واردات گوشت در سال 86 ممنوع شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

واردات گوشت در سال 86 ممنوع شد

پست توسط gigi64 »

هموطن سلام-مجلس شورای اسلا‌می به منظور حمایت از تولیدکنندگان دام و طیور در کشور,واردات گوشت قرمز و سفید را در سال 1386 ازجانب دولت ممنوع اعلا‌م کرد .

تصویر

براساس این مصوبه که در بخش هزینه ای تبصره 2 لایحه بودجه سال 86 کل کشور تصویب شد دستگاههای اجرایی موظف شدند نیاز خود را از محل دام و طیور داخل کشور تامین کنند.
در صورت نیاز به اعمال سیاستهای تنظیم بازار, وزارت جهاد کشاورزی مجوزواردات به بخش غیردولتی با اولویت تشکلهای دام و طیور و صنایع غذایی را صادر خواهد کرد.
همچنین دولت موظف شد در چارچوب اهداف برنامه چهارم توسعه و به منظور استمرار برنامه خودکفایی کشور از تولید گوشت قرمز و پودر ماهی متناسب بابرنامه سالا‌نه بخش‌, تسهیلا‌ت لا‌زم را برای تامین سرمایه در گردش دراختیار تولیدکنندگان قرار دهد.


براساس مصوبه دیگر امروز عصر به منظور تامین اعتبار برای پرداخت قرض‌الحسنه به نیازمندان مراجعه کننده به کمیته امداد امام خمینی‌, پانصد میلیارد ریال از محل وجوه قرض الحسنه بانکها با معرفی کمیته امداد اختصاص می یابد.
مجلس شورای اسلا‌می همچنین به منظور ایجاد تسهیلا‌ت برای انتقال پادگانها, مراکزنظامی و کارخانه های بزرگ صنعتی دفاعی از شهرهای بزرگ به ویژه تهران و دیگر شهرهای کشور برحسب نقشه جامع شهر, وزارت مسکن و شهرسازی وشهرداریها را مجاز کرد در صورت توافق با ستاد کل نیروهای مسلح‌, پادگانی به همان میزان زیربنا و مساحت در محدوده خارج از شهر احداث کنند.
در برابر این تصرف‌, بخشی از پادگان داخل شهر باید به طرحهای مصوب شهری اختصاص یابد.
بانک مرکزی نیز موظف شد تا سقف هزار میلیارد ریال با بازپرداخت پنج ساله و از طریق فروش بخشی از عرصه و اعیان پادگان متصرف شده را برای جا به‌جایی و انتقال مراکز یاد شده در اختیار وزارت مسکن و شهرسازی یا شهرداریهای مربوط قرار دهد.
بر اساس یکی دیگر از مصوبات عصر امروز مجلس 1200 میلیارد ریال به منظور تامین اعتبار برای پرداخت تسهیلا‌ت به زندانیان نیازمند محکوم به پرداخت دیه در جرایم غیرعمدی در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه قرار می‌گیرد.
براساس یکی دیگر از مصوبات جلسه علنی عصر امروز به وزارتخانه ها, موسسات و شرکتهای دولتی اجازه داده می شود برای اجرای طرحهای عمرانی سرمایه ای ملی و استانی از محل منابع داخلی شرکتهای دولتی به نفع پیمانکاران و سازندگان داخلی و یا مشترک داخلی و خارجی طرف قرارداد نزد شبکه بانکی دولتی و غیردولتی کشور, اعتبار اسنادی ارزی و ریالی افتتاح کنند.
همچنین نمایندگان به دستگاههای اجرایی اجازه دادند تا ده درصد از اعتبارات طرحهای عمرانی سرمایه ای و کمکهای فنی و اعتباری خود را به منظور واگذاری وظایف تصدی گری و سرعت بخشیدن به تکمیل و توسعه طرحهای عمرانی , اقتصادی به بخش غیردولتی از طریق مشارکت , پرداخت یارانه مستقیم‌و یا یارانه سود تسهیلا‌ت به متقاضیان پرداخت کند.
براساس یکی دیگر از مصوبات عصر امروز مجلس شرکتهای دولتی مجازند تا 90 درصد از سود ویژه خود را پس از تصویب شورای اقتصاد در اختیار بخش غیردولتی قرار دهند تا منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در زمینه‌های اشتغالزا و توسعه فعالیتهای اقتصادی و طرحهای پژوهشی و تحقیقاتی دربخش غیردولتی را تامین کند.
به این ترتیب بخشهای درآمدی و هزینه ای تبصره دو لایحه بودجه سال آینده‌کل کشور به پایان رسید.
جلسه علنی بعدی مجلس شورای اسلا‌می ساعت 19 امشب برگزار می شود .

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”