«از نفس افتاده» نوع جديدي از تحول را به تصوير مي‌كشاند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

«از نفس افتاده» نوع جديدي از تحول را به تصوير مي‌كشاند

پست توسط Leila »

بازيگر سريال از نفس افتاده گفت: شخصيت‌ها در مجموعه «از نفس افتاده» نوع جديدي از تحول را به مخاطب نشان مي‌دهند.

اشكان خطيبي بازيگر نقش آرش در مجموعه تلويزيوني «از نفس افتاده» در گفت و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: اگر قرار است براي يك سري آدم‌هاي معاصر كار كنيم و تاريخي نه چندان دور را براي آنها به تصوير بكشيم بايد با زبان مردم معاصر آن را به خورد مردم بدهيم تا باور‌پذيرتر باشد.
وي افزود: بنابراين من به همراه كارگردان و نويسنده به نتيجه رسيديم كه جنس ديگري از تحولات مرسوم در سريال‌هاي تلويزيوني را به تصوير بكشيم. تحولي كه نرم باشد و توي ذوق مخاطبان زيرك و باهوش امروز نزند.
وي در ادامه گفت: من تمام تلاشم را به كار مي‌گيرم تا كاراكتر‌هايي را كه بازي مي‌كنم به بهترين شكل به مخاطب نشان بدهم و پيچيدگي‌هاي دروني آن را نشان بدهم. شخصيت‌هايي كه طي فشار و شرايطي كه ايجاد مي‌شود مجبور به تحول و تصميم‌گيري مي‌شوند.
وي در ادامه درباره حضور عشقي چند ضلعي در اين مجموعه گفت: حضور جريانها و داستان‌هاي عاشقانه براي نشان دادن هدف‌هاي بزرگتر به خودي خود اشكال ندارد. البته من از حضور آن طرفداري نمي‌كنم ولي عشق در كارهاي چخوف هم بيان مي‌شود و شايد اين عشق در برخي از داستان‌هاي او به 8 ضلع نيز برسد.
وي در ادامه درباره حضور داستان‌هاي عاشقانه براي به تصوير كشيدن تاريخ گفت: در مجموعه از نفس افتاده براي اولين بار اين اتفاق نيفتاده است هرچند كه شايد از اين نظر نقطه ضعف به شمار رود ولي ما در تمام دنيا چند وضعيت نمايشي بيشتر نداريم و هنوز كه هنوز است داستانهاي عاشقانه طرفداران خود را دارند.
وي در ادامه گفت: درباره اينكه چرا اين داستان عاشقانه است بايد بگويم آقاي قاسم جعفري سعي مي‌كند در مجموعه‌اش مخاطب را نگه دارد. اگر قرار است اين داستان در سال‌هاي 55 و 56 اتفاق بيافتد و دوباره ساواك و مردان انقلابي و... نشان داده شود چه بهتر كه اين مضامين در قالبي نو بيان شوند.
وي افزود: يك داستان عاشقانه دو ويژگي دارد يكي جذاب بودن داستان براي تماشاگر ايراني و ديگري رنگ و بوي ديگري دادن به خلاءهاي اجتماعي و سياسي آن دوره. شخصيت آرش، با توجه به چنين ويژگي‌هايي ساخته شد و زنده شدن عشق دوران كودكي نيز به پيچيدگي‌هاي شخصيتي او بر مي‌گردد. هر شخصيتي در برهه‌هايي از زندگي خود دچار ترديد و فراز و نشيب مي‌شود كه در نهايت از نفس افتاده اين تحولات را در مقطع زماني خاص به تصوير كشيده است.

ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

از نفس افتاده داستان از زمين به آسمان رسيدن است.

تهيه‌كننده مجموعه تلويزيوني از نفس‌ افتاده گفت: «از نفس افتاده» روايتگر از زمين به آسمان رسيدن انسان‌هاست.
صديقه صحت، تهيه‌كننده مجموعه تلويزيوني «از نفس افتاده» كه به مناسبت دهه فجر پخش آن از 14 بهمن‌ماه در شبكه يك آغاز شد، در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: دهه فجر زمان مناسبي براي بيدار كردن اذهان عمومي مردم از جنايات و اختلاس‌هاي اقتصادي دربار است.

وي افزود: از نفس‌ افتاده داستان جواني است كه به آويزه‌هاي مادي متوسل مي‌شود تا به پست و مقام برسد ولي در گذر از اين هيجانات به عشقي تكان‌دهنده مبتلا مي‌شود.
وي در ادامه گفت: در روايت داستان اين عشق مخرب نيست و در جهت رسيدن به اهدافي سازنده گام برمي‌دارد. در جامعه‌ اسلامي زن و مرد با هم هستند و پا‌به‌پاي يكديگر پيش مي‌روند و اين ارتباط‌‌ها نبايد لطمه‌اي به هدف بزند.
وي افزود: در اين راستا شخصيت‌ها عاشق مي‌شوند ولي اين عشق آنها را از زمين به آسمان مي‌رساند.
وي در ادامه گفت: شايد خيلي از نكات از نفس افتاده شبيه سريال‌ها يا فيلم‌هاي ديگر شده باشد كه عمدي نبوده ولي اين مجموعه داستان كساني است كه در راه رسيدن به اهداف مقدسشان، خود را فدا كردند.
وي در ادامه گفت: با توجه به مشكلاتي نظير تعدد لوكشين‌ها، همزمان شدن ضبط و پخش و فيلمبرداري در فصل سرد سال سعي كرده‌ايم مجموعه‌اي كم غلط به مخاطبان خود ارائه بدهيم.

ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”