نگاهی به ۶ بازی به يادماندنی رئال و بارسلونا

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

نگاهی به ۶ بازی به يادماندنی رئال و بارسلونا

پست توسط sohrab_poet »

بارسلونا و رئال مادرید و دو رقیب دیرینه اسپانیایی و دو غول فوتبال این کشور در نبردهای رودررو بازی های داغ و حساسی را به نمایش گذاشته اند.

به گزارش خبرنگار «بازتاب ورزشی» به نقل از «رویترز»، نگاهی داریم به 6 بازی به یادماندنی آنها در لیگ اسپانیا:

*1973-1974
رئال صفر – بارسلونا تصویر 5
«یوهان کرایف» بازی ساز بزرگ هلندی با دگرگونی بزرگ در بارسا تیمی که 14 سال بود از عنوان قهرمانی «لالیگا» دور بود، باعث پیروزی تیمش در سانتیاگو برنابو شد. شکستی که به عنوان بدترین شکست خانگی رئال در تاریخ این باشگاه محسوب می شود.

«کرایف» تیمش را با دو حرکت منحصر به فرد و دو گل زیبا از حریف پیش انداخت و سرانجام بازی را با نتیجه رویایی 5 بر صفر به سود خود تمام کردند. با این پیروزی بارسلونا در حالی که 5 هفته تا پایان فصل باقی بود، عنوان قهرمانی لالیگا را به دست آورد.

*1984-1985
بارسا در اواسط دهه 80 با مربیگری «تری ونبلز» و استخدام «استیو آرچیبالد» مهاجم اسکاتلندی، «گری لینه کر» انگلیسی و «مارک هیوز» ولزی سال های درخشانی را پشت سر می گذاشت.

«آرچیبالد» رویاهای تیمش را با گلزنی در «برنابئو» و سازندگی دو گل دیگر آغاز کرد.
آنها در کورس قهرمانی لالیگا بودند، دو فصل بعد هم «لینه کر» با هت تریک در پیروزی 3 بر 2 بارسا برابر رئال در «نیوکامپ» خاطره ساز شد.

*1993-1994
بارسلونا 5 – رئال مادرید صفر تصویر
«روماریو» مهاجم به یادماندنی برزیل تحت مربیگری «کرایف» بازیکن سابق این تیم، با هت تریک خود رئال را در «نیوکمپ» در هم کوبید.
بارسا با این پیروزی و با توجه به پنالتی که «میروسلاو جوکیج» بازیکن دیپورتیو در برابر والنسیا از دست داد، برای چهارمین بار پی در پی قهرمان لالیگا شد.


*1994-1995
رئال مادرید 5- بارسلونا صفر
یک انتقام شیرین برای رئال در «برنابئو»، «ایوان زامورانو» مهاجم شیلیایی این تیم در حالی هت تریک کرد که «امیلیو آماویسکا» و «لوئیز انریکه» که بعدها پس از انتقالش به «نیوکامپ» به بازیکن محبوب «کاتالان» ها تبدیل شد، 2 گل دیگر را به ثمر رساند. رئال در آن فصل با پشت سر گذاشتن دیپورتیو قهرمان شد.

*2003-2004
بارسلونا یک – رئال 2
بازی قبلی در بارسلون با درخشش «لوییز فیگو» در «نیوکامپ» همراه بود تا سناریویی مشابه در این بازی و این بار در قالب پیراهن رئال به وجود آید.

این بار حضور «فیگو» باعث شد، رئالی ها پس از 19 سال در «نیوکامپ» پیروز شوند، اما بارسلونا در بازی برگشت و در «برنابئو» با همان نتیجه شکست را جبران کرد.

*2005-2006
رئال مادرید صفر – بارسلونا تصویر 3
«رونالدینیو» مهاجم بارسا پس از به ثمر رساندن دو گل مورد تشویق هواداران رئال هم قرار گرفت. «ساموئل اتوئو» مهاجم سابق رئال که در ابتدای فصل قبل توسط این تیم بیرون شده بود، موفق به ثمر رساندن هفتمین گل لیگ خود در برابر آنها شد.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”