سال 89 پرايد تمام مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 177
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 دی 1385, 3:13 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

سال 89 پرايد تمام مي‌شود

پست توسط Gamma »

با ورود نيو پرايد و S81
سال 89 پرايد تمام مي‌شود


مژگان ميرزايي- تغييرات مديريتي در گروه خودروسازي سايپا بار ديگر در صدر اخبار غير موثق رسانه‌ها قرار گرفت. اين بار تغييرات مديريتي در شركت پارس خودرو، شخص اول گروه خودروسازي سايپا را بعد از ظهر روز يكشنبه در مراسم افتتاح طرح خدمات و امداد نوروزي 86 در برابر پاسخ‌هاي بي‌شماري خبرنگاران قرار داد.


هر چند قلعه‌باني عزل اميري، مديرعامل پارس خودرو را تكذيب و يا تاييد نكرد اما وي جابه‌جايي و تغييرات مديريتي را امري طبيعي خواند كه در شركت‌ها طي فرايندي اتفاق مي‌افتد، به طوري كه سايپا نيز سالانه با جابه‌جايي در مديران شركت‌هاي تابعه خود روبرو است و از آنها در ساير قسمت‌ها بهره‌ مي‌برد.
در تير‌ماه سال‌جاري پس از عزل موقت احمد قلعه‌باني آنچه در بين رسانه‌ها دليل اين حكم خوانده شد، مخالفت وي با عزل اميري از سمت مديرعاملي پارس خودرو بود اما ظاهرا اين بار جانشين اميري نيز تعيين شده و بنا به گفته برخي منابع آگاه به زودي «مهرداد بذرپاش» جايگزين اميري مديرعامل پارس خودرو مي‌شود. از سوي ديگر مهدي مفيدي رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران نيز در اولين گردهمايي نمايندگان خارج از كشور ايران خودرو كه شنبه گذشته برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد تغيير و تحولات مديريتي در پارس خودرو اين سوال را غير حرفه‌اي و جنجالي خواند و بر اين نكته تاكيد كرد كه بحث تغيير و تحول در سايپا وجود ندارد مگر آنكه خبرنگاران به بزرگنمايي آن پرداخته باشند.
نيوپرايد سال آينده وارد بازار مي‌شود
احمد قلعه‌باني مديرعامل سايپا در مراسم افتتاح خدمات امداد نوروزي 86 در جمع خبرنگاران در خصوص توليد محصولات جديد اين شركت در سال آينده به ايراد توضيحاتي پرداخت. وي گفت: خودروي پرايد و زانتياي فيس لفت سال آينده وارد بازار مي‌شود و علاوه بر اين خودروها توليد تندر 90 نيز آغاز شده و از فروردين ماه به توليد انبوه خواهد رسيد.
وي در ادامه S81 را خودروي ملي سايپا عنوان كرد و افزود: S81 با ظاهري كاملا متفاوت از پرايد در سال 87 وارد بازار خواهد شد و در اصل اين خودرو جايگزين پرايد خواهد بود.قلعه‌باني در ادامه اظهار داشت: سال 89 آخرين سال توليد خودروي پرايد خواهد بود و پس از آن محصولات جديد اين شركت جايگزين اين خودرو مي‌شوند.
مديرعامل شركت سايپا در خصوص مشخصات S81 عنوان كرد: خودروي S81 سايپا اولين خودرو با پلت‌فرم كاملا ايراني است و در‌حال‌حاضر 90درصد مراحل مختلف طراحي و توليد آن مطابق با استاندارد روز اروپا انجام شده است. وي ادامه داد: اين خودرو داراي موتور ايراني M5 با ظرفيت 1500 سي‌سي و چهار سيلندر است كه امكان دريافت استاندارد اروپايي يورو 4 را دارد.
وي در مورد مدل‌هاي مختلف S81 افزود: اين خودرو در سه مدل صندوقدار، پنج در و استيشن توليد و به تدريج وارد بازار خواهد شد.
وي در مورد ورود تندر 90 به بازار داخلي اظهار داشت: تندر 90 در سه مدل مختلف در سال 86 وارد بازار خواهد شد كه آمار ثبت‌نام اين خودرو نشان‌دهنده استقبال بسيار مردم از آن بوده است.وي ادامه داد: تاكنون بيشترين استقبال مردم از مدل E2 تندر90 بود و مي‌توان گفت 80درصد ثبت‌نام به اين مدل اختصاص يافته است.قلعه‌باني در خصوص ميزان صادرات تندر 90 به ساير كشور‌ها اظهار داشت: در مجموع 20درصد از تندر‌هاي توليد شده در كشور بايد صادر شود و به دليل اينكه صادرات اين خودرو از طريق بازاريابي و فروش شركت رنو صورت مي‌پذيرد، قطعا تقاضا براي آن وجود خواهد داشت.
مديرعامل سايپا در خصوص افزايش 200هزار توماني پرايد و 850هزار توماني خودروي ريو عنوان كرد: افزايش 200هزار توماني قيمت پرايد به دليل تكميل بيمه‌نامه اين خودرو بوده كه سود آن عايد خودرو‌سازان نمي‌شود و افزايش قيمت ريو نيز به اين دليل بود كه از اين خودرو سودي عايد شركت نمي‌شد و ما ناچار به افزايش قيمت آن شديم.
خدمات پس از فروش تندر 90 مستقل انجام مي‌شود
يوسف الهي شكيب، مدير خدمات پس از فروش امداد خودروسايپا نيز در اين مراسم در خصوص اينكه خدمات پس از فروش تندر 90 به چه صورتي به متقاضيان ارائه مي‌شود، گفت: هر خودروساز شبكه مستقل خدمات پس از فروش خود را دارد كه به صورت مستقل در اين زمينه به متقاضيان خدمات ارائه مي‌دهد ولي احتمال اينكه شبكه به وسيله سيستم IT يكپارچه شود وجود دارد.
وي در مورد اينكه متقاضيان از چه طريقي مي‌توانند تندر 90 پارس خودرو را از ايران‌خودرو متمايز كنند، اظهار داشت: تمايز اين دو شركت تنها در زمان خريد مشخص مي‌شود و متقاضيان در آن زمان كارخانه توليد خودرو را شناسايي مي‌كنند.

دنياي اقتصاد
اميرالمومنين حضرت علي : ... حق پدر بر فرزند اين است كه فرزند در همه چيز به جز نافرماني خدا از پدر اطاعت كند ...
فرازي از حكمت 399 نهج البلاغه
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”