هنرمندان سينما نوروز 86 به همدان مي‌روند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

هنرمندان سينما نوروز 86 به همدان مي‌روند

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: جمعي از هنرمندان بزرگ سينماي كشور، عيد نوروز، به عنوان ميهمان ويژه به همدان سفر خواهند كرد و در روز ميلاد حضرت رسول اكرم (ص) نيز جشن بزرگي در همدان برپا خواهد شد.


به گزارش خبرگزاري فارس، زمرديان، مدير اجرايي جشنواره فيلم‌هاي كودكان ونوجوانان همدان، در مراسم افتتاحيه ساختمان دائمي دبيرخانه بيست و يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان ايراني، يكي از مزاياي برپايي اين جشنواره را حضور پيشكسوتان سينماي ايران و جهان در همدان دانست.
زمرديان از ضرورت مشاركت جدي شهرداري همدان به عنوان مهمترين نهاد عمومي ياد كرد و گفت: از اين به بعد به بهانه جشنواره برنامه‌هاي فراوان و متنوعي را براي مردم همدان تدارك ديده‌ايم كه به تدريج برگزار خواهيم كرد. وي به برپايي جشنواره در فصل بهار اشاره كرد و گفت: تلاش مي‌كنيم بهار كودكان همدان محدود به زمان برپايي جشنواره نماند و در طول فصل‌ها و سال‌هاي متوالي، استمرار پيدا كند.
در اين مراسم استاندار همدان، معاون سياسي امنيتي استاندار، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، مدير اجرايي جشنواره و مدير جشنواره‌هاي بنياد سينمايي فارابي به ايراد سخنراني پرداختند.
اين مراسم كه در مجتمع ابن سيناي همدان برگزار شد با حضور كودكان همداني رنگ و بوي صميمانه‌اي به خود گرفته بود و آواز كودكانه دختران و پسران همداني در آغاز مراسم افتتاحيه خبر از بهار كودكان در همدان مي‌داد.
استاندار همدان در اين مراسم ضمن ابراز اميدواري بر اين نكته كه جشنواره فيلم كودك، زمينه‌ساز ورود همدان به عرصه كلان‌ هنر و فرهنگ باشد، افزود: برگزاري جشنواره فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان اولويت اول استان همدان است.همدان حرف‌هاي ناگفته بسياري براي ايران و جهانيان دارد و يكي از كاركردهاي جشنواره فيلم كودك اين است كه به سهم خود، پيام همدان را به جهانيان برساند.
دكتر بهروز مرادي ادامه داد: از اين به بعد تا انتهاي جشنواره، هيچ اولويتي در استان به اهميت اين جشنواره نيست و تمام تلاش و فكر مديران استان بايد براي اجراي خوب اين برنامه متمركز شود.
وي يكي از دلايل ارتقاي جايگاه اصفهان را در حوزه فرهنگ، اجراي خوب اين جشنواره‌ براي چندين دوره عنوان كرد و گفت: مديران استان بايد مشاركتي جدي و مستمر در برگزاري جشنواره داشته باشند، ما بايد از فرصت‌ها براي جهش استان به سمت توسعه، بيشترين بهره را ببريم.
وي با اشاره به جايگاه تاريخي استان همدان گفت: همدان پايتخت تاريخ و تمدن ايران است. اين منطقه حداقل سه هزار سال سابقه تاريخي دارد. اينجا استاني است كه در هر 15 كيلومتر آن يك محوطه تاريخي نهفته است و مردمش آن چنان با صلابت و توانمند كه هيچ قومك و ملت تجاوزگري در طول تاريخ نتوانسته است مدنيت را در اينجا از بين ببرد.
وي همچنين به نقش جشنواره‌هاي بين‌المللي در شكل‌گيري تعامل فرهنگي ميان جوامع اشاره كرد و گفت: در اين زمينه بايد به طور متقابل وارد تبادلات فرهنگي شويم و ارزشهاي فرهنگي خودمان را اشاعه دهيم.
معاون سياسي، امنيتي استاندار نيز در اين مراسم قول داد تمام امكانات اجرايي استان براي اجراي هرچه بهتر اين جشنواره فراهم باشد.
عابدي با اطمينان از اجراي مطلوب جشنواره را خبر داد و گفت: در اين كار به نحوي عمل خواهيم كرد كه همدان با افتخار هر سال مجري يك جشنواره بين‌المللي باشد.
وي از تقسيم‌بندي وظايف دستگاه ها در اجراي برنامه‌ها‌ي جشنواره خبر داد و گفت: خوشبختانه بسياري از مديران استان ضمن قبول وظايف محوله، انجام مسئوليت‌هاي بيشتري را هم خواستار شده‌اند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان هم در اين مراسم ابراز اميدواري كرد برپايي اين جشنواره، زمينه‌ساز برگزاري ده‌ها جشنواره بين‌المللي در همدان شود.
سيد‌آقا حسيني گفت: توان مردم همدان در حدي است كه لياقت برگزاري ده‌ها برنامه مشابه را داشته باشند.
وي كودكان را جلوه عصمت‌ عنوان كرد و گفت: خوشحالم كه اين جشنواره به نام اين گروه و براي آنها برگزار مي‌شود.
حسيني انتخاب همدان را براي برپايي جشنواره نشان از نظر مساعد وزير ارشاد و معاون سينمايي وي و حمايت و پشتيباني استاندار همدان دانست و گفت: نگاه فرهنگي استاندار، افق ديد ما را باز و به ما اميد و نشاط مي‌دهد.
مدير امور جشنواره‌هاي بنياد سينمايي فارابي هم در اين مراسم از اينكه در فصل ركود فعاليت‌هاي عمراني، تجهيز سالن‌هاي سينمايي با جديت پيگيري مي‌شود، ابراز خوشحالي كرد.
محمد سعيد قائني نجفي گفت: مشاهده اين همه نيروي انساني كارآزموده و توانا در همدان براي ما جاي دلگرمي دارد.
وي ابراز اميدواري كرد جشنواره بيست و يكم، سبب توسعه بيشتر در همدان شود.
عليرضا رضاداد دبير جشنواره كه قرار بود به همراه هياتي متشكل از مديران جشنواره، برخي از هنرمندان سينماي كودك و نوجوان و نمايندگان رسانه‌هاي جمعي در همدان حاضر شود، به دليل نقص فني هواپيما، موفق به حضور در مراسم افتتاحيه نشد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”