تولید مواد مخدر در افغانستان به بیشترین میزان رسیده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

تولید مواد مخدر در افغانستان به بیشترین میزان رسیده است

پست توسط Reza6662 »

تولید مواد مخدر در افغانستان به بیشترین میزان رسیده است

وزارت خارجه آمريکا در گزارش سالانه خود درباره کنترل بين المللی مواد مخدر از افزايش توليد ترياک در افغانستان به بالاترين حد در سال ۲۰۰۶ خبر داده است.

در اين گزارش تاکيد شده که گسترش قاچاق مواد مخدر در سال ۲۰۰۶ مبارزه با گروه های شورشی مانند طالبان را دشوار تر کرده است.

در گزارش سالانه وزارت خارجه آمريکا که وضع مبارزه با مواد مخدر در ۱۲۰ کشور جهان را بررسی کرده، افزايش ۲۵ درصدی توليد مواد مخدر در افغانستان با گسترش فعاليت گروه طالبان در اين کشور مرتبط دانسته شده است.

در اين گزارش ۱۰۴۵ صفحه ای آمده بيشترين هروئين جهان در افغانستان توليد می شود و اين کشور در سال ۲۰۰۶ توليد کننده ۹۰ درصد از ترياک جهان بوده است.

در گزارش ياد شده آمده قاچاق ساير انواع مواد مخدر مانند هروئين به اروپا، خاورميانه و روسيه نيز در سال گذشته افزايش يافته است.

وزارت خارجه آمريکا تاکيد می کند که ۶۰ درصد از مواد مخدری که از افغانستان خارج می شود به ايران می رود که بيشتر آن در اين کشور مصرف و بقيه به روسيه و اروپا قاچاق می شود.

در اين حال به گزارش وزارت خارجه آمريکا مصرف مواد مخدر در ايران نيز افزايش يافته است.


'اعتیاد در ایران'

وزارت خارجه آمريکا با اشاره به گزارش سازمان ملل متحد مبنی بر اينکه ۸/۲ درصد از ايرانيان ۱۵ تا ۶۴ ساله در سال ۱۹۹۹ مواد مخدر مصرف کرده اند می گويد درصد جمعيت مصرف کننده مواد مخدر در ايران پنج برابر آمريکا و بالاتر از ساير کشورهای جهان است.

اين گزارش تصريح می کند افزايش مواد مخدر کشف شده توسط نيروی انتظامی ايران حاکی از اين است که قاچاقچيان مواد مخدر از رشد مصرف اين مواد در ايران مطلع هستند و از اين بازار بالقوه سوء استفاده می کنند.

بر اساس اين گزارش ترياک بطور سنتی بيشترين ماده مخدری است که در ايران مورد استفاده قرار می گيرد و مقصد نهايی بخش عمده هروئينی که از افغانستان به ايران می رود روسيه و کشورهای اروپايی است.

گزارش وزارت خارجه آمريکا می افزايد ۹۳ درصد از معتادين به مواد مخدر در ايران مرد هستند و ميانگين سن آنها ۶/۳۳ سال است.

بر اين اساس ۴/۱ درصد از معتادان ايرانی يعنی حدود ۲۱ هزار نفر از آنها به ويروس ايدز آلوده هستند.

وزارت خارجه آمريکا همچنين ضمن تصديق تلاش های فراوان ايران برای مقابله با قاچاق مواد مخدر می افزايد اين کشور هنوز برخی پيمان های بين المللی را که به همکاری های جهانی عليه قاچاق مواد مخدر کمک می کند، تصويب نکرده است.

اين گزارش همچنين با بررسی وضع پولشويی و جرايم مالی در جهان از عدم شفافيت مالی در بعضی از بنيادهای ايرانی مانند بنياد شهيد و آستان قدس رضوی انتقاد کرده است.

وزارت خارجه آمريکا برخی از اين بنيادها را به فعاليت در برنامه های تسليحات هسته ای و حمايت از آن چه سازمان های تروريستی خوانده متهم کرده است.

Please Login or Register to see this code
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar »

اين هم دموکراسي با آزادي کامل
هیهات منا الذلة
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”