مدير طرح كاهش آلودگي هواي تهران در گفت‌وگو با فارس

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

مدير طرح كاهش آلودگي هواي تهران در گفت‌وگو با فارس

پست توسط DANG3R »

تردد 3 ميليون خودرو هواي تهران را همواره در مرز «هشدار» نگه مي‌دارد
خبرگزاري فارس: مدير طرح كاهش آلودگي هواي تهران گفت: وضعيت آلودگي هواي تهران با وجود تردد 3 ميليون خودرو در روز همواره در مرز «هشدار» قرار دارد.
فتح‌الله امي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: در تهران هر روز بمبي منفجر مي‌شود كه وزن آن 20 هزار تن است يعني وزن بنزيني كه در روز مصرف مي‌شود اين مقدار است بنابراين تا اين وضعيت در تهران وجود دارد و 3 ميليون خودرو تردد مي‌كند ما با آلودگي هوا تا مرز هشدار همواره مواجهيم.
وي در ادامه گفت: در كل كشور روزانه 75 ميليون ليتر بنزين مصرف مي‌شود كه سرانه مصرف آن براي 7 ميليون خودروي در حال تردد در كشور روزانه 10 ليتر است و 3 ميليون دستگاه از اين خودروها تنها در تهران است.
مدير طرح كاهش آلودگي هواي تهران اظهار داشت: اين آمارها تنها مربوط به خودروهاست و موتورسيكلت‌ها نيز نقش مؤثري در آلايندگي هوا دارند.
امي تصريح كرد: با بروز بارندگي در تهران به طور موقت، وضعيت هوا بهبود مي‌يابد ولي در كل بر مبناي وضعيت جوي هوا در اين فصل تا اواسط اسفند، هوا حالت استاتيك دارد و آلودگي هم وجود دارد مگر اينكه بادي يا باراني باشد.
وي ادامه داد: معمولاً بادهاي بهاري از اواسط اسفند به بعد مي‌وزند.
مدير طرح كاهش آلودگي هواي تهران درباره وضعيت فعلي هواي تهران اظهار داشت: اگر بارش باران قطع شود دوباره هواي تهران به حالت آلودگي بر مي‌گردد و شنبه نيز با افزايش تردد خودروها در خيابان‌ها دوباره آلودگي هوا تشديد مي‌شود
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”