بنزين از خرداد 86 با دو نرخ سهميه‌‌اي و آزاد عرضه مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 177
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 دی 1385, 3:13 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

بنزين از خرداد 86 با دو نرخ سهميه‌‌اي و آزاد عرضه مي‌شود

پست توسط Gamma »

بر اساس مصوبه كميسيون تلفيق بودجه

بنزين از خرداد 86 با دو نرخ سهميه‌‌اي و آزاد عرضه مي‌شود

خبرگزاري فارس: مخبر كميسيون تلفيق بودجه از تجديدنظر در مصوبه قيمت بنزين خبر داد و گفت: اين كميسيون توزيع بنزين در سال آينده به صورت سهميه‌بندي با قيمت هر ليتر 100 تومان را به تصويب رساند كه براين اساس مازاد مصرف بنزين به نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمدمهدي مفتح روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران درباره مصوبات شب گذشته كميسيون تلفيق بودجه اظهار داشت: براساس مصوبه كميسيون قيمت بنزين سهميه‌اي در سال 86 هر ليتر 100 تومان تعيين شده است.
وي تصريح كرد: نحوه و ميزان سهميه‌بندي توسط سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و وزارت نفت پيشنهاد و به تصويب هيئت وزيران مي‌رسد.
مفتح اجراي اين مصوبه را از ابتداي خرداد سال آينده اعلام كرد.
وي افزود: در اين مصوبه بنزين سهميه‌بندي متعلق به خودروهاي شخصي، تاكسي‌ها، خودروهاي مسافركش و موتورهاست.
مفتح ادامه داد: خودروهاي دولت اعم از دستگاه‌هاي دولتي و شركت‌هاي دولتي مجاز نيستند از بنزين سهميه بندي و 100توماني استفاده كنند.
وي گفت: دولت مكلف است نرخ دوم بنزين را به نحوي تنظيم كند كه كل نياز داخلي برطرف شود و بيش از 5/2 ميليارد دلار تصويبي در بودجه ، رقم بيشتري براي واردات بنزين درخواست نكند.
مفتح افزود: تا خردادماه سال 86 دولت موظف است سهميه‌بندي را با اولويت كارت سوخت اجرا كند.
اميرالمومنين حضرت علي : ... حق پدر بر فرزند اين است كه فرزند در همه چيز به جز نافرماني خدا از پدر اطاعت كند ...
فرازي از حكمت 399 نهج البلاغه
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

بنزين سهميه بندي با قيمت 100 تومان تصويب شد

پست توسط Don Corleone »

درمجلس شوراي اسلامي؛
بنزين سهميه بندي با قيمت 100 تومان تصويب شد
تهران - خبرگزاری اقتصادی ایران
اكونيوز: با تصويب مجلس شوراي اسلامي بنزين از ابتداي خرداد سال آينده هر ليتر 100 تومان و به صورت سهميه‌بندي توزيع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران، در ادامه رسيدگي به لايحه بودجه سال 86 13در جلسه عصر امروز در بررسي تبصره 13 نمايندگان از يك مجموعه پيشنهادهاي مختلف در زمينه تعيين قيمت بنزين، تصويب كردند كه دولت مؤظف است حداكثر از ابتداي خرداد سال آينده بنزين توليد داخل به علاوه بنزين وارداتي را با سقف يارانه معادل ارزي 22 هزار و 250 ميليارد ريال به صورت سهميه‌بندي با اولويت استفاده كارت هوشمند به قيمت هر ليتر 100 تومان عرضه نمايد.

براساس اين مصوبه قيمت فروش بنزين مآزاد سهميه‌بندي به گونه‌اي تعيين خواهد شد كه يارانه بنزين وارداتي در سال آينده بيشتر از مبلغ 22 هزار و 250 ميليارد ريال نشود. دستگاه‌هاي دولتي مجاز به استفاده از بنزين سهميه‌بندي با قيمت هر ليتر 100 تومان نمي‌باشد.

طبق اين مصوبه نحوه و ميزان سهميه‌بندي و تعيين قيمت مناسب بنزين غير سهميه‌اي بنابه پيشنهاد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و وزارت نفت تا پايان فرودين‌ماه به تصويب هيئت وزيران خواهد رسيد.

همچنين قيمت هر ليتر نفت‌گاز (گازائيل) در سال 86 13مبلغ 45تومان تعيين شد.

اين بند در حالي به تصويب رسيد كه مذاكرات آن در دوجلسه علني مجلس به طول انجاميد و به بيش از 10 پيشنهاد مختلف درباره قيمت بنزين ارائه شد.

كميسيون تلفيق مصوبه مذكور را به مجلس ارائه كرده بود كه نمايندگان نيز برخلاف تلاشهاي فراوان براي تغيير آن به آن اكتفا كرده و عبور كردند.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”