بررسی و معرفی بازیهای کامپیوتری

در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 47 بار

پست توسط Atlantis »

m@hsa نوشته شده:سلام
منم میخوام کمکت کنم رویا.این دفعه دیگه جایی نمیرم :K:L
خواستم بپرسم راهنماهایی رو که مینویسم کجا باید بگذارم؟خواستم اینجا هم بگذارم :razz: :razz:

باورم نمیشه.............

واقعا خودتی ............................

عزیز دلم هر جا دلت خواست بذار....عزیزم این سایت با بقیه سایتها فرق میکنه.
عزیز دلم اینجا کسی نیست که به کاربرا بی احترامی کنه....اینجا همه با هم مهربونن....اینجا اصلا مدیر نداره....اینجا همه با هم دوستیم...همه با هم خواهر و برادریم.
عزیزم اینجا با همه جایه دیگه فرق میکنه........................... واقعا خودتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من هنوز باورم نمیشه....یعنی واقعا برگشتی پیشم
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :-D :-D :-D :-D :-D
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط hosein_fisher »

یه سوال ازتون دارم....من قبلا یه جا دیده بودم که این بازی به زودی برای PC میاد....
میخوام بدونم راسته؟ ...یعنی اینکه تاریخ انتشارش دقیقا معلوم شده یا نه ؟

اره برای pc هم میادJun 26, 2007

آقا حسین میتونم ازتون بپرسم شما بیشتر چه سبکهایی بازی میکنین؟

FPS رو خیلی دوست دارم :) و با بعضی از بازی های نقش آفرینی مثل:JADE EMPIRE -OBLIVION.......
بعدش اینکه آیدیه شما یه جورایی برام آشناست...میتونم بپرسم چرا؟؟!! :-(

من توی خیلی از سایتها با همین ایدی عضوم -BC نبود؟ :eek:
تو اين مملکت به هيچ فردايي اعتماد نيست.....
تصویر
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط Dr.XJ »

-roya- نوشته شده:
خوب حالا با مهر پویا جان :
مهر پویا جان یادت میاد یه روزی روزگاری ما یه جایی عضو بودیم......" S پم* مقظ n**** "..... یادت اومد؟
یادت نیومد؟؟؟؟
ای بابا ...همونجا که یه مزرعه تاریک ویژه داره....یادت اومد؟
بازم یادت نیومد؟!!
اهان....اره دیگه خودشه...همونجا رو میگم....

یادت میاد یه بار یه بازی اونجا معرفی کردی که حجمش فقط 96 کیلو بودش 8)
واقعا یه استثنا بود....میدونی که من اونجا نمیرم...واسه همین ازت خواهش میکنم لطف کنی و لینک دانلودش رو اینجا تو
همین تاپیک بذاری....راستش اون موقع ها دیگه نشد که ازت تشکر کنم واسه اون بازی و بقیه چیزا....حالا اینکارو میکنم.
ازت ممنونم....خیلی خیلی ممنونم....واسه همه چی....واسه همه چی.

بچه ها وقتی دانلود کردینش باورتون نمیشه که چه جوری میشه یه بازیه کمتر از 100 کیلویی اینقدر با گرافیک بالا و با جزئیات
زیاد باشه.

مهر پویا جان من منتظرما....مثله کمک کردنت تو این تاپیک نشه یه وقتی :D

سلام
ببخشید من یه مدتیه که مشکل دارم نتونستم بیام تو سایت
حالا مزاحم دوستان شدم باز
من اون پستمو همونطوری نقل قول میکنم اینجا

تقدیم به همه دوستانی که فکر میکنن سایز در کیفیت و گرافیک بازی تاثیر داره ;)

.kkrieger, chapter I - Beta Version
از کجا شروع کنم؟

تا حالا شده حجم بازی ها رو ملاک انتخابتون قرار بدین؟
تا حالا شده بگین بازی XX فقط 1.5 گیگ حجمشه ولی بازی YY حجمش 2 گیگ بیشتره پس این گرافیکش بهتره؟
پس صد در صد اشتباه کردین

اینترنت 90 درصد پر شده از فعالیت انسان های آماتور
واقعا پیدا کردن چیز هایی که ارزش داشته باشن این روز ها رو اینترنت سخت شده
متاسفانه همه جا کاربرای آماتور و نابلد! بیشتر از کاربرای حرفه ای پیدا میشن
برای همین هم هست که خیلی وقت ها خیلی ها چیز های اشتباه از این اینترنت یاد میگیرن
مثلا همین الان اگه در مورد ManHunt بگین این بازی روی 2 تا DVD9 عرضه میشه
همه میان و میگن پس گرافیک نهایتشه!! :-?
اما فقط این بازی رو دانلود کنین تا خیلی چیز ها براتون مشخص شه
تا یکم هم در بعضی موارد به فکر پشت صحنه و سیاستی باشین که همه جا نفوذ کرده
امیدوارم از این به بعد حجم بازی ها براتون اصلا ملاک کیفیت و گرافیک بهتر نباشه

این بازی رو با آرپانت هم میشه دانلود کرد! :grin:
چون فقط 96 کلیوبایت حجمشه 8)
قبل از اینکه روی دکمه Save کلیک کنین بازی دانلود شده

فقط و فقط 96 کیلو بایت

یه بازی که یه منوی قشنگ سه بعدی داره تو سبک FPS و با کلی جک و جونور و غول و رئیس و انواع اسلحه با گیم پلی خوب
چیزی از Doom3 کم نداره :shock: :grin:
من شخصا تستش کردم

اصلا باورتون میشه 96 کیلو بایت ناقابل که متن 10 خطی word تون بیشتر از این حجم داره؟
توی وی بی فقط به فرم کاپایل کردن 16 کیلوبایت حجم میگیره :-)

By Dr.XJ - a Way To Free World 
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Atlantis »

سلام

GTR2

قبل از هر چیزی باید بگم که این بازی به درد همه نمیخوره ... چون یه بازی شبیه سازی هستش ...دقیقا مثل نسخه اول این بازی که بازی کردنش واسه خیلیها از جمله خودم غیر قابل تحمل بود .
چند ماه قبل هم نسخه دوم این بازی منتشر شد که خوشبختانه یا متاسفانه این بازی در سال 2006 از سوی gamespot به عنوان بهترین بازی ریسینگ شناخته شد.

حالا خود بازی :

اول از هر چیزی باید در مورد طراحی خود ماشینها بگم که خیلی عالی کار شده ....طراحی داخلی ماشینها بسیار عالی و طبیعی کار شده ... در داخل ماشین حتی میشه آینه ها و صندلی رو تغییر وضعیت داد .
در طول بازی با هر تصادفی که اتفاق میفته میشه خیلی راحت اثرش رو روی ماشینها دید ....یعنی به فیزیک ماشین هم خیلی اهمیت دادن .
در طول بازی سعی شده که به همه عناصر ماشین اهمیت داده بشه که بعضی جاها واقعا میره روی اعصاب .... مثلا اینکه به لاستیکها باید توجه داشت ... به ترمز ها باید توجه داشت و .... .

در مورد گرافیک بازی هم باید بگم که خوبه .... مثلا در شرایط جوی مختلف که قرار میگیریم میشه اثراتش روی بر روی ماشین و رانندگی دید .... اثرات نور خورشید رو میشه خیلی عالی در هنگام رانندگی احساس کرد .... یا مثلا سایه ماشین بر روی جاده یا برعکسش هم کاملا مشخصه .....کاملا مشخصه که سازندهها بیشتر به کار بر روی خود ماشینها علاقمند بودن تا بر بروی محیط اطراف .... چون طراحی محیط اطراف زیاد خوب در نیومده .

یه نکته ای رو هم بگم و اون اینه که با کیبورد نمیشه خیلی خوب این بازی رو انجام داد .... چون بازی شبیه سازی کامل هستش .... و واسه اینکه بتونین کاملا به بازی مسلط بشین به چند ساعت وقت هدر دادن نیاز دارین .

پس به دوستانی که از سری بازیهای NFS خوششون میاد و اهل رانندگی تو عالم واقعیت نیستن این بازی رو پیشنهاد نمیکنم .

Captain II
Captain II
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

-roya-,

اين همون بازي گراند توريسم هست که توي پي اس 1 بود :(

واي اگه اون باشه چي ميشه؟ :AA:
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Atlantis »

نه آقا حامد .... اون بازی نیست ....شاید شبیهش باشه .

این بازی مال یه شرکت تازه کار و گمنامه .... ولی شبیه یه سری دیگه از بازیهاست ... همونجوری که خودتون گفتین شاید یه شباهتهایی با GT داشته باشه .
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Atlantis »

سلام

The Elder Scrolls IV: Oblivion

خوب من از این به بعد سعی میکنم که باکس شات اصلی بازی رو هم بذارم تا کمک بیشتری بشه برای شناسایی ظاهری بازی .

ابلیویون رو میشه یه بازی دونست که خواسته علاوه بر جذب دوستداران بازیهای نقش آفرینی , علاقه مندان سایر سبکها رو هم
به طرف خودش بکشونه .
فیلم ارباب حلقه ها رو که یادتون هست که با انواع موجودات مختلف روبه رو بودیم .... در ابلیویون هم همینطور هستش .
شما میتونین همون اول بازی نژاد و حتی قیافه و ظاهر خودتون رو به دلخواه انتخاب و طراحی کنین و وارد بازی بشین .

داستان بازی هم طبق معمول اینه که شما باید حامی یه نفر دیگه باشین ... شخصیت اصلی داستان در زندانه .... و امپراطور
اون سرزمین خودش شخصا میفهمه که تنها کسی که میتونه اونو و سرزمینش رو نجات بده همین زندانیه هستش!!!
پس ازطریق یه راه مخفی با کمک سربازان از زندان خارج میشین و در همون مراحل اول یه سری آموزش بازی به شما داده میشه
تا وارد جریان اصلی بازی بشین .

بعد از ورود به جریان اصلی بازی با یه دنیایی عجیب و با عظمت رو به رو میشین ... منظورم از با عظمت اینه که وسعت و مکانهای
بازی به شدت زیاده و آزادی عملی که برای شخصیت اصلی بازی در نظر گرفته شده خیلی زیاده .
در مورد گرافیک و هوش مصنوعی بازی اصلا نیازی به توضیح نیست ... چون سازندگان سعی کردن که خیلی خوب روی این دو قسمت
کار کنن .
ماموریتهای جانبی خیلی زیادی در طول بازی وجود داره .... شما هر بار که با نژاد جدید وارد بازی میشین و بسته به نوع اعمالی که
انجام میدین ( خیر یا شر) ماموریتهای مختلفی در پیش خواهید داشت .
بعضی موقعها یه دفعه متوجه میشین که اصلا داستان اصلی بازی رو ول کردین و وارد یه سری جریانات دیگه شدین ... اینم از خوبیهای
جریان غیر خطی بازی هستش .
با طی شدن جریان بازی و انجام هر چه بیشتر ماموریتها و استفاده بیشتر از اسلحه ها , شخصیت اصلی دارای نیروها و قدرتهای بیشتری
میشه و میتونه زودتر و بهتر دشمن رو نابود کنه .

در کل انتخاب با خودتون هستش .... با یکی دوبار بازی کردن هم نمیشه به همه ریزه کاریهای بازی پی برد ... اونم با وجود اون همه نژادی
که میشه باهاش وارد بازی شد .
در یک جمله باید بگم که oblivion یکی از بهترین بازیهای نقش آفرینی اول شخص برای دوستداران هر دو سبک هستش .

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Atlantis »

Butterfly Escape

سلام دوستان
اگه از بازی کردن بازیهای اکشن و غیر اکشن پرحجم خسته شدین و دلتون میخواد که یه تنوعی توی بازیهاتون داشته باشین بهتره
بیاین سراغ این بازی .
من خودم که الان چند هفتست دارم همینو بازی میکنم .... مرحله های آخرش مشکل شده و نمیتونم تمومش کنم .

خدمتتون عرض کنم که مدلهای مختلفی از این بازی وجود داره که یکی از بهترین و خوش ساخت ترین هاش همین بازی هستش .
جریان بازی هم کاملا مشخصه ... گوی های گردی از یه قسمت وارد محوطه میشن و سعی میکنن که به آخر برسن ... این وسط
هم شما نباید بذارین که این کار انجام بشه ... یعنی با شلیک گویهای همرنگ به همدیگه و ناپدید شدن اونا مانع انجام این کار میشین .

تو این بازی علاوه بر گوی هایی که در اختیارتون هستش یه سری امکانات دیگه هم به شما داده شده تا بتونین راحتتر و سریعتر
گویها رو ناپدید کنین ... مثلا هر یه مدت از بازی که میگذره به شما یه گوی آتشین میده که با اون میتونین مجموعه ای از گویها رو
از بین ببرین ... یا بعضی مواقع یه دونه هفت تیر هم به شما میده و همچنین سلاح های دیگه ای هم میده .... ولی در استفاده از اینا
باید دقت کنین که در مواقع خیلی حساس استفاده بشه و الکی به هدر ندین .

بازی اولاش خیلی آسونه و هر چی که از زمان بازی میگذره و به مرحله های بعدی میریم مشکل تر میشه و آخرین مرحلش دیگه واقعا
مشکله .... گرافیک بازی کارتونی و زیبا هستش و رنگهای شادی به کار رفته .
بازی فقط با موس هستش و نیازی به کیبورد نداره .... مطمئن باشین وقتی وارد بازی شدین به این راحتیها نمیتونین ازش دست بردارین .

من یه لینکی از بازی برای دانلود میذارم ولی فکر کنم که نسخه کامل نباشه ... حجمش هم حدود 16 مگ هستش ... هر کی خواست دانلود کنه .
نسخه کاملش رو میتونین از بازار تهیه کنین .

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Atlantis »

TOP SPIN2

سلام

کلا برای دوستداران تنیس دو بازی مطرح تنیس وجود داره که یکیش V.T هستش و یکی دیگه هم Top Spin .
این بازی به نظرم یکی از بازیهای قشنگ تنیسه که میتونه علاقه مندان به این سبک رو راضی نگه داره ..... شما در این بازی هم میتونین در نقش یکی از بازیکنان مطرح تنیس وارد زمین بشین و مسابقه بدین و هم اینکه میتونین خودتون یه شخصیتی رو به طور فرضی انتخاب و طراحی کنین و با اون شخصیت با دیگران مسلبقه بدین .
وقتی هم که شما شخصیت مورد نظرتون رو طراحی کردین باید اول یه سری آموزش ببینین و بعدش یواش یواش درمسابقات کوچیک شرکت میکنین و به تدریج که صاحب مهارت شدین میتونین وارد مسابقات بزرگتر بشین .

گرافیک بازی جالب از کار دراومده و طراحی شخصیتها هم جالب هستش .... ضرباتی که تنیسور به توپ میزنه تقریبا طبیعی شده .. البته میگم تقریبا .

اگه هم شما به طراحی یه بازیکن جدید علاقه ای ندارین میتونین با تنیسورهای محبوب خودتون وارد زمین بشین ... مثلا با Andy Roddick یا Roger Federer یا Maria Sharapova میتونین وارد زمین بشین .

البته اینم بگم که بازی به سیستم قوی نیاز داره .

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط hosein_fisher »

سلام
از رويا جان به خاطر زحمت هايي كه ميكشند بسيار بسيار ممنون هستم :razz: راستي ببشخيد شما STALKER رو تا آخرش رفتيد؟(اخه بازي 9 تا پايان داره گفتم شايد شما به يه نحوه ديگه تموم كرده باشيد)
توضيحات بسيار كوتاه از بازي:
Command & Conquer 3 Tiberium Wars
سريهاي C&C هميشه موفق بوده اند و با حالت طنز خودشان گيم پلي با نشاط خلق ميكرده اند.بازي هاي C&C هواره سبك جديدي از در بازي هاي استراژيك وارد ميكرد و موفق بوده است.در اين سري ادامه قسمت هاي قبلي بوده .كين شخصيتي كه امروز ميميرد و فردا زنده ميشود در اين شما مثل هميشه نقش رهبر ارتش NOD را به عهده گرفته.

خط داستاني بازي از جايي شروع ميشود كه شئ مرموزي كه به شكل يك كريستال سبز رنگ است در رودخانه تيبر واقعه در ايتاليا كشف ميشود اين شي تابريوم ناميده ميشود.تايبريوم براي دولت ها بسيار شئ گران بهايي است و مثل هميشه با هم به جنگ و دعوا براي به دست آوردنش به پا ميخيزند(ارتش NOD در مقابل ارتش GDI).در اين جنگ و جدال ها سرو كله يك سري موجودات فضايي(SCRIN ها)پيدا ميشود كه براي زنده نگه داشتن حيات خود به تايبريوم نياز دارند و به جنگ انسان هاي مي آيند.شما از همان ابتدا ميتوانيد از ميان دو ارتش NOD و GDI يكي را انتخاب كنيد و داستان رو پيش ببريد با تمام كردن اين دو ارتش خط داستاني SCRIN ها باز ميشود.

تمامي ميان پرده هاي بازي با Motion Capture (ميان پرده هايي كه به جاي شخصيت مجازي انسان هاي واقعي در آن بازي ميكنند مثل NFS:Most Wanted &Carbon)ساخته شده است كه بسيار جاي تحسين دارد.گيم پلي بازي را بخواهيم در يك كلام بگوييم كپي جديد از بازي Star Craft است.
همانطور كه ذكر شد شما ميتوانيد از سه ارتش موجود يكي را انتخاب كنيد و بعد از اتمام ديگري را.هر يك از اين 3 گروه داستان و منابع و ارتش خاص خود را دارا مي باشند.تنوع مراحل بازي بسيار خوب است از مخفي كاري گرفته تا يك نبرد فوق العاده نفس گير.خوشبختانه گرافيك بازي به قدري چشم نواز و زيبا كار شده كه روي بسياري از سيستم ها روان اجرا ميشود و جاي نگراني ندارد.
صدا گذاري هم نيازي به تعريف ندارد از صداي پاي پياده نظام گرفته تا صداي سفينه ها همگي فوق االعاده انجام شده.تنها نكته ي تاسف براي اين بازي از دست دادن حالت طنز آميز خود است واقعا افسوس ديگر خبري از كارگرهايي كه هنوز كنكور نداده اند و شباهت بسيازي با نانوا ها دارند و با پاي برهنه و بيل خود براي شما پايگاه ميسازند خبري نيست. بازي كاملا جدي شده است و با يك استراتژيك اكشن نفس گير مواجه هستيد.اين بازي در DVD2 عرضه شده بعضي از شركت هاي با حذف كردن ميان پرده هاي بازي به 3 سي دي تبديل كردند پيشنهاد ميكنم DVD بازي رو بگيريد چون هيچي از داستان سر در نمي آريد

تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Atlantis »

سلام

خیلی ممنون از لطفتون آقا حسین .
راستش من داشتم استاکر رو بازی میکردم که یه دفعه این butterfly scape اومد دستم .... همین باعث شدش که الان یه مدته که استاکر رو
نتونستم ادامه بدم .

ولی یکی از دوستامو که دیده بودم میگفت که تمومش کرده ....وقتی هم من ازش پرسیدم که چه جوری تموم کرده , بهم گفتش که شخصیت اصلی
بازی آخر سر کور شدش !!!!!

معلوم نیست در طول بازی چه کار کرده بود که بازیش اینجوری تموم شد !!!
Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط hosein_fisher »

-roya- نوشته شده:سلام

خیلی ممنون از لطفتون آقا حسین .
راستش من داشتم استاکر رو بازی میکردم که یه دفعه این butterfly scape اومد دستم .... همین باعث شدش که الان یه مدته که استاکر رو
نتونستم ادامه بدم .

ولی یکی از دوستامو که دیده بودم میگفت که تمومش کرده ....وقتی هم من ازش پرسیدم که چه جوری تموم کرده , بهم گفتش که شخصیت اصلی
بازی آخر سر کور شدش !!!!!

معلوم نیست در طول بازی چه کار کرده بود که بازیش اینجوری تموم شد !!!

سلام
والا من تموم كردم آخرش مرد داستانش بيشتر فلسفي بود و خيلي شبيه فيلم STALKER ساخته ي تاركوفسكي ساخته 1989بود به هر حال ممنون كه جواب دادين

تصویر
Jade Empire يكي از بازي هاي اكش نقش آفريني شرقي است كه ناشر آن MicroSoft Game Studio و سازنده ي آن كه سابقه درخشاني در بازيهاي نقش آفريني دارد Bioware است.اين بازي جمعا بر اساس سنت هاي شرقي ساخته شده به خصوص جمهوري خلق چين.داستان بازي به قدري زيباست كه هر بازيكننده اي را به خود جذب كرده و عمق داستان فرو ميبرد.

استاد لي سرپرست يك مدرسه ي آموزش هاي ورزشهاي رزمي است آموزشگاه او در شهر Two River واقع است.شما نقش شاگر او را بازي ميكنيد.در مرحله اول بازي شما با گائو(Gao) براي تست مبارزه ميكنيد و او را شكست ميدهيد گائو از اين وضيعيت ناراحت شده و به خاطر استعدادهاي شما حسودي ميكند گائو پسر يك راهزن است وقصد از بين بردن شما را دارد اما توسط استاد لي سر جاي خوش مينشيند.استاد لي در مورد امپراطوري با شما صحبت ميكند و ميگويد:تو تنها بازي مانده از فرقه Spirit Monks هستيد.او ميگويد كه برادر امپراطور است و زماني رهبري امپراطوري رابر عهده داشته اما به دليلي يه سري مسائل(اين قسمت را بايد تا آخر بازي برويد تا بفهميد)اين آموزشگاه را تاسيس كرد
ه.لي به شما ميگويد كه به پيش دختري به نام Dawn Star برويد.Down Star گذشته ي دردناكي دارد.او قدرت تلپاتي بسيار بالاي دارد تا جايي كه با ارواح اين رابطه را برقرار كند كه تبديل به معضل بزرگي شده است.
در اين بين عده اي به شهر Two Rivers حمله ور ميشوند.اين گروه Lotus Assassins نام دارند
.(Lotus Assassins ارتش بسيار بزرگي است كه مهارت بسيار بالايي در هنرهاي رزمي دارند.Lotus Assassins به رهبري Death Hands كه دست راست امپراطور است و كارهاي شر او را انجام ميدهد او بسيار بي رحم و به قدري كارهاي كثيف انجام ميدهد كه در كل كشور موجب وحشت مردم شده اند)
در همين حال شيطان وارد كالبد گائو ميشود.گائو Dawn Star را مي دزدد شما همانند فيلم هاي هاليوودي به دنبال Dawn Star ميرويد.شما در طي مبارزه Dawn Star را نجات داده و گائو را ميكشيد.وقتي به شهر برميگرديد ميبينيد كه استاد لي دزديده شده و شهر را سربازان امپراطور به آتش كشيدند.و حالا شما با Dawn Star به ماجراجويي ميپردازيد.شخصيت هاي بازي كاملا داستان انحصاري خود را دارند از Dawn Star گرفته تا Silk Fox (او دختر جواني است و در هنرهاي رزمي تبهر خاص خود را دارد او صورت خود را پوشانده در واقع او پرنسس ليان است يعني دختر(بايد بازي كنيد)) تمامي شخصيت ها پر عمق هستند و هريك به اندازه عميق هستند.Jade Empire ابتدا براي كنسول ماكروسافت xbox اوليه و پس از مدتي براي PC عرضه شد.جالب نيست به كسي با لحن تمسخر بگوييد چه طوري و يا با لحن خنده يا عصباني.اين بازي اين امكان را به شما ميدهد.
سيستم روحيه(MORAL SYSTEM)يكي از خلاقانه ترين سيستم به كار رفته JE است.اگر شما جمله اي را با لحن تمسخر به كسي بگوييد بر روي شخصيت بازي تاثير گذار است و حتي روند داستاني بازي.نميشود گفت به اين بازي يك نقش آفريني چون بسياري از قابليت ها در اين بازي موجود نميباشد.مثلا اينكه شما از وسط بعضي از كاراكتر هاي بازي(NPC) رد ميشويد بدون آنكه تكاني بخوريد ولي در بازي هاي نقش آفريني همچين قابليتي وجود ندارد.يا اينكه شما فهرست لوازم در اختيار نداريد(INVENTORY) و به جايش استيل هاي مبارزه ي مختلف را در اختيار داريد.خوشبختانه اين استيل ها آن قدر خوب هستند كه از نبردها لذت ببريد اما نبرد ها فقط در خوب دفاع كردن و به موقع ضربه زدن انجام ميگيرد البته ضربه هاي شما تاثير بسياري در مبارزه دارد مثلا با يك ضربه يك شوك الكتريكي به طرف مقابل وارد ميكنيد و سپس با زدن يك كليد ديگر(بستگي به خودتان دارد كه چه جوري كليد هاي استيل مبارزات خود را بچينيد)او را كند ميكنيد و سپس با ضربه ي شمشير او را خلاص ميكنيد.ديگر تكنيك به كار رفته در بازي تكنيك كند كردن زمان(BULLET TIME) به كار رفته كه در بازي هاي امروزي مد شده.شما توانايي Level up (بالا بردن رتبه ي خود) را دارا ميباشد كه به 3 مشخصه خلاصه ميشود

Chi:قدرت و جادو Mind :قدرت-تمركز-مهارت Health:ميزان سلامتي
چيزي كه در همان اول بازي هر RPG باز را رنج ميدهد نداشت توانايي ساختن شخصيت است .در اين بازي اين قابليت وجود ندارد و بايد از ميان چند كاراكتر بازي يكي را انتخاب كنيد

تصویر
Bioware در صدا گذاري سنگ تمام گذاشته تمامي صداي شخصيت ها به تيپ و قيافه شان مي آْيد اما بعضي از قسمت هاي بازي صداي شخصيت ها به صورت زبان چيني بوده و بايد از زير نويس بازي بفهميد كه شخص مقابل چه ميگويد. موسيقي بازي آن قدر فوق العاده كار شده كه كاملا تم شرقي در آن احساس ميشود اگر يك كارت صدا و يك اسپيكر با پشتيباني 5.1 7.1 digital dolby داشته باشيد و در شهر قدم بزنيد كاملا صداي پچ پچ ديگر كاراكترها و صداي پايشان و صداي بازارچه ها كاملا به خوبي احساس ميكنيد.گرافيك بازي در زمان خودش عالي بود هر چند از تكنيك هاي امروزي استفاده نشده اما از زمان خود تا حالا هنوز هم به زيبايي تمام به تصوير كشيده شده همچنين سرعت فريم بازي ثابت 30 است.براي انجان اين بازي حتما بايد زبان انگليسيتان خوب باشد و گرنه چيز زيادي نميتوانيد بفهميد و شايد براي انجام بعضي از ماموريت ها مشكل ساز شود.دموهاي بازي بسيار زياد هستند ولي اي كاش كيفيت بيشتري داشتند.بازي در 2DVD عرضه شده كه برخي از شركت هاي ايراني دموهاي بازي را حذف كرده و بازي را در 5 CD عرضه كردند و بعضي ديگر در 3 CDاگر به دنبال بازي هستيد DVD آن را بخريد زيرا ميتوانيد از تمام ماجرا با خبر شويد به هر حال انتخاب به عهده ي شما ميباشد
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “بازيهاي رايانه‌اي”