اعترافات تکان دهنده اعضاي باند فروش نوزادان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

اعترافات تکان دهنده اعضاي باند فروش نوزادان

پست توسط gigi64 »

اعضاي شبکه بزرگ فروش نوزادان درکشور پس از دستگيري به فروش 145 نوزاد اعتراف کردند.
اين باند از يک پزشک، 3 ماما ، 3 پرستار و دو کارمند ثبت احوال تشکيل شده بود که از سوي ماموران وزارت اطلاعات در اصفهان دستگير شدند.
آغاز تحقيقات
به گزارش فارسماموران اداره اطلاعات اصفهان از حدود يک سال قبل متوجه فعاليت اعضاي يک شبکه فروش نوزادان در شهرستان اصفهان شدند. اعضاي اين باند نوزادان را به زوج هاي نابارور به مبلغ10 ميليون تومان مي فروختند. در بررسي ماموران مشخص شد اين شبکه 9 عضو متشکل از يک پزشک، 3 ماما، 3 پرستار و دو کارمند ثبت احوال دارد. با تکميل تحقيقات مقدماتي موضوع به طباطبايي دادستان عمومي و انقلاب اصفهان اطلاع داده شد و او اين پرونده را براي رسيدگي به شعبه سوم بازپرس دادسرا فرستاد.
محمدرضا مفيديان بازپرس پرونده پس از مطالعه پرونده دستور بازداشت تمام اعضاي باند و شناسايي خريداران و فروشندگان نوزاد را صادر کرد.
فروش 145 نوزاد
در بازجويي از اعضاي باند مشخص شد، سردسته باند يک پزشک است.اين مرد پس از تولد نوزادان آنها را به فروش مي رساند. 3 ماما نيز براي او خريداران و فروشندگان را شناسايي مي کردند.
اعضاي اين باند در ابتدا زوج هايي را که به خاطر فقر مالي قادر به نگهداري نوزاد خود نبودند و يا دختراني را که ناخواسته باردار مي شدند شناسايي مي کردند.
پس از شناسايي فروشندگان نوزاد، اعضاي باند به دنبال خريداران گشته و آنها را از بين زوج هاي نابارور شناسايي مي کردند.
آنها با دريافت 10 ميليون تومان نوزادان را به زوج هاي نابارور مي فروختند و حدود يک ميليون تومان از اين پول را به فروشندگان مي دادند.
پس از شناسايي خريدار و فروشندگان سردسته باند وارد عمل مي شد. او با کمک 3 پرستار، زن باردار را در کلينيک خود بستري مي کرد. او سپس با گرفتن آدرس و مشخصات فروشنده عمل زايمان را انجام مي داد.
پس از زايمان حلقه آخر اين زنجير فعاليت خود را آغاز مي کرد. سردسته باند براي نوزادان گواهي ولادت جعلي با مهر بيمارستان و يا زايشگاه تهيه مي کرد و آن را به اعضاي باند در اداره ثبت احوال مي داد. دو عضو اين باند که کارمند ثبت احوال بودند در ادامه با مدارک جعلي تولد نوزاد و مدارک زوج خريدار، براي نوزادان به نام زوج خريدار شناسنامه صادر مي کردند.
ماموران همچنين در بررسي محل فعاليت اعضاي اين باند تعداد 145 پرونده فروش نوزاد کشف کردند.
درآمد 5 ميلياردي
به گفته يک مقام آگاه، اعضاي اين باند بيش از پنج ميليارد تومان از اين راه درآمد بدست آورده بودند. وي افزود: سردسته اين باند مشتريان خود را از ميان بيماراني که به او و 3 ماماي عضو باند مراجعه مي کردند شناسايي مي کرد و حدود هفت سال فعاليت داشتند. بازپرس پرونده پس از تکميل تحقيقات و شناسايي نوزادان شناسنامه هاي آنها را باطل کرد. محمدرضا مفيديان بازپرس پرونده با تاييد خبر افزود: اتهام خريداران نوزادان استفاده از سند مجعول و معاونت در جعل است. اتهام اعضاي باند نيز خريد و فروش نوزاد، تحصيل مال نامشروع، استفاده از سند جعلي و معاونت در جعل است.
وي ادامه داد: تحقيقات روي اين پرونده پايان يافته و کيفر خواست متهمان آنها صادر شده است. مفيديان درخصوص وضعيت اعضاي اين باند نيز گفت: اعضاي اين باند در ابتدا روانه زندان شدند اما پس از بازجويي براي آنها قرار وثيقه صادر شد که با سپردن وثيقه از زندان آزاد شدند.
اين مقام قضايي در هشداري به شهروندان گفت: در اين پرونده خريداران نوزاد خيلي متضرر شدند. مردم بايد مراقب باشند در چنين مواردي به صورت قانوني و با تنظيم دادخواست، حضانت و سرپرستي فرزند مورد نظر خود را برعهده بگيرند تا دچار مشکل نشوند.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”