شورش مافيايی فوتبال ايتاليا را تعطيل کرد!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

شورش مافيايی فوتبال ايتاليا را تعطيل کرد!

پست توسط cri$tiano.pb »

۱۴ بهمن ۱۳۸۵ - بعد از ظهر ۱۵:۴۴

شورش هواداران فوتبال سری آ در بازی بین تیم های همشهری کاتانیا و پالرمو منجر به کشته شدن یک افسر پلیس و عقب افتادن همه مسابقه های لیگ در این هفته و همچنین لغو بازی هفته آینده تیم ملی ایتالیا و رومانی توسط فدراسیون فوتبال این کشور شد.

به گزارش خبرنگار «بازتاب ورزشی» به نقل از «آسوشیتدپرس»، در جریان نیمه دوم بازی و در حالی که پالرمو 2 بر یک جلو بود، تماشاگران در خارج از استادیوم «آنجلو ماسیمینو» شورش کردند. پلیس برای کنترل آنها مجبور به شلیک گاز اشک آور شد که نفوذ گاز به داخل استادیوم باعث شد که بازی در دقیقه 58 زمانی که پالرمو یک بر صفر جلو بود، متوقف شود.

تصاویری که از تلویزیون SKY TG24 پخش شد، بازیکنانی را نشان می‌داد که به سختی نفس کشیده و روی صورت‌های خود آب می‌ریختند.

به گفته پلیس، مرگ این افسر در اثر پرتاب یک شی انفجاری به داخل خودروی وی بوده است.

شورش تماشاچیان و خشونت‌های حاشیه آن پس از بازی ادامه یافت، به طوری که صدها نفر از تماشاچیان داخل استادیوم هم دستگیر شدند. در این میان 9 تماشاگر در زندان هستند که البته هیچ کدام مظنون به قتل افسر پلیس نیستند.

فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرد:« حال یک پلیس دیگر هم وخیم است».

«لوکا پانکالی» از مقامات فدراسیون فوتبال ایتالیا نیز تاکید کرد؛ مسابقه های آخر هفته ایتالیا لغو شده است. وی گفت: « ما این گونه نمی توانیم ادامه بدهیم. چیزی که ما شاهد آن هستیم هیچ ربطی به فوتبال ندارد و بنابراین فوتبال ایتالیا را متوقف می کنیم».

در همین حال به گزارش «تایمز آنلاین»، «رومانو پرودی» نخست وزیر ایتالیا هم دیشب اعلام کرد: «متاسفانه ما نیازمند برخورد با مسایل ناهنجار و غم انگیزی هستیم که در فوتبال ایتالیا مشاهده می شود».

«پیترو لوموناکو» مدیر باشگاه کاتانیا نیز در پی مرگ این پلیس 38 ساله گفت:« من فوتبال را در تمام طول زندگی ام دوست داشته ام، اما دیگر نمی خواهم خودم را در این رشته ببنیم. با این اخبار من فوتبال را ترک خواهم کرد».

«فرانچسکو گویدولی» مربی پالرمو نیز گفت: «با وقایع دیشب بسیار ناامید و ناراحت شدم، اگر نتوانیم به خودمان بهفمانیم که فوتبال یک ورزش است، نمی توانیم در دنیای فوتبال زندگی کنیم. چیزی که امشب اتفاق افتاد تجاوز به یک رشته ورزشی است».
زندگي را اگر سخت نگيريد بسيار شيرين است

تشکر يادتون نره لطفا.... مرسي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”