لخته خوني جان نفر دوم دولت آمريكا را تهديد مي كند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 آذر 1385, 9:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

لخته خوني جان نفر دوم دولت آمريكا را تهديد مي كند

پست توسط Ahmad6644 »

تصویر

پزشكان از ايجاد يك لخته خوني در پاي چپ ديك چني معاون رييس جمهوري آمريكا خبر دادند كه در صورت معالجه نشدن ممكن است به مرگ وي بيانجامد.

به گزارش عصر ايران (asriran.com) "يو اس اي تودي" نوشت: اين سياستمدار 66 ساله كه سابقه بيماري قلبي نيزدارد چندين ماه بايد تحت مداوا قرار بگيرد تا خونش رقيق شود.
چني پس از احساس ناراحتي در پاي خود به دكتر مراجعه كرد و انجام معاينات دقيق پزشكي نشان داد لخته خوني در پاي چپ وي وجود دارد.

لخته هاي خوني در صورت تركيدن و جريان يافتن در ريه ها كشنده است كه به آن امبولي گفته مي شود. سالانه بيش از 2 ميليون نفر در آمريكا با لخته خوني مواجه مي شوند كه از اين تعداد 60 هزار نفر به كام مرگ كشيده مي شوند.

بسياري به دليل تحرك نداشتن به مدت طولاني مانند حضور در سفرهاي هوايي بلندمدت دچار اين عارضه مي شوند. چني در سفري به دور دنيا كه هفته گذشته به پايان رسيد در طول 9 روز حدود 65 ساعت را در هواپيما سپري كرد. وي پس از انجام معاينات پزشكي به كاخ سفيد بازگشت و كار روزانه خود را از سر گرفت.

دكتر جنيفر هلر رييس بخش قلب بيمارستان جان هاپكينز بالتيمور با اشاره به اين كه چني با خوش شانسي بستري نشده، گفت: او سابقه قلبي پيچيده اي دارد من در سلامت قلب او ترديد دارم.

دفتر معاون رييس جمهوري آمريكا از پاسخ درباره داروهاي رقيق كننده اي كه او مي خورد، طفره رفت. سلامت چني كه چهار بار به حمله قلبي دچار شده مدتهاست مساله ساز شده اما وي همچنان به عنوان شخص دوم اجرايي آمريكا به فعاليت خود ادامه مي دهد.

دكتر شان اودانل رييس بخش جراحي قلب و عروق بيمارستان واشنگتن گفت: هنگامي كه در سفرهاي هوايي پاي مسافر به مدت طولاني آويزان و بدون حركت است مشكل در پا به وجود مي آيد كه در صورت بي توجهي بسيار جدي خواهد بود.

براي نمونه در سال 2003، «ديويد بلوم» خبرنگار NBC كه به دليل تهاجم آمريكا به عراق مجبور شده بود چند روزي را بدون حركت در وسايل نظامي سپري كند به همين دليل جان خود را از دست داد.

شركتهاي هوايي براي رفع اين مشكل به مسافران توصيه مي كنند در طول سفر براي مدت كوتاهي در راهرو قدم بزنند و يا پاهاي خود را حركت بدهند. اما سفر تنها عامل اين معضل نيست و احتمال تشكيل لخته خون در افراد بالاي 60سال و كساني كه سابقه نارسايي قلبي، جراحي، شكستگي و زايمان دارند زياد است.

لخته هاي خوني كه در ران تشكيل مي شوند بسيار خطرناكترند و احتمال تركيدن و جريان يافتن به سوي قلب و بروز حمله قلبي و در موارد نادر سرايت به مغز و سكته مغزي در اين گونه لخته هاي خوني بيشتر است.

منبع : عصرايران
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”