبش رود و اين گنجينه را ايجاد نمايد، گنجينه‌اي كه به گفته علماء و كارشناسان بسيار، از لحاظ كيفيت در نوع خود كاملترين و از لحاظ كميت، بزرگترين، دايرةالمعارف نوشته شده در جهان مي‌باشد.

اين مجموعه گرانبها حاصل ده‌ها سال تفكر و تحقيق عالم فرهيخته جناب آيت الله محقق دكتر شيخ محمد صادق كرباسى، از نوادگان مالك اشتر، مي‌باشد. ايشان در سال 1325 شمسى در شهر مقدس كربلا چشم به جهان گشودند و در حوزه‌هاى علميه كربلا و نجف و قم و تهران دوران تحصيل علوم دينى را گذراندند و محضر بسيارى از بزرگان را درك كردند. از جمله اساتيد ايشان مي‌توان به حضرات آيات عظام، امام خمينى، سيد احمد خوانسارى، سيد ابوالقاسم خويى، سيد محمد رضا گلپايگانى و ديگران رحمة الله عليهم اشاره كرد.

مؤلف با محور قرار دادن حضرت سيدالشهداء كليه مطالب مربوط به آن حضرت را از سر تا سر دنيا و از عمق تاريخ تا حال به تفصيل مورد تحقيق و بررسى قرار داده و همه معلومات مفيدى كه بعضا كمتر كسى جسارت گردآورى آن را پيدا مي‌كند را يك جا در اين دايرةالمعارف جمع نموده است.

اين دايرة‌المعارف در قالب شصت باب از علوم وفنون مختلف تنظيم شده است كه هر باب با ابواب ديگر كاملا متفاوت بوده و نقطه مشترك آنها وجود مقدس سيد الشهداء مي‌باشد. از جمله آن ابواب مي‌توان به ابوابى چون: تشريع و فقه استدلالى به روشي نوين، تاريخ، سياست، ادبيات، حديث، رجال، منبر، دعا و زيارات، رد شبهات، فرهنگ و حتى هنر و مهندسى متأثر از نهضت امام حسين عليه السلام اشاره نمود.

از جمله مطالبى كه در اين دايرة‌المعارف ارائه شده مي‌توان به:
سيره امام حسين در ده جلد
امام حسين وتشريع اسلامى در سيزده جلد
شبهات و رد آنها در ده جلد
تاريخ حرم و بارگاهاى مربوط به نهضت كربلا در هفت جلد
ديوان قصايد عربى سروده شده در مورد امام حسين از قرن اول تا قرن پانزدهم هجرى در شصت و چهار جلد
ديوان‌هاى مختلف شعر عربى مربوط به امام حسين با سبكهاى مختلف شعرى غير از قصايد و بررسى نوع سبك و ارزش ادبى آنها در يكصد و چهل وسه جلد
تحقيق و بررسى ادبى اشعار مربوط به امام حسين و سنجش ارزش ادبى آنها در ده جلد
تحقيق و بررسى تاريخى شعائر حسينى در ده جلد
تحقيق و بررسى در مورد شهر كربلاء از زواياى مختلف تاريخى، جغرافيايى، سياسى علمى، فرهنگى و..... در بيست وسه جلد
تحقيق و بررسى عوامل سياسى نهضت امام حسين در سه جلد
تحقيق و بررسى در مورد نسل و نسب امام حسين در دوجلد
امام حسين در قران در سه جلد
امام حسين در احاديث وروايات در دوازده جلد
صحيفه امام حسين در دو جلد
احاديث امام حسين در سه جلد
معجزات و كرامات امام حسين در دو جلد
رؤياها و خوابهاى ديده شده مربوط به امام حسين و تأويل آنها در سه جلد
ديوان اشعار فارسى در پنجاه و پنج جلد
ديوان اشعار اردو در يازده جلد
ديوان اشعار انگليسى در سه جلد
ديوان‌هاى اشعار زبانهاى ديگر در چهار جلد
زيارات امام حسين در شش جلد و...

همچنين تمام اشعار سروده شده در مورد امام حسين عليه السلام به هر زبان، جمع اورى شده و عروض و سبك شعرى و تاثير پذيرى آنها از واقعه عاشورا مورد بررسى قرار گرفته، و اشعار غير عربى در كنار زبان اصلى همراه با ترجمه ارائه شده‌اند.

ناگفته نماند اين مجموعه به زبان عربى نوشته شده و تاكنون 32 مجلد از اين مجموعه به چاپ رسيده و در حدود سيصد جلد از آن نيز آماده چاپ مي‌باشد. عنوان‌هاى: الحسين و التشريع الاسلامى، السيرة الحسينية، الحسين الكريم فى القرآن العظيم، الرؤيا مشاهدات و تأويل، معجم الشعراء، معجم الخطباء، معجم المصنفات، ديوان الامام الحسين، المدخل الى الشعر الحسينى و مجموعه‌هاى مختلف از دواوين اشعار، از جمله مجلدات چاپ شده مي‌باشند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر و يا ارائه مطالب مفيد و مربوط به امام حسين به آدرس اينترنتى اين دايرة المعارف مراجعه شود‌: [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

سردار نقدي: اعمال فشار، براي فرار دادن دانه درشت‌ها

پست توسط DANG3R »

رئيس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز گفت: صاحبان پرونده‌هاي دانه درشت سعي در اعمال فشارهايي دارند كه پرونده‌هايشان از مسير رسيدگي خارج شود.

به گزارش ستاد مبارزه با قاچاق كالا، نقدي در دومين همايش مديران ستادي و اجرايي گمركات كشور، در گمرك فرودگاه مهرآباد تصريح كرد: صاحبان سرمايه‌هاي مشروع و بازرگانان متعهد كه از مسيرهاي قانوني تجارت مي‌كنند، صنعتگران و كشاورزاني كه با پرداخت انواع هزينه‌ها با زحمات زياد توليدات كشور را افزايش مي دهند چه گناهي كرده اند كه در رقابت با متخلفان عقب بمانند.

وي افزود: امنيت اقتصادي و امنيت سرمايه‌گذاري اين است كه ما با كساني كه بصورت نامشروع و با پايمال كردن حقوق مردم دست به رقابت ناجوانمردانه در عرصه اقتصاد مي‌زنند قاطعانه مبارزه كنيم و اين بهترين حمايت از سرمايه‌هاي مشروع و بازرگاني شرافتمندانه است.

رئيس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خاطر نشان كرد: واردات قاچاق و فساد اقتصادي فعاليت‌هاي تجاري صحيح و شرافتمندانه‌ را ناكام مي گذارد و صنعتگري كه مشابه كالاي توليدي او از مسير قاچاق وارد شود، دچار ورشكستگي مي‌شود.

وي رسالت گمرك ايران را بيش از رسالت گمركات ساير كشورهاي جهان عنوان و تصريح كرد: علاوه بر مسئوليتي كه تمام گمركات دنيا بر دوش دارند از آنجا كه ايران با انواع دشمني‌هاي داخلي و خارجي و كينه‌توزي‌هاي دشمنان براي تخريب اقتصاد ملي مواجه است گمرك بايد تلاش مضاعفي را براي خنثي سازي اين توطئه‌هاي مخرب انجام دهد.

نقدي در همين رابطه با اشاره به مبارزات اخير با قاچاق سوخت، ادامه داد: طبق آمار و مستندات در سال جاري حداقل يك ميليارد و 300 ميليون دلار مصرف نسبي سوخت نسبت به سال 84 كاهش پيدا كرده است كه بخش اعظم آن مرهون مبارزه با قاچاق است و گمرك نقش برتري در اين موفقيت داشته است.

وي همچنين به عدم افزايش مصرف گازوئيل در بخش غير نيروگاهي كشور در سال جاري اشاره كرد و گفت: اين در حالي است كه در سال جاري 30 هزار خودروي سنگين و تعداد زيادي لكوموتيو به مصرف كنندگان گازوئيل در كشور اضافه شده و علاوه بر اين صدها هزار نقدي با بيان اين مطلب و با اشاره به افزايش 650 هزار خودرو و 700 هزار موتورسيكلت در سال جاري در كشور تصريح كرد: با اين وجود مصرف بنزين در كشور به نسبت خودروهاي افزوده شده افزايش نيافته است كه نشان دهنده اين است كه بخش عظيمي از سوخت در سالهاي گذشته به صورت قاچاق از كشور خارج شده است.

رئيس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در ادامه از گمرك به عنوان دروازه‌بان اقتصاد سلامت و امنيت اخلاقي كشور ياد كرد و افزود: واردات بي رويه به خصوص از مبادي غير رسمي ضربان جبران ناپذيري را به اشتغال كشور وارد مي كند.
نقدي در اين خصوص با اشاره به اختصاص شش هزار ميليارد تومان به طرح‌هاي اشتغال زا گفت: در صورتي كه توليدات بنگاههاي زودبازده بر اثر واردات بي رويه و قاچاق خريداري نشوند، و روي دست توليد كنندگان بماند صاحبان اين بنگاه‌ها با ورشكستگي مواجه خواهند شد.

وي با تاكيد بر لزوم ارتقاي گمرك از جهت تجهيزات و شبكه‌هاي گمركي، تصريح كرد: در حال حاضر موضوع نيروي انساني در گمرك، مهم‌ترين مسئله است كه نقش كليدي را ايفا مي كند و بايد ارتقا پيدا كند.
وي گمرك را يك دستگاه حاكميت اقتصادي دانست و گفت: گمرك بايد حاكميت خود را اعمال كند و هيچ كس حق تخطي از آن را ندارد.

نقدي افزود: گمرك بايد با هر شخصي و در هر پست و مقامي، برخورد قانوني داشته باشد و سرايت اين روحيه بين كاركنان گمرك موفقيت‌هاي چشمگيري را در اين بخش ايجاد مي كند و نبايد ترخيص كالاهاي متعلق به افراد خاص به راحتي و ترخيص كالاهاي ديگر مردم به سختي انجام شود.
وي در خصوص پرونده‌هاي دانه درشت، تصريح كرد: صاحبان اين پرونده‌ها سعي در اعمال فشارهايي دارند كه پرونده‌هايشان از مسير رسيدگي خارج شود در حالي‌ كه ما بايد تمام تلاش خود را براي رسيدگي كامل و سريع به اين پرونده‌ها انجام دهيم.

سردار نقدي اصلاح ساختارهاي اداري گمرك به منظور افزايش سرعت، توام با دقت ترخيص كالا را ضروري دانست و خاطر نشان كرد: در حال حاضر زماني كه انگيزه بعضي متخلفان را جويا مي شويم، آنان بوروكراسي اداري و زمان طولاني ترخيص بعضي از كالاها را بهانه مي‌كنند، بنابراين بايد حتي الامكان مسيرهاي اداري را براي ترخيص كالا كوتاه كرد و مهم اينست كه افزايش سرعت توام با افزايش دقت نيز باشد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تكذيب حضور يك فيلم اسرائيلي در جشنواره فجر

پست توسط DANG3R »

مدير روابط عمومي جشنواره فيلم فجر گفت: هيچ فيلم اسرائيلي در جشنواره حضور ندارد.

به گزارش فارس، سايت اينترنتي «راديو فردا» از حضور فيلم اسرائيلي «بيش از 1000 واژه» در جشنواره فيلم فجر خبر داده است.

«سولو آويتال» كارگردان اين فيلم در گفت‌وگو با اين سايت عنوان كرده است كه چون يك شركت آلماني توزيع فيلم را برعهده داشته، برگزاركنندگان جشنواره فيلم فجر از اين فيلم براي حضور در جشنواره دعوت كرده‌اند.

مسئول روابط عمومي جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر با تكذيب اين خبر به خبرنگار سينمايي فارس گفت: از گفت و گوي سولو آويتال كارگردان اسرائيلي فيلم بيش از 1000 واژه با راديو فردا مطلع هستم. اما برخلاف ادعاي اين كارگردان، فيلم «بيش از 1000 واژه» به جشنواره فيلم فجر دعوت نشده‌است.

حبيبب ايل بيگي افزود: با توجه به موضوع فيلم يعني بررسي پنج سال مناقشه و درگيري ميان اسرائيل و فلسطين و از آنجا كه شركتي آلماني تهيه و توزيع فيلم را برعهده داشته است، از اين شركت خواستيم تا كپي بازبيني فيلم را براي ما ارسال كنند. اما بعد از اينكه مشخص شد كارگردان فيلم، اسرائيلي است از حضور اين فيلم در جشنواره خودداري كرديم و دعوتنامه‌اي نيز براي حضور او در ايران نفرستاديم.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

درسي كه زنجاني‌ها از عاشورا گرفتند

پست توسط DANG3R »

يكي از بينندگان «بازتاب» با ارسال پيامي نوشت:

سلام. من روزهاي تاسوعا و عاشورا عزاداري‌ها و فرهنگ و آداب مناطق مختلف را از تلويزيون پيگيري مي‌كردم. شبكه‌هاي تلويزيون مناطق مختلف را نشان مي‌داد كه هر كدام به نوع خاص و متمايزي از ديگران به سوگواري براي سالار شهيدان امام حسين(ع) مي‌پرداختند، ولي عزاداري يكي از شهرهاي كشورمان خيلي جالب و زيبا بود؛ آن شهر زنجان بود.

تمامي مردم مانند يك دسته (هيأت) بزرگ از ابتدا تا انتهاي شهر به صورت يكپارچه و هماهنگ، مشغول عزاداري و سينه‌زني بودند. برايم خيلي جالب بود. مگر نه اين است كه يكي از پيام‌هاي قيام عاشورا و امام حسين(ع) يكپارچگي و وحدت بوده و زنجاني‌ها واقعا اين را درك كرده بودند و با اين نوع عزاداري خود، جلوه بسيار زيبايي را از عزاداري به نمايش گذاشتند.

ولي در همين شهر خودمان (تهران) دقت كه مي‌كنيم؛ مثلا در كوچه ما چهار هيأت و دسته وجود دارد كه هر كدام براي خود و جداگانه عزاداري مي‌كنند. نكته جالب ديگر اين‌كه هر هيأت وقتي كه راه مي‌افتد حداقل هفت، هشت نفر براي بلند كردن علم مشغولند و تعداد زيادي هم براي طبل زدن؛ بنابراين در اين دسته‌ها، تعداد سينه‌زنان و زنجيرزنان از تعداد انگشتان دست هم بيشتر نمي‌شود.

آيا بهتر نيست كه بيشتر به عزاداري واقعي براي امام حسين(ع) بپردازيم تا طبل زدن و علم بلند كردن؟
و آيا بهتر نيست هيأت‌هاي يك محل و خيابان با هم همدل و هماهنگ شوند و اختلاف شخصي و سليقه‌اي را كنار گذاشته با انسجام به عزاداري براي سالار شهيدان بپردازند، چراكه فكر مي‌كنم خود امام حسين(ع) هم از اين هماهنگ شدن بيشتر راضي باشند تا اين‌كه هر كسي براي خود و فردي عزاداري كند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

احمدي‌نژاد براي جشن هسته‌اي به اصفهان مي‌رود

پست توسط DANG3R »

دبير ستاد نكوداشت ايام الله دهه فجر از برگزاري جشن دستيابي به فناوري هسته‌اي با حضور رئيس جمهور در اصفهان خبر داد.

جعفر عسگري در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بيان اين‌كه ستاد نكوداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران فعاليت‌هاي خود را بر اساس چهار ارزش اساسي بنيانگذاري كرده است افزود: تبيين تاثير نهضت كربلا در پيروزي انقلاب، تبيين دستاوردهاي پس از انقلاب، تأكيد بر هويت و عزت ايران در جهان و هدايت و حمايت جوانان در عرصه انقلاب اسلامي از محورهاي برگزاري مراسم بزرگداشت دهه فجر امسال خواهد بود.

وي با اعلام اين‌كه ستاد نكوداشت ايام الله دهه فجر از دو ماه گذشته و در حضور مسئولان عالي‌رتبه استاني فعاليت خود را آغاز كرد ادامه داد: تجليل از خانواده شهداي انقلاب، برگزاري همايش تجليل از پيشكسوتان، برگزاري مراسم بزرگداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در كانون‌هاي فرهنگي و برپايي نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي از برنامه‌هاي پيش بيني شده در دهه مبارك فجر خواهد بود.

عسگري از تدوين و گردآوري اسناد، مدارك، عكس‌ها و فيلم‌هاي دوران پيروزي انقلاب اسلامي ايران خبر داد و گفت: در صدد هستيم با پيگيري از افرادي كه در كوران مبارزات انقلابي و پيروزي آن قرار داشته‌اند كمك گرفته و دانشنامه و روزشمار تاريخي انقلاب اسلامي ايران را نيز تدوين كنيم.

وي احياي اماكني كه در پيروزي انقلاب اسلامي ايران تأثير مثبت گذارده‌اند را از سياست‌ها و برنامه‌هاي ستاد نكوداشت ايام‌الله دهه فجر عنوان كرد و ادامه داد: با حمايت شوراي عالي تبليغات اسلامي، نشاط و شادي در جامعه را بر اساس جشن‌هاي پيروزي انقلاب اسلامي ايران ترويج خواهيم كرد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

رفسنجاني: تندروي‌هاي آلمان درباره ايران توجيه‌ناپذير است

پست توسط DANG3R »

هاشمي رفسنجاني در ديدار با هربرت هرنزوويتس سفير جديد آلمان در ايران، از روند مذاكرات و فشار امريكا و غربي‌ها به ايران ابراز ناخرسندي كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام هاشمي رفسنجاني امروز چهارشنبه در ديدار با هربرت هرنزوويس سفير جديد آلمان در جمهوري اسلامي ايران، از روند مذاكرات و فشار امريكا و غربي‌ها به ايران ابراز ناخرسندي كرد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با توجه به روابط ديرينه و رو به پيشرفت با آلمان در مقايسه با ساير كشورهاي اروپايي از مواضع كشور آلمان ابراز تعجب كرد و تندروي‌هاي در پيش گرفته شده را توجيه ناپذير دانست.
وي همچنين محدوديت‌هاي ايجاد شده توسط آلمان را در زمينه‌هاي بانكي، بيمه‌اي، سرمايه گذاري، فني و فرهنگي كه ربطي هم به قطعنامه شوراي امنيت ندارند، تعجب انگيز خواند.

هاشمي رفسنجاني، پيش شرط مذاكره را نه تنها سازنده ندانست، بلكه آن را اشتباهي خواند كه علاوه بر منافات آن با غرور ملي ايرانيان باعث تخريب فضاي مثبت موجود در مذاكرات نيز گرديده است.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران به دنبال سلاح هسته‌اي نيست و اين واقعيتي است كه غربي‌ها بويژه امريكا بايد آن را درك كنند.

هاشمي رفسنجاني با ابراز تاسف نسبت به اين كه آمريكايي‌ها هنوز هم بدنبال محاسبات غلط خود هستند، تجديد مذاكرات بدون پيش شرط را راه حل مناسبي براي حل مشكلات موجود دانست و گفت: ايجاد تنش به نفع هيچيك از طرفين نمي‌باشد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: ايجاد آرامش در منطقه نه تنها به نفع ايران بلكه تمام كشورهاي منطقه و جهان است و همكاري‌هاي جمهوري اسلامي ايران در خصوص مسائل منطقه‌اي از جمله افغانستان، عراق با كشورهاي منطقه و غربي، بيانگر تلاش ايران در زمينه ايجاد اين آرامش مي‌باشد.
وي تاكيد كرد: ايران آمادگي دارد تا به هر نحو ممكن اين اعتماد را به جهانيان بدهد كه آماده برطرف كردن هر گونه سوءظن مطرح شده مي باشد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام خطاب به سفير آلمان گفت: جرقه اين مسئله كه بايد در خصوص توليد انرژي هسته‌اي صلح آميز بر روي پاي خودمان بايستيم و اين مسئله توسط دانشمندان ايراني دنبال شود پس از آن زده شد كه آلماني‌ها از ادامه همكاري در خصوص اتمام پروژه نيروگاه هسته‌اي بوشهر سرباز زدند.

هربرت هرنزوويتس سفير جديد آلمان در ابتداي اين ديدار با اشاره به روابط خوب دو كشور آلمان و جمهوري اسلامي ايران گفت: براي اولين بار در اوايل پيروزي انقلاب به ايران آمده بودم و در ديدار امروز نشان داديد كه هنوز هم جمهوري اسلامي ايران مواضع اصولي دارد و مي‌تواند با مذاكرات مسائل و مشكلات پيش رو را حل كرد.

وي با بيان اين كه احساس نارضايتي ايرانيان را از صدور قطعنامه درك مي‌كنيم، گفت: از ابتدا نيز حق استفاده صلح آميز از انرژي هسته‌اي را قبول داشته و از نظر محتوايي نيز در اين خصوص به ايرانيان نزديك هستيم.
وي ايران را كشوري استراتژيك و بسيار مهم در منطقه خواند و گفت: براي آلماني‌ها راه حل مسئله، گشوده شدن مجدد باب مذاكرات بوده و جلب اعتماد طرفين را در اين امر ضروري مي‌دانيم.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

ورود نوع جديد آنفلوانزاي انساني به ايران

پست توسط DANG3R »

ورود نوع جديد آنفلوانزاي انساني به ايران


شيوع نوع جديد و شديد آنفلوانزاي انساني كه از عراق و عربستان به ايران آمده است موجب افزايش مرگ و مير ناشي از آنفلوانزا در كشور به خصوص در بين افراد مسن، كودكان و بيماران تنفسي شده است.

ايرج خسرونيا، رئيس جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران با اعلام اين مطلب در گفت‌وگو با فارس،‌ افزود: طي ماههاي اخير شايعات زيادي در مورد بروز و مشاهده مواردي از آنفلوانزاي پرندگان و مرگ و مير ناشي از آن در كشور وجود داشته است ولي هنوز خبر تاييد شده‌اي در مورد بروز اين بيماري در كشور وجود ندارد اما شيوع نوع جديدي از آنفلوانزاي انساني كه منشا آن از كشورهاي عراق و عربستان و به واسطه تردد زائران به اين كشورهاست ممكن است عامل انتشار اين شايعات باشد.

وي اضافه كرد: در مورد آنفلوانزاي پرندگان بايد وزارت بهداشت، آزمايشگاه رفرانس كشور و پس از آن آزمايشگاه‌هاي بين المللي وابسته به سازمان بهداشت جهاني نظر بدهند اما با اين وجود مهاجرت گسترده پرندگان از روسيه به تالابهاي ايران و شكار آنها توسط ايرانيان به اين نگراني‌ها دامن زده است.

وي گفت: خبرها و شايعات زيادي مبني بر تلف شدن تعداد زيادي مرغ در مرغداري‌هايي در شهرري يا كرج وجود دارد ولي تا زماني كه مراجع ذي صلاح اين اخبار را تاييد نكنند، نمي‌توان در اين مورد بدون اينكه سندي در دست داشته باشيم اظهار نظر كنيم.

خسرونيا افزود: بيماري كه اخيرا در كشور شايع شده است و به صراحت مي‌توان در مورد آن اظهار نظر كرد نوع جديدي از آنفلوانزاي انساني است كه تعداد زيادي از مردم را درگير كرده است به طوري كه مي‌توان گفت در هر 5 خانواده حداقل دو نفر به اين بيماري مبتلا شده‌اند.

رئيس جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران ادامه داد: اين نوع ويروس كه از عراق و عربستان به ايران منتقل شده است، موجب اختلال ايمني بدن مي‌شود و افراد مبتلا به آن ابتدا دچار تب، سرفه، تنگي نفس و گرفتگي صدا مي‌شوند و پس از آن استخوان درد، ضعف عمومي وبي حالي به سراغ آنها مي‌آيد.

وي گفت: افراد مسن، كودكان و بيماران تنفسي به خصوص مبتلايان به عفونت‌هاي ريوي و برونشيت مزمن بيش از همه در معرض خطر اين بيماري قرار دارند و موارد زيادي از مرگ و مير ناشي از اين نوع آنفلوانزاي جديد انساني به علت عفونتهاي ثانويه آن در اين افراد ديده شده است.
وي افزود: در كشورهايي كه بيماري آنفلوانزاي پرندگان ديده شده است موارد مبتلايان انساني بيش از 300 تا 400 نفر نبوده است بنابراين اين شيوع گسترده آنفلوانزا در كشور كه منجر به مرگ و مير هم شده است نمي‌تواند ناشي از آنفلوانزاي پرندگان باشد.

خسرونيا گفت: مشاهده وضعيت اين بيماران نشان مي‌دهد كه نوع آنفلوانزاي انساني كه از عراق و كربلا به ايران آمده است شديدتر از نوع عربستاني است و نوع عربستاني آن بين 8 تا 15 روز درمان مي‌شود اما نوع عراقي آن حتي تا دو ماه هم درمان نشده است.

وي افزود: اين نوع بيماري آنفلوانزاي انساني شديد هنوز درمان مشخصي ندارد و بيماران بايد استراحت كنند و مايعات گرم بنوشند تا بهبود يابند ضمن اينكه در مورد افرادي كه بيشتر در معرض خطر هستند حتما مراجعه به پزشك ضروري است.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تاكيد لاريجاني بر عدم تعليق غني‌سازي

پست توسط DANG3R »

تاكيد لاريجاني بر عدم تعليق غني‌سازي
دبير شوراي عالي امنيت ملي بر عدم تعليق غني‌سازي تاكيد كرد.

به گزارش فارس علي لاريجاني دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان عصر امروز چهارشنبه در كنفرانس خبري مشترك با عادل عبدالمهدي معاون رئيس جمهور عراق مسئله هسته‌اي ايران را مسئله ملي خواند و بر عدم تعليق غني‌سازي اورانيوم تاكيد كرد.
وي در خصوص طرح البرادعي نيز به تماس تلفني خود با البرادعي در روز تاسوعا اشاره كرد و افزود: آنچه آقاي البرادعي گفت حل مسئله هسته‌اي از طريق مذاكره بود كه ما نيز بر اين اعتقاديم كه مسئله هسته‌اي ايران از طريق مذاكره حل و فصل شود.
دبير شوراي عالي امنيت ملي در خصوص اظهارات ايگور ايوانف دبير شوراي امنيت ملي روسيه كه گفته بود طرحي را در سفر به تهران ارايه داده است تصريح كرد: اين طرح به اين معنا كه بسته جديدي باشد اين طور نيست، علاقه روسيه و آقاي ايوانف اين بود كه از طريق مذاكرات به نتيجه دست يابيم.

عادل عبدالمهدي نيز در اين كنفرانس مطبوعاتي در خصوص 5 ديپلمات ايراني ربوده شده در اربيل با بيان اين كه تلاش‌هاي زيادي در اين زمينه انجام داديم اظهار داشت: به ما قول داده شده كه اين افراد در آينده‌ نزديك آزاد شوند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

چاپ نخستين‌ كتاب درباره امام زمان به خط بريل

پست توسط DANG3R »

براي نخستين بار كتابي درباره حضرت مهدي (عج) ويژه نابينايان به خط بريل، توسط انتشارات مسجد مقدس جمكران منتشر شد.

به گزارش مركز حوزه علميه قم، مدير انتشار مسجد مقدس جمكران، نام اين كتاب را «ناپيدا ولي با ماست» عنوان كرد و گفت: اين كتاب كه شامل زندگينامه حضرت مهدي (عج)، مباحث غيبت صغري، غيبت كبري و وظايف منتظران امت است، با استقبال خوبي از سوي نابينايان كشور همراه شده است.
حسين احمدي انتشار كتاب «منجي موعود» به زبان روسي را از ديگر اقدامات اين انتشارات برشمرد و اظهار داشت: براي نخستين بار است كه چنين كتابي با تفكر شيعي درباره موضوع مهدويت منتشر مي‌شود.
وي با بيان اين كه اين كتاب حاوي مطالبي چون، منجي از نظر اديان و مهدويت در قرآن و حديث مي‌باشد، گفت: اين كتاب توسط تعدادي از طلاب غير ايراني اهل روسيه كه در قم مشغول به تحصيل علوم ديني‌اند، در روسيه توزيع شده است.

مدير انتشارات مسجد مقدس جمكران، همچنين به تهيه و عرضه فيلم مستند «قرار سبز» با دوبلاژ ويژه ناشنوايان و با موضوع شفا يافتن يكي از عاشقان آن حضرت در مسجد مقدس جمكران اشاره و تصريح كرد: مجموعه نمايشگاهي اشك خون با موضوع «واقعه عاشورا از زبان حضرت مهدي (عج)» و شمارگان چهارهزار نسخه كه در آن مفاهيم برگرفته از زيارت ناحيه مقدسه در قالب نقاشي و طراحي به تصوير كشيده شده است، انتشار خواهد يافت.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

حضور کريستين امانپور در قم

پست توسط DANG3R »

کریستین امانپور خبرنگار شبکه "سی.‌ان.ان" با حضور در بیت آیت‌ الله صانعی در قم با وی در خصوص مسائل مربوط به ظهور امام مهدی(ع) گفتگو کرد .

به گزارش مهر، امانپور صبح امروز به همراه گروه فیلمبرداری‌اش در مؤسسه آینده روشن که اختصاصا به مسائل مربوط به مهدویت می‌پردازد، حضور یافت و با برخی مسئولان و کارکنان این مؤسسه به گفتگو پرداخت.

وی در ادامه سفر خود به همراه یک طلبه آمریکایی الاصل ساکن در قم که مشغول فراگیری علوم حوزوی است در صحن‌های حرم مطهر حضرت معصومه به گفتگو پرداخت و فیلمبرداران وی نیز اقدام به ضبط این گفتگو که بیشتر در رابطه با علت اسلام آوردن این فرد‌ آمریکایی بود، پرداختند.

امانپور همچنین در پایان سفر یک روزه خود با حضور در بیت آیت‌ الله صانعی با وی در خصوص مسائل داخلی، آینده کشور در جامعه بین الملل و مسائل مربوط به ظهور امام مهدی(ع) به گفتگو پرداخت.

این خبرنگار شبکه‌ سی‌ان ان قرار است عصر فردا برای حضور در مسجد مقدس جمکران بار دیگر به قم سفر کند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

رفسنجاني: عراق از طرح جديد بوش برای پايان اشغال استفاده کند

پست توسط DANG3R »

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به حضور گسترده مردم عراق در مراسم عزاداري اباعبدالله(ع) گفت: اين صحنه‌ها مي‌تواند براي اشغالگران و كساني كه براي مردم عراق نقشه‌هاي شومي دارند، معنايي خاص داشته باشد كه فطرت مردم با مكتب اهل بيت پيوندي عميق و نا گسستني دارد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين هاشمي رفسنجاني عصر روز چهارشنبه در ديدار عادل عبدالمهدي معاون رييس‌جمهور عراق برپايي مراسم عزاداري براي امام حسين(ع) و شهداي كربلا را باعث زنده نگه‌داشتن و تقويت روحيه ايثار و گذشت و مبارزه با ظلم در جوامع اسلامي دانست و گفت: عاشورا پرچمي سرخ را بر بلنداي تاريخ به اهتزاز درآورده است و تابلوئي براي همه مظلومان جهت مبارزه با ظالمان است.

وي همدلي و همكاري همه گروه‌هاي عراقي را براي تداوم امنيت و گسترش آن در همه كشور مهم توصيف كرد و ادامه داد: اگر همه گروه‌ها با محوريت دولت براي رهايي عراق از اشغال تلاش كنند، اشغالگران چاره‌اي جز خروج نخواهند داشت.

هاشمي رفسنجاني با اشاره به طرح جديد بوش در عراق گفت: دولت و ملت عراق مي توانند حتي از اين طرح نيز در جهت پايان اشغالگري استفاده كنند.

وي حمله‌ي اشغالگران به مراكز ايراني در عراق را برخوردهاي غير ديپلماتيك دانست و گفت: اگرچه اهدافشان ترسيم چهره‌اي خشن از ايرانيان براي كشورهاي عربي مي‌باشد، ولي اين‌گونه اعمال و دستگيري افرادي كه مشغول كارهاي اقتصادي در عراق و گسترش روابط و مبادلات دو ملت هستند، باعث انزجار مردم منطقه از اشغالگران شده است.

عادل عبدالمهدي نيز در اين ديدار با ارائه‌ي گزارش از روند تحولات عراق گفت: يكي از ترفندهاي قديمي دشمنان اسلام به خصوص در منطقه‌ي ما و به ويژه در عراق ، دامن زدن به تفرقه‌هاي شيعه و سني است كه متاسفانه تندروها نيز در اين راستا به آنان كمك مي‌كنند.

معاون رييس‌جمهور عراق همكاري همه كشورهاي منطقه ، به خصوص همسايگان عراق را در راه برقراري صلح و ثبات در اين كشور بسيار مهم دانست و گفت: دولت و ملت عراق مي‌توانند در سايه‌ي همكاري‌هاي همه‌جانبه با همسايگان به سوي تعميق امنيت گام بردارند.

وي با ابراز تاسف از دستگيري برخي ايرانيان در عراق گفت: اين حوادث نشان از ضعف اشغالگران براي تامين امنيت است كه در صدد فرافكني مي‌باشند.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

احمدی‌نژاد: شکسته شدن فضای تبليغاتی عليه ايران با دستيابی به انرژی هست

پست توسط DANG3R »

احمدی‌نژاد: شکسته شدن فضای تبليغاتی عليه ايران با دستيابی به انرژی هسته‌ای
ملت ایران بدنبال سلاح نیست، زیرا اصولا امروز سلاح در مناسبات سیاسی و بین المللی عامل تعیین کننده نیست و می بینیم کشورهایی که حتی دارای سلاح های بسیار پیشرفته و هسته ای هستند، در معادلات سیاسی جهان جایگاهی ندارند.

به گزارش مهر ، دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور در سخنان خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که از ماهها قبل شما اعلام کرده اید در دهه فجر مسئله تثبیت حق هسته ای ایران را اعلام خواهید کرد، گفت: موضوع هسته ای برای ملت ما و همه ملتهای جهان کاملا روشن است. مسئله هسته ای ایران نه یک مسئله حقوقی و نه یک مسئله فنی است، بلکه از نگاه قدرت های بزرگ و فاسد یک مسئله کاملا سیاسی است.

وی با بیان اینکه مسئله هسته ای از نگاه ما یک مسئله کاملا اعتقادی و حق طبیعی ملت ایران است، افزود: ملت ما همواره در چارچوب قوانین و جهت گیری های صلح آمیز حرکت کرده و تلاش دارد از حقوق قطعی و مسلم خود استفاده کند، اما یک جبهه بندی از ناحیه قدرت های ظالم که عامل و ریشه همه مشکلات بشر هستند در مقابل ما شکل گرفته و مقاومت می کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه این قدرت ها از اینکه ملت ایران سلاح هسته ای داشته باشند نمی ترسند، گفت: آنها می دانند که ملت ایران به دنبال سلاح نیست زیرا اصولا امروز سلاح در مناسبات سیاسی و بین المللی عامل تعیین کننده نیست و می بینیم کشورهایی که حتی دارای سلاح های بسیار پیشرفته و هسته ای هستند در معادلات سیاسی جهان جایگاهی ندارند.

وی تاکید کرد: قدرت های بزرگ از پیشرفت علمی ملت ما بشدت نگران هستند و با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی این گونه وانمود کردند که حکومت مبتنی بر دین و جهت گیری های دینی و پیروی از راه انبیا متعلق به گذشته است و نمی تواند پاسخگوی مشکلات امروز بشریت باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: آنها به خاطر توانمندی و ظرفیتی که در اسلام و انقلاب اسلامی وجود دارد سعی دارند این نظریه ها را به خورد مردم جهان بدهند، زیرا می دانند که ملت ایران می تواند به سرعت به الگوی همه ملت ها تبدیل شود.

احمدی نژاد با اشاره به مکتب های لیبرالیسم و مارکسیسم گفت: می بینیم مارکسیسم به تاریخ پیوسته و لیبرالیسم هم در همه جای جهان به بن بست رسیده است هر جا لیبرالیسم آمد انسانیت ، شرف ، آزادگی و ارزشها و سعادتی که انسان سالیان سال به دنبال آن بود، رخت بر بسته است.

وی افزود: بشر امروز به سوده آمده و به دنبال راه درست که مبتنی بر حقایق الهی باشد می گردد و ملت ایران امروز فریادکننده چنین راه و ارزش هایی است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قدرت های بزرگ می دانند اگر ملت ایران به فناوری های پیشرفته دست پیدا کند، فضای تبلیغاتی برضد ملت ایران شکسته خواهد شد، گفت: این مسئله یعنی پایان حاکمیت جابرانه و ظالمانه قدرتها بر بشریت، باعث خواهد شد که ایران به سرعت تبدیل به یک ابرقدرت شود، اما نه یک ابرقدرت متکی بر سلاح و یا حتی مناسبات و توانمندیهای اقتصادی، بلکه یک ابرقدرت فرهنگی، انسانی و تاثیرگذار بر اعماق روح و دل انسانها.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این قدرت ها می دانند که نمی توانند از بیرون به ما لطمه بزنند، خاطرنشان کرد: ادبیات تحریم مربوطه به گذشته است، زیرا کشور ایران یک کشور قدرتمند و دارای مناسبات بسیار گسترده است و دیگر ملت ها هم هر چند تحت فشار قرار می گیرند، اما از این ملت حمایت می کنند.

وی افزود: در حال حاضر مناسبات اقتصادی ما بسیار گسترده و رو به گسترش است و آنها حتی با بسیج تمام توان خود تنها می توانند در حد کارهای ایزایی بر ضد ملت ما عمل کنند و این کارها برای یک ملت بزرگ تاثیری نخواهد داشت.

احمدی نژاد با بیان اینکه قدرت های بزرگ سعی می کنند صفوف به هم فشرده ملت ما را سست کنند گفت: آنها برخی افراد را وادار می کنند که حرف های نادرستی بزنند و دل مردم را خالی کنند، اما 22 بهمن روزی است که مردم آب پاکی را روی دست این دشمنان خواهند ریخت و ابهت، عظمت و یکپارچگی خود را در تمام خیابانهای این سرزمین به نمایش خواهند گذاشت و این قدرت ها را از پیگیری این مسئله ناامید خواهند کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دهه فجر امسال حساس تر از گذشته است گفت: مطمئن هستم ملت ایران مانند همیشه کار خود را به زیبایی هر چه تمامتر انجام خواهد داد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امروز آمریکا در منطقه و در درون خود دچار بحران های بسیار سنگین است. آنها انسجام فکری و آرایش سیاسی خود را در مقابل ملت ما از دست داده اند، ولی سعی می کنند با استفاده از ابزار تبلیغاتی و بحرانی جلوه دادن سایر نقاط دنیا، بحران خود را بپوشانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد : امروز دشمن شکست خورده و عصبانی است و 27 سال است که آنان به دنبال آسیب زدن به ما هستند و هر موقع بتوانند کاری کنند که آن را انجام می دهند، ولی وحدت و پایداری ملت ایران که ماندگار و دیدگاه امام راحل است، همواره نجات بخش ملت ما خواهد بود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”