خبرگزاري فارس:سلامتي رهبر انقلاب اسلامي از شايعات تا واقعيت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

قفل شده
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1796
تاریخ عضویت: شنبه 25 شهریور 1385, 4:18 pm
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 215 بار
تماس:

خبرگزاري فارس:سلامتي رهبر انقلاب اسلامي از شايعات تا واقعيت

پست توسط Karim1504 »

سلامتي رهبر انقلاب اسلامي از شايعات تا واقعيت

 تصویر
 

خبرگزاري فارس:مدتي است در برخي رسانه‌هاي خارجي و سايت‌هاي خبري و به تبع آنها بين مردم، شايعه گسترده‌اي درباره كسالت شديد رهبر معظم انقلاب اسلامي مطرح شده كه اين گزارش به اين موضوع پرداخته است.
«به نظر مي‌رسد كه در واقع (آيت‌الله) خامنه‌اي فوت كرده و يا در حال فوت است و نظام ايران تلاش دارد ارزيابي كند اگر اين خبر اعلام شود، چه اتفاق و واكنشي خواهد داشت و واكنش مردم چه خواهد بود.
تازه‌ترين گزارش‌هاي پزشكي نشان مي‌دهند كه وقتي او (حضرت آيت الله خامنه اي) هفته گذشته از بيمارستان مرخص شد، دچار گردش‌ خون نامناسب، ضربان قلب ضعيف، فشار خون بالا و نارسايي شنوايي است و تقريباً بينايي در يكي از چشمان خود را از دست داده و از درد شديد كمر رنج مي‌برد. ظاهراً نمي‌تواند به تنهايي از روي صندلي يا تخت خويش برخيزد. همه اين عوارض ناشي از سرطاني است كه او به آن مبتلا است.

با اين حال به پزشكان خود گفته است كه تا زماني كه آمريكايي‌ها از منطقه خارج نشده‌اند و در لبنان، جمهوري اسلامي اعلام نشده باشد،زنده خواهد ماند»
اين ادعا هاي «مايكل لدين» از اعضاي موثر موسسه «امريكن اينتر پرايز» است كه برخي او را مسئول طرح براندازي جمهوري اسلامي ايران معرفي مي‌كنند. ادعاهاي اين مقام امريكايي در تاريخ 10 ژانويه مصادف با 20 ديماه سال جاري منتشر شد و پيش از آن، در 4 ژانويه مصادف با 14 دي نيز در سايت pajamasMEDIA به طور اشاره آمده بود. اين شايعه آغاز ماجرايي شد كه سپس برخي شبكه‌ها‌ي خبري مانند فاكس نيوز كه زير نظر پنتاگون عمل مي‌كند و برخي خبرگزاري‌هاي غربي ديگر، آن را دنبال كردند و اين روزها در سطح مردم اين سؤال با نگراني مطرح مي‌شود كه «از حال آقا چه خبر؟ مي‌گويند...» و ادعاهاي فوق تكرار مي‌شود.
اساساً مقوله شايعه كه برخي آن را "انتقال پيام و خبر از طريق شفاهي و بدون داشتن ماخذ و منبع شناخته شده " تعريف مي‌كنند و برخي ديگر با نگاه خوشبينانه شايعه را "بخشي از خبري مي‌دانند كه به علل مختلف دور از دسترس افكار عمومي قرار مي‌گيرد". مقوله‌اي پيچيده‌ و پرسابقه است كه موضوع اصلي اين گزارش نيست.
البته عده‌اي از كارشناسان، شايعه را به دليل غيرموثق و بي‌اساس بودن، شايسته تحقيق و پيگيري هم نمي‌دانند، ولي برخي ديگر معتقدند به عنوان كنشي پيچيده با كاربردهاي چندگانه حتماً بايد جدي گرفته شود.
شايعات در كشور ما سابقه طولاني دارند و نمونه‌هاي جالبي از آنها در دسترس است كه بعضاً پس از چندي به عنوان «دروغ سال» نيز شهرت يافته اند.
مثلاً ماجراي كج شدن برج ميلاد از نمونه‌هاي بارز آن است. اين بحث از يك طنز آغاز شد. «رضوانيه» توليد كننده اين طنز خود در اين باره مي‌گويد:« زماني كه در زمستان 81 خبر خنده‌دار و غيرواقعي درباره كج شدن برج ميلاد را مي‌نوشتم، هرگز فكر نمي‌كردم كه روزنامه‌ها، وب سايت‌هاي خبري و شبكه‌هاي راديو، تلويزيون، خبري به اين مضحكي! را باور و سپس منتشر كنند. شايعه كج شدن برج ميلاد تا حدي در ميان مرد تقويت شد كه يكي از شبكه‌هاي خبري معتبر غرب نيز اين خبر را با جديت اعلام كرد و ماجرا چنان جدي تلقي شد كه دفتر يكي از سازمان‌هاي بين‌المللي مستقر در تهران نيز قصد تشكيل كميته بحران درباره اين موضوع را داشت....»
انتشار شايعه بيماري سرطان رهبر انقلاب اسلامي نيز موضوع بي سابقه اي نيست و بسياري از مردم به خاطر دارند كه از روزهاي نخستين پيروزي انقلاب اسلامي تا مدتها، عين همين بحث درباره بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) تكرار مي‌شد و راديو هاي عراق و اسرائيل بيش از ديگران آن را دنبال مي كردند.
البته روشن است كه شخصيت‌هايي حتي در طراز رهبري انقلاب نيز همچون همه مردم ممكن است دچار عارضه‌اي يا كسالتي شوند. كما اينكه آيت‌الله خامنه‌آي نيز مدتي است دچار سرماخوردگي نسبتاً شديد شده‌اند كه آثار آن در صداي ايشان در آخرين ديدار نيز نمايان بود و به همين خاطر مقداري از برنامه هاي ايشان با توصيه پزشكان كاسته شد.
جالب است كه ايشان همزمان با انتشار اين خبر (بخوانيد شايعه) ديدارها و ملاقات‌هاي عمومي مانند ديدار با مردم قم به مناسبت سالگرد قيام 19 دي و ديدار با شركت‌كنندگان در هم انديشي علماي اهل تسنن و تشيع در دومين همايش بزرگداشت ابن ميثم بحراني در 25 دي ماه داشته‌اند كه رسانه‌هاي مختلف از جمله صدا و سيما، متن، صدا و تصاوير آن را منتشر كردند.
معمولاً چنين شايعاتي با اهداف چند گانه مانند ايجاد نگراني و اضطراب در مسئولان و مردم، ارزيابي واكنش مردم و ارزيابي نحوه واكنش مسئولين دستگاه‌هاي رسمي به چنين موضوعي ساخته و پرداخته مي‌شوند و ازهمين رو شايد لازم بود دستگاه هاي ذي صلاح، اطلاع رساني مناسبي را انجام مي دادند.
اين ترفند در اوج جنگ 33 روزه جنوب لبنان و در مورد سيد حسن نصرالله نيز از سوي منابع رژيم صهيونيستي بكار گرفته شد.
كساني كه شايعه سرطان رهبر معظم انقلاب اسلامي را طراحي كردند تا واكنش مردم را ارزيابي كنند، بدانند مردم با نگراني كه از عشق به رهبري حكايت دارد اين موضوع را دنبال مي كنند و اين روزها در مساجد كشورمان شعار «خدايا خدايا تا انقلاب مهدي از نهضت خميني محافظت بفرما خامنه اي رهبر به لطف خود نگهدار» با شور و سوز بيشتري پس از نمازها تكرار مي شود. زماني كه براي تهيه اين گزارش به سايت‌هاي مختلف مراجعه كرديم كاربران اينترنتي درباره اخبار مربوط به اين موضوع، اظهار نظرهاي مختلف و جالبي كرده بودند،ولي بيشتر از همه، اين عبارت تكرار شده بود. « به كوري چشم دشمنان، خامنه‌اي زنده است».
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

منشا اصلي شايعه بيماري رهبر انقلاب

پست توسط Mr.Amirhessam »

چند هفته پيش،وبلاگ مايكل لدين، چهره معروف نومحافظه‌كار آمريكايي كه نفوذ فراواني روي جورج بوش دارد و او را به سوي جنگ با ايران هدايت مي كند، مدعي بيماري آيت‌الله خامنه اي شد. اين سايت پس از چندي، خبر ديگري را درج كرد مبني بر اينكه رهبر جمهوري اسلامي در اثر سرطان فوت كرده، اما دولت ايران آن را اعلام نكرده است!

اطلاعات رسيده به خبرنگار بازتاب انگليسي، حاكي از آن است كه اين خبر جعلي را منوچهر قرباني فر، دلال معروف اسلحه كه روابط تنگاتنگي با اسرائيل و پنتاگون دارد، در اختيار مايكل لدين گذارده است.

قرباني فر، در سال 1985 با وساطت " عدنان خاشقچي" (همكار سعودي‌اش) رابطه خود را با موساد برقرار كرد تا اقدامات لازم جهت روي كار آوردن يك حكومت غرب‌گرا و آمريكايي را در ايران به انجام رساند.

علاوه بر قرباني فر، سازمان مجاهدين خلق (MKO) نيز رابطه بسيار نزديكي با مايكل لدين دارد. اين گروهك تروريستي علاوه بر ترورهاي فراوان عليه مقامات و مردم عادي ايران، در سركوب شيعيان و كردهاي عراقي، به صدام حسين كمك‌هاي فراواني كرده است.

تنگي نفس نومحافظه‌كاران و شايعه درگذشت رهبر انقلاب!لدين، سياستمدار پير و فرتوت نومحافظه‌كار آمريكايي كه چندي پيش، مدعي بيماري آيت‌الله خامنه‌اي شده بود، پس از نقل دروغش در چند رسانه ديگر، روز 15 دي ماه گذشته در يك گاف عجيب و غريب سياسي، مدعي درگذشت رهبر ايران شده بود.


بسياري از آمريكاييان، «مايكل لدين» را از 9 مي 2003 مي‌شناسند كه سرويس خبري «پاسيفيك نيوز» اعلام كرد، او يكي از تندروترين مشاوران بوش در زمينه سياست خارجي آمريكاست. او عضو پيشين پنتاگون، وزارت خارجه و شوراي امنيت ملي آمريكا و نيز از همكاران نزديك به «رابرت مك‌فارلين» در شوراي امنيت ملي آمريكا بوده است.

وي در ارسال اسلحه و ماجراي «ايران ـ كنترا» دست داشته و كتابي هم به نام «Perilous Statecraft» درباره ماجراي ايران ـ كنترا منتشر كرد، اما مهم‌ترين كتاب او به نام «جنگ عليه حاميان تروريست‌ها» است كه در سال 2002 منتشر شد.
افكار لدين در دولت آمريكا با افكار تندروهايي چون رامسفلد، چني و پل‌ ولفوويتز تلاقي داشته و همچنين او به فيلسوف حمله آمريكا و اشغال عراق توسط اين كشور مشهور است.
او همچنين حامي تغيير رژيم در عراق بوده و اعتقاد دارد كه اكنون زمان تغيير رژيم در ايران و سوريه و لبنان است.

سال 2003، لدين با گروهي ديگر از محافظه‌كاران، ائتلاف براي دمكراسي در ايران را (CDI) كه با هدف تغيير رژيم در ايران است پايه‌گذاري كرد و موتور محركه نومحافظه‌كاران در عمليات نظامي و انجام آن به شمار مي‌رود. كتاب سال 1996 او «چگونه آمريكا يك انقلاب دمكراتيك جهاني را رهبري كند؟» يك فكر نو از نومحافظه‌كاران آمريكايي را پايه‌ريزي كرد.

او در دوران «رونالد ريگان»، يكي از اعضاي دولت او بوده و مي‌گويد: نقش يك مخبر اطلاعاتي را در اين دولت داشته است. وي ادامه مي‌دهد: با اشخاص بسياري در اروپا مذاكراتي داشته و همچنين در جريان ارتباطات خاص رئيس‌جمهور آمريكا از مجراي غيررسمي و محرمانه بوده است.
او همچنين در سال‌هاي 1980و81 19در مذاكرات مستقيم بين حاميان ريگان و دست راستي‌هاي حزب دمكرات مسيحي ايتاليا حضور داشته كه در حقيقت كانال اصلي ارتباط آمريكا و ايتاليا؛ يعني Damato را كنار زده بودند و اهداف خود را پيگيري مي‌كردند.

به نظر مي‌رسد او زماني‌كه مانند ديگر نومحافظه‌كاران آمريكا به تنگي نفس شديد دچار شده، در وب‌سايت خود اعلام كرده كه آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر جمهوري اسلامي ايران در بيمارستان بقية الله در ونك تهران فوت كرده است! جالب آن كه خبرگزاري رويترز نيز در آن مقطع موضوع را جدي گرفته، آنرا با جواد ظريف، نماينده ايران در سازمان ملل در ميان گذاشت و او نيز با خنده اين موضوع را تكذيب كرد. در روزهاي بعد هم مردم ايران رهبر خود را در شبهاي عزاداري محرم و چندين ديدار داخلي و خارجي مشاهده كردند

[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”