برگزاري کارگاه هاي آموزشي تئاترعروسکي در تهران و شهرستان ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

برگزاري کارگاه هاي آموزشي تئاترعروسکي در تهران و شهرستان ها

پست توسط Leila »

کارگاه هاي آموزشي دهمين جشنواره بين المللي تئاتر عروسکي دانشجويان با حضور استادان اين رشته از فروردين سال 86در تهران و شهرستان ها برگزار مي شود.
افشين قاسمي ، دبير جشنواره دهم با اعلام اين مطلب به ايسنا، گفت: دبيرخانه جشنواره تصميم دارد کارگاه هاي آموزشي را از فروردين ماه و به صورت همزمان براي دانشجويان گرايش عروسکي دانشگاه هاي تهران و شهرستان برپا کند.
وي با اشاره به کارگاه هاي آموزشي بلندمدت و کوتاه مدت تهران گفت: کارگاه هاي بلندمدت از فروردين و تا آخر شهريور ماه در دانشگاه هاي تهران و با 3موضوع «نمايشنامه نويسي عروسکي»، «عروسک سازي» و «کارگرداني» هفته اي يک بار برگزار مي شوند.
وي اضافه کرد: کارگاه هاي آموزشي کوتاه مدت جشنواره دهم در تهران نيز سال آينده با موضوعات نور، فن و بيان ، عروسک گردان ، دکور صحنه و لباس عروسک تشکيل مي شود.

فراهاني: خصوصي شدن تئاتر مشکلات را از بين مي برد


بهزاد فراهاني گفت: پذيرفتن پديده تئاتر از سوي متوليان و دولتمردان کشور و خصوصي شدن تئاتر، دو جرياني است که تا زماني حل نشود، مشکلات تئاتر از بين نخواهد رفت.
بهزاد فراهاني در گفتگو با فارس درباره ارزيابي خود از وضعيت اين هنر در سال 85افزود: هيچ گونه تحليلي از سياست ها و برنامه هاي حوزه تئاتر ندارم ، معتقدم 2موضوع در حوزه تئاتر کشور وجود دارد و تا زماني که اين 2مساله حل نشود، تمام صحبت ها و نظرات به يک شوخي مي ماند.
وي ادامه داد: نزديک به 20سال است سخنان از زبان هنرمندان گفته مي شود، اما به جايي نمي رسيم.
بايد دولت به اين موضوع برسد که هنر پديده اي از پيش فرموده نيست بلکه هنر پديده علمي و الهامي است و تا زماني که جوشش دروني هنرمند نباشد، اثري خلق نمي شود.
فراهاني يادآور شد: هنر پديده اي آزاد است و بايد به شکل خصوصي اداره شود.
وي تصريح کرد: يکي ديگر از نکات قابل توجه در حوزه تئاتر، اين است که دولت و متوليان بايد بينديشند که آيا به پديده اي مانند هنر تئاتر نيازمند هستند يا خير؟ اگر اين انديشه درک شود، وضعيت و تکليف تئاتر نيز مشخص مي شود.
بهزاد فراهاني در پايان سخنان خود گفت: متوليان و سياستگذاران تا زماني که اين 2مساله را حل نکنند، وضعيت ، برنامه ، سياست و تصميمات تئاتر مشخص نخواهد شد.

اجراي نمايش هاي برگزيده همايش آيين هاي عاشورايي


نمايش هاي برگزيده همايش آيين هاي عاشورايي به انتخاب بنياد شهيد در نمايشگاه فرهنگ عاشورا معرفي مي شود.
رحمت اميني ، دبير کميته تئاتر نمايشگاه فرهنگ عاشورا گفت: آثار شرکت کننده در همايش آيين هاي عاشورايي به انتخاب محمدرضا الوند، يدالله وفاداري و وحيد ميرمبيني در رشته هاي گوناگون بازيگري ، نمايشنامه نويسي ، کارگرداني و... معرفي مي شوند و 3نمايش نيز به عنوان آثار برگزيده اعلام خواهد شد.
به گزارش ايسنا، در کنار معرفي آثار برگزيده ، 2ميزگرد تخصصي با عناوين «تعزيه و فرهنگ عاشورا» و «تئاتر و فرهنگ عاشورا» برگزار مي شود. اين برنامه ها از ساعت 13روز چهارشنبه 9اسفند ماه در محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي شود.


جام جم
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”