بازتاب گسترده دستگیری زنان تساوی خواه ایرانی در رسانه های غربی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 آذر 1385, 9:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

بازتاب گسترده دستگیری زنان تساوی خواه ایرانی در رسانه های غربی

پست توسط Ahmad6644 »

تصویر

در پی بازداشت حدود 30 فعال دفاع از حقوق زنان توسط نیروی پلیس، رسانه های خارجی به انتشار بازتاب این درگیری پرداختند.

به گزارش عصرايران (asriran.com)، خبرگزاری "فرانس پرس" اعلام کرد: ظاهرا زنان دستگیر شده با قرار وثیقه آزاد می شوند اما کسانی که قبلا سابقه دستگیری دارند، از این قاعده مستثنی هستند.

این خبرگزاری افزود: بعضی از حامیان برابری حقوق زن و مرد که روبه روی دادگاه انقلاب تحصن کرده بودند توسط نیروهای امنیتی و پلیس دستگیر و مستقیما به زندان اوین منتقل شدند.

خبرگزاری "رویترز" نیز اعلام کرد: زنان تحصن کننده خواستار برابری حقوق خود با مردان بودند زیرا برای نمونه، مردان ایرانی برای طلاق دادن همسرشان به راحتی می توانند اقدام کنند حال آنکه زنان باید برای رسیدن به خواسته همسان، پروسه طولانی را پشت سر بگذارند.

یکی از وکلای افراد دستگیر شده به رویترز گفت: کسانی که سابقه حبس و دستگیری نداشته اند، سریع آزاد خواهند شد اما معلوم نیست افراد سابقه دار در تحصن های اینچنینی چه وضعیتی خواهند داشت.

خبرگزاری "آسوشیتدپرس" نیز با اشاره به مطالب فوق افزود: این روزها، میزان تحصن ها جلوی مجلس ایران و دادگاه انقلاب افزایش پیدا کرده است.

آسوشیتدپرس تاکید کرد: از ژوئن سال گذشته تاکنون بیش از 70 زن حامی تساوی حقوق زنان و مردان دستگیر شده و به زندان اوین رفته اند.


منبع : عصرايران

نظر كاربران :

1)خبر گزاری آسو شیتدپرس در اسلام حدود زنان مشخص شده است آزادیی (نه بی بند و باری ) که اسلام به زنان داده در هیچ یک از ممالک شما یافت نمی شود کشورهای به اصطلاح دمو کراسی از زن چیزی جز یک کالا استفاده می کند
2) تحصن ها در جلوی مجلس باز نشانه آزادی در ایران است
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”