نسخه ویژه استاد دانشگاه مالزیایی برای توسعه صنعت گردشگری ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 آذر 1385, 9:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

نسخه ویژه استاد دانشگاه مالزیایی برای توسعه صنعت گردشگری ایران

پست توسط Ahmad6644 »

تصویر

نخستین همایش بین المللی گردشگری کشورهای اسلامی که به همت خبرگزاری میراث فرهنگی (CHN) و با همکاری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران از روز شنبه آغاز شده بود، بدون حضور نمایندگانی از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به کار خود پایان داد.

به گزارش عصرايران (asriran.com)، در حالی که تعدادی از کارشناسان صنعت گردشگری داخلی و خارجی در همایش مذکور شرکت داشتند، غیبت مقامات و نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توجه میهمانان خارجی را به شدت به خود جلب کرده بود.

دکتر عبدالغدیر دین" استاد دانشگاه کوالالامپور مالزی در رشته گردشگری به خبرنگار عصرایران گفت: ظاهرا سیستم صنعت گردشگری در کشور شما هنوز دولتی است و هر چند دولت داعیه حمایت از آن را دارد، اما نکته عجیب و قابل توجه برای من آن است که مسوولان این بخش هیچ یک در این همایشی که بانیان آن در بخش خصوصی بودند شرکت نداشتند.

وی با مقایسه سیستم مدیریت صنعت گردشگری مالزی و ایران خاطرنشان کرد: ماهاتیر محمد در زمان نخست وزیری مالزی، ریاست بخش گردشگری کشور را نیز عهده دار بود و می بینید که در وضعیت فعلی، این صنعت به عنوان منبع اصلی درآمد کشور ما محسوب می شود و ایران نیز در صورتی که تمایل به پیشرفت در صنعت گردشگری دارد، می تواند از ما الگوگیری کند.

دکتر دین ادامه داد: به هیچ وجه قصد جسارت به مقامات محترم صنعت گردشگری کشور شما را ندارم اما واقعیت اینجاست، زمانی که فردی چنین صنعت پر مسئولیتی را بر عهده می گیرد، باید در تمامی جلسات اعم از خصوصی و دولتی شرکت کند و با دیدگاه های مثبت و منفی اعضای شرکت کننده آشنا شود.

این استاد دانشگاه در رشته گردشگری افزود: در همایش های اینچنینی، ایده های مناسبی مطرح می شود که از آن جمله می توان به استفاده از کاروانسراهای متروکه ایران به جای احداث هتل های چند ستاره اشاره کرد.

این ایده که توسط دکتر عبدالغدیر دین در همایش سه روزه بین المللی گردشگری کشورهای اسلامی مطرح شده بود، در قالب سوژه سخنرانی وی ارائه شد.

وی در این رابطه گفت: بخش گردشگری دولتی ایران بهتر است به جای پرداختن به سوژه های فضایی و تخیلی نظیر ساخت 700 واحد هتل تنها طی یکسال، به فکر بازسازی کاروانسراهای بین راهی باشند و آنها را تبدیل به اماکن اقامتی کنند که به طور حتم بیشتر مورد استقبال جهانگردان واقعی قرار خواهد گرفت.

دین افزود: با راه اندازی مجدد کاروانسراهای ایرانی، به راحتی می توانید تورهای ارزان قیمت با سود کم و مراجعه کننده فراوان داشته باشید و این دقیقا همان نسخه ای است که پیکره گردشگری ایران به آن محتاج است.

وی با استقبال از برگزاری چنین همایشی با همت خبرگزاری میراث فرهنگی (CHN) و اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران گفت: زمانی که باخبر شدم بانیان این همایش از بخش خصوصی هستند، با وجود مشغله فراوان شغلی در آمریکا به ایران آمدم زیرا حضور این بخش در امور فرهنگی به طور حتم می تواند نتایج قابل قبول تری در پی داشته باشد و خوشبختانه طی این سه روز ضمن لذت بردن از نحوه میهمان نوازی ایرانیان، تجارب خود را به دوستان ایرانی منتقل و چیزهای زیادی نیز آموختم.

منبع : عصرايران
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”