کشيدن سيگار در منزل ميزان ابتلا کودک به سرماخوردگي را 5 برابر افزايش م

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1045
تاریخ عضویت: شنبه 31 تیر 1385, 12:05 pm
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2310 بار

کشيدن سيگار در منزل ميزان ابتلا کودک به سرماخوردگي را 5 برابر افزايش م

پست توسط achachi98 »

کشيدن سيگار در منزل ميزان ابتلا کودک به سرماخوردگي را 5 برابر افزايش مي دهد

براساس مطالعات انجام شده، در خانواده هايي که يکي از والدين سيگار مصرف مي کنند، ميزان ابتلا فرزندان به سرماخوردگي 5 برابر افزايش مي يابد.

دکتر «سيادتي» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت: البته بردن کودک سرماخورده به مهد کودک نيز به همين نسبت ميزان ابتلا ديگر کودکان به اين بيماري را افزايش مي دهد.
وي همچنين در خصوص ديگر راه هاي پيشگيري از ابتلا به سرماخوردگي در کودکان، گفت: ضمنا مطالعات انجام شده حاکي از تاثير تغذيه با شيرمادر و کاهش ابتلا به سرماخوردگي است.
دکتر سيادتي هواي آلوده را در تشديد عوارض سرماخوردگي بسيار موثر دانست و عنوان کرد: لازم است در صورت بروز سرماخوردگي در کودکان از بردن آنها به اجتماع خودداري کرد؛ چرا که در غير اين صورت، کودک به عوارض ديگري از جمله اوتيت و سينوزيت نيز دچار مي شود.
اين متخصص در ادامه استفاده از شربت سينه در صورت سرفه کردن کودک را منع کرده و اعلام داشت: سرفه باعث تخليه ترشحات مي شود و بنابراين مصرف شربت سينه از سرفه و در نتيجه خارج شدن ترشحات پيشگيري مي کند و بهترين راه درمان اين کودکان خوراندن مايعات ولرم به آنهاست.
دکتر سيادتي در پايان با هشدار به والدين مبني بر نکشيدن سيگار در منزل تصريح کرد: کشيدن سيگار در منزل و در محيط پرورش کودک باعث مي شود مژک هاي دستگاه تنفس کودک در اثر نيکوتين کار نکرده و ميکروب سرماخوردگي به راحتي وارد ريه شده و سينه پهلو را موجب مي شود.
[External Link Removed for Guests]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”