قيمت انواع خودرو

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط RAHVAR »

 
 
 تصویر 
   تصویر     
  
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 45
تاریخ عضویت: شنبه 22 مهر 1385, 4:20 am
سپاس‌های ارسالی: 249 بار
سپاس‌های دریافتی: 105 بار

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط 7421 »

تصميم‌گيري درباره افزايش قيمت خودرو نهايي شد
شب گذشته جلسه اعضاي كميته قيمت‌گذاري خودرو برگزار شد و ظاهرا در اين جلسه با افزايش محدود قيمت محصولات گروه صنعتي ايران‌خودرو و گروه خودروسازي سايپا موافقت شده است. :-?

به گزارش خبرنگار ايسنا، هنوز خبر رسمي از نتايج اين جلسه اعلام نشده، اما طبق پيگير‌ي‌هاي خبرنگار ايسنا، ظاهرا اعضاي كميته قيمت‌گذاري خودرو پس از بحث و بررسي فراوان، با افزايش قيمت محدود محصولات توليدي ايران‌خودرو و گروه خودروسازي سايپا كه شركت پارس‌خودرو را نيز شامل مي‌شود، موافقت كرده‌اند.

البته براي اطلاع دقيق‌تر از نتيجه جلسه اعضاي كميته قيمت‌گذاري خودرو همچنان بايد منتظر اعلام رسمي و نهايي آن ازسوي سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان و ديگر سازمانهاي مسوول بود و پيگيري‌ خبرنگار ايسنا در اين ارتباط ادامه دارد.

منبع : ايسنا
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 60
تاریخ عضویت: شنبه 16 اردیبهشت 1391, 2:11 am
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط *mohammad* »

جدول کامل تغییر قیمت خودروها منتشر شد، ضمن اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تغییرات در قیمت خودرو را از 12 مهرماه مجاز اعلام کرد.

به گزارش مهر، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان سرانجام سکوت خود را شکست و به صورت رسمی، افزایش قیمت خودروها را از 12 مهرماه امسال مجاز اعلام کرد.

برهمین اساس، سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو براساس مصوبه کمیته خودرو باید افزایش متوسط 18 درصدی را اعمال کرده و سقف 20 درصد را در قیمت‌گذاری خود رعایت کنند. برای ایران خودرو متوسط افزایش قیمت 10 درصدی در نظر گرفته شده است.

پیش از این مهر گزارش داده بود: براساس این مجوز، ایران خودرو قیمت محصولات خود را به طور میانگین 10 درصد افزایش گروه خودروسازی سایپا به طور میانگین 18 تا 20 درصد افزایش یافته است.

جدول زیر قیمت جدید محصولات سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو که به تائید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رسیده است، را نشان می‌دهد. گفتی است در این جدول قیمت جدید محصولات ایران خودرو نبود.

در همین حال، وانت باردو بنزینی با ترمز ضد قفل 87 میلیون و 384 هزار ریال، وانت بار دوگانه سوز با ترمز ضد قفل 99 میلیون و 660 هزار ریال و سمند LX بنزینی 210 میلیون و 900 هزار ریال قیمت‌گذاری شده است.


 تصویر 

به گزارش مهر، امروز برخی رسانه‌های کشور هم جدولی منتشر کرده‌اند که قیمت جدید و قدیم خودروها را نشان می‌دهد. البته مشخص نیست این قیمت‌ها و درصد افزایش آنها مورد تائید کدام دستگاه است، اما مهر آن را منتشر می‌کند.


 تصویر 
  [COLOR=#1f497d]به سانِ رود،که در نشیبِ دره سر به سنگ می زند،
رونده باش.
امیدِ هیچ معجزه ای ز مرده نیست
زنده باش.
   
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط big-man »

رفتم سایتش گشتم....اما پارس elx و چند مدل دیگه وجود نداشت .....اکثرا هم پیش فروش بودن.........به نظر شما قیمتا دیگه ثابت شدند؟؟؟یا احتمال پایین اومدنشون هم هست؟
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط FREE MAN »

خبرگزاری مهر پشت پرده افزایش قیمت خودرو را منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، کمیته قیمت‌گذاری خودرو که زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند، چگونه پذیرفت که قیمت خودروها را افزایش دهد.
یک مقام مطلع در این باره به خبرنگار مهر گفت: خودروسازان با ارائه دلایلی به کمیته قیمت‌گذاری خودرو خواستار افزایش 50 تا 65 درصدی قیمت خودرو شده بودند.
وی درباره دلایل خودروسازان برای افزایش 50 تا 65 درصدی قیمت خودرو اظهارداشت: 2.5 تا 3 برابر شدن قیمت ارز، افزایش 200 درصدی قیمت فولاد، 300 درصدی قیمت پلیمر، 150 درصدی قیمت آلومینیوم و 120 درصدی قیمت مس و روی و همچنین افزایش قیمت محصولات دیگری چون الیاف نساجی ، لاستیک و پلاستیک از دلایلی بود که خودروسازان برای افزایش قیمت به آنها اشاره کرده بودند.
این مقام مطلع ادامه داد: البته کمیته قیمت‌گذاری خودرو در نهایت با این پیشنهاد مخالفت کرد و قرار شد در فاز اول قیمت محصولات ایران خودرو به طور میانگین 10 درصد و سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو به طور میانگین 18 تا 20 درصد افزایش یابد.
وی اعلام کرد: ظاهرا در فاز دوم افزایش قیمت خودرو که به زودی عملیاتی خواهد شد، قیمت خودرو به طور میانگین 15 تا 20 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

چه شود!!!!!!!
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط FREE MAN »

انجمن قطعه‌سازان خودرو در واکنش به خبر «تابناک» با نام «افزایش قیمت خودروهای بومی با چه توجیهی» جوابیه‌ای فرستاده است که نکات چشمگیری در آن به چشم می‌خورد.

به گزارش «تابناک»، متن جوابیه انجمن قطعه‌سازان خودرو به شرح زیر است:

مدیر مسئول محترم سایت تحلیلی و خبری تابناک

با سلام و احترام
سایت خبری تابناک در مطلبی با عنوان افزایش بهای خودروهای «بومی» با چه توجیهی؟ «انتقاداتی را نسبت به افزایش قیمت خودروهای تولید داخل مطرح کرده است. خواهشمند است به منظور روشن شدن اذهان مردم، نسبت به انتشار این توضیح در‌‌ همان ستون و صفحه اقدام فرمایید.
تولید خودرو درکشور ناگزیر ازدو روش می‌باشد: اول اینکه قطعات به صورت کامل وارد می‌شود که با توجه به اولویت بندی ۱۰ گانه واردات کالاهای اساسی واردات قطعات خودرودرحال حاضربا ارز آزاد انجام می‌پذیرد.
گفتنی است منظور از خودکفایی در صنعت خودرو، استفاده ازتوان قطعه‌سازان داخلی برای تامین قطعات مورد نیازخودرو‌ها ی تولیدی است حال آنکه قطعه‌سازان داخلی برای تولید قطعه وابسته به مواد اولیه‌ای است که از خارج و بانرخ ارز آزاد تامین می‌کند. به عنوان نمونه برای تولید قطعات آلومینیوم مورد مصرف در خودرو المان‌ها ی وجوددارد که آن‌ها با نرخ آ زادو از خارج از کشور تامین می‌شودازاین رو خودرو سازنمی تواند پاسخگوی افزایش قیمت‌هایی باشد که غیر مستقیم بر قیمت تمام شده محصول نهایی تحمیل می‌شود حتی اگر خودرو‌های بومی باشد.
حالت دوم که مورد اشاره نویسنده محترم می‌باشدتامین قطعات است که دانش فنی تولید آن درکشوروجود داردودرداخل کشور درحال تولید هستند ولی برای تولید آن‌ها نیز درصد بالایی مواد اولیه مورد نیاز از خارج کشور وارد می‌شود.
همانطور که مستحضرید با توجه به شرایط ویژه پیش آمده در اقتصاد کشور تمام آنچه که مواد اولیه برای تولید محسوب می‌شود با افزایش قیمت مواجه شده و در مواردی قیمت آن چند برابر شده است. جهت اطلاع و محض نمونه به عرض می‌رساند طی همین ایام اخیر، قیمت فولاد ۲۰۰ درصد، آلومینیوم ۱۵۰ درصد، مواد پلیمری ۳۰۰درصد، مس و روی ۱۰۰ درصد، پلاستیک و لاستیک ۱۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است. در نظر بگیرید که این مواد جزو مواد اولیه تولید محسوب می‌شود. به این موضوع اضافه کنید افزایش و نوسانات نرخ ارزرا که گاهی تا سه برابر طی سال جاری رسیده است.
البته نرخ محاسبه شده فعلی با قیمت ارز سه ماه پیش می‌باشد و درصورت افزایش مجدد حتی محاسبه با قیمت فعلی نرخ ارز، قیمت تمام شده خودرو نیز بایدمجدا محاسبه و با قیمت‌های جدید عرضه شود.
به این ترتیب حتی اگر خودرویی به صورت ۱۰۰ درصد بومی‌سازی شده باشد، قیمت آن همچنان وابسته به مواد اولیه‌ای است که شرح آن حضورتان ارایه شد.
علی ایحال اگر نویسنده محترم یادداشت بنا باشد قضاوت کند و به عنوان قیمتگذار خودرو باشد، محصول تولیدی را دو تا دو و نیم برابر بالا‌تر نخواهد فروخت؟!
احمد نعمت بخش
دبیر انجمن خودروسازان ایران

اما چند نکته قابل یادآوری در این جوابیه:
در متن این جوابیه آمده است که منظور از خودکفایی در صنعت خودرو، استفاده از توان قطعه‌سازان داخلی برای تأمین قطعات مورد نیاز خودروهای تولیدی است. ضمن تشکر از توضیح و تفهیم واژه خودکفایی در صنعت خودرو، این توضیح به این معناست که خودروهایی که زمانی در کشور مونتاژ می‌شده، اکنون در کشور ساخته می‌شود؛ بنابراین، ازین پس مخاطبان عزیز توجه داشته باشند که خودکفایی در صنعت خودرو شامل، تفکر، خلاقیت، طراحی نوین و بومی و ابداع و اختراع نیست و هر زمانی که خودرویی برای مونتاژ در کشور وارد شد، در چند سال آینده، توان خودکفایی در تولید آن خودرو وجود خواهد داشت؛ بنابراین، تا اطلاع ثانوی، توقع خلاقیت و تولید خودروهایی متفاوت را نداشته باشید!
دیگر آنکه متن جوابیه به درستی اشاره می‌کند که برای تولید قطعات خودروی بومی شده، نیازمند درصد بالایی از واردات مواد اولیه از خارج از کشور است و نیز در آن اشاره مستقیمی به افزایش قیمت در فولاد، آلومینیوم و مواد پلیمری داشته است.
جالب آن که در هر سه این موارد، کشور در حال خودکفایی است، یا دست‌کم این گونه گفته می‌شود!
همچنین امروز خبری منتشر شده که در آینده نزدیک، کشور از واردات فولاد بی‌نیاز خواهد شد و البته چندی پیش نیز خبر کاهش ۲۲ درصدی واردات فولاد به کشور منتشر شد که همزمان بود با خبر افزایش ۱۷۶ درصدی صادرات فولاد!
اما درباره آلومینیوم باید گفت، چندی پیش، مدیر عامل مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل گفته بود که مقدار نیاز سالانه صنایع کشور به آلومینیوم، چهارصد هزار تن است و با بهره‌برداری کامل از این مجتمع و افزایش دیگ‌های آن به ۲۲۸، دیگر نیازی به واردات آلومینیوم نیست.
در خصوص مواد پتروشیمی و پلیمری نیز تا جایی که اخبار را مرور می‌کنیم، همواره سخن از تولید کامل این مواد در کشور و حتی صادرات آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه است؛ در سال ۱۳۹۰ مجموعا ۹۰۱۸۷۷ تن مواد پلیمری از کشور صادر شده و میزان ۳۷۴۹۱۲ تن به کشور واردات شده است!
به ترتیب و با توجه به این مسائل، چنانچه بهای این محصولات در بازار و برای خودروسازان گران شده است، بهتر است انجمن خودروسازان با نامه‌نگاری با مراجع ذیربط، دلیل افزایش قیمت را از آن‌ها بپرسند!
از سویی، هنوز پرسش ما این است که چرا باید هزینه افزایش قیمت مواد اولیه را در ‌‌نهایت مصرف کننده خودرو، آن هم با درصدی نا‌عادلانه و غیر منطقی بپردازد؟ آیا این به معنای ضعف و ناتوانی نهادهایی همچون انجمن خودروسازان برای احقاق حق خود از مراجع بالا‌تر نیست؟ آیا افزایش بهای خودرو به معنای استفاده از مسیر کوتاه افزایش قیمت محصول نهایی و وارد کردن فشار به مصرف کننده نیست؟ آیا انجمن خودروسازان نمی‌تواند حقوق خود ـ و البته آن گونه که نشان داده حقوق خودرو سازان ـ را از مراجع بالا‌تر بگیرد و تنها مصرف کننده را در دسترس نبیند؟
نکته قابل توجه دیگر آن که در متن جوابیه آمده است: البته نرخ محاسبه شده کنونی با بهای ارز سه ماه پیش است و در صورت افزایش دوباره، حتی محاسبه با نرخ کنونی ارز، قیمت تمام شده خودرو نیز باید دوباهر محاسبه و با قیمت‌های جدید عرضه شود.
لطفا بگویید آیا اگر قیمت مثلا پراید به بیست میلیون تومان برسد، شما راضی خواهید بود؟ خواهشمندیم، توضیح فرمایید چنانچه نرخ ارز به مرز دو هزار تومان یا کمتر برسد، شما تضمین می‌کنید که بهای خودرو کاهش یابد؟ قول می‌دهید در آن زمان، صادقانه نرخ ارز را برای کاهش بهای خودرو شاهد بیاورید یا اینکه در سال آینده، تنها و تنها به این دلیل که سال جدید است، دوباره تقاضای افزایش بههای خودرو را خواهید داد؟!
جناب آقای نعمت بخش، لطفا کلاه خود را قاضی کنید و خود را برای چند لحظه به جای مصرف کننده‌ای گذارید، که با هزاران فشار و در جایی که نرخ تورم بیداد می‌کند و حقوقش کفاف سر آوردن یک ماه را نیز نمی‌کند، و با هزاران سختی، می‌خواهد برای خودرویی هزینه کند که تنها به این دلیل که در کشور صنعت خودرو انحصاری است، مجبور به خرید آن است!
خود شما به شخصه، حاضرید برای خودرویی سیزده میلیون تومان پرداخت کنید که استاندارد آن دست‌کم برای دوازده سال گذشته است و عملا از رده خارج تلقی می‌شود؟ لطفا به این پرسش صادقانه پاسخ دهید، چرا که صداقت شما از جانبداری پرشورتان از خودروسازان پیداست؛ البته ما توانایی شما و همکارانتان را در تولید خودکفای این خودرو تقدیر می‌کنیم و از شما سپاسگزاریم.
برای نشان دادن اجحافی که در حق مصرف کننده می‌شود، تنها توجه شما را به یک نکته جلب می‌کنیم و آن این که امروز، سازمان حمایت از مصرف کنندگان اعلام کرده است، خودروهایی که پیش فروش شده و در قرارداد آن‌ها مبلغ نهایی آمده، شامل افزایش قیمت اخیر نخواهد بود.
متأسفانه تا جایی که ما می‌دانیم، در هیچ کدام از قراردادهای شرکتی مانند سایپا، مبلغ نهایی قرارداد نمی‌آید و آمده است که بهای خودرو مبتنی بر بهای زمان تحویل است. تمنا داریم یک لحظه به جای مصرف کننده بنشینید و آنگاه به ما بگویید آیا همچنان از افزایش بهای خودرو حمایت می‌کنید؟!

معنی خودرو ملی و خودکفایی در تولید خودرو و بی نیازی از واردات مواد اولیه و خیلی چیزهای دیگه رو از این مطالب بالا میشه فهمید :-? :-? :-? :-? :-? .اینا همش نتیجه حمایت از خودروسازهای وطنیه . واقعا متاسفم :-P :-P :-P
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط big-man »

من بدبخت ماشینمو فروختم ریختم بانک که باهاش وام بگیرم یه پرشیا جووور کنم...یدفه قیمت رفت بالا...حالا باید همون وامو بگیرم دوباره بریزم بانک چند ماهی پوله بخابه یه وام دیگه با همون وامه بخرم تا بتونم یه پرشیا بخرم....میترسم اونوقت هم گرونتر بشه مجبور بشم اون وام وام رو بگیرم دوباره بریزم بانک یه وام وام وام دیگه بگیرم تصویر تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Mahdi1944, ويرايش شده در 0.
دلیل: بخشي از متن به خاطر عدم داشتن منبع و توهين آميز بودن حذف شد
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط big-man »

از قیمت زانتیا کسی خبر داره؟؟؟
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط RAHVAR »

زانتیا تولید نمیبشه

قیمتشم مدلهای بالاتر فکر کنم از 25 تا 30 باشه
   تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط big-man »

یه سوال دیگه
رفتم سایت ایران خودرو نوشته پیش فروش


مثلا خودروی سورن


5 میلیون پیش پرداختشه ...سود 22 درصد و موعد تحویل دی ماه 91خوب این یعنی چی ؟؟؟یعنی بقیه ی پول رو وقت تحویل باید بد ییا واست قسط بندی میکنن ....چجوریه؟
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط RAHVAR »

 تصویر  
   تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: قيمت انواع خودرو

پست توسط big-man »

RAHVAR, جان خدایی منت گذاشتی روو سرمون ..که ما قیمتای روز ماشین رو در اختیارمون قرار میدی....


فقط یه سوال داشتم


به نظرت کی این فروش اقساطی ماشین دوباره در دسترس قرار میگیره..منظورم همین پیش پرداخت میدی بقیه ش چند تا چکه


آخه الان همشو زدن پیش فرووش....قیمت تمام شده شم معلوم نیست ....
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”