احتمال توقف شماره‌گذاري پرايد به دليل ايمن نبودن كمربند اين خودرو

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

احتمال توقف شماره‌گذاري پرايد به دليل ايمن نبودن كمربند اين خودرو

پست توسط Don Corleone »

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي، روز گذشته در حاشيه حضور در مركز نظارت همگاني نيروي انتظامي (197) از احتمال توقف شماره‌گذاري پرايد به دليل ايمن نبودن كمربند اين خودرو خبر داد.
به گزارش ايسنا، سردار رويانيان با اشاره به دو بار صحبت تلفني و يكبار صحبت حضوري با مديرعامل شركت سايپا در خصوص كمربند ايمني خودروي پرايد، گفت: كمربند ايمني اين خودرو به دليل عدم تغيير ارتفاع از ايمني لازم برخوردار نيست كه اين امر را حدود 6 ماه است كه به وزارت صنايع و معادن و شركت سايپا اعلام كرده‌ايم ولي هنوز عكس‌العملي را در اين خصوص از سوي اين شركت شاهد نبوديم.
وي هشدار داد: در حال حاضر موارد مرگ ناشي از نقص كمربند ايمني پرايد را در حال بررسي هستيم و در صورتي كه واقعا خطرناك بودن اين كمربند مشخص شود، از شماره‌گذاري اين خودرو جلوگيري خواهد شد.
به گفته رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي، كمربند ايمني پرايد تاكنون در تصادفات موجب خفگي تعدادي از رانندگان و سرنشينان شد ه است .
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به اين كه مهلت ارائه شده در خصوص پژوهاي 405 توليد 85 تا 3 روز آينده پايان مي‌يابد، گفت: كارگروهي براي بررسي تخصصي وضعيت پژوهاي 405 توليد 85 تشكيل شد كه نتايج بررسي آن نشان مي‌دهد تاكنون فقط مستندات 7 مورد آتش‌سوزي پژوي 405 در مقابل 150هزار دستگاه پژو توليدي در سال‌جاري و مدل 85 وجود دارد و مابقي مستند و مدركي ندارند.
وي گفت: نتايج بررسي‌ها نشان داد كه اقدامات ايمني براي پژوهاي 405 مدل 85 انجام شده است.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي افزود: شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران نيز موظف شد يك دستگاه خودروي 405 را تصادفي از خط توليد انتخاب و يك ماه بر روي آن تست فني و عملياتي كند كه راهنمايي و رانندگي درخواست كرده است انتخاب اين خودرو با حضور پليس باشد.
سردار رويانيان با تاكيد بر اين كه وزارت صنايع و معادن در خصوص پژوهاي 405 مدل 85 بايد ظرف روزهاي آتي تكليف پليس را روشن كند، گفت: بر اين اساس وزارت صنايع و معادن بايد رسما تا 5 بهمن ماه نظر خود را در خصوص اطمينان‌بخشي به مردم در خصوص عدم آتش گرفتن خودروهاي پژو 405 سال 85 اعلام كرده و مسووليت آن را بپذيرد.
وي خاطرنشان كرد: در مورد پژوهاي 405 مدل قبل از سال 85 نيز ايران خودرو، پليس و وزارت صنايع و معادن، تاييد مي‌كنند كه اشكال وجود دارد و ايران خودرو نمي‌تواند در اين خصوص تكذيب كند، چرا كه مدارك مستند است.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به اين كه 60هزار پژو 405 مدل قبل از سال 85 بايد فراخوان شده و قطعات آنها تعويض شود، گفت: ناجا آمادگي دارد در اين خصوص كمك كند.
سردار رويانيان همچنين از تمامي مالكين پژوهاي 405 كه خودروي آنها به‌رغم رفع اشكال، مجددا آتش گرفته‌اند خواست هرچه سريع‌تر به پليس اطلاع دهند.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به اين كه شمار مراكز اسقاط خودروهاي فرسوده از 13 به 64 مركز در سال جاري افزايش يافته است، گفت: پليس راهنمايي و رانندگي ناجا تاكنون 55هزار خودروي فرسوده را از رده خارج كرده است كه از اين تعداد حدود 35هزار دستگاه مربوط به تبصره 13 بوده است.
سردار رويانيان با اشاره به حضور 400 كارشناس براي خروج خودروهاي فرسوده در كشور گفت:
راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي آمادگي دارد تا پايان سال‌جاري هر تعداد خودرويي كه براي اسقاط به ناجا معرفي مي‌شود را از رده خارج كند.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”