دستگیری چندروزنامه نگار توسط وزارت اطلاعات به اتهام تجزیه طلبی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 آذر 1385, 9:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

دستگیری چندروزنامه نگار توسط وزارت اطلاعات به اتهام تجزیه طلبی

پست توسط Ahmad6644 »

تصویر

چند روزنامه نگار محلی در یکی از استان های کشور توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند .
به گزارش عصرایران(asriran.com) روابط عمومی وزارت اطلا‌عات عصر امروز اعلام کرد:این افراد در یکی از استان های ایران که با حمایت بیگانگان در راستای پیاده‌سازی اهداف تجزیه طلبانه فعالیت می کردند بدستگیر شدند .

براساس این گزارش، دستگیرشدگان اعتراف کرده اند که برای‌انتشار مطالب تفرقه افکنانه ، در چارچوب افکار قوم گرایانه افراطی و ضد امنیت ملی از فراسوی مرزها از طریق عوامل مرتبط ماهیانه مبالغ قابل توجهی دلا‌ر دریافت می کردند.
وزارت اطلاعات ، جزییات بیشتری در این باره اعلام نکرده است .

با توجه به تکثر قومی در ایران ، یکی از برنامه هایی که به ویژه در چند سال اخیر از سوی برخی کشورها بدان دامن زده می شود، تشدید تمایلات تجزیه طلبانه به ویژه در مناطق کردستان ،آذربایجان و خوزستان است .

تجزیه طلبان، در برخی مناطق مثل خوزستان ، به عملیات تروریستی رو آورده اند و گروه هایی مثل "پژاک" به طور رسمی و سازماندهی شده از آن سوی مرزها هدایت می شوند که از اعلام اینکه شاخه ای از گروه پ.ک.ک (سازمانی با خاستگاه ترکیه ای)هستند ابایی ندارند. برخی از گروه های تجزیه طلب نیز در قالب فعالیت های سیاسی و فرهنگی اهداف خود رادنبال می کنند که پان ترکیست ها نمونه بارزآن به شمار می روند و ارتباطات ویژه ای نیز با تندروهای ضدایرانی باکو دارند .

تجزیه طلبان نه تنها در میان افکار عمومی پایگاهی ندارند بلکه به دلیل آن که تمامیت ارضی کشور را نشانه گرفته اند، حتی در میان اپوزیسیون نیز فاقد حداقلی از مقبولیت هستند .

منبع : عصرايران

از همينجا به بچه‌هاي وزارت اطلاعات خسته نباشيد مي گم :(
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”