نگاهی به مدل جديد لوگان

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

نگاهی به مدل جديد لوگان

پست توسط DANG3R »

توليد آر-90 كم‌تر از دو سال ديگر در ايران آغاز مي‌شود

شركت رنو به تازگي مدل R-90 را معرفي كرده كه توليد آن از ماه اكتبر (آبان) سال ۲۰۰۶ در روماني و فروش آن از اوايل سال ۲۰۰۷ (دي) در اروپا و از سال ۲۰۰۸ در ايران آغاز خواهد شد. خودرو R-90 كه مدل جديد لوگان محسوب مي‌شود، در كلاس خودروهاي MCV قرار دارد و خودرويي هفت نفره محسوب مي‌شود. اين خودرو همچنين نخستين خودرو سري ال‌ـ90 است كه از موتور ۱.۵ ليتري جديد ديزلي پاشش مستقيم سوخت كه به صورت مشترك از سوي رنو و نيسان طراحي شده، بهره مي‌برد. اين خودرو تا ۱۰۰ هزار كيلومتر دوران گارانتي دارد و رنو با توجه به ارزان بودن آن اميد دارد با فروش خوبي همراه باشد. اين خودرو علاوه بر موتور DCI؛ ۱.۵ ليتري جديد ديزلي از موتورهاي ۱.۴ ليتري و ۱.۶ ليتري ۱۶ سوپاپ MPI نيز بهره مي‌برد كه موتور ۱.۴ ليتري ۷۵ اسب بخار قدرت توليد مي‌كند و ماكسيمم گشتاور آن نيز در سه هزار دور در دقيقه به اندازه ۱۱۲ نيوتن متر است. گيربكس اين خودرو پنج دنده دستي است كه همزمان در مگان و لاگانو ۲ استفاده مي‌شود. مصرف آن نيز با استفاده از موتور ۱.۴ ليتري و گيربكس پنج دنده در سيكل تركيبي ۷.۶ ليتر در ۱۰۰ كيلومتر است. موتور ۱.۶ ليتري ۱۶ سوپاپ كه قرار است در ايران استفاده شود ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۷ نيوتن متر گشتاور دارد كه در دور سه هزار و ۷۵۰ در دقيقه به اوج خود مي‌رسد. اين خودرو با استفاده از اين موتور در سيكل تركيبي ۷.۵ ليتر در ۱۰۰ كيلومتر بنزين مصرف مي‌كند.

R-90 همچنين با استفاده از موتور ديزلي توانايي توليد ۷۰ اسب بخار قدرت و مصرف آن در سيكل تركيبي ۵.۳ ليتر در ۱۰۰ كيلومتر است. سيستم تعليق استفاده شده در اين خودرو نيز شبيه رنو كليو ۲ است؛ به طوري كه سيستم جلو تعليق خودرو همانند رنو كليو از نوع مك فرسون است؛ اما سيستم تعليق اين خودرو كه از فنر پيچشي و فنر لول بهره مي‌برد، براساس كاربري خودرو تغييراتي را نسبت به مدل پايه ال‌ـ90 دارد.

R-90 در تست تصادف سه ستاره ايمني را از موسسه Euro Ncap كسب كرده و از ترمز ABS بهره مي‌برد كه ساخت كارخانه بوش است. همچنين اين خودرو همانند مگان ۲ از سيستم كمك ترمز EBD نيز بهره مي‌برد و داراي چهار كيسه هواست. اين خودرو هفت نفره در صورت خواباندن دو صندلي عقب براي بار، ۷۰۰ ليتر و در صورت خواباندن پنج صندلي ظرفيت بارگيري دو هزار و ۳۵۰ ليتر را دارد. تزئينات داخلي اين خودرو به غير از اضافه شدن دو صندلي به قسمت عقب، با مدل سواري ال -90 تغيير چنداني نكرده است
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”