بنزين از ارديبهشت 86 با کارت هوشمند سهميه بندي مي شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

بنزين از ارديبهشت 86 با کارت هوشمند سهميه بندي مي شود

پست توسط Don Corleone »

ايسنا: در بودجه سال 86سهميه بندي بنزين پيش بيني شده است که در صورت ابلاغ ، طرح از اول ارديبهشت با استفاده از کارت هوشمند عملي مي شود.
سيد کاظم وزيري هامانه ، وزير نفت با اعلام اين خبر افزود: در حال حاضر کارت هوشمند در شهرهاي مختلف در حال توزيع است که اميدواريم از اول اسفند، شهرهاي مختلف وارد مرحله آزمايشي اجراي طرح شوند.
وي با بيان اين که امسال تفاوت قيمت سوختي که در اختيار مردم گذاشته شده و سوخت بين المللي (يارانه) حدود 42.3ميليارد دلار بوده و اين در حالي است که کشورهاي اروپايي نه تنها براي سوخت يارانه نمي دهند، بلکه از راه تامين و توزيع آن بين مردم درآمد نيز دارند، گفت: در بخش نفت با وجود افت توليد طبيعي 250هزار بشکه اي ، افزايش سقف توليد داشته ايم و در حال حاضر ميزان توليد آن حدود 4ميليون و 50هزار بشکه است که اين ميزان بايد به 5ميليون و 200هزار بشکه در پايان برنامه چهارم توسعه برسد؛ البته به دليل مشکلات تامين نيازهاي اوليه و شرايط قراردادهاي بين المللي پيش آمده ، اين هدف در سالهاي آينده تحقق خواهد يافت.
به گفته وزير نفت ، مصرف خانگي امسال در بالاترين حد خود قرار داشته است.
در اين راستا راه اندازي بخشي از پالايشگاه پارسيان در يک ماه گذشته کمبود گاز در زمستان را جبران کرد و بخش ديگر اين پالايشگاه جديد نيز در حال آماده شدن است که تا آخر سال راه اندازي مي شود.
او با بيان اين که حداکثر آمادگي براي تزريق گاز به مخازن نفتي حدود 90ميليون متر مکعب در روز است ، يادآور شد: در طول 9ماه از سال اين مقدار تزريق انجام مي شود؛ ولي در 40روز از زمستان که با کمبود گاز مواجه ايم ، گاهي مجبوريم تزريق را کم کنيم.
البته درحال بررسي اين موضوع هستيم که در طول ماه هاي فراواني گاز، ميزان تزريق را افزايش دهيم تا اين عقب ماندگي جبران شود.
در اين راستا در 7تا 8ماه آينده فازهاي 6، 7و 8پارس جنوبي آماده بهره برداري مي شود که بخشي از آن مربوط به تزريق به ميدان آغاجاري است و در آن صورت به تزريق که در حال حاضر حدود 80ميليون متر مکعب است ، حدود 100ميليون متر مکعب اضافه خواهد شد.
وي صادرات امسال بخش پتروشيمي را حدود 5ميليون و 600هزار تن معادل سه ميليارد دلار خواند و گفت: سالهاست که بخش پتروشيمي بودجه دولتي ندارد و تمام نيازهايش را بايد از محل فاينانس و از منابع داخلي يا خارجي تامين کند.
در حال حاضر 33واحد پتروشيمي در دست احداث است که حدود 12واحد آن بالاي 90درصد پيشرفت فيزيکي دارند و اميدواريم در سال آينده هر ماه يک واحد پتروشيمي را به بهره برداري برسانيم.
او در ادامه خاطرنشان کرد: ظرفيت توليد پتروشيمي در اوايل انقلاب حدود 4ميليون تن بوده که در حال حاضر به 23ميليون تن رسيده و ظرف 14ماه آينده با افزايش 21ميليون تن ديگر به 44ميليون تن خواهد رسيد.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”